muchomurka muchomurka komentáře u knih

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Lepší než první díl, méně krutých detailů, i když i tak jich tam bylo dost. Napnutá jsem byla až do konce, i když jsem si správně tipla, kdo je vrah. Kate zde byla lepší, i když to její pití a spoléhání se na štěstí mě vytáčelo. Ale co už, každý je nějaký.

19.06.2018 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Napínavý příběh, jehož závěr mě velmi překvapil, takovou bombu jsem nečekala. Vůbec si nedovedu představit, co to musela se zúčastněnými udělat.
Jediné, co mi přijde už praštěné, je to, že David jde vždycky do nějaké akce absolutně neozbrojen, max. si těsně před vezme nějaký nalezený předmět, klacek... Vždyť kolikrát ví, že stojí proti ozbrojenému protivníkovi, který se před ničím nezastaví, a on jde prohledat jeho dům a neozbrojen a pak je to jen překvapení a štěstí.

09.06.2018 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Kniha byla napínavá i čtivá, ale mě hrozně vytáčel Healy. Jeho nevyzpytatelnost, náladovost a hrubost byly už přes čáru. Chápu, že se dostal na dno a že měl nějaké problémy a osobní démony, ale tohle už je moc.
Navíc se mi nelíbilo jistý zvrat ohledně jedné z postav.
Jinak jsem byla napnutá a knihu přečetla rychle, to ne že ne, ale doufala jsem v něco lepšího po předchozí knize, která mě uchvátila.

24.05.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Knížku jsem málem odložila, protože mě na začátku nebavila. Prvních 50 stran bylo pro mě nudných, divná jména, místa. Ale vydržela jsem a nelituji. Napínavý příběh, který velmi mrazil, když jsem si uvědomila, jak moc je reálný, jsem nakonec zhltla na jeden zátah.
Co mi trochu vadilo, bylo přílišné střídání různých scén, obešla bych se bez některých postav - kapitol. A také mě fascinovalo, jak hlavní hrdina vždycky dostal najíst a sprchu, i když se všechno hroutilo.
Naopak se mi líbilo, že autor se nebál a narovinu v knize napsal všechny důsledky výpadku proudu. A co čekalo zemi po nahození - to mě ani nenapadlo, že to všechno bude mít tak dalekosáhlé důsledky - v takovém měřítku. Doufám, že toto zůstane jen na stránkách knihy a nikdy to nezažijeme.

14.05.2018 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Knihy od Julie Garwood mám moc ráda, ale tahle byla děsná. Příliš jednoduchá, neustále se opakující myšlenky, pasivita hlavní hrdinky. Hlavní hrdinka m lezla na nervy snad od první stránky příběhu, nevylepšil to ani supermužný agent FBI. Chyběl mi zde humor a lehkost, na které jsem v knihách Julie Garwood zvyklá.

03.05.2018 2 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Knížka mě zaujala už v knihkupectví a rozhodně to byla dobrá volba. I když to není klasický thriller, příběh byl napínavý, neobvyklé téma mě zaujalo. Obávala jsem se, že mě bude štvát vyprávění více osob, ale tomuto příběhu to dodalo to ono. Líbilo se mi budování napětí, kdy vždycky skončila kapitola nějakým odhalením a poté následovala kapitola o jiné postavě. Také se mi líbilo, že se jednotlivé příběhy neprotínaly, že zůstaly oddělené a každý si prožil ten svůj. Konec se mi ze začátku nelíbil, ale asi to tak mělo být. Jsem zvědavá, co dalšího autor napíše, rozhodně se na další knihu těším.

06.01.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nějak jsem se poslední dobou nemohla začíst, ať jsem si vzala knížku jakéhokoliv žánru. Ale jakmile jsem otevřela tuhle, věděla jsem, že krize je pryč a tuto knížku přečtu na jeden zátah. I když jsem se snažila, abych si knížku nevyplýtvala hned, stejně jsem se od čtení nemohla odtrhnout a skončila dřív, než jsem chtěla.
Vím, že příběh má spoustu chyb a asi jednoduchý, výsledek jsem si tipla správně tak v půlce příběhu, ale i tak se mi se hrozně líbil. Oblíbila jsem si všechny postavy, zajímalo mě, jak si povedou, fandila jim, ať všechno zvládnou a těšila se, co bude dál. Oceňuji také jejich emocionální posun a vývoj. A je škoda, že už je konec. Chci ještě aspoň 100 stran "Jak to bylo dál". :) Nebo aspoň ještě jeden epilog. A za ten sladký konec jsem ráda. Bez něj by to nebylo ono. :) (Aspoň pro mě.)

