muchomurka muchomurka komentáře u knih

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Stejně rozvleklé a nudné jako 4. díl. Amelie pořád jen přemýšlela, děsila se, ježily se jí vlasy hrůzou, cítila cizí přítomnost. A vše pořád dokola cca 300 stran. Posledních asi 5 kapitol byl děj konečně strhující a měl spád, bohužel pak najednou konec. Vysvětlení některých událostí žádné. Ještě přetrpět poslední díl (doufám, že 6. je poslední) a je to za mnou. Přitom ze začátku to bylo super. Ale autorka jak kdyby se vyčerpala a neměla o čem psát, proto pořád dokola omílá to samé. Kdyby poslední 3 díly vyšly jako jeden, bylo by to skvělé, tajemné a nabušené čtení. Takto se to celé táhne v pěkně hutné omáčce.

16.06.2020 3 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Hrozně moc chci vědět, jak to celé dopadlo, ale myslím si, že mi vůbec nepomohl ten časový rozestup mezi tímto a předchozím dílem. Ten jsem znovu číst nechtěla, tak jsem se pustila do čtení. Spoustu věcí jsem si musela osvěžit za pochodu, ale dalo se. Knížka se četla pomalu i přes to, že jsem byla napnutá. Bohužel ale cca 250 stran se téměř nic nedělo. Amalie jen neustále vzdychala nad svými zjitřenými a rozostřenými smysly, nad Devlinem a propastí, která se mezi nimi prý otevírá, neposlouchala svou intuici či dobré rady, odmítala přijmout kdo nebo co je a neustále jen byla utíkala nebo vykládala o tom, co musí a nic. Na posledních cca 100 stranách se konečně něco začalo dít a příběh dostal spád. Další díly dočtu, opravdu chci vědět, jak to celé dopadne, ale doufám, že bude víc nabitý dějem a míň Améliiným vzdycháním a nicneděláním.

06.06.2020 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nevím, čím začít dřív v hodnocení. Asi to vezmu od konce - ten byl dost rychlý a až odbytý. Chtěla jsem, aby padouši byli potrestaní. Chtěla jsem vědět, co Ellie. Chtěla jsem vědět co to miminko. Ale v podstatě odbyto pár větami. Po takovém budování atmosféry je to dost zklamání.
Co se týče děje, opravdu bych se obešla bez toho, aby tam byly popisy ze strany Ellie. Stačilo by, kdyby to retrospektivně odvyprávěla, pár stran a hotovo. Takto mě to vytáčelo.
Další věc je, že autorka do jedné knížky narvala tolik témat, která by si zasloužila více prostoru. Takto to bylo akorát dost otravné, děj skákal mezi jednotlivými vyšetřováními, plus kapitoly Ellie.
Jinak napsáno věrohodně, běhal mi mráz po zádech, neměla jsem daleko k slzám. Váhala jsem, zda knihu dočítat a radši ji neodložit. Vydržela jsem, ale ty pocity a ta nespravedlnost, co některé potká, to mě drásalo.

28.04.2020 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Po prvním dílu, který se mi líbil, jsem byla celkem navnazená a sáhla hned po druhém. Často bývaly minimálně stejně dobré jako první díly, někdy i lepší. Ale jaké velké zklamání. Čekala jsem něco jako u prvního dílu plus ještě špičkování mezi Spencerem a Dawn. Tak to mohlo být lehké, vtipné, zamilované. Ale autorka jak kdyby psala o jiné Dawn než té, která byla v prvním díle. Tady mě neskutečně rozčilovala, její sebestřednost, chování jako čtrnáctiletá a ne zkušená ženská. Neustále říkala jen "Mrzí mě to" a nerespektovala přání ostatních, vše musela vědět, vše podle ní. Celá knížka působila jako rozjezd a pak hrrr a je konec, mezitím vlastně nic. A na konci se měla omlouvat ona, ne Spencer, nebo spíš hlavně ona. Škoda škoda škoda. Škoda, že si autorka nevzala k srdci některé Nolanovy rady. Mohlo to být super oddychové čtení, takto to bylo dost utrpení.

Naprosto souhlasím s komentářem LenRan.

05.04.2020 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Po detektivkách a thrillerech jsem potřebovala změnu a oddych, něco sladkého a jednoduchého a to jsem tady dostala. Ano, na toto téma jsou mnohem lepší knihy, který jsem četla, ale tahle mi sedla v pravý čas. Sice už nejsem cílová skupina, takže neustále vzdychání nad Kadenovým tělem a zkoprnění pokaždé, když se na sebe podívali, šlo lehce mimo mě, ale bylo to milé a sem tam i vtipné. I když ta roztržka byla protivná, celkem by mě potěšila kniha, kde by hlavní postavy spolu bojovali proti něčemu, co jim má stát v cestě a ne se zbytečně trápit odlukou, která je zbytečná. Ale tady to naštěstí bylo zkousnutelné - krátké a netáhlo se to přes polovinu knihy.
Takže celkově proč ne? Dostala jsem to, co jsem chtěla. Druhý díl zkusím.

