oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

První První Kiera Cass

paráda, ani 3. díl nezklamal a byla jsem děsně zvědavá, jak to ve finále dopadne..i když bylo jasné, koho si vybere od prvního dílu, vůbec nebylo jasné, jak..chválím, a pokud seženu i další díl, vrhám se na něj..za mě top

02.11.2016 5 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

podle anotace vypadala kniha velmi slibě..ale ničím mě nepřekvapila, neuchvátila..jako čte se to pěkně, člověk u toho nemusí přemýšlet, takže parádní oddychovka, ale kdyby měla kniha 200stránek, bohatě by to stačilo..od půlky se děj už jen táhne, několikrát jsem se přistihla, že přeskakuji řádky a beztak mi nic neuteklo..:/
jinak co se týče mého dojmu o zlatokopkách, v knize je to vylíčené dle mě malinko jinak, než to ve skutečnosti bývá. takový život, co je zde uváděn, na 85% zlatokopky nežijí...;) takže tak..

28.10.2016 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

super super.. sice jednička byla o fous lepší, ale ani druhé pokračování nezklamalo. Děj je plynulý, krásně se to čte, prolínání HP a Rebeccy do sebe krásně zapadá. Právě otevírám třetí díl.. jsem zvědavá, jak to vše dopadne..

18.08.2016 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Super,super..sice nejsem pc maniak ani hráčka her na mobilu,ale knihu jsem hltala a nemohla jsem se odtrhnout. Dej uplne paradni,nejdriv me pribeh rebecy vubec nebavil,ale jak se to zacalo prolinat a davat smysl,tak to tam proste muselo byt..doufam ze pokracovani bude stejne uspesne jako tento dil..jen co bych vytkla- anglicke neprelotene nazvy kapitol, a urcite myslenkove pochody.kdyz je to prelozene do cj,tak by to melo byt komplet.ti,kdo jazyk neovladaji,jsou lehce znevyhodneny tak jako ja..

31.07.2016 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

další svědectví z Osvětimi - tentokrát z pohledu fotografa, který musel fotit ty zrůdnosti. velice krásný ač smutný příběh. člověk si ani neumí představit, co ty lidé museli prožít. v dnešní době je takových informací o KT, hlavně o Osvětimi, že mi některé věci, které popisuje W. Brasse alias jako fotograf, přijdou že nejsou ani možné - např. to, jak vězeň, sice velmi důležitý pro Němce, mohli mít určitá privilegia, dost jídla, milé zacházení. přijde mi, že některé pasáže jsou lehce poupravé oproti skutečnosti. ale jinak povedená kniha!

28.07.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Tak jsem tu MOTYKU přečetla :D ufff.. (málokdy knihu nedočtu, chci ji dát šanci dokonce )..chtěla jsem ji prostě zahodit, a nečíst dál, začátek jsem prostě nechápala, nebavilo mě to.. jako, malinko se to po té 100 straně rozjelo, ale fakt nic moc.. ve finále teda prostě nevím, kdo, nebo co ta Motyka je..proč to dělala, co ji k tomu vedlo..ale hlavně: rozhodně to není horor, už vůbec ne srovnatelné se S. Kingem..a rozhodně bych knihu nenazvala BÁBA MOTYKA, protože převážně celá kniha byla o příběhu Samuela a Julie, jak spolu souloží, chodí ven, vše natáčí na kameru a dobývající se do Bardefovy vily :D :D takže tak :D
na knihu je velké HALÓÓÓ úplně zbytečně

24.07.2016 1 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

nádherný příběh s ještě lepším koncem.. i když se dalo očekávat, jak to všechno dopadne..jen mě moc nebavili pasáže se zesnulou maminkou Jamieho, i když chápu, že bez těch by to nešlo..:)

18.07.2016 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

dost drsná kniha trochu z jiného úhlu na téma holokaust - z pohledu pracovníka, patologa.. velmi krátké kapitolky, které shrnují vše důležité o tom, jak to v KT chodilo, a čeho chtěl Mengele dosáhnout.. zajímavá četba

