Msomaji Msomaji komentáře u knih

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Nějak se nemohu ovládnout a musím konstatovat, že tohle je prostě boží! Doufala jsem, že se mi bude knížka líbit, ale že mě až tak chytí, to jsem nečekala. A je jenom jedna věc, kterou jí mohu vytknout – a tím je absence dalšího dílu.

Jenom nestvůra má snad všechny lákadla, která může kniha mít – skvělou obálku, Londýn, cestování časem, a taky pár svůdných mladíků (slečny jsou tam taky, nebojte!). A samozřejmě i naprosto boží příběh, který je tak úžasně vymyšlený, že možná nebudete chtít, aby skončil. Milé, vtipné, svižné, ale i napínavé čtení si jistě užijí všichni bez rozdílu věku.

28.10.2022 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Nové prostředí, nové postavy, ale naštěstí se nezapomnělo ani na ty z prvního dílu. Čtivé, svižné, překvapivé – prosím nenechte se „vyděsit“ začátkem! Je to boží a já už se neskutečně těším na třetí díl.

17.08.2022 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Krásný příběh, ale smutný. A i když se mi kniha líbila, moc mi nesedl konec; tak nějak mi to celkově k té době nesedí (ovšem netvrdím, že by to tak být nemohlo). Ale to už je na posouzení každého čtenáře.

Hněv spravedlivých Hněv spravedlivých Manel Loureiro

Poslední díl trilogie v ničem neozaostává - je to místy nechutné, místy brutální, najdou se i úsměvné chvilky. Navíc je tu, oproti předchozím částem, trochu politikaření, ale to mi vůbec nevadilo. Je to neskutečně čtivé, svižné a do poslední chvilky napínavé.

Tajemství sanatoria Tajemství sanatoria Anne-Sophie Lunding-Sørensen

Tajemství sanatoria je taková ta „vyčnívací“ kniha. Nejen že se dá zařadit do několika žánrů (historický a psychologický román, detektivka), ale zároveň je psána zvláštním, poměrně strohým stylem, který asi ne každému sedne. I mně chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec jsem byla velmi spokojená.

Hora duchů Hora duchů Kyle Perry

Začátek by mohl někoho malinko odradit, ale nenechte se! Krom úžasného a nezvyklého prostředí dostanete parádně zamotaný příběh, kde není nouze o zvraty a překvápka.

14.03.2022 4 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Zajímavý a nápaditý příběh, sympatické postavy, nenáročné a zábavné čtení. Už jen nápady různých technologií mě opravdu nadchly – např. šneci, kteří čistí okna (zanechávají po sobě zářivou čistou „stopu“), brouci, kteří při znečištění ulice vylézají z podzemí a uklízejí, či dokonce výtah, který pokud má „náladu“, nesveze Vás rovnou na místo určení...
Ano jistě, našla bych tam nějaké „mouchy“, ale chtěla jsem nenáročné a zábavné čtení a to jsem opravdu dostala.

27.02.2022 4 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

U tohoto dílu jsem byla poněkud zklamaná. Colter je svéráz, jeho práce soukromého vyšetřovatele ho zavedla na nejedno zvláštní místo, ale v tomto třetím pokračovaní jde spíše o politickou hru. To co bylo v předchozích dílech bráno jako doplňkový případ, se zde přeměnilo v ten hlavní.

27.02.2022 3 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Svižný příběh, který by milovníky napětí rozhodně neměl minout. S tématem slepé svědkyně se moc nesetkáme, a proto mi tento nápad přišel velmi osvěžující. Skvělý příběh, zajímavé (netvrdím, že jsou všichni sympatičtí!) postavy, napínavý děj a nechybí ani výborné rozuzlení.

09.02.2022 4 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Po dočtení jsem srovnávala s názory jiných – a zde mám zcela opačné dojmy od těch, kteří byli nadšeni ze začátku a pak už ne. Mně se právě začátek až tak moc nelíbil, dokonce mě trochu nudil (jen malinko!). Pak ale přišel zlom, a tam kde se začíná mísit humor s tajemnem jsem začala být vyloženě nadšená.
Rozhodně tuto skvělou knihu mohu doporučit, ale asi není pro všechny. A pokud se náhodou u začátku „šklebíte“, protože čekáte na nějakou tu záhadu, nebo něco děsivého, vydžte! Já jen doufám, že se od autorky dočkáme nějakého dalšího díla, které bude minimálně stejně zajímavé.

Brána Brána Manel Loureiro

Brána je skvělý hororový psychothriller, kde nechybí tajemná místa, záhady, rituály a nadpřirozeno. A já osobně jsem nadšená, protože jsem konečně dostala do ruky něco, co hlásá, že má hororový nádech a opravdu to tak je!
Skvěle zpracované místní popisy, mrazivá atmosféra a všudypřítomný déšť dodávají příběhu výborný hororový nádech, který je místy „přetržen“ policejním vyšetřováním.

První chyba První chyba Sandie Jones

Nabízí napínavý psychologický román, v jehož středu jsou dvě zcela rozdílné hlavní hrdinky. Autorka si opět skvěle poradila nejen s charakteristikou postav, ale i se samotným příběhem, který postupně graduje, a přesně to Vás ke knize připoutá a nepustí, dokud ji nedočtete. Musím přiznat, že mi místy přišel příběh trochu překombinovaný, ale excelentní finále, které jsem opravdu nečekala, to smazalo.