02.04.2020 4 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Knížka se mi moc líbila, krásné ilustrace a i příběh, až na jednu maličkost - na konci jsem čekala, že pan ředitel aspoň poděkuje, když ne přímo odmění, Ignáce za pomoc. A ne, že mu řekne, že si musí vyčistit zuby.

02.10.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Na tuto knížku mě navnadila anotace a já se opravdu těšila. O to větší bylo mé zklamání. Začátek nic moc, pak se to děsně vleklo, ke konci to mělo trochu spád. Číst se to dalo, ale nemá ráda knížky, ve kterých je mi nesympatický hlavní hrdina, kterému nefandím, nemůžu s ním prožívat jeho trable. Sára byla děsná už od začátku, za většinu si mohla sama. A to její neustálé se utápění v lítosti bylo ubíjející. Ano, když se ztratí dítě, je to velmi bolestné, ta nejistota, ale zde to bylo úmorně psané pořád dokola, žádný posun. A Isla - všechnu vinu hodí na Sáru a sama je svatá? Tohle neberu.
A také mi přijde, že vztahy, jak byly popsané tady, tak jsou přitažené za vlasy. Nedokážu si dost dobře představit, že by takto někdo reálně fungoval. Ale asi by byla nuda psát o někom normálním.
Také jsem pořád čekala, co se stalo, o čem se Sára a Isla pohádaly, jaká bomba to bude. A ono nic. To bylo k vzteku. Celou dobu o tom autorka píše jak o tajemném hradu v Karpatech, dělá z toho bůhví co a ono je to skoro nic. Závěr mi přišel přitažený za vlasy. Doufala jsem v něco jiného.

05.07.2019 3 z 5

Lovec myšlenek Lovec myšlenek Ken McClure (p)

Já nevím, mě to tentokrát nějak nebavilo. Příběh byl příliš odborný a nějaký plochý. Místo akce a vyšetřování, tak Steven chodil od jednoho k druhému a nic. Pak se jakoby zhmotnil případ, který ale Steven neřešil a jen čekal, co se vyvrbí. Oproti předchozím dílům tomuto chyběl spád, napětí, čtivost. Škoda.

24.05.2019 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Zajímavý příběh i když jsem od něho čekala něco víc. To, jak autor tajuplně naznačoval, co za všechno může a jaké nás na konci čeká odhalení, mě nutilo hltat stránku za stránkou. Ale jaké zklamání, když to vysvětlení bylo v podstatě "obyčejné". Také hlavní postavy mi nebyly zvlášť sympatické. Simon byl prachobyčejný bídák a Catherine, no ze začátku jsem ji nemohla vystát, ale postupně, jak se s tím vším porvala, to bylo trochu lepší. Ale čtivost a nádech tajemství knize upřít nemohu.

12.03.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavané to bylo, ale četla jsem to ve špatnou chvíli a námět mi nesedl k mému současnému rozpoložení. Také tomu nepřispělo to, že jsem knihu četla tak dlouho.
Co mi na příběhu vadilo, byla Tracy. Achjo, jako novináři jsou důležití, ale ať píšou o politice apod. a nepletou se do "malých" dramat rodin. Proč by o tom měl svět vědět, když si to rodiny ani policie nepřeje? Pak ještě scény z pohledu únosců a vhledy do rodin. Příběh to zbytečně natahovalo a spíš mě to odpuzovalo, než že bych byla více napnutá.
Také mě zarazilo, že Kim ani její parťáci nenosí zbraně a to ani když jdou do akce. Proč? To nedává moc smysl...

03.11.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Lepší než předchozí díl, Erika už nebyla tak otravná. Ale to její snažení o získání případu je děsné. Chápu, proč to autor takto udělal, jinak by neměl o čem psát, když by to nevyšetřovala Erika :D, ale ta její vlezlost a drzost je už nepříjemná. Je to v každé knížce. Jinak normální detektivka, čtivá, napínavá, ale nic zázračného.

21.10.2018 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Opět napínavé a čtivé, ale velmi mě zde rozčilovalo neustálé opakovaní duševních pochodů Kate, její rozebírání vztahu s Johnem. Kdyby to aspoň shrnula jednou, ale ona to mele pořád dokola jako kolovrátek.

