muchomurka muchomurka komentáře u knih

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Sladký příběh :-) Líbil se mi nápad i zpracování, povaha Alony a hlavně její prostořekost, celkově prostě ... sladké.

12.01.2014 4 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Zakončení trilogie, jenom proto jsem to dočetla až do konce. Do čtení jsem se musela fakt nutit, děj mi vůbec neubíhal. Trochu se to zlepšilo, když začali pátrat po tom léku, ale celé to na mě působilo, jak kdyby hlavní postavy byly v nějaké bublině, odtrženi od toho, co se dělo. Bylo to napsáno tak nějak nerealisticky. Souhlasím s komentáři tady, např. že setkání Kaye a Cassie bylo divné, téměř bez emocí, nebo že tahle knížka je nejméně povedená. Jsem ale ráda, že se spousta věcí vysvětlila a měly i logickou povahu, nebyly jen tak šroubovaně nasazené a dodělané, protože autorka je napsala na začátku a na konci je pak musela vysvětlit.

07.01.2014 3 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Pokračování je ještě děsivější než předchozí díl. Čtivé to celkem bylo, i když mě už nudily pasáže o tom, jak byl rozpolcený a jak o tom samém pořád dokola přemýšlel. Ale co mě na knize děsilo nejvíc, bylo realisticky popsané mučení. U toho mi bylo až zle a měla jsem co dělat, abych knížku dočetla do konce. Jestli mám přečíst další díl, tak o tom budu dlouze uvažovat.
Dějově se mi knížka nelíbila, ale to je tím tématem, musím ovšem uznat, že napsaná byla výborně, proto dávám tři hvězdičky (i když jsem původně chtěla dát pouze dvě).

02.01.2014 3 z 5

Votrelec v mojej mysli Votrelec v mojej mysli Jill Hathaway

Knížka mě svým dějem překvapila, říkala jsem si, co autorka vymyslela. Líbilo se mi, že autorka nechodila kolem horké kaše, zbytečně se přespříliš nepitvala v citech a celkově měl děj spád a čtivost. Na konci mě mrzelo, že knížka už končí, chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat a ne čekat na další díl, ale co nadělám? Budu se aspoň těšit, co autorka vymyslí.

21.12.2013

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Ze začátku byla knížka rozhodně lepší, než byl první díl. Ale zhruba od poloviny jsem si tím nebyla jistá. Jednu chvíli se to začalo táhnout a také mě Emma neskutečně štvala. Chápu, že byla nejistá, ale ona se chovala až uťápnutě, vztah s Ethanem poslala k šípku rovnou, i když to vypadalo jako racionální rozhodnutí, bylo to hrozně nepřirozené a vůbec mi to tam nesedělo. Navíc Emma je "prý" jiná než Sutton, ale v jednu chvíli mi přišlo, že je stejná (doufala jsem, že bude zodpovědnější a méně povrchní). Čekala jsem, že i když bude předstírat svou mrtvou sestru, bude víc svá, např. jako v příhodě s testem z němčiny. Doufám, že další díly budou lepší, promyšlenější a nepotáhnou se tak... Jsem zvědavá, jak to celé skončí.

06.12.2013 3 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Knížka se mi nápadem líbila, ale během čtení jsem čekala, že bude trochu hlubší (nevím, jak jinak to napsat), podle toho, jaký byl začátek. Od půlky dál to chtělo trochu více, já nevím, promyslet, doladit do detailu... Celkem mě překvapil konec, to jsem nečekala. Jsem zvědavá, kam se bude ubírat další díl.

29.11.2013 3 z 5

Srdce bouře Srdce bouře Dorothy Garlock

Příběh měl dobrý potenciál, který autorka nevyužila ani za mák. Děj není nic třeskutého, ale přesto se z něj dala udělat napínavá romantická knížka. Monology mi přišly velmi kýčovité, nereálné, proměna citů (od toho, že se nemají rádi po lásku jako trám) skoková, všechno běží po povrchu, zajímavá témata autorka nakousne a nic. Tak do dvou třetin knihy se mi děj neskutečně vlekl a doufala jsem, že už se brzo prokousám na konec. Je škoda zahodit dobrý příběh, ale ještě větší je škoda času, který jsem trávila jeho čtením...

04.11.2013 2 z 5

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Skvělá knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh se mi líbil, byla jsem napnutá, jak to celé dopadne. Jen v jednu chvíli se to táhlo - když pořád Anna koumala, že nechala sestru v tom lese a že musí utéct z toho ostrova, kde nyní jsou. V tuto chvíli to vázlo, ale vůbec nic to neubíralo na napětí. Knížka má celou dobu spád a to i přesto, že má skoro 400 stran. Což velmi oceňuji. Jen bych snesla ještě několik málo stránek, přišlo mi, že konec byl dost utnutý.
Co mě ale donutilo k přemýšlení bylo, že [spoiler] když Anna šla, lezla tím tunelem metra, jeslti bych dokázala taky takto bojovat...