Obyčejné lhářky Obyčejné lhářky Louise Guy

Skvělý román plný lásky i nenávisti, přátelství, složitých rodinných vztahů, ale také velmi dojemných okamžiků, které nenechají chladným žádného čtenáře.

10.11.2021 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Kniha je to velmi čtivá, a pokud máte rádi rodinná dramata s detailnějšími rozbory, budete touto knihou jistě nadšeni.

30.06.2021 3 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Těch cca 300 stran velmi, opravdu velmi čtivého příběhu Vás pohltí, a protože je tištěno celkem velkým fontem, nebudete muset ani moc (spíš vůbec) odkládat.
Nádherně zpracovaná obálka, zajímavý a tajemný příběh, sympatické postavy, najdeme zde i humor a akčnější části. Téhle knize prostě nic nechybí a určitě ji doporučuji všem, bez rozdílu věku... i když, s tím věkem mám trochu problém. Kniha je dle obálky řazena pro děti 10+, já osobně bych ji desetiletému dítěti nedala. (Pokud bych nechtěla měsíc držet „stráž“ v pokojíčku, abych zaháněla noční můry.) V příběhu není nic příšerně drastického, ale myslím si, že některé věci lépe pochopí děti tak kolem 12 či 13+.

26.05.2021 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Velmi pěkný příběh, vcelku sympatické postavy (i když Rick mě občas malinko svým chováním vytáčel) a hlavně zajímavá zápletka. Začátek knihy je trochu pomalejší, ale to vůbec ničemu nevadí, děj je reálný a uvěřitelný. Mně se Vyjednavač líbil, a i když nebude na pomyslém vrcholu mých letošních knih, ani nepřináší žádný „wow“ efekt, rozhodně ji mohu doporučit. A já dám určitě šanci i dalším autorovým knihám.

26.05.2021 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Kniha si zachovala stejný ráz jako první díl – tedy kratší kapitoly a čtivost. A i když je začátek příběhu pomalejší, řekla bych, že tento díl je, oproti minulému, mnohem víc akční, a také je napínavější. Potěšilo mě, že zůstal zachován i vícepohledový styl vyprávění, který se mi u předešlého dílu velmi líbil, proto i zde máme možnost nahlédnout na příběh z pohledu Julie, Floriana, jedné z obětí a pachatele.

19.03.2021 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Po úvodním Pistolníkovi jsem byla poněkud zmatená a rozpolcená, a proto jsem neváhala a hned jsem se pustila do tohoto druhého dílu, abych se tak nějak z toho zmatku probrala. Trochu jsem se bála, to přiznám, ovšem bylo to naprosto zbytečné!
Rolanda jsem si docela oblíbila; je svůj, s ničím se nemaže a naprosto skvěle odvádí svou roli posledního pistolníka (a to za každou cenu). Kromě toho, že je tento díl mnohem, mnohem lepší než minulý, jsou nám zde představeny i nové postavy, které jsou perfektně vykreslené a trochu si tu „zaskáčeme“ mezi velmi rozdílnými světy - a tenhle kontrast rozdílnosti se mi hrozně líbil, stejně jako Rolandovy reakce, jeho nechápání výrazů či povolání.
U Pistolníka jsem se vyjádřila, že kdybych od Kinga nikdy nic jiného nečetla, asi bych nepokračovala... a vážně by to byla škoda. U Třech vyvolených už jsem byla hodně spokojená, stránky ubíhaly velmi rychle a příběh je čím dál zajímavější. Ale pozor, jestli si myslíte, že po přečtení druhého dílu budete mít ve všem jasno, tak to rozhodně ne! Jistě, víme zase o něco víc, ale vyvstaly otázky nové, a to znamená jediné... hurá na třetí díl! Čeká nás ještě dlouhá cesta...

05.03.2021 4 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Začátek knihy je pomalejší a poměrně dost zmatený, je zde i větší množství postav; ale nebojte! Vše do sebe postupně zapadne, vše se vysvětlí, důležité postavy jsou nám představeny a hlavně příběh nabere takové tempo, že nebudete chtít knihu ani na chvilku opustit.
Prostředí i postavy jsou perfektně popsané, nečeká nás nic nereálného a nesmyslného, což určitě přidává bodíky navíc.

05.03.2021 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Postava hlavní hrdinky, inspektorka Malin Forsová, je velmi sympatická osoba, s normálním přístupem, reakcemi a ne zcela jednoduchým osobním životem. Rozvedená, vychovává jednu dceru a je neustále zavalena prací. Tým kolegů je též velmi dobře snesitelný, nenašla jsem nikoho, kdo by mi nějak vadil. A do toho Švédsko a třeskutá zima, která na Vás ze stránek přímo dýchá. Prostě skvělé!
Autor píše velice čtivě, zajímavým nápadem jsou vsuvky myšlenek oběti. Musím říct, že mi občas přišlo pár pasáží až skoro filozofických, což mě velmi překvapilo, ale o to zajímavější tento příběh byl. I když je v knize pár humorných míst, celkově působí poměrně ponuře, což skvěle ladilo s mrazivou atmosférou. Dílo je to mrazivé, temné, smutné i úsměvné a naprosto skvělé!

25.01.2021 4 z 5