14.06.2016 4 z 5

Cesta k dekretům a odsunu Němců Cesta k dekretům a odsunu Němců Jan Němeček

velmi čtivá kniha, která se nezabývá pouze dekrety, ale je vedena již od roku 1918 formou útlých medailonků z důležitých momentů soužití Čechů a Němců..kniha je doplněna dobovými fotografiemi a přílohami, kde jsou některé důležité dekrety rozepsány, popsány. doporučuji

13.10.2015 5 z 5

Adolf Hitler - Ilustrovaný životopis Adolf Hitler - Ilustrovaný životopis Nigel Blundell

Další kniha o A. Hitlerovi.. Podle mě je tato kniha vhodná pro žáky Zš či SŠ.

23.01.2015

Egypt Egypt Michael Balík

útlá knížečka, která sice vypráví o Egyptu, ale z úplně jiného úhlu pohledu. Je to kniha plná fotografií, které mají společné jedno téma - samozřejmě Egypt, ale jsou jiné, než na které narazíte v x tisících knihách pojednávající na toto téma. Jak lze vyčíst z popisku, jsou zde fotografie, které vytvořil autor při expedicích do Egypta, ale takové ty druhotiny, ne to, za čím tam autor jel. Můžeme zde tedy vidět obyčejné lidi a jejich život v Egyptě, islámskou Káhiru.. Je pravda, že v první kapitole můžeme vidět pár fotografií z vykopávek, ale zase je to jiný úhel pohledu fotek :) Moc pěkná kniha.

23.01.2015 5 z 5

Kolaps neznamená konec Kolaps neznamená konec Miroslav Bárta

Nadherna kniha k zamysleni, co nas jako lidstvo asi za par let postihne jako Egyptany..take je krasny rozhovor s Bartou a jeho ceste dostat se k egyptologii a na pist na kterym je dnes.tuto knihu doporucuji na 100%..precteno za 2hodiny

09.12.2014 5 z 5

Druhá republika Druhá republika Václav Junek

Celkem pěkná, zdařila kniha.. Je to psané den po dni, jaké události proběhli.. Jediné minus je to, že je to vztažené spíše na S Čechy..Ale zmiňují se zde i o Praze, v jedné větě o Mělníku..

07.11.2014 4 z 5

Příběh Fredyho Hirsche Příběh Fredyho Hirsche Lucie Ondřichová

Krásně napsaný život F. Hirsche, který se zastával mnoha dětí v koncentračním táboře a dělal vše pro to, aby děti zapoměli na ty hrůzy kolem sebe, které vidí dennodenně. V knize též najdeme úryvky pamětí těch, co si Fredyho pamatují.

10.10.2014 5 z 5

Vražda Tutanchamona: Pravdivý příběh Vražda Tutanchamona: Pravdivý příběh Bob Brier

nádherná knížka o Tutovi :)

05.10.2014 5 z 5

Výbor ze starší literatury egyptské Výbor ze starší literatury egyptské František Lexa

Kniha na 1, nemá chybu.. Krásný výběr z egyptské literatury

01.09.2014 5 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Kniha dobrý, pro začátečníky určitě doporučuji. Jen si myslím, že ne plno receptů z knihy by chtěl zkoušet začátečník. Ale jinak je kniha velmi hezká, ilustrovaná. Doporučuji

26.06.2014 4 z 5

Hitlerovo Německo Hitlerovo Německo Matthew Hughes

Super, doporučuji..plno ilustrací

08.03.2014 5 z 5

Tajuplná vražda - Případ Leopolda Hilsnera Tajuplná vražda - Případ Leopolda Hilsnera Jiří Kovtun

Dobře propracovaná kniha o případu A. Hrůzové a L. Hilsnerovi. Autor zde zachází i do detailů a člověk se může snadno přesvědčit o tom, že ačkoliv na první pohled je jasné, že je Hilsner nevinný, soudci a svědci dělají vše pro to, aby ho dostali za mříže jen pro to, že je ŽID.

21.02.2014 5 z 5

Nacionální socialismus Nacionální socialismus Volker Koop

Kniha se mi velmi líbí, jsou zde dobře položené otázky, nad kterými se člověk může zamyslet.

21.02.2014 4 z 5