PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Chvílemi mi to přišlo jako utrpení. Oproti ostatním dílům to bylo táhle a nezáživné. Jistě byly tam světlé chvíle (proto tři hvězdičky), ale celkově mě to zklamalo. Ani konec mě nějak extrémně nenadchnul. Fakt mi to ke konci přišlo jako utrpení. Musela jsem se k dočtení nutit. A po dočtení jsem měla pocit extrémního přeslazení, po kterém zůstala kyselá pachuť v ústech. Ne, prostě to nebylo to, co bych od C.C. čekala, hlavně pokud bych vzala v potaz předchozí dva díly. Proto tři hvězdičky, víc tomu dát nemohu.

21.12.2016 3 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Zábavné čtení s krásnými detailními popisy. Trochu jsem se ztrácela v rodinných vazbách (jak už to u čínských rodin bývá). Velice hezky se to četlo a rozhodně se tam dá nalézt několik postav, které si zamilujete!

03.06.2016 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila. Z několika důvodů. Za prvé Richelle Mead je má oblíbená autorka a za druhé, příběh sliboval něco úplně odlišného.
Jak sama autorka v epilogu zmiňuje, fantasy knih z tématikou z Asie je doopravdy málo, přitom se zrovna z těchto zemí dá neskutečně čerpat. To dokázala touhle knihou. Byla čtivá, příjemná, napínavá a originální. Navíc se neskutečně poprala s faktem, že v knize vlastně téměř všichni neslyší. Dokázala vystihnout pocity hlavní hrdinky i popsat situace, které jsou téměř nepředstavitelné.
Něco mi však na tomhle příběhu chybělo. Vlastně mě postavy k sobě ani moc nepřipoutaly. Ale nic to neměnilo na tom, že to považuji za skvělou knihu (plus jen to, že je to pouze jedna kniha je skvělé!)

12.04.2016 3 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Původně jsem chtěla dát téhle knize čtyři hvězdičky, ale k ohlédnutí k celé sérii jsem nakonec usoudila, že jí tu jednu hvězdičku přidám. U tohohle dílu jsem váhala, kvůli moc ději. Bylo ho tam vážně moc. Podle mě to klidně autorka mohla natáhnou na další díl. Asi by to neuškodilo.
Ale tak dá se přes to přenést. Protože se mi celá série strašně líbila a fakt rychle jsem jí přečetla. A na konci jsem se prostě usmívala jako naprostý idiot. Byla jsem spokojená se vším tím vyvrcholením a rozřešením. Musím říct, že se k téhle sérii někdy v budoucnu ráda vrátím :)

01.09.2015 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Sakra! Proč mi to dělají?! Takhle to zakončit. Díky bohu, že mám hned při ruce další díl, jinak bych zešílela!
Dobře, tak už jsem vyjádřila svojí nespokojenost a teď k ostatnímu. Na začátku mě zaskočilo, že je to tam i z pohledu Adriany. Pak jsem si zvykla a přišlo mi to dokonce i osvěžující. Sice tenhle díl nebyl tak strhující jako předchozí, ale i tak by výborný. V některých částech jsem se od knihy ani nemohla odtrhnout.
Byla jsem šťastná i nešťastná s postavami. No co přiznám se... byla jsem nadšená z pokroku Adriana a Sydney!

30.08.2015 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Prostě tuhle sérii mám ráda. Jako obvykle mě Richelle Mead dostala do kolen. Tentokrát od smíchu, dobře většinou tam toho tolik k smíchu nebylo, ale když jo, tak to stálo za to. Rozhodně Vám ale nedoporučuji smát se v autobusu. Divím se, že ještě nejsem v Bohnicích.
Vážně se mi tenhle díl líbil a můžu k němu říct, jen: Konečně! :D

30.08.2015 5 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Tak jo, název Fakt se to stalo? je dostatečně opodstatněný. Několikrát jsem se u knihy ptala: "To jako fakt?" Její historky jsou prostě šílené. Upřímně jsem se u knihy hodně pobavila. Musím to však přičíst k tomu, že mám obdobný humor. Lidé kteří nejsou sarkastičtí, šílení a nemají rádi černý humor, tak se v tom asi moc nevyžijí. No asi ani ti lidé, kterým vadí vulgarismy.
Líbilo se mi, že autorka byla tak upřímná a v podstatě se ničeho nebála. Kdo by taky dokázal přes půl kapitoly mluvit o své vagíně?! :D Navíc dokázala najít vtip i v těch temných situacích.
A je tak trochu hypochondr jako já :D
Takže za mě pět hvězdiček bez váhání.

