niknikita niknikita komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Výborná Colleen Hoover! Opět kniha, od které se těžko odchází.
Dobře vykreslené postavy, neschází napínavý děj a tentokrát taky pořádná dávka erotična.

Zavřela jsem knihu a zůstala mi otevřená pusa údivem...jaká je vlastně pravda?

29.06.2020 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Situaci v poválečném Londýně jsem si neuměla vůbec představit, dokud jsem nečetla knihu Jennifer Worth. Drsný život v té době byl pravděpodobně podobný ve většině měst poznamenaných druhou světovou válkou, ale toto očité svědectví autorka popisuje s nadhledem a nebrání se ani vtipným momentům.
Je to živočišné a pravdivé vyprávění a stojí za pozornost čtenářů.

23.06.2020 4 z 5

Srdce je pohřebiště lásky Srdce je pohřebiště lásky Tamara Colchester

Dekadentní příběhy generace tří žen jsou psány dekadentním způsobem, takže...
je to jako skládanka ze skleněných střepů o které občas zavadíte.
Najdete bohémský svět a spoustu tváří a najdete poetické metafory a možná se v tom všem budete cítit taky tak trochu ztraceně. A nebo ne.

Já jsem si pomáhala internetem, abych tím pohřebištěm lásky jakž takž prošla.

Za hezkou obálku a název ale chválím.

20.06.2020 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Moje závislost na knihách Harlana Cobena se umocnila.
Naprosto jedinečný příběh je tato Smrt v zádech a další slova jsou zbytečná...

16.06.2020 5 z 5

Feng-šuej - Zdravý život v harmonii s okolím Feng-šuej - Zdravý život v harmonii s okolím kolektiv autorů

Malá knížka o velkém umění žít...
Je pojednaná hodně stručně, ale obsahuje všechno podstatné z prastarého čínského učení.
Asi není pro každého, ale kdo na sobě cítí vliv prostředí, které ho obklopuje, ten ji určitě ocení.

15.06.2020 4 z 5

Léčení drahými kameny Léčení drahými kameny Josef Pavel Kreperát

Jedna z mých nejpoužívanějších knih. Skvěle doplňuje moji sbírku šutrů...hrdě se hlásím do klubu "šutrologů" :)

13.06.2020 5 z 5

Štvanice Štvanice Bear Grylls (p)

Typický Bear Grylls. Napsal další díl napínavého příběhu a pro ty, kteří nečetli předchozí dva díly vložil i něco z nich, takže se lehce orientujete v tématu.
Tentokrát autor použil hodně svých osobních zkušeností z pobytu v SAS, takže bojové situace nelze zpochybňovat a přidává jim to na dramatičnosti. Pro mne byla trochu méně zajímavá spousta technických údajů, proto nedávám stoprocentní hodnocení.

12.06.2020 4 z 5

Život: Vybrané citáty Život: Vybrané citáty Paulo Coelho

Když mi schází potrava pro duši, čtu si v této nenápadné knížce...a nakrmím i svoje oči a ❤️

Krásné ilustrace Anne Kristin Hagesaether pěkně sluší slovům Paulo Coelho.

11.06.2020 5 z 5

Bonjour, živote: Cesta, která mě naučila žít s roztroušenou sklerózou Bonjour, živote: Cesta, která mě naučila žít s roztroušenou sklerózou Marine Barnérias

Děkuji Marine, že jsi mne pozvala do své společnosti.
Naučila jsem se na Tvojí cestě všechno, co mne zatím míjelo. Bylo to nádherné setkání s odvážnou mladou francouzskou, kterou jsem si zamilovala a které si moc vážím - bez nadsázky. Zavedla jsi mne na místa, kam bych se sotva kdy dostala a pustila jsi mne do svého srdce, do své duše i do své hlavy. Otevřela ses bez ohledu na to, jak budeš přijata a rozdávala jsi nesmírné bohatství svých zkušeností a myšlenek na stránkách své knihy.
Byl to obrovský zážitek a troufám si tvrdit, že pro mne je nezapomenutelný.
Smála jsem se a často taky plakala zároveň s Tebou...
HODNĚ ŠTĚSTÍ, MARINE!

11.06.2020 5 z 5

Grafologie Grafologie Vlaďka Fischerová – Katzerová

Tohle téma mě baví a i přesto, že rukopis válcuje technika, psychologie písma bude mít vždycky své místo v rozboru osobnosti.

Vím to z vlastní zkušenosti. V každé důležité životní etapě jsem neplánovaně změnila sklon písma, ale grafologicky se podstatné znaky změnily minimálně.

