oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

Hroby a hrobky našich knížat, králů a prezidentů Hroby a hrobky našich knížat, králů a prezidentů Michal Lutovský

Krásně napsaná kniha o mrtvých, kteří leží v chrámu sv. Víta a dalších tajemných místech. Velké plus dávám za to, že se v knize dozvíte, jaké oděvy na sobě mrtví měli a celkovou jejich rekonstrukci a popis.

10.10.2014 5 z 5

Protektorát a osud českého odboje Protektorát a osud českého odboje Vojtěch Mastný

Kniha pro širokou škálu čtenářů. Je zde vše stručně vysvětleno, žádné těžké pojmy. Ale je pravda, že asi až tak nic moc se o protektorátě nového nedozvíte.

10.10.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Klasicky pribeh opet z OSVETIMI...hezky se to cetlo,ale je pravda,ze nektere pasaze jsou zdlouhave a nudne.ale jinak pekne napsane,po precteni si clovek uvedomi,jaka zverstva se dela a obcas stale deji..je to smutne

06.09.2014 4 z 5

Dějiny první republiky Dějiny první republiky Věra Olivová

Super kniha k 1. republice.. Vhodné například pro studenty historie. Vše srozumitelně a do detailu propracované, dozvíte se zde vše, co by jste měli o 1. republice vědět

01.09.2014 4 z 5

Výbor z mladší literatury egyptské Výbor z mladší literatury egyptské František Lexa

Nádhera, boží kniha.. Ten, kdo se se zajímá o Egypt by měl určitě k této knize alespoň jednou zabrousit.. Doporučuji..

Veľké Tajomstvo Veľké Tajomstvo Christian Jacq

Nikde nejde tento díl sehnat..nemáte ho někdo?? Takhle jsem jinak četla 3. předcházející díly zbytečně :(( Ale určitě to bude opět suprové čtení

01.09.2014

Ohnivá cesta Ohnivá cesta Christian Jacq

suprový 3. díl.. škoda jen, že nikde není k dostání 4.díl, poslední díl.. takže nevím, jak to vše nakonec dopadne :((

Sprisahanie zla Sprisahanie zla Christian Jacq

suprové pokračování trilogie z prostředí star. Egypta.. sice malinko scifi, ale i tak se to krásně čte

Chladná hrůza Chladná hrůza Scott Siegel

už je to moc dlouhé, je to asi 4 díl, a stále to není u konce.. Pro volnou chvilku ale dobré odpočinkové čtení..

21.07.2014 3 z 5

Egyptská kniha mrtvých II. Egyptská kniha mrtvých II. Jaromír Kozák

Výborné jako 1.díl. Bohužel se mi ale do rukou nedostal 3. díl, tak musím vyčkat

21.07.2014 5 z 5

Egyptská kniha mrtvých I. Egyptská kniha mrtvých I. Jaromír Kozák

Výborná publikace. U této knihy ale nejde pouze číst, ale hlavně pochopit, oč tam jde, a jak Egypťané mysleli.

21.07.2014 5 z 5

Neznámá v zrcadle Neznámá v zrcadle Lynn Beach (p)

Jako co to bylo?? Sice přečtené za cca 45min, ale nebyl to ani horor, ani nic..:D Navíc mi přišlo, že to mělo dost divný useknutý konec.. hodně slabá povídka ze serie SH.

16.07.2014 2 z 5

Letní msta Letní msta Robert Lawrence Stine

Velmi slabý díl ze serie SH..

14.07.2014 1 z 5

Hity naší kuchyně Hity naší kuchyně Alena Doležalová

super recepty na každodenní vaření. vybere si každý. jediné - je to, že kniha má jen malinko obrázků jídel :(

29.05.2014 4 z 5

Vesnice „kanibalů“ Vesnice „kanibalů“ Alain Corbin

malinko těžší počtení o francouzské vesničce. Doporučuji pro ty, kdo se zajímá o historii či o Francii nějak více do hloubky. Je to celkem těžké čtení, občas jsem sama musela nějaké pasáže číst vícekrát, abych pochopila. Ale jinak doporučuji ke čtení

29.05.2014 4 z 5

Emancipace od Židů: Český antisemitismus na konci 19. století Emancipace od Židů: Český antisemitismus na konci 19. století Michal Frankl

Doporučuji pro ty, kdo se zajímají o antisemitismus na našem území. Negativum - plno nahuštěného textu, málo obrázků.

27.03.2014 5 z 5

Tajuplná vražda - Případ Leopolda Hilsnera Tajuplná vražda - Případ Leopolda Hilsnera Jiří Kovtun

Suprově napsané, autor jde velmi do hloubky, takže proces Hilsneridády pochopíme z více úhlů, než jen jak a proč se vražda stala.

27.03.2014 5 z 5

Hitler a nacismus Hitler a nacismus Enzo Collotti

doporučuji

08.03.2014 5 z 5

Nacionální socialismus Nacionální socialismus Volker Koop

Fajn kniha

08.03.2014 4 z 5

Hitler a nacismus Hitler a nacismus Enzo Collotti

Útlá knížečka o tématu a osobě, o které toho bylo zpracované mnoho. Kniha nic nového nepřináší, ale opět se může hodit např. žákovi ZŠ nebo SŠ.

21.02.2014 5 z 5