papi35 papi35 komentáře u knih

Ochránce Impéria - Milenec Ochránce Impéria - Milenec Raymond E. Feist

Hodnotím obě knihy zaráz, tzn. Ochránce Impéria 1 - Otrok a Ochránce Impéria 2 - Milenec.

Začátek příběhu je perfektní. Kevin, jeho seznamování s Marou a následné vyvíjení jejich vztahu se mi moc líbil. V prostřední pasáži knihy už na mě bylo té politiky možná až příliš, ale i tak je kniha skvělá, což dokázal závěr tohoto příběhu. Střet dvou rozdílných kultůr a dvou rozdílných pohledů na svět, kde si jedna strana brala od druhé a naopak, mě opravdu bavil.

14.01.2018 4 z 5

Dcera Impéria Dcera Impéria Raymond E. Feist

Tuto ságu jsem začal číst až jako poslední, po všech předchozích z Midkemie. Čekal jsem trošku nudnější a politické čtení, nicméně můj nejoblíbenější autor mě vyvedl z omylu. Kniha popisuje druhou stranu trhliny, kde čest a dodržování kodexu je to nejdůležitější ze všech. Příběh Mary z Acoma, objevování Kelewanu a všeho jak to na tomto světě funguje mě neskutečně bavilo a vrhám se na další díl.

27.08.2017 5 z 5

Království v obležení Království v obležení Raymond E. Feist

Skvělé další pokračování Feistovy Midkemie. Kniha má několik dějových linií a všechny se mi líbily. I linie s démonkou Dítě je hodně zajímavá, ač mě z počátku moc nebavila. Řekl bych, že Feist se drží stálé své vysoké laťky, která mírně poklesla snad jen u druhého dílu Války Temných. Epilog knihy mě totálně dostal a už se moc těším na další díl. Rozhodně doporučuju všem fanouškům Feista.

26.02.2017 5 z 5

Knihu jsem dostal od mé kamarádky k Vánocům a moc jsem nevěděl do čeho se vlastně pouštím :-) Navíc z 80% čtu fantasy literaturu. Změna to byla více než příjemná. Knížka je tvořená krátkými příběhy z autorova života a tudíž se čte velmi nenáročně. Všechny příběhy, do jednoho, se mi moc líbily. Zejména autorův pohled na věc, kdy opravdu dokáže v obyčejných věcech najít to neobyčejné. Nad spoustou věcí v životě se člověk při čtení knihy zamyslí, nad nejednou částí knihy se člověk pořádně zasměje.
Knihu nemůžu než doporučit a podotýkám, že to není naposledy, co jsem knihu četl.

Děkuju Teri :-)

26.02.2017 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Moje druhé setkání se sci-fi žánrem a ani podruhé mě tento žánr nezklamal. Duna je skvěle propracovaný román s výborně vybudovaným světem, kde až není tolik vyspělé techniky a vymožeností, ale nechybí zde v podstatě nic. I přes to, že je v knize hodně politky, tak se mi příběh moc líbil a časem si určtiě přečtu další díly této ságy.

30.01.2017 5 z 5

Marek Heinz: útočník s uměleckou duší Marek Heinz: útočník s uměleckou duší Roman Smutný

Kniha psaná formou rozhovoru mě bavila a člověk se dozví zase o něco málo víc z fotbalového života sportovců a v tomto případě i o jednom z mých nejoblíbenějších fotbalistů.

11.01.2017 5 z 5

Mágův konec Mágův konec Raymond E. Feist

Tak dočteno. Poslední díl ze světa Midkemie dočten a já dostal skvělou porci fantasy s nádherným epickým koncem. Kniha si stále drží laťku předchozích knih, kde vás všechny dějové linie baví každou stránkou, každým řádkem, každým písmenem. Je mi na jednu stranu moc smutno, že je to poslední kniha z tohoto světa, protože Midkemie mi dělala skvělou společnost celých 11 let, před kterými jsem se poprvé dostal ke knize Mág - učedník. Na druhé straně se těším až si to všechno přečtu zase jednou znovu. Celé Feistovo dílo u mě stojí na zlatém stupínku a těžko se mu kdy něco vyrovná. Děkuji pane Feiste!!!

01.06.2016 5 z 5

Shannarova píseň přání Shannarova píseň přání Terry Brooks

Pohodová fantasy, která pokračuje přesně v té samé vlně jako předchozí díly. V knížce mi nechybělo vůbec nic. O chloupek slabší než Shannarovy magické elfeíny ale to nemění nic na tom, že Brooks píše skvělou fantasy která mě baví a dává mi přesně to co od fantasy chci. Postava Gareta Jaxe nemá jedinou chybu :-)

31.01.2016 5 z 5

Příběh skupiny Pink Floyd Příběh skupiny Pink Floyd Mark Blake

Moc hezky zpracovaná biografie, psaná velmi čtivě. Dozvíte se zde v podstatě vše co o PF potřebujete vědět a každý fanoušek PF bude zase o něco chytřejší. Jak již ale bylo zmíněno ostatními čtenáři, překlad není silnou stránkou této knihy.

