NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Princ Princ Nichole Chase

Tenhle dil se mi libil o malicko vic nez minule, ale ne o moc. Furt to byl strasnej sladak a zo hlavne konec. Libilo se mi ze to nebylo vsechno tak ruzove a idealni jako predchozi dily a bylo to malicko temnejsi. Ale furt moc ruzovy a pohadkovy. Mam radsi temnejsi pribehy.

29.05.2021 3 z 5

Kravaťák Kravaťák B.B. Easton

(SPOILER) Tenhle dil byl lepsi nez minuly, presto mi to uplne nesedlo. Asi proto ze mi nesedla BB jako postava. Ken byl zajimavy i kdyz trochu zvlastni, zvlast nez se vyvetlilo proc je takovy jaky je i kdyz ne zcela. Chapu proc se nedokazal vyjadrit slovy, ale ne proc potreboval bolest pri sexu. Neprijde mi ze by to melo mit souvislost s jeho poruchou. V tomto ohledu je to nedokoncene. Ale ok.
Myslim, ze autorka ma potencial a mohlo by byt zajimave precist neco ne o ni.

24.05.2021 3 z 5

Rychlost Rychlost B.B. Easton

Tohle byla moje prvni kniha od autorky. Zaujala me v knihovne a nemela jsem tuseni o dalsich dilech. Ale co uz.
Stylem mi to trochu pripomelo serii King, taky hromada vulgarismu a sexu. Nicmene King mel lepsi pribeh. Tady mi ze pribeh moc neni. Chapu ze je to ze zivota, jen nedokazu pochopit nektere myslenkove pochody BB, ale autorka ma muj respekt, pokud opravdu zazivala to, co popisuje a jeste zvladla vystudovat jako premiantka. Obcas je kniha zdlouhava, obcas vtipna, obcas smutna. Ja si musela dat ve druhe polovine pauzu, sbych to vsechno sezvejkla a docetla. Vracet se nebudu a ani si asi neprectu predchozi dil, ktery ma nizsi hodnoceni nez tenhle. Dalsi dil si nejspis prectu. Kdyz se ukecam...

19.05.2021 2 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

(SPOILER) Eroticka literatura zase pokrocila o kousek dal. Uz jsem toho cetla dost, abych se “desila”, prekvapovala nebo jak to nazvat. Ano oproti tomu, co jsem cetla je to rekneme pokrocilejsi, ale musim uznat ze to ma i naznak slusneho pribehu, aspon teda v ramci zanru, a autorka ma styl psani, co se (mi) dobre cte.
Shrnu to slovy neni to spatne, pokud clovek rad cte eroticke romany, kde je to drsne(jsi) a je tam popsane vse, ale jednou mi stacilo. Dalsi dil si prectu protoze nemam rada otevrene konce. 3,5*

12.05.2021 3 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Ble... asi dostanu cukrovku. Vsichni byli tak sladci a dokonali az to bylo nudne. Pohadka o amecke Popelce. Krome par smutnych stranek o otci vevodkyne bylo vsechno taaaak preslazene. Asi bych to videla spis na literaturu pro divky nez pro zeny...

10.05.2021 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Opravdu jen prumer. Par scen sice pobavilo, ale jinak nic vyjimecneho.

09.05.2021 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak to bylo neco. Dalsi super kniha. Zacatek mi dal trosku zabrat, protoze mezi touto a predchozi knihou jsem mela chvilku pauzu a s moji pameti na jmena mi trvalo se zorientovat, ale na druhou stranu ocenuju, ze autorka “nehoni” pismenka popisem predchozich dilu (nekteri autori to tak bohuzel delaji). Ono s obsahem knihy skoro 700 str. to ani nema zapotrebi. I tak dej prijemne ubiha, nekdy pomaleji nekdy rychleji a zaver opet epicky. Aelin je opravdu pekna mrcha. Vic neprozradim:)

29.04.2021 4 z 5

Riallina hra Riallina hra Patricia Briggs

Patty je jedna z mych nejoblibenejsich autorek (rozhodne top 3). Presto jsem se na Riallinu hru odhodlala az po mnoha letech. Nevim proc. Myslim, ze me odrazovala obalka knihy... nemam tenhle styl rada, ale v devadesatkach hold hodne frcel.. bylo citit ze styl autorky prosel za tech deset let nez vydala knihy o Mercy urcitym pokrokem, i tak ale kniha pres trochu kostrbaty zacatek dokazala dobre zaujmout i kdyz ne teda zrovna pohltit. Ve chvili, kdy se blizila pohlceni, bohuzel skoncila useknutym koncem.
Vzhledem k popularitě autorky by, myslim, stalo za zvazeni vydani dalsich knih mimo serie o MT a A&O. Skoda, ze uz to nejspis nemaji v planu.

