n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Z nuly na milion Z nuly na milion Pavel Říha

Na "doporučení" jsem si přečetl tuto knihu. Autor zde líčí návod jak být uspěšný podnikatel a částečně i svůj příběh, jak dospěl ke svým milionům a jak kde teď tráví svůj pohádkový život. Od počátku tato kniha na mě působí jako hrozné klišé, tyto návody a nápady jsem slyšel i četl mnohokrát v minulosti, takže tato kniha nepřiznáší nic nového. Jsou to takové pseudorady. Chápu, že díky této knize se snaží přilákat další potencionální zákazníky do svého placeného on-line tréninku. Osobně mě určitě nepřesvědčil, spíše naopak. Co mě navíc odrazuje to, že kladně hodnotí jeho knihu "uživatelé" , kteří defacto hodnotí pouze tuto knihu a jinak jsou zde neaktivní. Přijde mi to jako PR hodnocení knih Andreje Babiše, kde to bylo podobné.

30.04.2024 odpad!

Pád do Maelströmu a jiné povídky (14 povídek) Pád do Maelströmu a jiné povídky (14 povídek) Edgar Allan Poe

Soubor povídek Mistra a zakladatele hororu, který v každé z povídek dokáže vylíčit tu správnou ponurou napínavou atmosféru. Všechny povídky jsou vesměs krátké a skvěle se čtou. Najdete zde ty nejlepší povídky od Poe jako Jáma a kyvadlo, Zlatý skarabeus, Zánik domu Usherů a hlavně Pád do Maelströmu. Povídky od Edgara Alana Poe mám moc rád, pro mě to byl skvělý spisovatel, který určil směr a nastolil ten pravý hororový řád, ve kterém byl dalšími spisovateli následován.

19.04.2024 5 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

(SPOILER) Kdysi světu vládl nepořádek a chaos.
Pak přišlo lidstvo a všechno šlo do hajzlu.
Královna Mrcha

Vítejte v New Chrome, městu budoucnosti, přetechnizovaném a dokonalém městě, kde jste pod neustálou kontrolou kamer, všemožných reklam a zářivé budoucnosti. Pokud ovšem se pohybujete v prvních čtyřech levelech a nesestoupíte do mínusových podlaží, kde již realita není tak růžová a pod nádherně nablýskaným městem je defacto druhé město plné drog, sexu, alkoholu či hazardu. Jerry Gibwill, majitel galerie, proplouvá zdatně a spokojeně všemi patry tohoto města. Ovšem jen do chvíle, kdy po požití drogy SDC zemře jeho přítelkyně. Rozhodne se vypátrat původce této drogy, ovšem netuší s čím nebo kým si zahrává a jeho život se dostane do turbulentní fáze. Netuší kdo jsou jeho přátelé a kteří nepřátelé mu usilují o život a proč .... Opět další skvělý román Petra Heteši, odehrávající se v daleké budoucnosti. Dostanete velkou dávku napětí, přestřelek, narážek na vlastní tvorbu

Bonifacio měl na sobě modré triko s dlouhým rukávem a na prsou nápis Nevermore Baltimore, odkazující na kultovní komiksový film postpunkového režiséra Petera Heteshi.

humoru a legrace, který je typický pro autora

Bylo pět minut po půl deváté.
Zapálil jsem si. Záchodová místa mě okřikla, že tady se nekouří.
"Tak se třeba poser," řekl jsem jí a čekal

a hlavně originálního a napínavého příběhu, který vás rychle do sebe vtáhne a vyplivne až na konci.

27.03.2024 5 z 5

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Pohádky Boženy Němcové mají své kouzlo i po letech. Příběh Petra a jeho švagra, který pochází z říše pekel, je notoricky známý a jako v každé správné pohádce zlo vzdoruje až musí být nakonec stejně potrestáno.

11.03.2024 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Cersei upevňuje moc a snaží se vládnou Sedmi královstvím. Ovšem paranoia a strach jí ovládá a tak nadále intrikuje v obavě o svou pozici. Další z pokračování famozní ságy, kdy přibývají nové postavy a dochází k dalším zásadním zvratům. Martin je prostě Pan spisovatel, který dokázal vytvořit obrovský a úžasný svět.

29.02.2024 5 z 5

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Druhý díl vzpomínek Jiřího Sováka. Vzpomínky na vojenskou službu, zájezdy s divadlem, filmy, na kolegy či na jeho milovanou ženu. Pohodové a milé čtení, které člověku vždy zlepší náladu, protože je psaný inteligentním humorem tohoto skvělého herce.

