n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

První díl pro mě představoval naprostou zoufalost a pokus o nějaký smysl či trapný humor, o druhém díle asi nemá smysl psát dál, stejná zoufalost

02.10.2018 odpad!

Bomber Bomber Václav Tichý

Tomáš Skuhravý je pro mě jednou z legend pražské Sparty a skvělý fotbalista, který se jako jeden z mála našich hráčů dokázal prosadit a proslavit v Itálii a v FC Janov se stal zbožňovaným hráčem. Svého času fenomenální útok Tomáš Skuhravý - Carlos Aguilero nahánělo strach všem obranám v Serii A

02.05.2020 4 z 5

Pičoviny Pičoviny Záviš (p)

Další kniha básní Mistra Záviše, kdy některé z nich jsou přímo z jeho osobního života:
Pach dýmu a chuť chmele, to ještě mě při životě drží do prdele.

Tyto básně mi vždy zlepší den

13.04.2020 5 z 5

D-Day operace Overlord - od přípravy po osvobození Paříže D-Day operace Overlord - od přípravy po osvobození Paříže Ivo Rušák

Moc dobře zpracovaná kniha o vylodění spojeneckých vojsk v Normandii, boje ve Francii až po osvobození Paříže. Oceňuji skvělé zpracované mapy, popisy bojů a krásné dobové fotky, včetně uniforem a zbraní.

13.04.2020 5 z 5

Hoolifan Hoolifan Martin King

Zajímavý pohled fanouška Chelsea, na jeho začátky na stadionu, kdy chodil fandit až k přerodu jednoho z předních představitelů slavné Headhunters. Je zde krásně zdokumentováno, jak se fotbal v Anglii změnil. Každý na to můžeme mít svůj názor, ale za mě to není k lepšímu. Bouřlivá atmosféra, emoce, trochu pyra, je mnohem lepší mlčící a neteční turisté

06.04.2020 5 z 5

Mistrovství světa v kopané 1986 Mistrovství světa v kopané 1986 Jiří Macků

Kniha mapující Mistrovství světa ve fotbale v 1986 v Mexiku. Všechny zápasy stručně popsány a v celé knize pln krásných fotek nejen ze zápasů

Mistři robinzonád Mistři robinzonád Ivo Viktor

Výběr Ivo Viktora o slavných brankařích od počátku vývoje fotbalu až po 80. léta, velmi zajímavě napsáno se spoustou krásných fotek

Nováček Bubáček píše deník Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Úsměvné příběhy skautského nováčka Bubáčka a jeho lapálie v oddíle. Je vidět, že Foglar měl smysl pro humor a v tomto díle se to naprosto projevilo.

Buffalo Bill kontra Jesse James Buffalo Bill kontra Jesse James David Hamilton

Další příběh legendárního Buffalo Billa, tentokrát jeho hon za největším desperádem své doby Jesse Jamesem na pozadí americké občanské války. Ač opět vylíčení hlavních aktérů dost jednostranně, přesto výborně napsaný western.

31.03.2020 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Myslím, že Jan Drda měl zůstat u pohádek, ty byly nesrovnatelně lepší a pro mě byly více uvěřitelné, než tyto povídky. Ano byla to velmi krutá doba, ale je hodně mnohem lepších knih, které se týkají Protektorátu a třeba i Pražského povstání. Na těchto povídkách je hodně vidět to, že Drda byl zapálený komunista

12.02.2020 2 z 5

Gentlemani nebezpečných nocí Gentlemani nebezpečných nocí František Kaucký

Napínavá a skvěle napsaná kniha popisující život československých nočních letců 68. perutě RAF. Velký obdiv a respekt před těmito hrdiny

29.03.2020 5 z 5

Upír v Sussexu Upír v Sussexu Arthur Conan Doyle

další ze skvělých povídek Sherlocka Holmese, kdy všechny záhady jsou mistrně a brilantně brzo vyřešeny a Sherlock Holmes zůstává jako vždy skromný

24.03.2020 5 z 5

Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Arthur Conan Doyle

Další z klasických příběhů legendárního Sherlocka Holmese, kdy hlavně Mazarinův drahokam byla sice kratší povídka, ale pointa a vyřešení, naprosto geniální. Prostě příběhy Sherlocka Holmese miluju

24.03.2020 5 z 5

Meče noci a dne Meče noci a dne David Gemmell

Mám strašně rád knihy Davida Gemmela, kde se objevuje Druss. V této knize Landischán pomocí obřadu vyvolá Skilganona Hrozného, aby ten pomohl zachránit Drenaj. Spolu s Drussem Velikým spojí síly za záchranu země. Za mě opět vynikající fantasy

21.03.2020 5 z 5

To nejlepší z Larry King live To nejlepší z Larry King live Larry King (p)

Rozhovory se slavnými osobnostmi, které jsou některé opravdu zajímavé. Ale hlavně proč jsem si tuto knihu přečetl, bylo kvůli Stephenovi Kingovi

12.02.2020 4 z 5

Let balonem Let balonem Záviš (p)

V posilovně klepla pepka maníka, že si radši nedal šlofíka ... no uznejte, není to ze života?

09.02.2020 5 z 5

Kouzelný tvarůžek Kouzelný tvarůžek Luboš Švehelka

Výborné recepty a plno krásných dobových fotek, moc hezká kniha

09.02.2020 5 z 5

Led není jenom Zeppelin Led není jenom Zeppelin Tomáš Tománek

Druhá básnická sbírka mladého básníka, která možná trochu překoná svou kvalitou jeho prvotinu

Ptačí král Ptačí král Tomáš Tománek

ač moc nemusím poezii, tak tato sbírka mě velmi zaujala a moc se mi líbí

13.01.2020 5 z 5

250 zápasů Sparta-Slavia ve faktech a fotografiích: 1896-2001 250 zápasů Sparta-Slavia ve faktech a fotografiích: 1896-2001 Jaroslav Kalát

Krásná kniha plná fotografií a vyčerpávajících faktů o nejslavnějším českém fotbalovém derby