Ophelie Ophelie komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Wow, tak to byla jízda, přečteno na jeden zátah, od začátku čtivé, napínavé, tajemné...chcete tomu všemu přijít na kloub. Ale ten závěr! Tak ten mě dostal. Když se už ke konci knihy zdá jasné, jak to tedy vše bylo, bylo by předčasné dělat definitivní závěr. Oceňuji promyšlenost celého příběhu i nepochybné autorovy znalosti z oblasti psychologie a psychiatrie, bez nichž by nebylo možné celý příběh vymyslet. Opravdu vynikající psycho-thriller.

14.03.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ačkoli je střídání vyprávění osob a prolínání minulosti, současnosti a budoucnosti zprvu matoucí, nic z toho neubírá na významu a poselství knihy. Stanislawa neboli Máma je pro mě vzorem, osobou plnou lásky, neutuchající víry, laskavosti, odvahy a pokory. I v tak děsivém a krutém prostředí dokázala být útěchou ostatním, zcela nezištně. O koncentračních táborech jsem četla již více knih, ale z této jsem se dozvěděla hodně nového - jak to probíhalo s těhotnými ženami a jejich dětmi. Nebylo to tedy vůbec příjemné čtení, leckdy mě mrazilo a bylo mi až zle z toho, co se tam dělo za hrůzy. Ale právě díky takovým knihám si člověk uvědomí, jakých šíleností a zvěrstev je člověk vůči člověku schopen a že je nutné dělat vše pro to, aby se nic z této kruté historie již neopakovalo. Za mě jsem ráda, že mám tuto knihu ve své knihovně.

13.03.2021 5 z 5

Pohled do mateřského lůna. Vědomé dítě od početí ke zrození. Pohled do mateřského lůna. Vědomé dítě od početí ke zrození. David Chamberlain

Přínosná kniha, kterou doporučuji všem rodičům, především maminkám, i těm nastávajícím. Autor nám předkládá vědecké poznatky a na základě různých studií a vlastních zkušeností s pacienty dokládá, že děti jsou od počátku plně vnímající osobnosti. Tudíž nejen období po porodu, ale již od početí po celé těhotenství je důležitý vztah, který rodiče (především maminka) s dítětem mají. Kniha rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

09.03.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Po všech těch thrillerech a krimi detektivkách jsem chtěla změnu žánru, ale za erotický román bych tuto knihu tedy neoznačila. Je to porno v knižní podobě, zápletka a vývoj děje téměř nulový, s přečtenými stránkami jedna sexuální scéna střídá druhou, snad jen na konci je toho sexu méně a objasnění děje více, ale je to tak přetažené za vlasy (úplně všechno), že tuhle knihu fakt znovu ne. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila (pouze půjčila), protože by mi bylo líto těch peněz.

08.03.2021 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Stejně jako Zlodějka knih, i tato kniha v sobě obsahuje hluboké poselství... Postava Eda mi byla od začátku sympatická, bylo hezké sledovat jeho cestu a plnění jednotlivých úkolů či poselství z karet. Někdy stačí tak málo a pro druhého to může znamenat mnoho. Začátek vyprávění příběhu má spád, ale cca v polovině se to trošku jakoby vleče, čtenář se při četbě nenudí, ale je to taková trošku hluchá část, ačkoli to vůbec neubírá na významu jednotlivých poselství a jejich sdělení. Ke konci se opět vrací jistá živost příběhu a závěr vše vyjasňuje. Je to hezká, smysluplná kniha s krásnou myšlenkou.

07.03.2021 4 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Mně se kniha líbila, ačkoli téma nevydařeného manželství pro mě není (díky bohu ;)) aktuální. Zajímavý pohled na vztahy mezi mužem a ženou a především na vztah s narcistou. Taková zpověď autorčiných zkušeností, její cesty a vnitřního vývoje. Po dočtení přesně vím, komu knihu daruji, dotyčné řekne určitě víc a snad i přijde vhod.

04.03.2021 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Kniha je plná vtipných scén a humoru (několikrát jsem se musela při čtení smát nahlas), čímž nabývá na hodnocení. Ale zápletka sama o sobě je již dost ohraná - obyčejná, chudá dívka (panna), do které se zcela nechtěně zamiluje sexy, úspěšný, bohatý chlápek. Slaďárna, ale jako taková nenáročná, zábavná oddychovka na jedno odpoledne, proč ne.

01.03.2021 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Taková milá jednohubka na příjemný večer pro milovníky knihy Kroniky prachu. Líbily se mi ilustrace a příběhy přibližující osudy a charaktery jednotlivých postav románu. Nejraději jsem četla o Animant a Thomasovi. A ten konec knihy...ten vykouzlí čtenáři úsměv na tváři :)

27.02.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Opravdu chytlavé čtení, přečteno na jeden zátah, nešlo se odtrhnout. Příběh plný napětí vyprávěný z pohledu Morgan a Nicole. Závěr byl pro mě maličko předvídatelný, ale to nic neubírá na celkovém dojmu z knihy. Doporučuji, nudit se určitě nebudete ;)

22.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Smekám klobouk před autorkou. Autentické, čtivé a hluboké. Díky nelehkým osudům postav jsem se dozvěděla spoustu nového o této hornické oblasti a jejích dějinách. Kniha rozhodně stojí za přečtení, těším se na další díl.

