Pan_Skala Pan_Skala komentáře u knih

Normálně, když se vracím v tomhle chladném počasí z práce tak myslím akorát na teplou sprchu a hrnek teplého kafe nebo čaje. Tento týden jsem se, ale nejvíce ze všeho těšil jak si kecnu do svého křesla vezmu si tuhle knihu do ruky. Cestu jsem z části sledoval na Facebooku a možná i proto jsem si tu knihu koupil. A udělal jsem dobře, protože tohle je přesně ten typ cestopisu, který ve vás probudí touhu taky vyrazit do dáli a poznávat ten nás nádherný svět i kdyby to bylo neznámé zákoutí pár kilometrů od domova.

16.03.2019 5 z 5

Příliv temnoty Příliv temnoty Aaron Rosenberg

Potom co jsem se v předchozí části série dozvěděl jak vznikla Horda tak tady zase šlo o vznik Aliance. Pravda je, že někdo kdo by nevěděl nic o světě Azerothu tak by byl nejspíše ztracen v množství jmen a názvů. I tak jsem se sám občas ztrácel nebo byl spíše zmaten. Ve výsledku se to dalo číst celkem v pohodě, ale prostě tomu chyběla nějaká nástavba, která by z toho dělala perfektní knihu.

30.12.2018 4 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

S ohledem na to, že se blíží nový datadisk k World of Warcraft tak jsem se rozhodl zaplnit své mezery v lore. Tahle kniha je první v sérii takže logicky začínám od ní, ale bohužel to nebylo až takové jak jsem doufal. Není to vyloženě špatné, ale občas se člověk ztrácí s těmi přeloženými místopisnými názvy. Přeci jenom člověk svět Warcraftu zná s určitým názvoslovím tak to moc nepomáhá.
Takže ve výsledku průměrná fantasy, která nenadchne ani neurazí.

31.07.2018 3 z 5

Většinou sci-fi moc nečtu, ale tohle jsem chtěl prostě zvládnout dříve než uvidím nového Blade Runnera. Ve výsledku to nebylo špatné a přiznávám, že poslední třetina mě chytla tak, že jsem prostě to už musel dočíst.

14.02.2018 4 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Jedna z prvních knih, které jsem měl čest před lety číst od Davida Gemmella. A právě tam vznikla moje láska k jeho knihám, které mě pokaždé chytnou a nepustí. Teď už díky tomu, že jsem je snad všechny přečetl tak si je můžu pořádně vychutnávat a tak se i snažím krotit svoji touhu hltat další a další stránky. Bohužel či bohudík se mi to ne vždy daří.

27.11.2017 5 z 5

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Po dlouhé době jsem opět narazil na nějaký válečný román založený na skutečných událostech. A kupodivu ikdyž jsem měl obavy jak se to bude číst tak se to četlo velmi dobře, že problémem byl pouze nedostatek volného času na čtení.

31.07.2017 5 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Krásná sbírka povídek, která pobaví už jenom rozptylem témat povídek. Užil jsem si to a nejlepší stejně byla ta poslední. Krásně koncipovaná, že ani nenastal obvyklý problém povídek pro mne a to, že chci víc.

28.05.2024 5 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Klasický problém druhého dílu v jakékoliv sérii. Laťka je nějak nastavena a vy ji musíte překonat a nabídnout čtenářovi co našel v prvním díle a pokud chcete hodně uspět tak toho nabídnout víc. Bohužel tady to vypadalo nadějně ze začátku, ale pak to ztratilo tempo a vyšumělo to. Snad ten 3. díl bude lepší, protože tohle byl pro mne fakt průměr.

17.04.2024 3 z 5

Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry Bill Close

Dobré vzpomínky tankového velitele, které mne překvapili jistou vojenskou stručností. Na druhou stranu se to dobře čte a má to příjemné tempo. Nejste zavaleni nějakým extra složitým popisem bitev, kterých se autor zúčastnil. Takže za mne oproti jiným autobiografiím to je velký plus.

13.04.2024 4 z 5

Nad mraky Nad mraky Dalibor Vácha

Pokud budete očekávat knihu plnou hrdinných výkonů našich letců budete zklamáni, ale místo toho dostanete něco co tu v knihách o naší 311. peruti chybělo. Budete se moct podívat do "všedního" života našich letců a jak jsem za to rád. Pan autor si dal velkou práci, aby to všechno sepsal a stojí za to.