Žena je to nejkrásnější a nejužitečnější co příroda stvořila. Odjakživa mám nejradši mužský, který tohle respektujou. Žil jsem bouřlivě, zlobil, ale z téhle zásady neuhnul. Obdivuji ženy nejen pro krásné nemravnosti, ale naopak i pro čistotu, kterou do života vnášejí. Léta žasnu, jak dokážou chlapovi zpříjemnit život. Rád se pomodlím, měl jsem v tomhle směru štěstí ....

16.02.2024 5 z 5

Kniha pohádek Kniha pohádek Josef Štefan Kubín

Převyprávěné pohádky z Ruska, Polska, Rumunska a dalších zemí. Je v nich hodně poznat různé slovanské prvky, kdy některé z pohádek bych řekl, že jsou notoricky známé v Česku ač se jedná o pohádky z jiných zemí. Je psána nářečnou češtinou, která mi ovšem při čtení vůbec nevadila. Knize dodává tu správnou atmosféru krásné ilustrace Josefa Lady.

01.02.2024 5 z 5

Návrat do budoucnosti III Návrat do budoucnosti III Craig Shaw Gardner

Závěrečný děj této úžasné trilogie, kdy tentokrát doktor spolu s Martym se ocitnou na Divokém západě a opět usilují o návrat do své doby, ze které pocházejí. Kniha věrně kopíruje film a tudíž je neméně vtipná.

29.01.2024 5 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Vzpomínky Jiřího Sováka na jeho život, jak se dostal k divadlu, na kolegy herce hlavně na Vladimíra Menšíka. Také jeho štace po divadlech a role ve filmech. Milé a trochu netradiční vyprávění, které čtenáře pobaví a nepřestane se při četbě usmívat. Nenáročná a odpočinková kniha.

14.01.2024 5 z 5

Jak mluvit a působit na druhé při obchodním jednání Jak mluvit a působit na druhé při obchodním jednání Dale Carnegie

Pokud se chcete naučit správně komunikovat s protějškem a hlavně v různých obchodních jednáních, tak tato kniha je na to ideální. Jednoduchým a srozumitelným způsobem vás naučí jak to.

02.06.2023 4 z 5

Poselství Tarotu Poselství Tarotu Renata Herber

Moc hezky udělaná kniha i pro úplné začátečníky, kteří chtějí začít s tarotem. Na začátku nechybí základní informace právě pro ně jak vykládat a jak číst tarotové karty. Ty jako takové mají moc hezké ilustrace. Takže koho zajímá budoucnost a věří kartám, tak tato kniha je pro něj ideální

09.05.2023 5 z 5

Odvážná Chanur Odvážná Chanur Carolyn Janice Cherryh

Druhý díl této pentalogie, Pyanfaré si není jistá, zda ještě někdy potká Tullyho, díky kterému již na vesmírné stanici není klid a různé klany se obratili proti klanu Chanurům. Ovšem nečekaně se opět zjeví Tully a přijde se zvláštní nabídkou. C.J.Cherryh má tento příběh postavený na politikaření či intrikách než na klasické akci. Kniha se čte dobře a je škoda, že zde vyšly pouze dva díly z této pentalogie.

27.04.2023 4 z 5

Král duchů Král duchů David Gemmell

Když zrádci z vlastních řad zabijí svého krále, tak nepřátelé z řad Sasů prakticky bez odporu plení zemi a proti nim se musí postavit mladý chlapec Thur, jemuž cestu k vítězství musí ukázat slavný válečník Culain. První díl ze série Sipstrassi, kdy tajemné kameny mají obrovskou moc a ti kdo je ovládají, mají vždy temné cíle. Klasický gemmelovský příběh, kdy je do tohoto lehce zakomponovaná legenda o králi Artušovi. Fantasy z pera Davida Gemmella mě nikdy neomrzí.

27.02.2023 5 z 5

Můj dres číslo 1 Můj dres číslo 1 Ivo Viktor

Kdo by ze sportovních fanoušků neznal fenomenálního a jednoho z nejlepších brankářů své doby Ivo Viktora. Vzpomínky na slavné spoluhráče, zápasy jak z Duklu tak i reprezentaci, ale i na svou nejbližší rodinu. Kdo může říct, že chytal proti takovým fantastickým hráčům jako byl Cruyff, Bobby Charleton, kaiser Franz, ale hlavně proti nejlepšímu fotbalistovi všech dob Pelému. Tyhle vzpomínky nikdy neomrzí

06.02.2023 5 z 5

Kopyto, Mňouk a maharadžova pomsta Kopyto, Mňouk a maharadžova pomsta Miloslav Švandrlík

Vdova po notáři Bezdíčkovi věnuje do místního muzea vzácné věci, mimo jiné kindžál slovutného maharadži Džibána. Ten dle pověsti trestá každou urážku svého pána. Žák Bičiště, aby dokázal svou odvahu, se rozhodne tuto pověst vyzkoušet. A svým činem rozpoutá chaos ve městečku. A je opět na dvojici Kopyto a Mňouk, aby záhadě přišli na kloub a chaos vyřešili.