09.08.2015 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Prostě zbožňuji psaní Richelle Mead. Tahle série mě nadchla. Možná je to i tím, že Sydney je tak odlišná od Rose, která prostě byla můj vzor. Zato se Sydney si prostě rozumím.
Abych pravdu řekla, tak jsem se u toho docela i nasmála.
Navíc se tam prostě objevil Adrian. A Adrian je prostě moje srdcovka :)
Jsem zvědavá co se z toho nakonec vyklube :)

09.08.2015 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Pořád nevím, co si o téhle knize myslet. Hm, vážně se mi líbila, ale nebyla přesně můj šálek čaje. I přesto jsem z ní byla unešená. Jen mi tam něco chybělo. Bohužel, nedokáži ještě říct co.
Ten nápad byl skvělý, svět dokonale propracovaný. A jak já se bála prašivců! Bože, normálně jsem chvíli myslela, že se z nich pozvrací - no později jsem si vůči nim vybudovala rezistenci, tak to nebylo tak hrozné.
Určitě je to jedna z těch povedenějších dystopických knih. Nebo reálnější. Nejvíc mě na tom zaujalo to, že hlavní postavy jsou ty, kteří přežili Exploze. První generace a ještě k tomu s takovými postiženími. Žádná x-generace po válce, ale ti co přežili! Proto si u mě získala své místo.
PS. Smrt Čistým!

31.07.2015 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Moje jasná srdcovka. Tohle podání života Gejši je neskutečné. Krásně ukázané trpkosti jednoho žití. Nemám k téhle knize slov, můžu jí jen doporučit :)

07.07.2015 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Jako předchozí díly byl tento díl oddechoví a příjemný. Upřímně si myslím, že by se z tohoto dílu dalo plno vyškrtat (viz přemíra sexuální prožitků). Také si myslím, že bylo vcelku zbytečné doopravdy všechno dotahovat do konce. Řekla bych, že třetí díl je naprosto naivní.
Na druhou stranu, oceňuji některé hlubší myšlenky a"sdělení".
Za mě tři hvězdičky za naprostý průměr.

04.07.2020 3 z 5

Pohádky slunného východu Pohádky slunného východu Joe Hloucha (p)

Velice hezké a příjemné příběhy z asijského prostředí. Mnohdy úsměvné, doplněné o nádherné tématické ilustrace.
Pohádky jsou doopravdy kratičké, tak je to taková jednohubka na dobrou noc.

09.04.2019 4 z 5

Šaty Šaty Megan Hess

Co k tomu říct? Nádherné šaty a skvělé popisky k nim. Myslím, že srdce každé dívky nad touto kniho zaplesá. Ač se o módu nezajímám, tak tohle jsem si strašně ráda a s chutí (ok, i se slzami v očích, protože vím, že v životě nebudu mít ani na jedny šaty z této knihy) přečetla.

30.08.2017 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Bylo to milé a čtivé. Musela jsem u toho usmívat jak pitomeček. Fascinoval mě ujetý milostný život Jane i ty pokusy uvidět realitu a přestat toužit po panu Darcy.
Je to jen takové to odpolední čtení, nic hlubšího v tom nehledat.

27.07.2017 4 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Nebylo to úplně úžasné, ale rozhodně by to nemělo ujít žádnému obdivovateli J.A.. Nejvíce se mi líbila část Anglických dějin očima Jane Austenové, které prostě neměly chybu!

18.07.2017 3 z 5

Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Elizabeth Aston

Je to čtivé a dobré. Nedá se o tom říct nic jiného, než že to bylo dobré. Člověk se u toho pobavil, sem tam překvapeně zamrkal. Konec se mi zdál dost odfláknutý na to, kolik to mělo stran. Má to plus za střídání pohledů a ne jen sledování hlavní hrdinky.

11.06.2017 4 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

V dětství jsem tuto knihu dostala, v dnešní době už je otrhaná a sotva drží při sobě. To je však důkaz toho, že byla užitečná a často prolistovávána. Takže velice doporučuji zvídavým dětem, protože se tam dá najít ledacos!

24.05.2017

Dinosauři Dinosauři Rachel Firth

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. Měla jsem ráda dinosaury. Mojí nejoblíbenější částí bylo stránka o vyhynutí těchto potvor. Rozhodně je to skvělá kniha pro děti, které mají rádi "pravěké příšery" nebo se touží stát archeology. Ani netuším, kolikrát jsem jí přečetla, ale bylo to mockrát.
Plno krásných obrázku i jednoduché vysvětlení.

24.05.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Ač na VA to prostě nemá, tak i tak se mi to dost líbilo. Měla jsem pocit, že se tam neustále něco děje. Líbil se mi ten vytvořený svět - měl vlastní politiku, náboženství, historii a tohle všechno se čtenář dozvídá. Bohužel mě postavy nedokázaly dostatečně oslovit, i když jsem si myslela, že Cedrika budu mít hodně ráda. Tak mi zase tolik k srdci nepřirostl. Ale líbilo se mi to a těším se na další osudy téhle dvojce.

17.05.2017 4 z 5

Písně a verše staré Číny Písně a verše staré Číny Ferdinand Stočes

Když jsem si knihu kupovala, tak jsem si jí pořádně neprohlédla. Když jsem začala číst, tak mě velice mile překvapila předmluva. Jak básně vznikaly, jaké je historie překladu i seznámení s Mistry. A ten zbytek? Prostě dokonalé. Krásné citlivé básně s precizní překlade. Překládat z čínštiny básně je doopravdické umění.
Doporučuji všem, kteří milují čínské motivy.

17.05.2017 5 z 5