Msomaji Msomaji komentáře u knih

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Ještě nedávno mi autorovo jméno, tedy Donato Carrisi, nic neříkalo, ale teď skoro jásám. První díl této série, Našeptávač, byla vcelku nenápadná kniha, o které se nikde moc nemluvilo; i tak jsem ji vyzkoušela a byla jsem jí doslova pohlcena. Dovolila bych si říct, že jsem nečekala vůbec nic a dostala jsem excelentní thriller, který mě naprosto uchvátil. No a když vyšla Hypotéza zla, bylo jasné, že ji musím mít.
Trochu jsem se bála, že má očekávání jsou moc velká, ale naštěstí se to nepotvrdilo a i tento druhý díl je pořádná „jízda“ od začátku do konce. Je to jedna z těch knih, které prostě nechcete odložit, protože příběh je plný nečekaných zvratů a Vy jste napnutí, že skoro nedýcháte.
Knize nemám co vytknout, je výborně napsaná, neskutečně čtivá a rozhodně se nebudete nudit. Postavy jsou skvěle popsané a zvlášť hlavní hrdinka Mila - je to postava se svými vlastními démony, které se ze všech sil snaží překonat, a Vy si ji díky tomu jistě oblíbíte, občas s ní i trochu trochu trpíte a někdy ji možná nechápete, ale to je na ní to skvělé. To, že není žádný superhrdina a dokáže přiznat i své slabosti.
(Pokud jste tuto sérii ještě nečetli, určitě začněte napřed Našeptávačem, v několika místech jsou na něj odkazy. )

12.01.2021 5 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Nevěděla jsem, co mám od knihy očekávat, a musím přiznat, že mě velmi mile překvapila. Postavy jsou perfektně charakterově vykreslené, prostředí do detailů popsané a završují to excelentní popisy všech možných zákusků a čokoládových pralinek. Kniha je velmi čtivá, dýchá z ní atmosféra, téma je skvěle vybráno.
Příběh jako takový se mi líbil, co se mi moc nelíbilo, byly některé až přiliš dlouhé pasáže z osobního života postav.
Jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečít. Sice ji nezařadím do svého žebříčku „letošních top knih“, ale hodnotím ji kladně. Určitě bych ji doporučila všem, kteří mají rádi jemnější a pomalejší detektivky.
Ještě si dovolím jedno maličké upozornění: popisy sladkých pochoutek jsou velmi detailní a tím pádem lákavé, takže se napřed předzásobte nějakou dobrůtkou.

21.12.2020 3 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Tak tohle bylo velmi dobré! Kniha je taková nenápadná, nikde se o ní moc nemluví a na obálce má „razítko“ thriller. Já bych ji zařadila do psychothrilleru, protože při jejím čtení budete mít „nervy na pochodu“.
Líbilo se mi téma knihy, a to, že jsem si ji vybrala v tomto předvánočním čase, kam je zasazen děj, podle mě jen umocnilo, místy až mrazivé, pocity. Řekla bych, že je zde i velmi slušně popsán stav novopečené matky, která své dítě naprosto miluje, ale zároveň ještě porovnává stávající stav se stavem před porodem. Velmi sympaticky na mě působil i hlavní vyšetřovatel - obyčejný člověk s vlastními problémy.
Kniha je velmi čtivá, intenzivně z ní sálá Vás ohromná atmosféra, a také tajemno číhající ze všech stran, Vy se snažíte přijít na to, co se to vlastně děje... A mezitím jsou spousty sněhu, ledu, jezero, mráz...
Měla jsem trochu problém s některými dialogy, sem tam jsem se zarazila kdo s kým to vlastně hovoří a o čem, ale oproti celkovému dojmu to je jen taková malinká nedokonalost.
Pokud chcete něco s velmi, ale velmi mrazivou a ještě k tomu tajemnou atmosférou, rozhodně doporučuji.

21.12.2020 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Jo, jo, jo, tuhle sérii já vážně můžu. Kniha má všechno, co jsem od ní očekávala – perfektně vykreslené prostředí i postavy, duchy s tajemstvím, mrazivé napětí až do poslední stránky.
Tentokrát se podíváme na zoubek čarodějnictví a temné magii (místy je to slušné psycho), a to mě baví. Já jsem tedy spokojená, i když musím podotknout, že minulý díl mi přišel lepší, takový „šťavnatější“ a více mrazivý. Ale mě to nevadí – chtěla jsem duchy a zde jsem jich dostala hodně a moc se mi líbíl náhled na tajemné rituální obřady afrických náboženství, které „ožívají“ právě v Charlestonu a vlastně pak už netušíte, co je realita a co jen sen...

Sérii je dobré číst postupně – jsou tu hodně odkazy na minulé díly, a i když autorka sem tam něco přiblíží, pokud jste nečetli, můžete tápat.