31.10.2017 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Příběh se byl napínavý a dobře se četl, ale konec byl tedy šup šup a hotovo. Nějak mi tam chybělo nějaké vysvětlení. Přijdu si ochuzená. Vím, že se kolikrát vyšetřovatelé nedozví motivy vraha, ale tohle je kniha a mohlo to tam být zmíněno.
Škoda také, že tam nebylo více Maury a jejích vztahů. V minulých dílech jí bylo věnováno hodně prostoru, proto najednou bylo divné, že tam byla v podstatě jako mimochoden. A také jsem čekala, že nějak dopadne situace s jejím svědectvím proti policistovi. Přišlo mi to z tohoto pohledu nedotažené.
Obdivuji Iris Fangovou, její vyrovnanost a smíření.
A jsem ráda, že Jane a Gabriel neměli roztržku mezi sebou. Doufám, že ani v dalších dílech mít nebudou. Tím by mě autorka opravdu naštvala.
Uvidím, co další díl přinese. Jsem zvědavá, kam autorka postavy nasměruje.

11.09.2017 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Wau, neotřelý, skvělý nápad na detektivku, ale u kterého mě dost mrazilo. Byla jsem napnutá, jak to dopadne a poprvé mě u Tess Gerritsen nezklamal závěr, nepřišla jsem si, že ho rychle odbyla. A je pravda, že jsem tušila, jak to s Bradleym bude, ale nenapadlo mě tohle, co Tess Gerritsen vymyslela. Těším se na další díl.

28.06.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Přestože jsem se snažila číst pomalu a příběh si užívat, protože jsem věděla, že zase budu muset čekat na další knihu, nešlo to. Ačkoliv kniha měla nějaké nedostatky, třeba bych snesla více Warrena, Brigette a jejich humoru nebo i nějaké uzavření ohledně Tori a Huntera, přesto ta kniha byla dokonalá. Jen tím, že to skončilo tehdy, když skončilo, nutí mě to neustále o knize přemýšlet a říkat si, co bylo dál. Já chtěla ještě aspoň kapitolu, dvě...
Příběh se odehrával nejvíce mezi čtyřmi stěnami a přece to nebylo nudné nebo statické, naopak se mi to líbilo. Míň postav, jedno prostředí, hudba a láska.
Hlavní postavy jsem si oblíbila, stejně jako vedlejší. Ale velkou hrdinkou pro mě byla Maggie. To, jak celou situaci ustála a vyřešila, smekám (a navíc mi dost ulehčila rozkol, který v příběhu být musel, ale často je těžce nesu, protože je zbytečný. Tady ne...). Hlavní dvojici jsem fandila, ale Maggie mě prostě dostala. Díky ní příběh mohl skončit dobře. Za což jsem moc moc moc ráda.
Knížka mě pohltila a hrozně moc mi bylo líto, že jsem ji dočetla. Musela jsem si projít předešlé knížky autorky, abych smutek trochu zahnala. Ale k této knížce se určitě budu vracet, má krásný příběh a nejen tato knížka Colleen Hoover i skvělé myšlenky a postřehy. Budu se k ní vracet, protože za to stojí.

25.06.2017 5 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Napínavá, čtivá knížka, kterou jsem si užila. Ale má, stejně jako ostatní knihy Tess Gerritsen, příliš rychlý závěr a nakousnuté linie příběhu, které se vytratily. I přesto jsem spokojená. Držela jsem Toby palce. Jen je mi moc líto maminky Toby.

27.04.2017 4 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Knížka se mi moc líbila. Střídání pohledu z roku 1830 a současnosti jsem se bála, většinou mě to moc neoslovilo, ale tady jsem hltala stránku za stránkou. Jen jsem myslela, že Julia bude víc pátrat, že tam bude víc současnosti. Škoda, to je trochu nevyužitý potenciál příběhu.
A jak už si u této autorky zvykám, ke konci to byla opět jízda, rychlé rozuzlení a konec. Ale tady mi to ani tolik nevadilo. Jen jsem doufala, že tam ještě bude nějak řešena situace s Richardem. Proč tam ta scéna v knize byla a pak nic?

23.03.2017 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Opět správná oddechová knížka, kterou nejde přečíst jinak než na jeden zátah.
Bavilo mě číst špičkování mezi Jimmym a Lenou. Ale i přesto mohla tato část být o fous kratší, pak už to bylo pořád to samé, a naopak delší konec. Jedna nebo dvě kapitoly na závěr by rozhodně neuškodily.
Jediné, co bych knize vytkla, byla (spoiler, ale asi nikoho nepřekvapí) na konci Lenina urputnost donutit Jimmyho říct, že ji miluje. Sice jí to neřekl přímo, ale celou dobu tím, co dělal a co říkal, jí dával najevo, že se do ní zamiloval. Jasně, musel si to uvědomit, ale i tak bych ocenila, kdyby Lena byla kapku bystřejší a pomohla mu, že to ví a že si počká. :) Hlavně, když jí vyznal, co pro něj znamená, a že chce, aby se vrátila k němu domů.
No a mohlo tam být nějaké rozuzlení ohledně jeho matky, ale když tak o tom přemýšlím, takto to bylo nejlepší.
Za mě povedený díl, pobavila jsem se u něj a odpočinula si. :)

23.01.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Ze začátku jsem se bála, aby mě knížka bavila, ale po prvních dvou kapitolách jsem se začetla a byla napnutá. Líbil se mi spád děje, žádné nudné dlouhé popisy. Ale nějak moc mi nesedla detektiv Rizzoliová. Byla mi nesympatická - protivná, ufňukaná, ukřivděná malá holka. Snad se to v dalších dílech zlepší. A ještě bych se teda obešla bez těch náhledů do vrahových myšlenek. To mě nebavilo a myslím si, že to knize ani moc nepomohlo.

