n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Vynikající trilogie o pátrání novináře Mikaela Blomqvista, který se náhodou seznámí s Lisbeth Salanderovou, která je hackerka a žije život odlišný od všech ostatních. Tato nesourodná dvojice vytvoří zajímavý pár, který přes všechny nesnáze a útrapy, nakonec dojde k vyřešení celého zamotaného příběhu. Tahle trilogie mě obrovsky vtáhla do děje a přečetl jsem jí v rekordním čase, protože mě to nutilo stále číst, abych věděl jak celý děj dopadne. Ale bohužel tím, že Stieg Larsson zemřel, pro mě skončila i tato dvojice. Neláká mě číst další pokračování, protože se obávám zklamání a chci si zachovat svůj pocit, která tato kniha ve mě zanechala, z této trojice.

10.06.2020 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Tohle je příběh naprosto ze života. Na téma tchýně ať už z pohledu muže či ženy toho bylo řečeno a napsáno hodně. Někdy milující matka prostě nedokáže překousnout vztah svého "dokonalého" syna k z jejího pohledu "nedokonalé" ženě. Protože jen matka ví, co je pro jejího syna nejlepší. Bere za svou povinnost bojovat o něj všemi prostředky. Tato kniha je napsána velmi vtipně a poutavě, kdy nejvíc mě baví nečekaný závěr knihy.

04.06.2020 4 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

kdo by neznal klasiku o letcích v Británii za druhé světové války. Kniha je psaná jako příběh, ale vychází z reálií, které Filip Jánský sám zažil. Velký respekt před tímto člověkem

21.12.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Tuto knihu bych až tolik hororem nenazýval, protože se hodně přibližuje realitě. To jak King dokáže vyvolat v člověku beznaděj, kdy Donna si není naprosto jistá, kde se může Cujo skrývat a kdy zaútočí, je pro mě naprosto fenomenální.

26.06.2019 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Ač kniha byla napsaná před mnoha lety, krásně popisuje tehdejší stav "fandovského šílenství" a touhy po vítězství, tak by se dalo přenést i do dnešní doby. I ti nejbližší spolupracovníci či přátelé, pokud fandí jinému klubu, se na 90 minut stávají nepřáteli a nic si nedarují. Nádherně vylíčen vztah mezi fotbalovými vášnivými fanoušky, kdy pro ně je prostě fotbal středobod vesmíru a pro svůj klub by se rvali až do roztrhání těla.

01.01.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

King ukazuje, že nejen umí skvěle psát horory, ale i knihy z budoucnosti. Dlouhý pochod je kniha s jednoduchým dějem, přesto se skvělou atmosférou, kdy člověk už na začátku možná tuší, jak to dopadne, přesto doufá, že .... Skvělá kniha

01.04.2018 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

skvělý postapokaliptický příběh, kdy superchřipka zabije většinu obyvatel USA a pak už jen záleží, kdo se postaví na stranu dobra a zla, protože nic mezi tím není. King mistrně vykresluje charaktery postav v naprosté bizarní situaci.

31.01.2017 5 z 5

Kokoti jsou věční. Kde je najít? Jak se jich zbavit? Kokoti jsou věční. Kde je najít? Jak se jich zbavit? Xavier Crement

Pokračování knihy o tom jak poznat ve svém životě kokoty, proč se chovají jako kototi, jak se projevuje forma kokotismu a jak s nimi jednat, protože tohle je opravdu někdy velmi složité. Hodně pravdivá kniha, ve které třeba poznáte někoho ze svého okolí. Bohužel není tak vtipná jako první díl, ale přesto za přečtení stojí.

19.11.2021 3 z 5

Vladimír Šmicer - Šušu z Lens Vladimír Šmicer - Šušu z Lens Pavel Hartman

Bohužel nemám rád na knihách, které se týkají určitých osobností, že autor dotyčného nekriticky glorifikuje. A toto je bohužel jedna z těch knih. Pavel Hartman je novinář, který je fanatický slávista a z toho vychází i jeho nekritický obdiv k Vladimíru Šmicerovi. Ano tento hráč býval velmi slušný fotbalista, který dosáhl velkých úspěchů jak v klubovém tak reprezentačním týmu, ale dělat z něj Mirka Dušína mi přijde naprosto zbytečné. I z několika osobních setkání s Vladimírem Šmicerem na fotbalovém hřišti musím říct, že Mirek Dušín stejně jako nikdo z nás, není.

