Pajulk Pajulk komentáře u knih

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Super! Ještě jak se to zakombinovala do uměleckých děl? Děsivý, ale super. Bavila mě kniha a nemohla jsem se odtrhnout.

14.05.2024 5 z 5

Královna a její corgi Královna a její corgi Caroline L. Perry

Kniha kterou musí mít milovníci corgi! Pro mě must have.
Milý příběh o anglické královně a její první fence. Knížka pro děti je krásně ilustrovaná a myslím, že bude v knihovně oblíbená.

27.02.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Bavilo moc. Jan Štoček byl super a nemohla jsem se odtrhnout.

27.02.2024 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Nedokázala jsem se odlepit. Do poslední chvíle nevíte kdo to co teda. Za mě super!

05.11.2022 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Trilogii s Billem Hodges mám fakt ráda. Bavilo mě to. Bylo to napínavé a vše kolem. Nadpřirozeno a telekineze se mi líbilo. Pouze jediná asi ,,vada" na kráse bylo to, že Brady byl tak chytrý a mimořádný, ale nakonec ho vždy všichni prásknou a je snadné ho vystopovat. Ale kdyby to nebylo snadné asi bychom nikdy neměli konce.

06.09.2024 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

(SPOILER) Hltala jsem to, bylo to bum, bum bum. Říkala jsem si, co se s ní stalo. Napínavé až do konce. Ale trošku jsem čekala, že ta holčička (spratek) v tom má prsty.
Jedna věc mi ale vadila, že té holce bylo 9 let!! To mi přišlo příliš přitažené za vlasy. Pár let přidat a to by byla pecka.

01.07.2024 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nějak jsem se v tom motala. A ani konec se mi moc nelíbil. Mám spíš víc otázek a ani ne v tom dobrém smyslu. U některých knih to bývají otázky o kterých chci debatovat s ostatními. Zde ne.

14.05.2024 2 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Přišlo mi toho trochu moc. Moc komplikované a moc podmětů. Ale, nešlo to nedočíst. Napínavé.
Pro některé skupiny to nemusí být lehké čtení (např. těhotné)

22.02.2024 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Do první poloviny knihy bylo pro mě těžké se dostat. Hodně jsem se motala v postavách, ale s tím mívám problém častěji :D Druhá část super, napínavá. Myšlenka knížky byla od začátku celkem jasná, ale říkala jsem si King nezklamal a nějakou nadpřirozenost tam dal. Ale nevím, zda to nebylo moc velká nadpřirozenost/výmysl.
Holly je boží, na tu se vždy těším.

Prý je film/seriál asi ho budu muset najít :-)

16.08.2024 3 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Nemohla jsem se odpoutat. Jedním dechcem přečteno.
Bylo to lehce jiné než klasika od C. H., ale bylo to zajímavé.

Pouze vysvětlí mi někdo uplně poslední odstavec? Na co naráželi? Výbec netuším a strašně mě to rozčiluje! Aaaaaa. Zabte mě!

23.06.2024 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

(SPOILER) Přečteno jedním dechem.

SPOILER!!! Nevím pouze zda mi tam seděl ten románek kolegy s tím snoubencem. Ale to hodím za hlavu

16.03.2024 4 z 5

Příliš pozdě Příliš pozdě Colleen Hoover

(SPOILER) Já se musím přiznat, že nevím. Mám z toho rozporuplné pocity.
Byly tam pasáže kdy jo bylo to super, ale taky neeeee. Dobře bylo to jiné, bylo to tvrdé a těžké, ale asi jsem se i dost nudila (?). Úsek po tom co Asa zavřeli jsem vážně chtěla ať už je konec. Nijak mě kniha neoslovila. Možná mi to přišlo takové těžkopádné, jako když se člověk snaží být někdo jiný. Vztah hlavních postav mě až štval. Vážně nevím.
Myšlenka a možná poselství si z ní ale odnáším. Láska si vás najde uprostřed tragédií.

18.08.2024 3 z 5

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

Na to jak kniha byla velký boom mě nijak neoslovila a musela jsem se nutit do čtení. Trošku mě to udivuje, protože podle anotace knihy to mělo sedět.

06.07.2024 2 z 5

Hlavně v pohodě - Tajemství, jak zvládat v práci svoje emoce Hlavně v pohodě - Tajemství, jak zvládat v práci svoje emoce Liz Fosslien

Kniha mě překvapila. Byla čtivá a velmi vystihovala (alespoň u mě) realitu. Každý kdo chce nějakým způsobem vystupovat profesionálně a nemá to vrozené od narození by si jí měl přečíst. Myslím, že se ke knize budu vracet.

14.05.2024 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Moc se mi líbila kniha. Zezačátku jsem se musela začíst, ale potom mě pohltila. Konec jsem čekala trochu jinačí, ale proč ne. Za mě moc hezký napínavý příběh k zamyšlení.

PS: Asi si nedokážů představit, že by to četl někdo kdo má malé děti.

14.03.2024 5 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Příběhy vražedkyň byly zajímavé. Proto jsem si tuhle knihu kupovala. Rozhovory mě neoslovily, některé byly obzvlášť vleklé.

27.02.2024 3 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Dějově nic moc. A recepty, které prokládají knihou, mi spíš vadily. Chtěla jsem příběh, ne kuchařku.

22.02.2024 1 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Oddechovka na dovolenou, proč ne. Ale moc mě to nenadchlo. Mladá matka, která přehodnocuje svoji budoucnost.
Trošku mám pocit, že se jednalo o knihu, která mladšímu čtenáři ukazuje možné následky. Ale je to americká kniha, tak to má šťastný konec.

22.02.2024 3 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Kniha, kde si říkáte to snad ne. Přišlo mi to moc splácené a trapné. Části historické knihy v příběhu jsem musela přeskakovat. Celou dobu jsem si říkala, bože ať už se něco stane! Konec tu knihu alespoň trochu zachránil. Ještě, že jsem jí někde dostala jako dárek k nákupu, protože tohle byl velký přešlap vedle.

05.11.2022 1 z 5