Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Knihu jsem před 30 lety strašně moc sháněla, v knihovně ji neměli, dostala jsem se k ní až po mnoha letech, kdy už jsem asi byla myšlenkově někde jinde, proto jsem z knihy byla docela zklamaná. Kdybych ji byla sehnala tenkrát - v 80. letech, určitě by se mi líbila víc.

09.05.2017 2 z 5

Memento Memento Radek John

Tuhle knihu jsem četla jako puberťačka, v té době bylo takovéhle četby málo, proto se mi kniha moc líbila.

09.05.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem to již dávno, kniha mě vážně dostala. Drsný život, drsná četba.

Kouzelný dům Kouzelný dům Karel Josef Beneš

Kniha je moc zajímavá, velice se mi líbila. Později jsem viděla i film s Adinou Mandlovou, ale kniha byla daleko lepší.

Třikrát sedmnáct Třikrát sedmnáct Galina Nikolajevna Děmykina

Kniha se mi kdysi líbila. Měla jsem moc ráda dívčí romány.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Knihu jsem přečetla během 2 hodin, byla to taková delší povídka. Zajímavá, ale již jsem od Nesba četla knihy lepší.

05.05.2017 3 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Tuhle knihu jsem kdysi dostala pod stromeček a do muminků jsem se okamžitě zamilovala. Krásná dětská knížka.

04.05.2017 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Milá knížka. Moje krásné dětství.

02.05.2017 4 z 5

Bylo nás osmnáct Bylo nás osmnáct Natalija Vsevolodovna Lojko

Taky si na knihu vzpomínám. Půjčila jsem si ji v knihovně a moc se mi líbila. Tyhle dívčí románky jsem kdysi přímo hltala.

02.05.2017 5 z 5

Můj manžel má jinou, no a co?! Můj manžel má jinou, no a co?! Jitka Ludvíková

Je to takové oddychové čtení, ačkoliv ze začátku jsem se nemohla začíst. Hlavně mne nebavily sny a představy hlavní hrdinky. Ale později jsem se docela do knihy začetla a nemohu říci, že by byla špatná.

24.04.2017 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Tahle knížka mne ze začátku hrozně mátla, protože jsem pořád musela myslet na to, že je napsaná dle skutečného příběhu malé Maddie a ten prozatím není vyřešený. Začal mne bavit až ten konec, který byl opět velice propletený a četl se jedním dechem. Takže za mne výborná kniha.

18.04.2017 5 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se mi líbila, tato autorka píše opravdu čtivé knížky.

18.04.2017 4 z 5

Nahniličko Nahniličko Jan Kraus

Nevím jaká je kniha, ale viděla jsem divadelní představení a bylo to něco naprosto strašného. Jak jsem se těšila, dle hvězdného hereckého obsazení, že se budu smát celý večer, k smíchu to vůbec nebylo. Naopak, styděla jsem se za diváky, co se tomuhle mohli smát. Byl to ubohý, trapný, sprostý humor nehodný inteligentního člověka. Bylo mi líto peněz za vstupenky.

11.04.2017 odpad!

Maminko, prosím tě, nepij! Maminko, prosím tě, nepij! Kateřina Havlová

Hodně drsný příběh, bylo mi z něj moc smutno.

16.03.2017 3 z 5

Nové pražské pověsti Nové pražské pověsti Václav Cibula

Stejně jako první díl "Pražské pověsti" je takhle knížka krásná a zajímavá. Děsily mne pověsti se smutným koncem, ale zároveň mne to přitahovalo číst. Takže za mě tyhle knihy - skvělé a zajímavé čtení.

13.03.2017 5 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se mi líbila, působila na mne ale hrozně depresivně.

27.02.2017 4 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Další typický Zolův román. On dokázal ve svých knihách vše tak podrobně popsat, že má člověk pocit, že to vše vidí v reálu. Ovšem popis některých scén je tak "surový", že se mi skoro dělalo zle. Kniha je však zajímavá, i když je pravda, že ta "lidská bestie" je člověku pomalu nejsympatičtější oproti ostatním postavám, jejichž charaktery jsou v knize také podrobně popsány.

13.02.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Pro mne maximálně drsný příběh. Ačkoliv kniha měla hodně stránek, během pár dní jsem ji měla přečtenou. Napínavá s neočekávanými zvraty, když už člověk myslí, že je vše vyřešeno, objeví se nové skutečnosti, které vše od základu změní. Stejně jako "Sněhulák" vám tenhle příběh utkví v hlavě asi napořád. Mně tedy určitě.

30.01.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Opět mě tento autor nezklamal. Moc pěkná knížka, nechci nikdy potkat cizince, jako byl v této knize. Z jedné zápletky se stane nakonec celá síť.

16.01.2017 5 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Mě se tahle kniha plná zvratů moc líbila. Je to fakt kniha ze života, doporučuji těm, kdo mají rádi obyčejné lidské příběhy.

06.01.2017 5 z 5