17.11.2015 5 z 5

Petr Uličný: bouřlivák John Petr Uličný: bouřlivák John Roman Smutný

Knihu jsem dostal jako dar a nikdy bych netušil, že by mě autobiografie mohla tak bavit. Fotbal mám rád, Sigma Olomouc je můj oblíbený klub a pana Uličného si vážím za to co pro olomoucký fotbal udělal. Kniha je psána formou rozhovoru a musím říct, že jsem se u ní moc bavil a dost se nasmál. Doporučuju všem sportovním fanouškům :-)

05.09.2015 5 z 5

Shannarovy magické elfeíny Shannarovy magické elfeíny Terry Brooks

Knihy Brookse jsou s každým dalším dílem lepší a lepší. Tato kniha se stává jednou z mých nejoblíbenějších knih, které jsem v životě přečetl. Úžasný příběh, skvěle a barvitě popsaný. Neskutečně emotivní konec. Tahle kniha si mě získala a myslím si, že se jedná o klenot v žánru fantasy. Tohle je prostě můj styl a knihu jsem si skvěle užil a těším se až si jí jednou znovu přečtu.

02.09.2015 5 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Kniha se mi velice líbila. Moc pěkný příběh včetně hezky vykreslených postav. Bavilo mě to od začátku do konce bez slabých pasáží. Přesně to, co od fantasy knihy čekám. I přes to, že nemám moc rád, když mí kniha víc jak 500 stránek, musím říct, že tady mi těch 702 nevadilo vůbec. Naopak mne mrzelo, že už kniha končí.

02.05.2015 5 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Začátek a střed knihy byl perfektní. Konec mě trošku zklamal ale i tak to rozhodně stojí za přečtení. Jedna z prvních sci-fi co jsem četl a zklamaný rozhodně nejsem.

06.08.2014 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Nejlepší díl série. Komplexně vzato je to perfektní fantasy sága, jedna z nejlepších co jsem četl. Jednotlivým dílům bych občas vytkl zdlouhavost a místy nudnost. Paní jezera mě ale bavila od začátku do konce a hezky uzavřela tuto nádhernou ságu, kterou si moc rád v budoucnu ještě jednou přečtu.

21.07.2014 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Zatím jednoznačně nejlepší díl ságy. Poslední kapitola se scénou na jezeře nemá jedinou chybu. Retrospektivní vyprávění mi sedlo. Celkově je kniha perfektně napsaná a já se těším na poslední díl.

13.07.2014 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

První čtvrtina knihy mě moc nebavila, přišlo mi to až příliš roztahané. S příchodem skvělé postavy Regise dostala kniha konečně spád a četla se už v podstatě sama. Rozhodně lepší než předchozí, řekl bych, trochu nudnější díl.

06.07.2014 4 z 5

Koruna v ohrožení Koruna v ohrožení Raymond E. Feist

Nevím co už ke knihám od Feista dodávat. Tohle u jiného autora nepociťuju. Kniha mě baví každou stránkou a příběh je perfektní. Kniha mi dala všechno co jsem od ní čekal. Od akce přes romantiku až po politiku. Konec knihy mne opět, jak to tak u Feista bývá, neskutečně dostal. Už teď se těším na (bohuže) poslední díl celé midkemijské ságy. Jen doufám, že nevýjde zase až za dva roky.
Staré známé i nové postavy dostanou rovnocenný prostor a kniha baví od začátku až do konce.
Řekl bych, že u nás dost nedoceněný autor.

14.06.2014 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Řekl bych, že zatím nejslabší kniha z celé série Zaklínače ale nikoliv špatná. Měla pár míst, kde jsem nevěděl co čtu ale vynahradily to části jiné, kdy jsem ani nevěděl, že otáčím stránky. Po dlouhé době fantasy, která mě opravdu chytla. Konec knihy se mi líbil nejvíc a je to moc dobře připravené pro další pokračování.

22.05.2014 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Oproti povídkám mi to přišlo trošku slabší. Některé pasáže až moc zdlouhavé, nicméně kniha je to velmi dobrá a těším se na další díl. Čte se to moc dobře.

29.12.2013 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Od knihy jsem dostal přesně to co jsem od ní čekal. Na laťku Andělů a démonů to sice nemá nicméně kniha má stále vlastnost neustálého nucení otáčet stránky a napínavý děj. Málo autorů má tuto vlastnost, že se nedokážu odtrhnout od knihy. Také zajímavé filozofické myšlenky a to, že se z knihy vždy něco zajímavého dovím dává za výsledek 5*. Bez debat.

17.11.2013 5 z 5