Morisa Morisa komentáře u knih

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Christopher S. Kilham

Já si celkem myslím, že na tom něco bude. Ono je docela dobré pěkně se rozhýbat a navodit si takovou příjemnou fyzickou rovnováhu. Zvlášť jsou pak ty cviky vhodné pro lidi, co mají málo času. Protože Pět Tibeťanů opravdu moc času nezabere. A i když se to zdá docela náročné, tak není - zachviličku si tělo zvykne. A co je hlavní, rovnováhu to přináší i psychice - já je civičím ráda.

15.08.2013 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Ani nevím co napsat. Snad jen, že to jsem nečekala. Čekala jsem lecos, romantiku, Židy, Prahu - a vlastně to všechno jsem dostala, ale v trochu jiném balení, než jsem čekala. V mnohem silnějším a emocionálně vyčerpávajícím - a za to jsem ráda. Není to jen nějaká literatura pro ženy, je to hodně vážný a strhující příběh, popisující neskutečné hrůzy první poloviny minulého století. Jsem velice ráda, že jsem se rozhodla, si tu knihu přečíst - moc se mi do ní totiž nechtělo. No to co následovalo ,mi tak trochu pochroumalo srdce a slzné kanálky. Sakra, ale stálo to za to! Doporučuju všema deseti.

14.08.2013 5 z 5

Rekviem za Nanking Rekviem za Nanking Cha Ťin

Bylo mi z toho dost úzko. A komu by z takové hrůzy asi taky nebylo? Ovšem jako kniha je to hodně kvalitní dílo. Nechalo to ve mně stopu a já teď musím pořád uvažovat nad svým životem. Je přece tak fádní vedle života Minnie. Tu ženu obdivuju a myslím si, že tahle kniha je hold, který si zasloužila oprávněně. Jen málokdo v životě dokáže udělat tolik...

03.07.2013 5 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Vždycky jsem si říkala, jaké to asi je, když se kolem vás dějí divné věci a vy začínáte být paranoidní. Už to vědět nechci, tahle kniha mi to dostatečně znázornila.

A znázornila a nabídla toho ještě daleko víc!

Užívala jsem si každou stránku a byla jsem zcela pohlcená napětím. A jen jsem četla a zírala s otevřenou pusou.
Krvavý květ je výborný moderní psychologický thriller, který má myšlenku, čte se sám, je absolutně napínavý, nevšední a vždycky mrazivý.

Užila jsem si každý řádek a už se těším na pokračování.

15.10.2019 5 z 5

Praha záhadná a tajemná Praha záhadná a tajemná Vladimír Soukup

Pro mě, milovníka všeho tajemného, záhadného, nepoznaného, je tahle kniha darem z nebe!

Historie okořeněná legendami mě vždycky bavila - o to víc pak, když je to historie našeho hlavního města.
Praha záhadná a tajemná je výbornou publikací pro všechny nadšence dějin mísících se s mystérii, pro všechny, kteří chtějí víc, než jen obyčejného průvodce Prahou - zkrátka pro všechny.
Každý si tu přijde na své a ať jste Pražák, náplava, nebo bydlíte docela jinde, získáte na Prahu zcela jiný, obohacený pohled.

Zábavná, zajímavá knížka, díky které teď můžu na procházkou Prahou před ostatními machrovat nabytými znalostmi.

06.07.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Ou, tak tohle bylo luxusní pošušňáníčko!

Já věděla, že mě Hračkář bude bavit - stačí pohled na obálku. Protože přiznejme si, ta obálka je geniální!
A u obálky genialita nekončí. Netušila jsem, že kabaretní kouzelník může takhle skvěle psát. A umí psát, protože při čtení jsem se vážně bála. Absolutně jsem nevnímala realitu a stala jsem se součástí příběhu.
Tohle nedokáže každý spisovatel. Takže klobouk dolů! Klidně i s příčeskem.

