Opatov Opatov komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha zacina brutalnim utokem na lidi cekajici ve fronte na praci. Patrani po vrahovi, ktery hrozi dalsim utokem, je zavod s casem. Vyborna detektivka.

29.09.2018 5 z 5

Velmi prijemne prekvapeni. Pozitivni, vtipny zivotopis. Trochu jsem si pozmenila nazor. V zivote nedostal nic zadarmo a za jeho uspechy je obrovsky kus prace a obrovska motivace. A asi taky kus stesti. Moc jsem se pobavila.

29.09.2018 5 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Zajimave informace a poznatky ze zivota zvirat. Od celozivotniho partnerstvi krkavcu az po klistata. Vypraveno s velkou laskou.

28.09.2018 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi proste umi. Kazda knizka od ni je propracovana do detailu. Tahle je krome zajimaveho pribehu vypovedi obrovske lasky ke slonum, kteri jsou vyliceni jako inteligentni bytosti, ktere v zajeti trpi. Hrozne zajimava knizka.

28.09.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Zacinajici ucitel na dovolene najde tucnaka umirajiciho v unikle rope. S nasazenim veskerych prostredku a sil ho odnese do pensionu a umyje. Ptak ho odmita opustit a tak spolu dal kraci zivotem. Nevsedni zivot stastneho tucnaka, ktery miloval lidi. Doporucuji.

15.09.2018 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Prvni dil strhujici sagy. Ujete vztahy, ktere jsou zpusobeny tajemstvim z minulosti a trest, ktery stihne dalsi generace. Doporucuji i dalsi dily, ktere plne navazuji. Uzasne!

14.09.2018 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

O tom, jak americti zajatci chovali krysy a japonsti vojaci jedli kraliky. Otresny boj o preziti v japonskem zajateckem tabore. Nadherny nezapomenutelny pribeh.

13.09.2018 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Mlada naivni divka, ktera v dobe valky doplati na svoji duverivost tim nejhorsim zpusobem. Sled udalosti ma celkem logicke vyusteni. Docela uveritelny pribeh. Doporucuji.

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Velmi stara kucharka lici svuj neuveritelny zivotni pribeh. Je nutne brat s rezervou, ale kniha je napsana velmi pusobive, jeji stezi uveritelna dobrodruzstvi pusobi v podani autorky skoro uveritelne. Pruvodcem na cestach je ji ochoceny mlok, neco podobneho jsem v zivote necetla. Putovani je zasazeno velmi dobre do konkretnich historickych udalosti, odtud i nazev knihy.... Doporucuji.

Kocouři Kocouři Břetislav Hodek

Detektivni pribeh z doby totality. Clovek se musi pri cteni vzit do te doby.... Ale jinak docela dobra detektivka. Pri ruznych slavnostnich prilezitostech jsou vrazdeni lide, kteri pro kriminalisty nemaji zadnou spojitost, ale podle vraha si smrt zaslouzi. Doporucuji.

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Forsyth je pro me vylozene srdecni zalezitost, ale nej je Mstitel a Kobra, ktere navic navazuji v postavach dvou hlavnich hrdinu. Proste knizka, ke ktere se budu vzdy vracet.

09.09.2018

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Nadherne romanticke knizky, vsechny ktere u nas vysly. Kazdy pribeh je spojeny s historii, libi se mi prolinani dejovych linii a jako bonus cestovani do exotickych zemi. Designove nadherne obalky knih, tomu se neda odolat.

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Co veta, to perla. Doporucuji audioknihu, da se poslouchat do bezvedomi, nadherne namluveno. Uzasne!

Básník Básník Dominik Dán

Tak tohle me hodne bavilo. Vubec prvni kniha, kterou jsem od Dana cetla. Byl mi doporucen jako prvni, protoze jednotlive dily jsou casove zprehazene. Cetla jsem mezitim vsechny dily. Autor cerpa ze skutecnych kriminalnich pripadu a jeho znalost prostredi a vysetrovacich postupu je podle me znat. Doporucuji!!!

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Dalsi oblibena ceska autorka detektivek. Hezky se cetlo. Doporucuji.

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Jedna z knih, kterou neposlu dal. Maria Riva maminku tedy opravdu nesetri, na druhe strane ji vsak objektivne vylicila jako stoprocentni profesionalku, ktera pro uspech filmu byla schopna kazde obeti. Nadherny pribeh o zivote jedne z velkych herecek.

Pět Číňanů oběšených v Idahu Pět Číňanů oběšených v Idahu Jenny Tinghui Zhang

Příběh mladé Číňanky, která se vydala sama jako dítě vstříct osudu. Nejprve přežila díky škole kaligrafie. Potom se ale stala obětí únosu a dál se její dramatický život odvíjel v USA. Příběh o osudu mladé dívky poukazuje na těžký život přistěhovalců a rasismus a je plný životní moudrosti.

11.05.2024 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Vtipně podaný příběh Rusky, která se provdala do Afghánistánu. Četla jsem více knih s touto tématikou, ale pořád mě dokážou překvapit. Tak odlišná mentalita a způsob života....

17.02.2024 5 z 5

Třetí pečeť Třetí pečeť Hana Whitton (p)

Příjemné čtení, pokud čtenář není závislý na historických faktech. Grace opět pátrá ve službách krále, ale první díl byl rozhodně lepší.

10.12.2023 3 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Další série od oblíbené autorky. Historická detektivka, krásně namluvené audio. Pan Tadeáš a jeho sluha Vítek řeší vraždy v době panování Václava II. Sice v jiné době, ale podobně jako Oldřich z Chlumu se svým panošem Otou......
Těším se na pokračování.

20.11.2023 5 z 5