22.06.2018 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl vyprávění autorky a na to, jak tato náčelnice vede vyšetřování. Nejdřív mě úplně zarazilo, kolik všeho mají její lidi zjistit, samé seznamy. Ale pak mi došlo, že tak to je i v reálu. Nejdřív dřina za stolem a pak možná úspěch, žádné honičky, přestřelky.
Detektivka byla napínavá, ale celou dobu mě jímal děs z popisovaných hrůz. Brrr. Ta bezmoc obětí, mučení. No, asi mám slabší žaludek. Ale i tak si další díly přečtu.

19.06.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Knížka mě zaujala svou anotací už v knihkupectví a tak jsem neváhala. A udělala jsem dobře. Napínavá detektivka, kdy stránky se čtou skoro samy. Celý tým a jejich šéfová Kim mi byli sympatičtí, i když jsem si říkala, proč je v detektivkách často vyšetřovatel někdo s pohnutou minulostí. To nikdo nemá normální hezké dětství?
Zasazení děje do neobvyklého prostředí bylo osvěžující, stejně jako to, že zde nebylo příliš krvavého násilí.
Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla brzy po případech Eriky Fosterové, nedalo mi to, abych nesrovnávala, přišly mi tyto knihy dost podobné a přesto jiné. A vyšetřovatelé, styl psaní i celkové vyznění příběhu, jeho plynutí je mnohem lepší zde. Takové jemnější, což mi více vyhovuje. Možná i to, že Kim nejde tolik jen podle sebe. Těším se na další díly, i když, jak jsem zjistila, je nebudu číst popořadě. Ale to nevadí...

21.05.2018 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Super knížka, napínavá, strhující. Už samotné náměty - opuštěný dům jako by se lidé vypařili, opuštěná vesnice, tajemno, spousta škaredého počasí - byly přesně to, co vyhledávám. A příběh nezklamal. Sice bych se obešla bez toho Las Vegas, ale patřilo to tam, tak proč ne.

03.05.2018 5 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Krásná knížka. Moc se mi líbí její ilustrace, některé by byly krásné i na plakát. Škoda jen, že je příběh tak krátký, autor se na něm mohl více vyřádit, téma je to skvělé. Ale i přesto jsem spokojená a nadšená. :)

15.12.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Začátek byl velmi unylý, zdlouhavý a nepříjemný. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, ale postupem času se to obrousilo. Detektiv Marsh byl bezpáteřní a neskutečně mě vytáčel. Chce, aby Erika vyšetřila vraždu a přitom jí půlku informací nedá, zakazuje jí se ptát a vyšetřovat a chce zázraky. Jsem doufala, že si to na konci odskáče.
Cca od poloviny knihy byl děj plynulejší a čtivější, dokonce jsem začala být zvědavá, kdo je vrah a jaké má motivy. Na to, jak autor budoval atmosféru, konec byl příliš rychlý, jak kdyby to už chtěl mít z krku. Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Uvidím, zda se to v dalších příbězích zlepší.

23.11.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Skvělá knížka, u které mě mrzí, že jsem ji četla tak dlouho. Byla dechberoucí. Bála jsem se, že se nebudu při vysvětlování fyzikálních jevů chytat, ale autor vysvětlení podal velmi srozumitelně.
Rozhodně zajímavá myšlenka převedená ve skvělý příběh. Čím více jsem se blížila k závěru, tím více jsem byla zvědavá, jak autor knihu zakončí, vždyť ta situace byla šílená. Ale klobouk dolů, jsem spokojená, i když Daniele nezávidím. Jak podotkla, jak může milovat jen jednoho a jak pozná kterého?
Mohu říct, že když jsem si představila, že bych prožila něco takového, měla jsem husí kůži.
Těším se na další autorovy knihy, jsem napnutá, s čím přijde tentokrát.

04.10.2017 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Opět čtivý a milý příběh, i když tento se mi líbil míň než příběh Mala a Anne. Něco tomu chybělo, nějaký vtip nebo lehkost, posun, nevím... Ale přišlo mi, že jsem pořád čekala, co se bude dít a pořád nic. Ale i tak času stráveného s knihou nelituji a jednou se k této nebo ostatním ze série ráda vrátím.

03.01.2017 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Dost dobrá detektivka. Jsem si kolikrát říkala, že už je to jasné a o čem chce autor psát a hle, vždycky bylo něco dalšího. Bylo to neskutečně uvěřitelné, běhal mi celou dobu mráz po zádech. Brrrr. Jediné, co mi na knížce vadilo, byly kapitoly s Rachel. Bez těch bych se určitě obešla. A také jsem doufala, že pachatel bude hoooodně trpět.

27.07.2016 4 z 5