Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Dlouho jsem přemýšlela, co napsat do komentáře, protože mám z této knihy smíšené pocity. Jak mohla Kamila tak dlouho žít v takové domácnosti s takovým člověkem? Co ji drželo s ním zůstat? Vždyť práci měla, peníze taky, pořídila si nějakou chatu, ve které klidně s holkama mohla bydlet, ale ona se pořád a pořád vracela k němu. Nějak se s ní nemůžu ztotožnit, vždyť si za svůj život mohla sama. A ještě kecy typu, aby moje holčičky netrpěly, ony trpěly. Divím se, že je to více nepoznamenalo. Už kvůli nim mohla svůj život změnit. No a pokračování ve vazbě? Tak nějak mi to přišlo, jak kdyby tam byla na dovolené. Některé stránky byly i nudné, ale chápu, nudila se a tak psala o všem, co pro ni bylo zpestřením.

20.03.2018 3 z 5

Cukrárna Cukrárna Jan Míka

Seriál jsem neviděla, ale po přečtení téhle knihy se na něho určitě podívám. Bylo to pro mne naprosto relaxační čtení a dle mého i děj byl ze života. Naprosto se mi líbily "důchodkyně". Sršel z nich humor, energie i síla :-)

11.03.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Konečně jsem si přečetla tuto knihu. Zkoušela jsem to již několikrát, ale nebyla jsem na ni zralá, nebavila mě, ztrácela jsem se, těžko se mi četla. Nyní jsem šťastná, že jsem do ní "dospěla" a tenhle krásný příběh přečetla

09.03.2018 5 z 5

Scrapbook - fotoalba a dárky Scrapbook - fotoalba a dárky Blanka Dudašková

Naprosto parádní kniha, holky jsou moc šikovné, načerpala jsem inspiraci a ujasnila si pár věcí

09.03.2018 5 z 5

101 nejkrásnějších nápadů do dětského pokoje 101 nejkrásnějších nápadů do dětského pokoje kolektiv autorů

Hezké nápady, ale nic pro mě :-)

24.02.2018 2 z 5

Vychytávky Ládi Hrušky Vychytávky Ládi Hrušky Ladislav Hruška

Se mi ani komentář nechce psát. Hruška vypadá děsně, některé "vychytávky" slouží k tomu, aby zvýšily počet stran...no proletěno a podruhé už knihu určitě neotevřu

28.01.2018 odpad!

Osudy těžké jako kameny Osudy těžké jako kameny Ivo Mludek

Příběhy lidí, se kterými se setkali studenti během svých stáží. Kniha se četla rychle, protože ji doprovázejí fotografie. Některé osudy jsou opravdu smutné a stojí za přemýšlení. Kdybych knihu četla někdy jindy, možná by mne zasáhla více.

12.01.2018 3 z 5

Vánoční příběh Vánoční příběh Richard Paul Evans

Moc krásný, dojemný příběh. Krásně je v něm vyobrazeno, jak je důležitá láska, hlavně ta rodičovská.

11.01.2018 5 z 5

Na sklonku léta Na sklonku léta Rosamunde Pilcher

Knihu jsem našla zasunutou v mé knihovničce. Je to jednoduché čtení, které mne vůbec nenadchlo. Hlavní hrdinka je bez práce a ani o práci neuvažuje, myslí si snad, že se o ní prostě někdo postará. Příběh i děj je nudný. Určitě bych ji podruhé nečetla.

09.01.2018 2 z 5

Všichni to vědí Všichni to vědí Mária Ďuranová

Příběh Dany se mi velmi líbil a jako žena mi je velmi sympatická. Rozvod a budoucí přátelství se svým bývalým mužem zvládla úžasně, i když to jistě pro ní bylo těžké. Přiznám se, že jsem kašlala na domácnost a hltala každé slovo.

04.01.2018 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kniha se mi líbila, sice nic nového nepřinesla, ale účel splnila. Odreagovala mne a nahlédla jsem do Tobiasova vnitra

29.12.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Film jsem neviděla, takže pro mě byla kniha překvapením :-) Vůbec jsem takový děj nečekala a už vůbec ne takový konec s Tris.

26.12.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi líbila, dokonce se mi mé podezření z části potvrdilo. Během čtení mi zapadali další a další kousky dohromady. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu koupila.

06.12.2017 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha o trochu slabší než první díl, ale přesto mě pohltil a nemohla jsem se dočkat, až budu mít chvíli čas a do děje se opět ponořím.

27.11.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jako první jsem viděla film, ten se mi líbil a konečně došlo i na knihu a jsem nadšená. Takové knihy mám moc ráda, zajímavý děj a jednoduché čtení.

17.11.2017 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Začátek mě trochu vyděsil, jaký způsobem Defoe psal, ale nakonec mě příběh pohltil a hltala jsem každé slovo. Jen ty pasáže o Bohu mě teda neskutečně vadily. Musím však poděkovat výzvě, protože bez ní bych po téhle knize nesáhla, i když ve škole jsme ji měli jakou povinnou četbu

11.11.2017 4 z 5

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

Oddechové čtení pro mámy :-)

15.10.2017 4 z 5

Péče o dítě 0-3 roky Péče o dítě 0-3 roky Brian Ward

Celkem jsem se u této knihy pobavila, přece jen je z roku 1996 a ty názory byly jiné :-)

20.09.2017 2 z 5

Praktická homeopatie Praktická homeopatie Jiří Janča

Obsahuje informace, které jsem se chtěla o homeopatikách dozvědět

16.09.2017 4 z 5

Vaše akvárium Vaše akvárium Dick Mills

Pro začínající akvaristy dobrá kniha

27.08.2017 4 z 5