"To bych se na to podíval!" soptil detektiv. "Já si s tím ryšavým pometlem poradím. Teď jsem byl za jeho otcem, aby využil své autority a přiměl ho k pravdomluvnosti. Bohužel to zatím nevyšlo. Starý švec se momentálně nachází ve stavu opilém a vyhrožuje hostinskému, že ho utluče ševcovským kladívkem. O synovi nechce ani slyšet. Prý je rád, že se povaluje ve špitále a on je rád, že ho nemusí řezat potěhem.

31.01.2023 5 z 5

Kopyto, Mňouk a mimozemšťané Kopyto, Mňouk a mimozemšťané Miloslav Švandrlík

Když přijde zlotřilý žák Bičiště s informací, že viděl mimozemšťany, nikdo mu pochopitelně nevěří. Ovšem následující okolnosti donutí žáky Kopyta a Mňouka, ale i jejich pedagoga Pěničku ke změně názoru. A když v Posázaví začnou řádit zloději ryb, je potřeba zachránit nejen hosty z Aldebaránu, ale i pomoci porybnému Erblovi. Tyto příběhy mě nikdy neomrzí.

S Bičištěm, jakožto renomovaným zločincem, to šlo ustavičně z kopce. Už mu nestačilo, že otci tajně upíjel pivo, ale dostal zálusk na jeho cigarety. Něco takového ovšem vzteklý švec nehodlal trpět. Jelikož byl přítelem tělesných trestů, seřezal syna důkladně potěhem a navíc rozhodl, že si provinilec vzniklou škodu odpracuje.

05.01.2023 5 z 5

Kesrith Kesrith Carolyn Janice Cherryh

První díl trilogie. Na vzdálené planetě Kesrith spolu obchodují lidé a rasa regulů, kteří si najímají pro svou ochranu tajemné bojovníky mri. Hlavní hrdina Duncan se seznámí s dívkou z této rasy a jejími ochránci a stane se součástí proroctví. Dlouho trvá než se dostanete do děje, ale ke konci kniha nabere spád. V knize je ovšem plno myšlenek autorky, přes které je někdy hodně těžké se prokousat. Ale jinak celku vydařené sci-fi, které se hlavně točí okolo střetu civilizací.

24.10.2022 4 z 5

Hrdinské legendy staré Francie Hrdinské legendy staré Francie Václav Cibula

Každý národ má své pověsti a legendy a tudíž i Francie. Příběhy, které vyprávěli potulní zpěváci o králi Francie Karlovi, hrdinství legendárních rytířů Rolanda, Ožiera či bratrů Ajmonových nebo o spravedlivém skřítkovi Oberonovi. Postavu skřítka Oberona jsem znal, ale až v této knize jsem se dozvěděl, že Oberon byl synem Julia Ceasara a lesní víly Morgue, která byla sestrou anglického krále Artuše. Příběhy plné hrdinství, bitev, ale i moudrosti rádců či podlosti, falše a intrik.

27.09.2022 5 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

Tato kniha Hrabalových povídek není vůbec lehké čtení. Je ovšem potřeba tomu dát šanci a udělat si čas, v klidu si všechny povídky přečíst a nechat je na sebe působit. Příběhy různých lidí, jejich názory, myšlenky a životní postoje jsou zde zvláštně zakomponovány. A člověk pochopí odsouzeného vězně, který o všechno v životě přišel a je znechucen životem v komunismu, který říká že podává inzerát na dům, ve kterém už nechce bydlet. Hrabal je mistrem jazyka a jeho přirovnání jsou pro mě geniální viz.

Jen u zamřížovaného okna koupelny ležela na okenním rámu hlava pološílené trestankyně, která naslouchala, jak od střelnice hraje ariston Harlekýnovy miliony. Slza jak briliant jí zářila v prstenu oka. To lidi vždycky, když jsou na dně, tak si naplňují oči krásnými předměty. Svět je plný umění, jen se umět rozhlídnout a svěřit se potom nevyčerpatelnému šepotu, maličkostem, touze a přání.

03.08.2022 4 z 5

Případy Sherlocka Holmese Případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Soubor povídek s legendárním anglickým detektivem Sherlockem Holmesem, kdy v každé z nich se projevuje jedinečnost a hlavně jeho genialita, kdy je schopen vyřešit i sebezapeklitější případ. Arthur Conan Doyle stvořil Legendu, která se stala nesmrtelnou

22.05.2022 5 z 5