04.12.2016 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Začátek knížky suprový. Neotřelý nápad, zajímavě a čtivě psaný. To, jak se Haven snaží začlenit do relativně normální světa, mě bavilo číst a škoda, že tam toho bylo tak málo. Ale od poloviny knihy jsem věděla, že se něco pokazí. Je mi jasné, že něco se pokazit musí, aby se příběh posunul dál. Ale ono záleží na tom, jak se to pokazí - zda "dobrým" či "špatným" způsobem, směrem. Špatný je pro mě přihlouplý, pitomý způsob, kdy autorka hlavní dvojici rozeštve a nechá hlavní hrdinku se v tom srdcebolu nimrat. Toho jsem se bála a moc se mi proto nechtělo číst dál. Ale čím jsem byla blíže konci, tím jsem nadšenější, že autorka v tomto ohledu měla dost rozumu a ústřední dvojice musela řešit jiné naléhavé věci.
Ale i přes čtivost bych snesla knihu kratší, od poloviny to bylo takové táhlé.
Jinak mi přišlo, že prostředí mafie bylo nedokreslé a změkčilé, ale nevím, jak to uvnitř funguje. Jen jsem očekávala tvrdší prostředí. Ale jsem ráda za to, jak se k tomu autorka postavila a celkově to pojala.
Bohužel se opět jedná o první díl série. To bylo druhým důvodem, proč se mi nechtělo do čtení. Bála jsem se konce. Ale naštěstí to dopadlo tak, že je kniha uzavřená a není nezbytně nutné číst další díl.

17.10.2016 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Správná knížka na letní dovolenou. Přečteno velmi rychle a čtení jsem si užila. Příběh není nic převratného, ale to nevadí. :)
Evelyn byla fajn, tedy hlavně do té doby, než utekla. Pak začala být taková ta ufňukaná chudinka a to mi k ní nesedělo a rozčilovalo mě to. Předtím mi připadala jako pohodová holka, která život brala s nadhledem a lehkou ironií a humorem. To mi ke konci knihy chybělo. David byl naštěstí suprový celou knihu a nevzdal se. Jsem ráda, že pak Evelyn dostala rozum, ale toto je takový šrám na jinak pohodovém příběhu. Jsem však ráda, že netrval dlouho.
Ale jsem zvědavá a těším se na další knihy od autorky.

29.08.2016 4 z 5

Svědectví kostí Svědectví kostí Kathy Reichs

Další suprová knížka od Kathy Reichs. Nečekané rozuzlení bylo příjemným překvapením. Jen oproti předchozím knihám mi tu více chyběla "antropologie", doufala jsem, že bude Tempe porovnávat a odhalovat nějaké tajemství nalezených kostí a toho se mi moc nedostalo. Naopak moc nemusím, když si Tempe hraje na detektiva a nedá si poradit. A co to mělo být s tím Andrewem? Jako výsledek fajn, ale ty důvody... Grrr. Snad to bude v dalším díle lepší. :)

07.08.2016 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Knížka se mi líbila, měla správné napětí a zajímavý příběh. Ale že by byla strašidelná, to ne. I když jsem to podle anotace čekala, navíc se příběh odhrával v zábavním parku. Ale když jsem se od tohoto předpokladu odprostila, přelouskala delší rozjezd a spoustu pohledů od různých osob, knihu jsem zhltla naráz. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

24.07.2016 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Celou dobu, co jsem knihu četla, mi to přišlo jako "co bylo před Nástroji smrti". Takový náhled do historie. Spousta věcí, které byly v Nástrojích smrti, zde byly už ohrané. Postavy byly fajn, ale to, jak si vykaly a celkově se chovaly, působilo dost odtažitě. Chápu, že v té době to tak chodilo, ale příběhu prostě chyběla lehkost, vtip, nadsázka, to, že si ze sebe postavy utahují.
Také mě mrzelo, že Tess, přestože měla spoustu otázek, nedostala téměř žádné odpovědi a tím pádem se i čtenář nedozvěděl téměř nic. Ano, ne všechno autorka odhalí v prvním díle, ale bylo toho fakt málo. To mě štvalo.

04.04.2016 3 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

První polovina příběhu super, vtipná, lehká, dráždivá. Druhá polovina utrpení. Dva zcela dospělí lidé, kteří si narovinu nedokážou promluvit. Autorka jak kdyby si nevěděla rady, co s příběhem dál a bezmocně se v něm plácala. Mrzelo mě, že autorka nevyužila možností, které příběh nabízel. Například jsem čekala nějakou vtipnou scénu na rodinném obědě a nic. A toho tam bylo více. Škoda, ale jako oddychovka na zkrácení dlouhé chvíle, proč ne.

29.03.2016 3 z 5