Msomaji Msomaji komentáře u knih

Ana Ana Roberto Santiago

Na tuhle „drobnou“ knihu, která má přes 800 stran jsem narazila úplnou náhodou. Zaujala mě anotace, ale upřímně řečeno jsem se trochu bála, že se budu nudit. I když mám ráda obsáhlejší knihy, 800 stran, na příběh z právnického prostředí, mi totiž přišlo až moc... jak jsem se mýlila!
Hazardní hry (v soukromých objektech či kasinech), hazardní hráči a právní bitvy. Příběh o závislostech, o velmi nesnadném (a ne vždy úspěšném) boji s nimi, a také o jejich následcích, Vás doslova pohltí. Já osobně jsem nikdy nehrála hru o peníze (ani o halíře), takže náhled do gamblerského světa byl pro mě nejen zajímavý, ale také naprosto šokující. A stejně tak právnická část; získávání podkladů, důkazů, prokazování pravosti, „vsazení všeho na jednu kartu“. A mezi tím vším ještě osobní život Any Tramelové, která bojuje nejen právní bitvu za svého bratra, ale také sama za sebe a svou temnou minulost i přítomnost.

Autor se ve Španělsku proslavil sérií knih pro děti a Ana je jeho první dílo pro dospělé čtenáře - a opravdu naprosto skvěle napsané. Bravurní! Úžasně čtivé, místy vtipné, místy ponuré, ale od začátku až do konce dechberoucí. A podle mě je strašná škoda, že tato kniha není nikde moc vidět.

25.01.2021 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Přiznám se, že mám z knihy poněkud rozporuplné pocity.
Je poměrně čtivá, příběh je zajímavý a nakonec nás čeká velmi překvapivé rozuzlení.
Zajímavým prvkem byla rodina Abdiho, pocházející ze Somálska. Dozvěděli jsme se něco o minulosti jeho rodičů, o jejich rozhodnutí Somálsko opustit, ale také nepěkné cestě za vysněnou svobodou. Uprchlictví však není jediným závažným tématem knihy, a možná i proto na mě kniha působila velice tíživě.

Co se mi ovšem na knize nelíbilo je to, že je kniha psána hned z několika pohledů a chybí jí kapitoly. Text je rozdělen pouze vizuálně (mezerou mezi odstavci), a to mi při změnách pohledů přišlo hodně málo. Také mi vadilo střídání „ich“ a „er“ formy.

Příběh je zajímavý a vede k zamyšlení, jak těžký život mohou mít někteří mladiství a to nejen kvůli svému původu.

21.12.2020 3 z 5

Právem moje Právem moje J. L. Butler

Kniha byla super! Nečekala jsem, že by se mi mohla líbit, protože obsahuje poměrně dost erotických scén, ale ty mi nakonec ani moc nevadily (i když některé popisy nemusely být tak detailní). Je dobře napsaná; velmi čtivá a hlavně Vás až do poslední stránky napíná. Děj se odehrává v Londýně, postavy jsou perfektně vykreslené (některé až příliš, k tomu se ještě vrátím) a líbil se mi náhled do prostředí rodinného práva. A přiznávám rovnou, že hlavního padoucha jsem neodhalila.
Abych Vás dlouho nenapínala, tak jsem v knize našla postavu, která mi lezla neskutečně na nervy. Ano, byla to Francine. Na začátku byla normální a inteligentní, ovšem pak bych jí chvílema opravdu plácla - šmarjá! Jasně, zamilovaný člověk dělá šílenosti, ale tady to (v kombinaci s jejím ne zas tak nízkým věkem) nebylo normální. Ráda bych se zde „rozohnila“ více, ale to bych něco prozradila a to nechci. Prozradím jen, že jsem se několikrát nad jednáním hlavní hrdinky nevěřícně pozastavila.

21.12.2020 3 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Narozdíl od prvního dílu jsem už tušila, co mohu čekat, ale s potěšením musím konstatovat, že je Ledový strach mnohem lepší. Doufám, že třetí díl si udrží alespoň tuto laťku.

29.04.2020 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Tak to jsem nečekala :) ale paráda!

17.01.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvělá, čtivá kniha, která je napínavá až do posledních stránek! Určitě doporučuji.

01.09.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Skvělé! Zajímavý nápad a kniha udrží napětí až do konce. Za mě prostě super :)

27.04.2019 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Napínavý příběh, který jsem doslova zhltla! Musím přiznat, že konec jsem nečekala - už dlouho mne závěr nějaké knihy tak nepřekvapil.

31.03.2019 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Docela dlouho jsem váhala, zda knihu číst - nikdo ji moc nedoporučoval, zde také nemá vysoké hodnocení.. nakonec jsem si řekla, že ji stejně zkusím. A byla jsem nadšená. Příběh je napsán tak zajímavě, že jsem si dokonce i vyhledala prostředí na netu, abych se podívala, jak to v reálu vypadá. Trochu mne "ničila" ta jména, ale jak se říká: přežila jsem to :)
Autorovi držím pěsti a těším se na další díl!

29.03.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh.. silný, dojemný, smutný a zároveň šťastný... myslím, že víc netřeba dodávat..

23.03.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Trvalo dlouho, než jsem se k autorovi odhodlala a je to škoda. Kniha je skvělá, čtivá a Carl s Asadem se zařadili mezi mé oblíbence :) brzo poběžím pro další díl!

