oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

Královna plesu Královna plesu Robert Lawrence Stine

děj celkem utahaný, ale je pravda, že do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah..překvapilo mě to..

06.02.2014 4 z 5

Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací (1939-1945) Válečný prožitek české společnosti v konfrontaci s nacistickou okupací (1939-1945) Zdeněk Hazdra

Jak již z názvu vypovídá, útlá knížka o počtu 128 stran se zabývá celkem v dnešní době diskutovatelným tématem, a tím je 2. světová válka. Kniha je složená z příspěvků různých autorů (převážně členové oddělení zkoumání doby nesvobody ÚSTR), z nichž sborník vznikl. Autoři se zaměřili jak na poměrně známá témata – Příslušníci československé armády, autor Ladislav Kudrna, ÚSTR, tak ale i na méně diskutovatelné – na osudy méně reflektovaných složek společnosti, mezi něž náleží ženy – autorka Jana Burešová, Katedra historie FF UP Olomouc, děti – autorka Radka Šustrová, ÚSTR, šlechta – autor Zdeněk Hazdra, ÚSTR, ale i rovněž německé obyvatelstvo žijící na území protektorátu – autor Lukáš Vlček, ÚSTR, či posledním tématem byli křesťané v odboji od autorky Stanislavy Vodičkové, ÚSTR.

19.01.2014 5 z 5

Velká francouzská revoluce Velká francouzská revoluce Albert Soboul

Pro historiky velmi čtivé, ale laik by se mohl v knize ztratit, je to moc obsáhlé. Některé pasáže a kapitoly bych vypustila. Ale o franc. revoluci se dozvíte díky této knize úplně vše!

29.10.2013 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Těším se, až tato kniha bude v knihovně, a budu si ji moc přečíst.. DOufám, že bude krásná tak, jak je popisována

09.08.2013

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Tak na tudle knížku jsem se velmi těšila, jako odpočinkové čtení k bazénu. Ale bohužel mě to velmi zklamalo po pár stránkáchm, takže jsem to nedočetla.. Je to o ničem.. Úplná ztráta času podle mě..

09.08.2013 1 z 5

Achnaton Achnaton Andreas Schramek

Nádherný 2.díl trilogie.. Doporučuji pro všechny, co baví star.Egypt..

21.07.2013 5 z 5

Život Jany z Arku Život Jany z Arku Régine Pernoud

Kdo se zajímá více o Janu, doporučuji. Sice se tam nedozvíte nic moc nového,ale pro upřesnění, nebo úplně začátečníky s touto osobou je to fajn.

30.04.2013 5 z 5

Slované Slované Magdalena Beranová

Skvělé, doporučuji.. V jedné knize je vše, co potřebujete o Slovanech vědět - kulturu, život, stravování, smrt, svatby atd. atd. Navíc se to krásně čte!

30.04.2013 5 z 5

Cesty za oponu času 2 – Ozvěny lidické noci Cesty za oponu času 2 – Ozvěny lidické noci Stanislav Motl

Krásná knížka, úžasně napsaná. Přiloženo DVD, které nastíní problém Lidic. Doporučuji všem

03.11.2012 5 z 5

Dějiny pravěku a starověku II. Dějiny pravěku a starověku II. Jan Pečírka

Další díl. opět super.. doporučuji

03.11.2012 5 z 5

Počátky Přemyslovců. Vstup Čechů do dějin (530 - 935) Počátky Přemyslovců. Vstup Čechů do dějin (530 - 935) Dušan Třeštík

Pročetla jsem celou knihu kvůli studiu. Kniha mi přijde spíše pro historiky, a ne pro klasické laiky, kteří se snaží dozvědět něco více o Přemyslovcích. Je tam poměrně dost otázek, na které se těžko odpovídá, a bývá tam stejně ,,otevřený,, konec, protože nikdo s jistotou nedokáže říct, jak to ve skutečnosti bylo. takže za mě 3hvězdičky

03.11.2012 3 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Krásně ale smutně napsané. Popsané všechny hrůzy toho snad nejhoršího KT!!! R.I.P. všem zemřelým!!

13.09.2012 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Hrůzostrašný děj, ale nádherně se to čte.. Občas opravdu mrazí v zádech!!!

01.09.2012 5 z 5

Ukradená mumie Ukradená mumie Lynn Beach (p)

další super díl.. stopy hrůzy je pro mě jednička

16.08.2012

Popelka Popelka Walt Disney

Krása... Popelce jsem moc záviděla šaty a střevíčky.

16.08.2012 5 z 5

Láska v Luxoru Láska v Luxoru Gill Harvey

Krásný román pro dívky.. Četla jsem cca ve 13letech, a byla jsem nadšená..Doporučuji..

16.08.2012 4 z 5

Jménem mých blízkých Jménem mých blízkých Martin Gray

Příběh mladého chlapce až do dospělosti. Popisy Varšavského ghetta, koncentračního tábora Treblinka, útěky, USA.. Zajímavý příběh, hrůzostrašný děj. Obdivuji lidi, kteří dokáží o těchto hrůzách vyprávět.

10.08.2012 4 z 5

Mělník Mělník Jan Kilián

Spoustu spoustu historie o městu Mělník. Pro historiky skvělé, pro laiky trochu nesrozumitelné. Potěšilo by mě i více obrázků..Proto pouze 3hvězdičky..

10.08.2012 3 z 5

Matematické, fyzikální, chemické tabulky a vzorce pro střední školy Matematické, fyzikální, chemické tabulky a vzorce pro střední školy Jiří Mikulčák

Pro mě dobré, protože mi zachránili 4 roky na gymplu.. Já a matika,fyzika a chemie nejdeme dohromady,,!! :-D

11.07.2012 4 z 5

Nefertiti Nefertiti Guy Rachet

Krásný historický román, který vás zavede do star. Egypta a přímo k rodině Nefertiti a Achnatonovi. Dozvíte se, jak tyto osoby žili, kolik měli dětí, jak Nefertiti intrikovala apod. Všem, kteří se o toto období zajímají, doporučuji!

09.07.2012 5 z 5