25.04.2021 1 z 5

Španělsko Španělsko Fiona Dunlop

Výborně sepsaný průvodce Španělskem, včetně Baleárských a Kanárských ostrovů. Najdete zde všechna největší města toho státu, jejich architekturu ať už Barcelony, Madridu, Valencie či Granady a hlavně překrásnou Alhambru. V knize je plno krásných fotek, ale co mě se hodně osobně líbí je, že kniha se věnuje i místní gastronomii. Tohoto průvodce podle mě ocení cestovatelé v tom, že jsou popsány prohlídky pro pěší ve městech a pro motoristy jak a kudy se přesně do určitých míst dostat.

12.02.2021 5 z 5

Zlaté údolí: příběhy ze starých časopisů Zlaté údolí: příběhy ze starých časopisů Jaroslav Foglar

Sbírka 38 příběhů Rychlých šípů a komiks Výprava Toma Bartona s dalšími psanými příběhy, které vycházely v časopisech Vpřed. Povídky nejsou špatné, spíš bych řekl více zaměřené na děti jako např. varování před pitím alkoholu apod. Dále jsou zde návody na hry v přírodě i v klubovně. Krásně poskládaná kniha, která zaujme.

12.02.2021 4 z 5

Městské znaky v českých zemích Městské znaky v českých zemích Jiří Čarek

Krásná publikace, která se zabývá popisem českých a moravských městských znaků, je zde popsáno co jaký znak znamená, komu patřil a vše o jeho historii. Za mě velmi kvalitně zpracovaná kniha.

10.11.2020 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Pokračování o životě rodiny Voříškových na vesnici Stodůlky, jejich známých a kamarádů, o běžných starostech a radostech života. Ve školním věku mě tato kniha moc bavila, protože člověk se s hlavními hrdiny jednoduše ztotožní, protože zažívá podobné věci v životě. Kniha má jednoduchý děj, který se příjemně čte

18.09.2020 3 z 5

Příchod noci Příchod noci Dean Koontz

Dvojice detektivů vyšetřuje sérii vražd až se dostanou na stopu drogového dealera, který ke své pomstě používá voodoo. Koontz velmi dobře umí čtenáře rychle vtáhnout do děje, navodit atmosféru strachu a určitý pocit bezmoci, kdy není úniku před příšerami z jiného světa. Ze tmy se rozsvítí stříbřité oči a zjeví se tvorové, kteří jsou připraveni zabíjet na příkaz svého pána. Knihy Deana Koontze mě vždy velmi baví.

20.08.2020 4 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Další z příběhů odborníka na magii Tomáše Koska, který tentokrát vyšetřuje průmyslový boj proti automobilce Škoda. Jako vždy se do toho přimotá krásná žena a o magii a násilí není nouze. Pro mne stále vtipná a dobře napsaná kniha, ovšem předchozí díly se mi líbily mnohem víc, což ovšem neznamená, že by mě tato kniha nějak zklamala.

06.08.2020 4 z 5

Noční výprava Noční výprava Stephen King

Pátý díl Zelené Míle. John způsobí další zázrak, kdy pomůže uzdravit manželku velitele věznice a Paul již nepochybuje o jeho nevinně. Ovšem kola osudu jsou tak roztočena, že již nejdou zastavit.

08.07.2020 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Mám moc rád všechny příběhy Zeměplochy, ale trojici čarodějek asi nejvíc. Čarodějkám se nezamlouvá vláda lorda Felmeta a proto se rozhodnou dosadit na trůn pravého krále Tomjana. Hádavost, hašteřivost mezi čarodějkami je výborná, ale nejvíc mě dostává kousavá ironie Bábi Zlopočasé. Pro mě další ze skvělých příběhů Zeměplochy

18.05.2020 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Myslím si, že toto není jednoduchá kniha na čtení, přesto si myslím, že je výborně napsaná. Cesta Holdena Caufielda domů, poté co byl vyhozen ze školy, jeho poznávání života, lidí se kterými se setkal a vlastně i sama sebe. Pro mě na jednu stranu smutná, ale na druhou stranu zároveň pohodová a vtipná kniha.

06.04.2020 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Klasika mezi foglarovými díly, kterou řadím na přední místa jeho knih. Další z příběhů o přátelství dvou chlapců, kteří najdou zapomenutelný kraj v Jezerní kotliny, kde spolu zažívají nejhezčí chvíle svého života, po rozpad jejich přátelství a opět naději na obnovu přátelství. Někdo může namítnout, že v této knize je hodně moralizování o škodlivosti kouření, ale na druhou stranu proč ne? Foglar byl zapřísáhlý odpůrce kouření a jemu to moralizování věřím

02.04.2020

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tulák po hvězdách je pro mě naprosto skvělá kniha, kdy se těžce týraný vězeň dokáže reinkarnovat do minulých životů, aby zmírnil bolest při držení ve svěrací kazajce a pochopí, že nikdy "nezemře". London dokázal sugestivně vykreslit utrpení a mučení Standinga a i to jak si to bachaři užívali.

01.01.2019 5 z 5