n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Z Pivrnce krev neteče Z Pivrnce krev neteče Petr Urban

Humor a vtipy Petra Urbana mám moc rád, jeho Ruda Pivrnec je již legendární postavička, takže se k této knize občas rád vracím

01.01.2022 5 z 5

Tomáš Hübschman: Nenápadná hvězda Tomáš Hübschman: Nenápadná hvězda Roman Smutný

Rozhovor Romana Smutného s Tomášem Hübschmanem o jeho začátcích, kdy v pěti letech začínal na Spartě, přes jeho kariéru v prvním mužstvu Sparty, reprezentace, úspěšné roky v Šachtaru Doněck až po návrat zpět do Česka do Jablonce. Tomáš nebyl nikdy prototop mediální hvězdy, vždy byl bez nějakých skandálů. Na mě jako člověk působí přesně podle názvu knihy.

17.12.2021 5 z 5

Encyklopedie historie světa Encyklopedie historie světa Alena Křivánková

Pěkně zpracovaná kniha, od prvopočátků historie, významných představitelů říší, království, států, nejvýznačnějších událostí či nádherných monumentů doplněný fotkama či ilustracemi. Kniha určená hlavně pro děti, která by se ovšem mohla líbit i dospělým.

01.12.2021 4 z 5

Kytka zelená Kytka zelená Jan Morávek

Další z románu Morávkova rodného Posázaví, které je tentokrát věnováno kameníkům z blízkého Požáreckého lomu. Příběh dvou kamarádů za první republiky od útlého dětství až po dřinu v požáreckých lomech. Lehce se v této knize setkáváme s komunistickou propagandou, "kdy by lomy měly patřit všem", ovšem důležitější je popis tehdejší doby a obrovsky těžké práce v kamenolomu.

11.11.2021 4 z 5

Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Peter David

Cesta k Temné věži zavede Rolanda do Elurie, kde po útoku mutantů se ocitá v péči řádových sester, které nejsou tak úplně živé. Tento díl bych řekl, že se ze všech nejvíc blíží k hororu, skvělá tísnivá atmosféra lazaretu, kde Roland je prakticky odkázán na milost sester. Rolandova bezmoc je přímo hmatatelná. Další výborné pokračování putování na Temnou věží.

08.11.2021 5 z 5

Krvavý kámen Krvavý kámen David Gemmell

Jon Shannow je opět zpátky a musí se postavil fanatickým uctívačů Jeruzaléma, kteří obviní každého kdo nevěří v to co oni z kacířství a poté nemilosrdně zavraždí, protože jen jejich víra a pravda je ta pravá. A Jon je ten jediný, kdo je ochoten bojovat proti jejich fanatismu a čelit jejich nemilosrdnému jednání. Gemmel byl nejen skvělý spisovatel fantasy, ale i postapo románů.

22.07.2021 5 z 5

Srdce na zámek Srdce na zámek Jan Morávek

Rodové prokletí rodiny Hrábkových, kdy dávná nevěra v rodině se matce vrátí ve stejném chování jejího syna. Další z románů odehrávající se v Posázaví, které vychází z reálného života tehdejších lidí, kteří žili v Kamenném Přívoze a blízkém okolí.

30.05.2021 4 z 5

První doma První doma František Fajtl

Druhý díl vzpomínek Františka Fajtla na jeho působení jako stíhače za druhé světové války. Dobrovolně se přihlásil v r.1944 k odchodu z Velké Británie do Sovětského svazu, aby na jejich straně na strojích Lavočkin se zúčastnil Slovenského národního povstání a kdy jako první československý letec přistál na území Slovenska na letisku Tri duby. Skvěle napsaná autobiografie, kdy František Fajtl byl skvělý voják i člověk a za svojí statečnost v boji a velký podíl na osvobození Československé republiky byl komunisty po roce 1948 náležitě odměněn ..... 1,5 roku nucených prací na Mírově.

11.03.2021 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Edgar Freemantle utrpí těžký úraz, díky kterému přijde o paži a díky dalším následkům propadne depresi a zuřivosti. Na radu lékaře se odstěhuje na ostrov Duma Key, kde najde svůj smysl života v malování, které ho začne naplňovat, nejdříve maluje pastelkami a poté štětcem, ovšem je možné, že to co namaluje se zjeví a když to smaže tak to zmizí? Rozjezd této knihy je pomalý a trochu rozvláčný jak u některých knih Mistra, ale poté se naplno rozjede a člověk nestíhá číst. Další ze skvělých románů Stephena Kinga