28.10.2023 4 z 5

Somorra: Město lží Somorra: Město lží Christian Sußner

Po více jak 20 letech jsem si dal nějaký další gamebook. Naštěstí tady moje ruka sáhla po velmi kvalitním gamebook. Děj co jsem si "vyhrál" byl zajímavý a i přes snahu to hrát nějak rozumně jsem parkrát umřel až jsem se dostal do stavu, kdy jsem použil cheat systém co je v knize. Což ve výsledku neublížilo ba přímo vylepšilo výsledný požitek ze čtení/hry. Určitě vřele můžu doporučit pro každého kdo kdy nějaký gamebook četl. A pro ty co tenhle koncept teprve objevily tak myslím, že by je to mohlo bavit. Přeci jenom to vyžaduje trošku vašeho rozhodování a není to vůbec na škodu.

15.04.2023 4 z 5

Pes a motorová pila Pes a motorová pila Tacuki Fudžimoto (p)

Na úvod do série zajímavé, ale nic světoborného. Snad se to rozjede daleko více, protože potenciál tam je.

19.03.2023 3 z 5

Vysněná učitelka Vysněná učitelka Miro Gavran

Malinkatá jednohubka na odpoledne, která sice není tak vtipná jako Deník Nicka Twispa, ale pokud jste se někdy v dětství ocitli ve stejné situaci jako hlavní hrdina tak se budete smát tomu o trošku více.

28.01.2020 3 z 5

Jóga pro začátečníky - 35 základních pozic pro uklidnění Jóga pro začátečníky - 35 základních pozic pro uklidnění Cory Martin

Může to posloužit jako takový dobrý úvodník do jógy. Sám jsem v tomhle úplný začátečník, ale pro někoho kdo nedokáže do věcí skočit po hlavě je dobré si pomocí knihy vyzkoušet jógu doma. A hlavně není to ani těžké na pochopení což je velkým plusem pro absolutní neznalce.

13.09.2019 4 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Knížka je spíše takovým souborem rozvinutějších myšlenek ohledně běhání a všeho kolem toho. Některé se dají použít i do normálního života, když nejste běžec, ale na druhou stranu si říkám, který nebežec by ji vůbec četl.

24.03.2019 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Co se týče určitých částí knihy tak byly doopravdy fajn, ale občas mi přišlo, že autor mám problém držet ten děj tak nějak na uzdě. V jednu chvíli to letí rychlostí blesku a pak najednou moment ve kterém to děsivě zpomaluje. Závěr pro mne zajímavý což je možné tím, že hru jako takovou jsem ještě nehrál.

26.07.2018 4 z 5

Král za branou Král za branou David Gemmell

Klasický Gemmell jenom škoda, že to v sérii je po výborné Legendě. Nebylo to špatné, ale přiznávám, že znám jeho lepší knihy. I přes to všechno jsem si to užil a už přemýšlím, kterou další si přečtu.

14.02.2018 4 z 5

Záludné miniponorky Záludné miniponorky Josef Borotský

Zajímavá kniha o operacích miniponorek. Nečte se to vůbec špatně, protože je to taková dobrá kombinace faktů a vyprávění. Pro zájemce o historii bych to určitě doporučil

13.01.2018 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Ve výsledku to nakonec nebylo vůbec špatné. Rozjíždělo se to trochu pomaleji, že byl problém se do toho dostat, ale druhou polovinu knížky jsem už zvládal číst celkem rychle a přiznávám, že jsem si těšil jak to vlastně bude pokračovat. A hlavně odolal jsem pokušení se jít podívat na konec knížky jak to dopadne.

10.12.2017 4 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Ze začátku se mi kniha zrovna moc dobře nečetla. Nějak jsem se nemohl ponořit do děje takže jsem ji vždy na pár týdnů odložil, abych se k ní vrátil a zkusil to znova. Někde od poloviny se to však zlomilo a najednou se to četlo naprosto samo. Je to v celku zajímavý pohled do společnosti před 1. světovou válkou.

17.07.2017 4 z 5