Hračkář je hodně uvěřitelný, hodně propracovaný a já ho ještě pořád vstřebávám. A počítám, že mi to ještě pár dní bude trvat.

Vynikající.

29.04.2019 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Ach, můj Vlku!

A ach, jak mně se do Talismanu nechtělo! Dva roky mi nepřečtený ležel v knihovně. Nechápu, proč?! Nebo vlastně to vím, odrazovalo mě, že to King napsal ve spolupráci. Nějak nefandím románům s více autory. Teda do teď.

Jak já jsem si Talisman užila!

Vážně! Hrozně mě baví, když je hlavní postava kingovky dítě. Nevím, jestli je to zastydlou pubertou nebo tím, že ve věku, kdy bych měla číst dobrodružnou literaturu, jsem ležela v Shakespearovi a Bítnících, ale děti mě u Kinga strašně baví!

A já nevím, asi nejsem takový odborník a kingolog (i když už mám na kontě hezkou řádku jeho děl), protože já jsem tam pana Strauba prostě nepoznala. Pro mě to byla prostě geniální kingovka, kterou jsem si užila a zamilovala.

A díky které se mi navždycky do srdce vmáčknul Vlk!

09.03.2018 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Já a Trojice, no to byla láska na první pohled. A vlastně ani nevím proč, obálka je celkem prostá a podle názvu jsem ani v nejmenším netušila, jak veliký to bude nářez. No ale padli jsme si do oka a ještě že tak!

Vážně bych nečekala takhle velice vyspělou a propracovanou knihu, netradiční a originální a ještě k tomu s mým oblíbeným tématem – apokalypsou. Řekněte, co víc jsem si asi tak mohla přát? Já, šílená fanynka Supernatural, která je při zmínce o nějakých nadpřirozených silách ihned v pozoru!

Každopádně úžasně namixované, autorka přesně ví, co dělá, a hru kočky s myší ovládá bravurně. Tohle je velice inteligentní thriller, který může směle konkurovat knihám i takového spisovatele, jako je sám Stephen King.
Čtení jsem si užila od prvního slova až po poslední tečku a kdyby měla kniha o dvě stě stran víc, četla bych bez mrknutí oka dál.

Jsem opravdu nanejvýš ráda, že jsem Trojici v knihkupectví potkala, a že mezi námi přeskočila jiskra. Vážně nerada bych se ošidila o takový knižní požitek!

16.09.2014 5 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

K téhle knížce jsem přistupovala s jistým despektem. Ne snad, že bych čekala, že to bude nějaká katastrofa - jde spíš o to, že fakt moc nemusím sport. A natož pak běhání.
Jenže hned po pár stránkách mě čekalo docela příjemné překvapení. Nejedná se o žádnou nemastnou, neslanou příručku, kde se dozvídáte jen samá fakta, ale spíš o osobní zkušenosti. Velice vtipně a čtivě sepsané osobní zkušenosti.

No, abych pravdu řekla, tak Když běhá žena mě vážně přiměla běhat. No dobře, ne úplně běhat - ze začátku. Nejdřív to byly procházky, pak trochu svižnější chůze a nakonec jsem si uvědomila, že běhám.
V tu chvíli jsem se skoro až zastyděla, jenže pak mi došlo, že mě to baví - takže vo co go?

Zajímavá, vtipná a užitečná knížka. A hlavně motivace pro lenochy :D

29.03.2014 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

No co si budeme říkat, na Temné kouty jsem byla opravdu žhavá! Zároveň jsem se ale bála, aby mě autorka nezklamala. Ejhle, zklamání se ale nekonalo!
Zato se konalo nadšení! Nemůžu si pomoct, ale Temné kouty jsou rozhodně nejlepší Flynninou knihou. Je vyspělá, propracovaná, neskutečně napínavá a s vaší myslí často pohrává, jako by to nebyl mozek, ale jen laciná žvýkačka.
Páni, jsem plná dojmů! Před chvílí jsem knížku odložila a ještě jsem se z toho tak nějak nevzpamatovala. Každé jednotlivé slovo se mi dostalo pod kůži a já se toho teď nemůžu zbavit – a snad ani nechci!