21.12.2020 5 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Nevěděla jsem, co mám čekat a nakonec jsem velmi spokojená. Sympatický hlavní hrdina (žádný svalovec, který by zvládal cokoli, ale chlapík se závislostí na čokoládě ), perfektně popsané osoby i prostředí – úplně na mne dýchala ta atmosféra rodinného sídla a i jsem zatoužila podívat se do Skotska. Líbilo se mi napětí, tajemno a hlavně ten nádech Indie! Nikdy jsem tam nebyla, ale když se v rámci příběhu podíváme na indické tržiště, máte pocit, že vidíte ty barvy, že cítíte tu vůni koření...
Kniha se velmi dobře čte, v podstatě máte problém ji odložit, a i když jsem někde četla, že je z celé série poněkud slabší, mě to vůbec nevadilo. Naopak mě o to víc láká přečíst i ty předešlé.
Mám jen jednu maličkou poznámku – já bych to asi nezvala úplně thrillerem, ale spíš detektivkou. Sice v příběhu najdeme pár silnějších situací, ale nic extrémního.

27.11.2020 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Mistr Fitzek se opět předvedl. Svižný příběh plný vyloženě nečekaných zvratů, krátké kapitoly, ale také poměrně extrémní zápletka, to vše najdeme v tomhle skvělém psychothrilleru. Stejně jako v minulém dílu se na příběh podíváme z pohledu více postav, ale tentokrát varuji, že je to místy opravdu nechutné. Takže rozhodně nic pro slabé žaludky – i když uznávám, jsou i brutálnější knihy, ale občas, jako třeba tady, stačí jen jedna maličkost...a prostě fuj. Tenhle díl se mi líbil víc než minulý, ale přišel mi malinko přehnaný konec. Avšak ani to mi celkový pohled nezkazilo a tak Vám tuhle duologii určitě mohu jen doporučit.

09.11.2020 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Páni, to je kniha! Plná napětí, zvratů a nečekaných údálostí. Chytí Vás hned od první strany, a drží Vás celou dobu téhle zvrácené hry. Příběh vypráví více postav, takže máme několik pohledů (v některých případech ne tak úplně doslova) na situaci.
Kniha má i pár míst, které by tam být nemusely, ale nijak zvlášť jí to na zajímavosti neubírá. Já osobně jsem se s knihou setkala poprvé, vůbec nikde jsem ji nezaznamenala. Určitě je to škoda, protože je to velmi dobrý psychothriller a pokud jste už od Fitzeka něco četli, jistě nebudete zklamáni ani tentokrát.

09.11.2020 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Skvělá kniha, ale řekla bych, že dost nechutná. Nic pro slabší povahy! Do dalších dílů určitě půjdu, jen doufám, že budou mírnější :)

08.03.2020 4 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

C. L. Taylor opět nezklamala. Další dechberoucí příběh od kterého se nelze odtrhnout. Skvělá práce!

02.03.2020 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity - napřed autorova předmluva (jak tu již bylo zmíněno i vyzrazení důležitého okamžiku), kterou jsem vzdala a “šla” rovnou na příběh. Začátek příběhu mne moc nebavil, ale vzhledem k tomu, že nemám ve zvyku knihy odkládat, jsem pokračovala. Naštěstí se to otočilo a zase jsem nebyla schopna knihu odložit. Takže nakonec jsem nadšená a zvědavá na pokračování!

23.02.2020 4 z 5

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Musím přiznat, že úplný začátek mě moc nebavil. Ovšem pak jsem se začetla tak, že jsem knihu nebyla schopna odložit. Ano, také jsem si párkrát zkontrolovala svůj stín :) (naštěstí je tam kde má být!) Skvělá kniha se zajímavým (možná trochu překvapivým) koncem.

20.01.2020 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Krásná oddechová kniha, ke které se ráda vracím. Líbí se mi i filmové zpracování, které mi přijde maličko jiné, ale je skvěle obsazené a to nádherné prostředí...

07.02.2019 5 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

I když již na obálce lákají na Sherlocka, toho je tam jen velmi málo. Ale nemyslím si, že by to knize něco ubralo. Velmi pěkně napsané, čtivé.

04.02.2019 5 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Na knihu jsem se docela těšila, ale jsem z ní trochu rozpačitá. Kniha se sice čte velmi dobře. ale... Předmluva mi přišla zbytečně dlouhá, moc se mi nelíbilo rozdělené vyprávění a upřímně řečeno mě absolutně odrovnal konec.

04.02.2019 2 z 5

Z pekla štěstí Z pekla štěstí Martina Hohenberger

Z pekla štěstí je fantasy příběh, který se odehrává v současnosti nejen v uličkách Prahy, ale také ve smyšleném městě plném čarodějů. Příběh je sice kraťoučký, je však velmi čtivý a z mého pohledu je ze všech knih, které jsem od autorky četla, nejpovedenější.