21.02.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Čtivé, přečteno za odpoledne, začetla jsem se a nechtěla přestat. Příběh nabírá postupně grády i tím, jak je vyprávěn - ze současnosti z pohledu Elle, z minulosti a z pohledu další osoby. Zajímavá zápletka s překvapivým rozuzlením.

07.02.2021 4 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Tak tohle tedy byla jízda! Od první stránky až dokonce se nenudíte, ba naopak. Trnete s každou přečtenou stránkou, napětí stále přibývá a když už se zdá, že je jasné, kdo je Hrobař, vše může být nakonec úplně jinak. Tak brilantní thriller s dávkou napětí, nechutností, zla i s (alespoň pro mě) zcela překvapivým a nečekaným rozuzlením jsem dlouho nečetla. Dobrých thrillerů je na trhu spousta, ale tuto knihu musím zařadit mezi ty špičky a jedničky. Je to skvělá kniha, kterou byste rozhodně coby milovníci napětí a thrillerů neměli vynechat ;)

06.02.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Napínavá a velmi čtivá kniha, přečteno téměř na jeden zátah. Jules jsem při pátrání po zmizelé Ingrid fandila, sympatická hlavní postava. Tajemství opředené kolem budovy Bartolomějské bylo děsivé, ale samotné rozuzlení snad ještě děsivější, když si člověk uvědomí, že by se něco takového mohlo stát. Za mě originální, napínavý thriller, který lze určitě doporučit.

31.01.2021 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Kniha se četla dobře, zajímavá zápletka a postava Joea mi byla hodně sympatická. Rozuzlení na konci bylo překvapivé (kdo byl nakonec tím skutečným vrahem). Taková příjemná oddychovka.

30.01.2021 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Zpočátku se zdají jednotlivé příběhy a vyprávění osob spolu nesouvisející, ale postupem času se více a více proplétají a začnou do sebe zapadat. Kniha se četla dobře, děj příjemně plynul, ke konci napětí gradovalo a to rozuzlení jsem tedy netipovala. Mě kniha rozhodně bavila.

18.01.2021 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Kniha se mi líbila, děj nabírá spád spíše až v polovině a poslední třetinu jsem doslova hltala. Vyprávění obohacuje pohled tří postav - Stelly, Isabelle a Kerstin. Nejdříve čtenář netuší, kdo z nich je blázen, ale ke konci vše vyplave na povrch. Knihu lze určitě doporučit.

16.01.2021 4 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Tak nevím, nevím. Všechny knihy Anny Bolavé mají co do sebe a svým zpracováním a pojetím jsou jistě každá originál. Ale pro mě byla tato třetí kniha asi tou nejslabší. Nějak jsem se nemohla pořádně “začíst”, což se mi u předchozích dvou knih nestalo. Mystická linka příběhu mi nesedla, ale to jistě neupírá nic na autorčině jedinečném stylu psaní. Ovšem musím přiznat, že pokud by se nejednalo o Bolavou, asi bych knihu ani nedočetla.

10.01.2021 3 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Kniha je velice čtivá, nechybí jí určité napětí, ani sympatické, dobře vykreslené postavy. Prolíná se vyprávění současnosti - Abi a minulosti - Olivie, přičemž ke konci vše vyústí k odhalení pachatele. Příběh se mi velmi líbil a čtení mě bavilo. Konec mě dokonce dojal až k slzám. Nevím, zda knihu zařadit mezi thrillery, ale lze ji určitě doporučit.

10.01.2021 4 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Kniha se mi líbila, je to takový lehký nadprůměr, ale za thriller bych ji neoznačila. Jedná se spíš o psychologický román se zajímavou menší zápletkou ohledně pacienta Dana. Žádné nervy drásající napětí v knize nenajdete, ale jako taková odpočinková psychologická sonda do života jedné “dost dobré matky” je kniha fajn.

07.01.2021 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Hluboký a smutný příběh, který ve mně po dočtení ještě doznívá a asi ještě i dlouho bude. Neskutečná kniha v tom nejlepším slova smyslu! Zařadila bych ji mezi povinnou četbu, nebýt čtenářské výzvy, možná bych se k tomuto úžasnému literárnímu dílu asi nedostala. Příběh Liny a její rodiny je neskutečně silný, jejich odvaha čelit všem nepřízním osudu inspirující. Přečetla jsem knihu během jednoho odpoledne, příběh mě naprosto pohltil, při čtení ve mně vyvolal rozporuplné emoce od pocitu zoufalství a bezmoci, až po hněv a vztek, nejednou ukápla i slza. Knihu řadím mezi mé “literární objevy” a kdybych mohla, dala bych hvězd i více. Rozhodně stojí za přečtení.

03.01.2021 5 z 5