14.08.2013 4 z 5

Sen pro ducha Sen pro ducha Simon R. Green

Napínavé a čtivé, tento díl se líbil víc než předchozí. Opuštěné nádraží, divadlo... skvělé :-)
Akorát jsem zvědavá, kolik to hodlá mít dílů, jsem napnutá, jak to dopadne...

06.08.2013 5 z 5

24 holek za 7 dní 24 holek za 7 dní Alex Bradley

Veselá knížka na prázdninové dopoledne. Sice jsem od ní nic nečekala, ale příjemně mě překvapila.

13.07.2013 4 z 5

Chorvatština nejen pro samouky Chorvatština nejen pro samouky Hana Jirásková

Učebnice je dobře zpracovaná, je zde množství textu pro čtení a cvičení na procvičení gramatických jevů. Oceňuji přiložená CD s nahrávkami. Co mi zatím na knize nesedí (ještě ji nemám projitou celou) je způsob výuky skloňování podstatných jmen - je to zvláštně rozkouskované.

11.07.2013 3 z 5

Kosti jsou věčné Kosti jsou věčné Kathy Reichs

Další skvělá knížka od této autorky. Sice mě lehce rozčilovalo, když se pustila do vysvětlování např. historie některého území, protože mě to zdržovala od příběhu, ale to je drobnost.

08.07.2013 5 z 5

Najít svou tvář Najít svou tvář Fern Michaels (p)

Děj se neskutečně vlekl, s hlavní hrdinkou jsem se nemohla nijak ztotožnit - pořád fňukala, že si nic nepamatuje a že jí nikdo nic nechce říct. A závěr, čekala jsem nějaké potrestání viníků (jak to v těchto knihách bývá), ale bylo to celé "vyčpělé" (lepší slovo mě nenapadlo). Něco té knize chybělo.

02.07.2013 1 z 5

Medicína založená na důvěře Medicína založená na důvěře Hana Konečná

Kniha mě velmi překvapila, čekala jsem suchou odbornou teorii, ale teorie je zde doplněna a doložena příběhy z praxe, které ji ozvláštní a doplní, činí ji čtivější a srozumitelnější hlavně pro laiky.
Knihu doporučuji přečíst jak laikům, tak i odborníkům a pracovníkům v lékařských a příbuzných oborech. (Jak by to usnadnilo mnohé v této oblasti, např. vztahy mezi zmíněnými skupinami, omezení různých nedorozumění, omezení očekávání zázraků apod.)

23.06.2013 4 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Tahle knížka mě teda oproti té předchozí vůbec neubíhala. Děj byl téměř o ničem, s hlavní hrdinkou jsem se nemohla sžít, přišla mi děsná. Tři hvězdičky jsou jen za Harriet a Neila. Neil byl skvělý, ani si ho nezasloužila. Ale na druhou stranu jsem ráda za šťastný konec (to mi v té předchozí knize chybělo).

14.05.2013 3 z 5

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Nejdřív jsem myslela, že knihu budu louskat dlouho, ale nakonec se příběh rozjel. Zvykla jsem si i na strohý a často velmi přímý popis děje, byť na můj vkus podáván příliš bez obalu a pozlátka. Ale oceňuji, že to nebyl žádný další přeslazený román (a naštěstí také bez upírů apod.). Přesto všechno to nebude kniha, ke které se budu vracet.

02.05.2013 3 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Ze začátku se mi příběh zdál zajímavý, ale když přišlo na popisy sériových vrahů apod., běhal mi mráz po zádech. Co mě však nejvíc překvapilo, bylo, že se tam objevil démon. Nevím proč, ale čekala jsem příběh bez nadpřirozených postav.

30.04.2013 2 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

I když jsem přečetla jen tento díl, přijde mi, že vůbec nevadí, když jsem nečetla předchozí. Knížka se mi líbila. Občas mi přišlo, že autorka dějem pohnula moc náhle - v další kapitole byl děj o dost dál než v předchozí. Někdy mi tam kousek chyběl a bylo to useknuté. Ale celkově nemám ke knize výhrady.

25.04.2013 4 z 5

Láska je ve vzduchu Láska je ve vzduchu Jane Moore

Oddychové milé čtení. Jen mě v jednu chvíli už začínala štvát ta nerozhodnost a to, že se děj nikam neposouvá. Ale celkově se mi kniha líbila.

14.04.2013 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí. Atmosféra byla napínavá, mám ráda témata opuštěných měst a to, když v nich někdo pátrá. I když je mi jasné, že tohle nebylo to hlavní. Konec mě trochu zklamal, ale dalo se čekat, že to skončí otevřeně, když má být ještě jeden díl. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

11.04.2013 4 z 5