Stejně jako v předchozích příbězích se mi nejvíc líbí svět, hlavně město Hekabra, které na mapách rozhodně nenajdete. Tohle městečko je plné čarodějů a obyčejný smrtelník se sem sám od sebe nikdy nepodívá.

27.08.2024 4 z 5

Hraniční vody Hraniční vody William Kent Krueger

Hraniční vody je naprosto skvělá detektivka, která čtenáře vtáhne už po prvních stránkách. Jejím základem je prostředí divočiny, indiánská rezervace, doba bez všudepřítomných mobilních telefonů a hlavně sympatická postava hlavního hrdiny. A když k tomu přidáte napínavý příběh, ve kterém jde i o život, spokojenost je zaručena.
Moc se mi líbí prostředí, jsem nadšená z indiánských zvyků a „povídek“, perfektně jsou vykreslené postavy a jejich charakterové vlastnosti. Děj je přiměřeně dlouhý a občas se objeví krvavé scény, které parádně podtrhují naléhavost okamžiku. Tahle kniha nemá vůbec nic co bych jí vytkla a rovnou říkám, že tenhle díl je ještě lepší než předchozí. Připravte se na to, že budete zbožňovat klaďase a nesnášet padouchy, zvané „Majimanitu“.

23.07.2024 4 z 5

Stačí podpis Stačí podpis Claudia Lux

Stačí podpis ale tak trochu klame začátkem, který spadá do katogorie humoristických (no spíše sarkastických) děl, ovšem pak se to tak nějak nenápadně promění skoro v psychothriller. I přes mé počáteční obavy se to četlo v podstatě samo a já jsem brzo zjistila, že mě to opravdu neskutečně baví.

Mám chuť začít klasickým „Bylo nebylo jedno peklo...“, jenže tohle prostě není klasické peklo, jak ho známe třeba z pohádek. Sice je tu například ďábelská šéfová, ale čerta tu hledáte marně. Jedno je však naprosto jisté – do tohodle Pekla se prostě dostat nechcete! Tady totiž nehrozí nějaké „lenošení“ u ohníčku, tady se trpí a maká a pokud si po pekelně náročné šichtě chcete dopřát něco ostřejšího, dostanete jen a pouze „jägera“ (fujtajbl).

Když teď tohle píšu, tak mám chuť si to přečíst znovu - fakt mě to nadchlo, moc se mi to líbilo a je to tak skvěle napsané! Děj je rozdělen mezi několik vypravěčů, takže nejen že se dozvíte, jak to vypadá v Pekle, ale podíváte se i do normálního života jedné rodiny. A protože tahle rodina moc zajímá Lofofora, jistě je vám jasné, že tam asi bude nějaký háček.

Stačí podpis opravdu mohu doporučit, ke konci už je to slušný psycho! A určitě si z toho vezmete i nejedno ponaučení (minimálně to, že je dobré číst ty zpropadené smlouvy...).

07.06.2024 4 z 5

Elena to ví Elena to ví Claudia Piñeiro

Musím se přiznat, že asi jako vícero lidí, kteří si přečtou anotaci, jsem čekala detektivku. Ohromně jsem se spletla, protože i když tu detektivní nádech je, je to vlastně taková niterní zpověď, která se čtenáři dostane pod kůži.

Elena to ví je zpovědí, a to hned v několika směrech. Je zpovědí o vztahu matka-dcera, který by nejspíš každému úplně nevyhovoval, ale Eleně a Ritě asi ano. Je zpovědí o nemoci (o té ku*vě nemoci), která postupně ovládá člověka, aniž by se o to sám prosil. A je zpovědí o mateřství, o tom jak pro každou ženu znamená mateřství něco jiného, o tom jak každá to své dítě zná nebo nezná, o tom že by každá měla mít právo výběru.
Elena to ví je útlounká knížka se silným příběhem, ze které může i mrazit a já vám ji mohu jedině doporučit. Trochu se však bojím toho, že mnoho čtenářů tohle čtení vzdá, protože bude čekat "odlehčenou detektivku" a už u prvních stran pochopí, že to tak není. Také se bojím nepochopení toho, co příběh chce říct, proto si dovolím doporučit ji spíš starším čtenářům.

05.12.2023 4 z 5

Dcera kostí Dcera kostí Andrea Stewart

Naprosto skvělá a velmi originální fantasy, u které bych nutně potřebovala další díl. Dobře, uznávám že začátek byl malinkato zmatený, ale nic co by se nedalo překousnout. Problém může někomu dělat i poměrně velké množství postav, ale to zvládnete! Je to čtivé, skvělé a jsou tam i zvířátka! (I když záhadná :) )

08.03.2023 4 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Sicilští lvi jsou svým způsobem velmi zvláštní, ale zároveň strhující román, který Vás chytne a nepustí.

22.08.2022 4 z 5