13.03.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavá kniha, u které mi napřed trochu vadilo "přepínání postav", ale když jsem se začetla, již mi to problém nedělalo. A přiznám se, že takový konec jsem nečekala...

19.02.2019 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Kniha přečtená jedním dechem - prostě jsem musela co nejdřív vědět, jak to dopadne :) Dobře napsané, čtivé, zajímavý i když dost smutný příběh. Myslím, že to není kniha pro každého ... když si člověk vezme, že to není nic nepravděpodobného, občas z toho dost mrazí.

11.02.2019 5 z 5

Suopan: Stezka stromů Suopan: Stezka stromů Jan Mašata

Z toho co jsem od autora četla, se mi tohle dílko líbilo nejvíc. Nejlépe na mne působilo a i jsem měla pocit, že na mne některé kapitoly působí vyloženě uklidňujícím dojmem.
Ještě musím zmínit, že kniha obsahuje i ilustrace – ty sem tak parádně sedí! Opravdu jsem velmi spokojená a doufám, že Honza půjde dál tímto směrem.

03.07.2024 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Ostrov je opět velmi čtivá kniha - kapitoly jsou celkem krátké, děj je svižný a napínavý a stránky tak ubíhají neuvěřitelnou rychlostí. Je stejně skvělá jako předchozí díly, ale přijde mi tak nějak víc pozitivnější. Jistě, hodně velký podíl na tom má chování Mii, ale tenhle díl prostě (i přes násilné činy) vyzařuje takovou nějakou pohodičku, a já jsem naprosto spokojená.

Temných míst je tu i tak dost (brutální vraždy, temná minulost některých postav), avšak radost z opětovného setkání vyšetřovatelského tandemu prostě převyšuje. Munch je typicky svůj - nabručený, neklidný, avšak autoritativní; Mia tu ukazuje svojí příjemnější stránku, ale ani jí nechybí nic ze zápalu, který provazel každé předchozí vyšetřování. Oni jsou skvělá dvojice - každý je jiný, ale výborně se doplňují, a hlavně občas nechybí lehký humor, který tam vyloženě sedne a dokonale odlehčí.

05.12.2023 4 z 5

Dopad Dopad Victor Pavic Lundberg

Dopad je, alespoň dle mého názoru, velmi zajímavou knihou, která čtenářům poodhalí nejen novinářskou práci (autor je novinář a je i znát že ví, o čem píše), přivede je k zajímavému amatérskému vyšetřování, ale také otevře téma osobních pocitů po traumatické záležitosti.

Ne každému asi styl knihy sedne, ale já jsem naprosto spokojená. Temný příběh, který rozplétá hned několik tajemných událostí se mi moc líbil. Zaujaly mě postavy a jejich pohnuté osudy, i když jsou zde i "vodítka" že o některých věcech se dozvíme více v pokračování. Poutavá je i vyšetřovací linka, kde není žádný detektiv, jen se skládají dohromady nalezené střípky, které byly při starém vyšetřování přehlédnuty.

30.10.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Tohle bylo tak skvělé! Čtivé, napínavé, místy romantické a nechybí tomu ani humor nebo magie. A je to tak pohádkové! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, jak dobře se četla a kdybych neměla jiné povinnosti, nejspíš bych ji slupla jak malinu na posezení.

08.06.2023 4 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Tohle bylo parádní! Už od prvních stránek jsem byla vtažena a tahle divoká jízda mě nepustila, dokud jsem nedočetla. A ano, vážně to byla jízda šílená a smrtící. Místy mi běhal i mráz po zádech při představě, že bych v nějakém takovém autě seděla.

Pasažeři je ideální kniha, pokud hledáte něco velmi svižného a s nádechem sci-fi prvku. Taky vám nesmí vadit trocha morbidností a můžete si být jistí, že po téhle knize začnete přemýšlet, jestli do nějakého vozu, který bude bez řidiče, vůbec někdy nastoupíte. Je to napínavé, až přímo ďábelské čtení, s velmi zajímavým rozuzlením.

21.04.2023 4 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

PARÁDA! Tohle napínavé a mrazivé (místy dost brutální) čtení mě naprosto dostalo.
Tonda Mazáč očividně odhodil všechny zábrany a rozjel to ve velkém stylu nejen v brutálnosti činů, ale také nešetřil peprnější slovní zásobou.

Ani tentokrát mě Saša Kraus nezklamal jeho humor mi vyhovuje, jsem ráda že není ani za superhrdinu a přizná, když ho něco bolí. Stejně tak Andrea Šimečková, i když ta je zase za takovou tu paličatou ženskou, co nedbá dobře míněných rad a do všeho se vrhá po hlavě. A naštěstí nechybí ani můj oblíbený šéfredaktor (to je taky ďábel :)).

24.03.2023 5 z 5

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Zábavné čtení a řekla bych, že pro mládež i celkem netradiční. Líbí se mi i myšlenka, která „maže“ existenci moderních vymožeností, ale zároveň se jejich využití snaží ospravedlnit. Pro mne, jakožto staršího čtenáře, byla kniha velmi příjemnou oddechovkou, a jsem docela hodně zvědavá na další díly.

19.11.2022 4 z 5