Opravdu výjimečná kniha, která ve svém žánru dalece převyšuje konkurenci.

14.01.2014 5 z 5

Zavraždění JFK Zavraždění JFK Bill O'Reilly

Nejsem nijak velký milovník literatury faktu ani mě zas tak nezajímá, co se děje, nebo dělo v Americe. No, ale Kennedyho příběh je výjimka. Vždycky mě prostě zajímalo, jak to s ním bylo doopravdy.
Každému totiž, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady, dojde, že to nebylo samo sebou, a že v tom něco smrdí. A sakra že smrdí! Dokazují to i nové poznatky sepsané v Zavraždění JFK.
V žádném případě nelituju času, který jsem s touhle knihou strávila. Nejen že jsem si osvěžila svoje vědomosti, taky jsem nahlédla pod pokličku oněch "konspiračních teorií". Což jeden plus a ten druhý je, že všechny ty informace jsou popsány pěkně v přítomném čase a jako příběh. Žádné zbytečně zavalení fakty. Takhle kdyby byly psané učebnice...

27.11.2013 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Hned samotný název mi tak nějak vyrazil dech. Je záhadný a nám, co žijeme bez moře a nezajímáme se o meteorologii, v podstatě nic neřekne. Skočný příliv. Jako že za toho přílivu se nejlíp skáče do moře? No asi těžko. Zkrátka mě to zaujalo. Knihu jsem prolistovala a začala číst první slova – no, byla to láska na první pohled. Já jasně věděla, že tahle kniha bude šokovat - a to mám ráda. Teď, když jsem ji dočetla, vím, že jsem se nemýlila - šokovala mě. A nejen to, taky mě ohromila a trochu zhnusila - s tím příběhem jsem zkrátka nadmíru spokojená. A v neposlední řadě pak nesmím zapomenout zmínit skvěle vyprofilované postavy, které se zdají jako živé...

23.10.2013 4 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Je fakt pravda, že vás ta kniha zahltí informacemi i postavami, ale pokud to přemůžete, pokud si občas zalistujete zpět, nebudete litovat. Ten příběh za to stojí a přes to všechno, co by se mohlo zdát jako negativum, jako jistá brzda, je příběh napínavý. A pokud si zvyknete na ten styl, jakým je psaná, za půlkou už vám to ani nepřijde. Zkratka do téhle knihy se musíte začít, musíte ji chtít přečíst, musíte si k ní najít cestu. Pokud to všechno podstoupíte, nakonec budete opravdu rádi. Sama to vím. A jak se říká o písničkách, když se vám zalíbí na první poslech, je jasné, že je to odrhovačka... řekla bych, že totéž platí o knihách :)

19.08.2013 4 z 5

Temné charisma Adolfa Hitlera Temné charisma Adolfa Hitlera Laurence Rees

Hitler mě zajímá z mnoha pohledů, jako sociopat, jako umělec, jako vojevůdce, jako člověk, a tahle kniha mi přinesla mnoho uspokojivých odpovědí. Nečekala bych to. Nečekala bych, že se může najít zase jiný úhel pohledu, jakým se bude zkoumat "vůdce" a jeho já. Temné charisma mě hodně překvapilo, pozitivně - tedy jestli se dá mluvit o pozitivitě v Hitlerově případě. Zkrátka Hitler měl charisma a to nemůže nikdo pořpřít. Že to byl duševně narušený jedinec, to už je věc druhá - Temné charisma vám všem odkryje mnohem víc.