23.04.2021 4 z 5

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

(SPOILER) Uf, je to za mnou. Nejak mi to prislo tezkopadne, chvilemi zdlouhave. Ze silne a sebevedome hlavni hrdinky se stala na konci hromadka nervu. Chapu, ze to co se ji deje stoji za prd a to co se deje s Wesem je hooooodne velky p*u*er, ale tak nejak bych cekala vic. Hlavne mi prislo strasne nesmyslne jak se hrouti kvuli otci, nezlobte se na me, ale co cekala po osmi mesicich v komatu? Nelibi se mi kam pribeh smeruje. Predchozi dily se mi libily hlavne kvuli originalnimu konceptu, kazdy mesic nove dobrodruzstvi, ale ted? No nebudeme predbihat. Neberu “body” za nektere priserne prekladstelske obraty, a jeste horsi chyby sazby, ktere mi drasaly nervy, za to nemuze autorka...
Jo a mimochodem, vsimli jste si, ze hromada hrdinu tam ma zelene oci? Zelene oci jsou nesmirne vzacne, hlavne ciste “smaragdove” a “travove” zelene, ale autorka je ma minimalnr u kazde druhe postavy?

17.04.2021 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Uz od prvnich stranek jsem se krenila na knizku, a popichovani hl. hrdinu mi prislo celkem vtipne. Druha pulka knihy uz tak vtipna nebyla. Nerikam, ze se mi nelibila, ale ikdyz v “romantickem” duchu to bylo divne. Konecne chovani Aubrey bylo no vodenim za nos. Chance se zase choval jsko by nemel koule, nebo minimalne vlastni hrdost. A Vegas? A ten epilog? Asi dostanu cukrovku. Trosku pres caru..
v soucasne chvili lituju, ze mam od autorek nachystanou dalsi knihu, teda mimo jinych..

10.04.2021 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Teda, to se nam to pekne rozbehlo. Stale jsou v knize veci, ktere me tozviluji. At uz chovani postav, nebo skakani mezi dejovymi linkami, ktere ale neni tak iritujici jako v jine nejmenovane serii (BCD). Nebudu spoilovat, protoze tohle stoji za to si to prvni precist, sle muzu rict ze me autorka tentokrat rozplakala a prekvapila a libi se mi jakym smerem se kniha vydala.

06.04.2021

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) Asi se budu opakovat (muj komentar k predchozimu dilu), ale je citit ze kniha je urcena pro mladsi vekovou kategorii nez jsem ja. Na jednu stranu se dej vlece a ja se odbiham zabavit jinak a na ruhou stranu je tam par dobrych momentu. Celaenino chovani mi prijde neprimerene situacim, na druhou stranu si pripominam ze ji je teprve 18 a mlati s ni hormony (omlouvam se slecny, se mnou taky mlatila;))... Chaol i Dorian dokazali, ze jim muze verit, ze si muzou verit a stejne si taji veci pro ne zivotne dulezite... no radeji v tom nehledam logiku. I kdyz jsou dejove zvraty predvidatelne, jsem zvedava jak to bude dal... takze pauzicka a pak zase hura do dalsiho dilu.

03.04.2021 3 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Nijak neoslnilo ani neurazilo.

22.03.2021 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Opet stejne jako autorcina starsi kniha (S hlavou v oblacich) je tohle spise mila ceska harlequinka, az teda na ten konec.. v tom konci jsem ja osobne videla vic potencionalu nez v cele knize, ale co uz. Mila byla zminka o paru z vyse zminene knihy. Nic urciteho, jen jmeno a tim, ze jsem to cetla nedavno jsem si to spojila, ale kdo necetl nepociti to. Jen nenapadne spojeni dvou svetu.

13.03.2021 3 z 5

Hedvábná smyčka Hedvábná smyčka Jo Beverley

Uz mi to prislo jako slabota. Mam rada knihy JB, ale tahle byla asi z tech nehorsich. Nevyuzity potencial pribehu, odflaknuty konec. Celkove je ta kniha vlastne o nicem. Chvili mi trvalo nez jsem ji sehnala... no nemusela jsem se namahat...

06.03.2021 3 z 5

Vikomt se musí ženit Vikomt se musí ženit Jo Beverley

Bohuzel vsechny prvky zapletky z teto knihy jsem potkala v jinych dilech teto autorky. Kdybych je necetla libilo by se mi to vic. I presto to byla dobra kniha, trochu zdlouhavejsi, ale typicka JB.

27.02.2021 3 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Nechci ted soudit, kdo byl prvni ale podobny ne-li temer stejny namet uz jsem videla zpracovany nekolikrat. Jedinym ozivenim jsou zvlastnustky hlavnich hrdinu. Nicmene jejich zvlastnustky nejsou jejich jedinym rysem, jejich povahy temer neslucitelne, prijde mi ze Calder na to na jakyho “chlapaka” si na zacatku hraje, tak sklapne podpadky velice rychle a to jak pred tatikem tak pred Aerin. Celkove jejich chovani bylo nelogicke.
Knihu jsem docetla, protoze se mi libi styl autorcina psani, ale cetla jsem mnoho lepsich...

25.02.2021 3 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

Par veci me tam rozcilovala a par vylozene s*alo. Obcas to bylo takove divne, ne vylozene nesmysl, ale i pres to vsechno je to fajn pribeh.

22.02.2021 3 z 5

Nevěsta na záskok Nevěsta na záskok Maya Blake

No harlequin... jednohubka pred spanim. Bez hlubsiho pribehu nebo zapletky. Nereslisticka, preslazena pohadka...

21.02.2021

Dáma v ohrožení Dáma v ohrožení Jo Beverley

Autorka ma i lepsi dily ze serie. Jednani hrdinu i zaporaku bylo obcas neprirozene az di clovk rikal ze takhle by nikdo nejednal. Par veci pokulhavalo ale presto autorka pise tak, ze to rada ctu.

20.02.2021 3 z 5