Grafologie je hodně užitečná pro každého, kdo projeví zájem o její seriózní studium. Je složitější, než by se mohlo zdát a má i v dnešní přetechnizované době svůj význam.

10.06.2020 5 z 5

Lásky hra ostudná Lásky hra ostudná Jiří Robert Pick

Malé, ale docela současné je tohle Pickovo veršování:

"Už není kult. Je doba jiná,
jen občas něco připomíná
ty časy dávno minulé..."

Kromě černého humoru autora mi to připomíná taky satiru K.H.Borovského...

10.06.2020 5 z 5

Bukůvky Bukůvky Táňa Kubátová

Tak za mne rozhodně NE! Protrápit se tolika slovy dopisů, které snad ani nemohly tolik slov obsahovat? Prostě jsem jenom prolistovala tlustoknihu a připadala jsem si jako na nezáživné hodině dějepisu. A přitom šlo o důležitou část naší historie, která je podaná , z mého hlediska, ne zrovna šťastným způsobem.
Za snahu autorky jedna hvězdička a druhá za hezkou obálku.

29.05.2020 2 z 5

Löwensköldův prsten (trilogie) Löwensköldův prsten (trilogie) Selma Lagerlöf

Překousala jsem se první částí a ztratila jsem zájem. Nechápu, že jsem tuhle knihu v mládí několikrát přečetla celou...

27.05.2020 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nebe nezná vyvolených je nejdůležitější kniha, která mne provází mým životem.
Kdybych si směla vzít na pustý ostrov jednu jedinou věc, vzala bych si tuhle nenápadnou knížku, protože je jedna z těch, kde se doslova mazlím s každou větou. ❤️

26.05.2020 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Moudrost dávných časů našich předků najde každý, kdo čte s otevřeným srdcem tuto severskou ságu...❤️

23.05.2020 5 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Nechápu proč ta snůška blábolů překáží v mojí knihovně?
Snad by se daly shrnout do jednoho příběhu kapitoly psané Michalem Vieweghem. Albertovo vyprávění o tom, jak neúspěšně proplouvat životem by docela stačilo.
Ale tohle trio už byla nuda na třetí, tohle se vážně ani trochu nepovedlo.

21.05.2020 1 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Napínavé, čtivé a hodně zajímavé téma, které je pro mnoho manželských párů aktuální. Marissa si získala moje sympatie a její odvaha si zasluhovala obdiv. Potápěčská scéna ve mě vzbuzovala nepříjemný pocit a na můj vkus šlo o hodně lehkomyslné a rizikové chování...ale je to jenom smyšlený příběh. Když se posléze setkala s Tristanem, tak jsem o dobrém konci nepochybovala, přestože některé akční momenty byly za hranicí uvěření.
Ocenila jsem kolik odborné lékařské literatury autor prostudoval, aby čtenářům zprostředkoval důležité informace.

20.05.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Jeruzalém to sice není, ale i tak se tento cestopis hodně povedl. Škoda času stráveného při stopování, možná na úkor zážitků , které jsou popsány s nadhledem a humorem, který je tak typický pro jazyk autora.
Každopádně to byla zábavná cesta a hezké ilustrace částečně nahradily absenci fotografií.
Graficky je tato kniha hodně povedená a tak se nabízí otázka, proč nedávám plné hodnocení?
Vadily mi chyby v textu, vadilo mi, že jsem vdechovala tiskařskou barvu a nejvíc mi vadilo, že se kniha neustále zavírala kvůli vazbě - ale to je kritika patřící na adresu Finidr.s.r.o.

10.05.2020 4 z 5

O čem si vyprávjajú Karlovjané O čem si vyprávjajú Karlovjané Helena Mičkalová

Nádherná vzpomínka na Velké Karlovice a na osobní setkání s milou autorkou. Moje kořeny jsou z velké části v tomto krásném místě, proto mám jedinečný vztah k celému Valašsku. Osobitý kraj, osobité nářečí...hudba mého srdce ❤️

03.05.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nesnáším ten typ knih, kdy se autor snaží hrát se čtenáři hry...někde kolem sté strany jsem měla pocit, že mám před sebou kód Enigmy.
V pavučině postav jsem si připadala jako moucha a nebavilo mne neustále zjišťovat kdo je kdo.
Ani portrét Kim Stoneové mne nenadchl. Sebestředná vševědoucí a nesympatická, bez ohledu na její komplikovanou minulost.
Uf...zase jsem tady za rebelku.

17.04.2020 3 z 5