n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Létal jsem s Třistatřináctkou Létal jsem s Třistatřináctkou František Fajtl

Vzpomínky skvělého stíhače na dobu, kdy létal u 313 perutě RAF. Je to takové doplnění jeho předchozí knihy Sestřelen. Ale kniha je to každopádně poutavá a zajímavá v tom, jak popisuje poměry a spolubojovníky v peruti. Veliký respekt přede všemi

30.04.2020 5 z 5

Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 Rupert Butler

Skvěle zpracovaná kniha o zahraniční divzi SS Wiking, ve které sloužili převážně Holanďané, Vlámové, Dánové, Norové a Finové. Líbí se mi, že autor nepíše zaujatě a uvádí hlavně fakta. V knize je hodně map, kde je znázorněno jakých bitev a kde se jednotka zúčastnila. Je zde plno dobových fotografií členů této divize a její výzbroje. Celkově mi přijde kniha velmi dobře zpracovaná

30.04.2020 5 z 5

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Skvělé povídky jednoho z legendárních spisovatelů, kteří tvořili styl literatury zvaný horor. Výborná a ponurá atmosféra všech povídek. Líbila se mi i druhá část o pojednání stylu hororové literatury.

06.04.2020 5 z 5

Rytíři temné pověsti Rytíři temné pověsti David Gemmell

Další ze skvělých fantasy příběhů Davida Gemmela o strachu a jeho překonání, odvaze a odhodlání zvítězit v nerovné bitvě. Manannan, jeden z členů bájných rytířů Gabaly odmítne ze strachu projet branou, ale nakonec se tomuto strachu dokáže postavit. Gemmelovi knihy jsou skoro všechny stejné, přesto se výborně čtou

06.04.2020 5 z 5

Moje paměti Moje paměti Radola Gajda

Paměti pro mě našeho nejslavnějšího legionářského generála v Rusku, kdy jeho úspěchy jsou neprávem a dle mého názoru úmyslně opomíjeny. Díky tomuto dílu čtenář se více dozví o bojích v první světové válce, o ovládnutí transsibiřské magistrály československými vojsky a poté o československé politice za první republiky. Tento skvělý voják doplatil na svou naivitu a víru.

04.04.2020 5 z 5

Bican –⁠ pět tisíc gólů Bican –⁠ pět tisíc gólů Josef Pondělík

ač sparťan, přesto jsem si rád přečetl biografii toho výborného fotbalisty a skvělého střelce. Respekt před jeho úspěchy a vstřelenými brankami, který měl jedinou chybu a to, že nastupoval za divné to mužstvo z Vršovic

02.04.2020 4 z 5

Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Karel Felt

Člověk opředený skandály a problémy, které si způsobil svým chováním a jednáním. Tento člověk nenechá nikoho chladným a podle mého názoru má na něj každý svůj jednoznačný názor ač kladný či záporný. Ale pro mě bude navždy jedním z nejlepších českých obránců a hlavně legenda nejslavnějšího klubu světa pražské Sparty, se kterým jsem se nejednou měl čest potkat a který se vždy choval slušně a ochotně.

02.04.2020 5 z 5

Sparta ve hvězdách Sparta ve hvězdách L. V. Deneba

Pro fanouška pražské Sparty zajímavá kniha, hlavně z důvodu zveřejnění starších dobových článků. Jinak už se nemůžu dočkat dalšího sedmiletí

24.03.2020 5 z 5

Bílý vlk Bílý vlk David Gemmell

Další ze skvělých knih, ve kterých opět vystupuje můj nejoblíbenější válečník Druss Veliký, který po boku legendárního Skilgannona, jde vstříc dalšímu dobrodružství, postavit se přesile a "pohnout horou"

04.02.2020 5 z 5

Návrat Malého velkého muže Návrat Malého velkého muže Thomas Berger

pokračování skvělého románu z Divokého západu. Jack se opět setkává s legendami Wyattem Earpem, Docem Hollidayem, ale hlavně s Buffalo Billem. Oproti vykreslením z jiných děl, např. Wyatt Earp, zde není tou typicky kladnou postavou. Musím říct, že první díl mi přišel lepší, přesto Návrat je důstojným pokračováním Malého velkého muže

25.12.2019 4 z 5

Padesát let v hledišti Sparty Padesát let v hledišti Sparty František Prückner

skvěle sepsaná kniha z pohledu velkého fandy nejslavnějšího fotbalového klubu na světě, jeho vzpomínky na slavné i neslavné zápasy pražské Sparty a na jejich nezapomenutelné hráče

21.12.2019 5 z 5

Rabit aneb cesta někam a zase zpátky Rabit aneb cesta někam a zase zpátky Petr Kotol

ale jo, proč ne? Já mám parodie rád a ač jsem velký fanda Tolkiena a jeho příběhů Středozemě, přesto mi tato kniha přišla hodně vtipná

21.12.2019 5 z 5

Noci nad Německem Noci nad Německem Petr Radosta

výborná kniha, která mapuje osud československé 311. bombardovací perutě, velká poklona a obdiv ke všem, kdo nejen v této peruti působili a bohužel mnozí, kteří se zpět nevrátili např. bývalý boxer Vilda Jakš

16.12.2019 5 z 5

Hitlerova mladá garda Hitlerova mladá garda Rupert Butler

Mládež se dá dobře formovat a snadno uvěří i ideálům na cestě do pekla. Hitlerjungend věřili a bojovali až do konce.

16.12.2019 5 z 5

Český fašismus 1922-1945 a kolaborace 1939-1945 Český fašismus 1922-1945 a kolaborace 1939-1945 Tomáš Pasák

naprosto vyčerpavající sepsaná historie českého fašismu v našich zemích za první republiky a poté za druhé světové války. Jeho představitelé a osobnosti, doplněná dobovými fotografiemi. Výborně sepsaná kniha

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

memoáry jednoho z nejslavnějších fotbalových trenerů všechn dob a pro fanouška Manchesteru United povinností. Málokdo vydrží v dnešní době ve fotbalovém klubu tak dlouho a má fenomenální výsledky. Pro mě velice zajímavá a čtivá knížka

Španělská občanská válka Španělská občanská válka Antony Beevor

Celkem dobře sepsaná historie španělské občanské války, kdy prakticky všechny světové mocnosti zde vyzkoušeli světovou válku nanečisto. Velká zvěrstva na obyvatelích, které páchali stejnou měrou obě strany

06.12.2019 4 z 5

Ohnivá lázeň Ohnivá lázeň Jan Morávek

skvěle napsaná kniha mého oblíbeného spisovatele, opět zasazená do jeho milovaného Posázaví, která vypráví osudy lidí za první světového války a jejich někdy hořké návraty domů

50 slavných Sparťanů 50 slavných Sparťanů Vítězslav Houška

Povinná četba každého pravověrného sparťana, neboť je důležité znát historii tohoto nejslavnějšího klubu a též i jeho bývalé bojovníky

21.08.2019 5 z 5

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

Výborné pokračování prvního dílu, Jorg zůstává pořád svůj nesmlouvavý, drsný a stále se svým černým humorem. Tahle série mě moc baví, jedna velká brutální akce, kdy za Jorgem zůstává hromada mrtvol. Doufám, že se více v dalším díle rozvine vztah s Miou.

19.01.2019 5 z 5