04.12.2020 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karl May

Další z příběhů legendární dvojice Vinnetou a Old Shaterhand, které jsou ovšem v této knize trochu upozadněni. Na poušti řádí tajemná postava v masce, která vyhledává zločince a střílí je přesně mezi oči, má přezdívku Duch Llana Estacada a nikdo netuší, kdo se pod maskou skrývá. Rozuzlení je více než překvapivé. Mayovky jsou naprostá klasika mezi westernovými knihami

03.07.2020 5 z 5

Vinnetou Vinnetou Karl May

Dobrodružství fiktivního přesto nejslavnějšího náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda. Slavný western, kdy tito dva čestní muži hájili právo a čest jak bílých tak rudých bratrů proti všem zlosynům. Vždy stáli na straně pravdy a poctivosti. Možná trochu naivní, ale za mě napínavé a velmi čtivé. Tenhle western jsem jako mladý totálně hltal a i teď po letech si rád tuto knihu znovu přečtu.

26.06.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Pokračování trilogie Pána prstenů, ve které dojde k rozbití Společenstva prstenů a cestě Froda se Samvěděm do Mordoru, pronásledovanými jejich věčným stínem Glumem. Zbytečně opakovat co již bylo řečeno, další skvěle popsaná dobrodružství, které vrcholí bitvou v Helmově žlebu. Tolkien měl neskutečnou fantazii

05.02.2020 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá středověká detektivka s úžasnou atmosférou kláštera. Sice náročné na čtení, kdy kniha je plná latinských výrazů a člověk musí stále otáčet na zadní stranu, aby si přečetl překlad, přesto jedním slovem fantazie

02.12.2018 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Naprosto fantastický nápad na román. Co by se stalo, kdyby .... Je úžasné, jak King dokáže vypodobnit dobu Ameriky 60. let. Nezažil jsem jí, ale přesto se člověk do jeho románu ponoří a je naprosto vtažení do té doby. Hlavně co se stalo, by nemělo být měněno, neboť budoucnost by mohla být mnohem horší. King má naprosto nepřebernou škálu nápadů na romány a tento považuji za skvělý.

14.09.2017 5 z 5

Misery Misery Stephen King

King dokázal, že naprosto mrazivý horor jde i bez nadpřirozených bytostí či jevů. Paul Sheldon zachráněný nejoddanější čtenářkou prožívá naprosté peklo. Tahle knížka je napínavá od začátku až do konce a nejoddanější čtenářka je šílenec v tom pravém slova smyslu

31.01.2017 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Mistr Sun byl válečný stratég. V této knize perfektně popsal fungování a vedení bitev, ve které byl opravdu skvělý, ale navíc zde nejdete mnoho filozofických myšlenek týkajících se života a vzájemného soužití. Není to kniha, kterou přečtete jako román, je dobré jí číst pomalu a přemýšlet o myšlenkách a názorech autora a poznat co si z toho vzít do svého života.

17.09.2024 5 z 5

Světem zvířat díl I.: Savci Světem zvířat díl I.: Savci Zdeněk Veselovský

První díl encyklopedie, která pojednává o savcích. Následují další neméně skvělé publikace. Krásně popsané druhy savců i s jejich obrázky a v osmdesátých letech pro mě skvost a příprava na přírodopis na základní škole. Nostalgie je svině

05.09.2024 5 z 5

Asterix a Normani Asterix a Normani René Goscinny

Bratr náčelníka Majestatixe z Lutécie pošle do galské vesnice svého syna Zničehonixe, aby z něj udělali neohroženého chlapa, neboť je to změkčilý chlapec. Když se u břehů Galie vylodí normané, tak se zde naskytne příležitost, aby chlapec zmužněl a Asterix s Obelixem u toho nesmí chybět. Další z příběhů galských hrdinů, plný skvělého humoru

24.05.2024 5 z 5

Němčina pro jazykové školy 2 Němčina pro jazykové školy 2 Věra Höppnerová

Pokud se člověk prokouše první učebnicí Němčiny pro jazykové školy, tak by byla škoda nepokračovat. Druhý díl je neméně dobrý jako první, je fajn, že jsou zde i opakovací lekce. Takže pokud jsem si po prvním dílu ve spřáteleném Deutchlandu na fussbale objednal diese wurst, tak po studiu této dvojky už si dokážu říct ... ich mochte diese wurst mit senf

14.11.2022 5 z 5

Kutath Kutath Carolyn Janice Cherryh

Závěrečný díl této trilogie zavede trojici našich tří hrdinů zpět na domovskou planetu válečníků mri, ale ani zde jejich život není snadný, neboť musí dokázat, že princezna může vládnout a její dva válečníci jsou dostatečně dobří, aby jí ochránili. Ovšem další nebezpečí se blíží .... Trilogie mě celkem bavila, ovšem jsou zde pasáže, které se obtížněji čtou. Ale celkově bych řekl, že hodně povedený příběh.

31.10.2022 4 z 5