31.07.2013 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Výborná kniha! Moc jsme se na ni těšila a tak jsem si pořídila elektronickou formu - neprohloupila jsem. Křižovatky už mám za sebou a teď se jen těším, že si je přečtu ještě v knize. Dlouho jsem od současného autora nečetla tak hlubokou knihu. Křižovatky mají myšlenku, mají poselství, ale zároveň to není žádné mravokárné a prvoplánové tlachání! Je to prostě pěkný příběh s trochou mystična a náboženských prvků - to ale knize na kvalitě neubírá, spíš naopak. Dávám palec nahoru :)

31.07.2013 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Páni! No já na romantiku nejsem, ale tahle kniha mi vyrazila dech. Je to opravdu moc krásný příběh, kterému nechybí čtivá forma, spád, inteligence a propracovanost postav, děje i míst. Je vidět, že je autor velice vyspělý, a že má za sebou mnoho kvalitních titulů. Jen je škoda, že jsem žádný z nich ještě nečetla - trochu jsem se bála, že to bude červená knihovna. No teď se za to stydím, ale co nevidět to napraví. Každopádně To nejlepší z nás je krásný příběh, který musí dojmout i šutr.

18.07.2013 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Já jsem knihu četla a je mi z toho úzko. Ale tím nechci říct, že je to špatné. Naopak, je to neskutečné dílo. Strašné, ale neskutečné. Představa toho, že ještě někde na světě může existovat něco takového, je otřesná. Ale je to tak a my bychom před tím neměli zavírat oči. Nejde přece přehlíže, co se děje tisícům lidí. Ta kniha mi hrozně změnila pohled na svět, na obyčejné věci, na to, co mám ráda a nemám, na sebe samu. Kdyby to aspoň bylo smyšlené... jenže tohle je realita...

02.07.2013 5 z 5

Pryč s kyselostí! Pryč s kyselostí! Kurt Tepperwein

Výborná a užitečná kniha - předčila moje očekávání. Pana autora mám ráda, už jsem četla mnoho jeho knih, ale tahle patří mezi mé nejoblíbenější. Už nějakou dobu se jeho pokyny řídím a cítím se opravdu skvěle - připadá mi, že by na tom, že můžeme žít tolik let, něco být mohlo. Já si připadám, že bych mohla žít do pěti set :D Rozhodně doporučuju všem, kteří mají zájem o svoje tělo i zdraví... a těm, co ten zájem nemají, bych tu knihu doporučila dvojnásob.

18.05.2013 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Když se chcete něco dozvědět o lidech, přečtěte si o králících!

Samozřejmě, vypadá to, jako bych objedvila Ameriku. Nikdo si přece nemyslí, že je příběh doopravdy o králících. Jenže on je o králících - o lidech.
Těžko se mi hledají slova, kterými bych vyjádřila svoje pocity z téhle knihy. V každém případě je to výborná metafora, alegorie, která bude funkční asi v každé době. Vždycky bude mít čtenáři co nabídnou a věřím, že každý si tam najde kus sebe.
Adams vytvořil něco nadčasového, s velkou hloubkou. Zároveň ale také napínavého a roztomilého.

Jsem ráda, že mě Donnie Darko přivedl k téhle jedinečné knížce.

05.08.2019 5 z 5

Válka bohů Válka bohů Hartwig Hausdorf

Jsem tak trochu konspirační teoretik. Baví mě tyhle hypotézy a zkrátka věřím, že nejsem ve vesmíru sami.

Proto si ráda přečtu knížku, jako je právě Válka bohů, která celkem slušně ukojila moje tužby po vědění. Zasadila mi do hlavy pár nových otázek, i když na spoustu z nich odpověděla, rozšířila mi pohled na věc a tak celkově mě obohatila.
Určitě nejde o prvoplánovou senzaci, která by chtěla vzbudit jenom rozruch, ale o propracovaný výzkum podložený reálnými fakty.

Já jsem se bavila a věřím, že se pobaví každý správný UFOlog.

07.07.2019 4 z 5