Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Dvě císařovny (dvojkniha 5. a 6. díl) Dvě císařovny (dvojkniha 5. a 6. díl) Jan Bauer

Nevím proč Pavel patří k nejlepším agentům.Normálně musí přece uvažovat a předvídat trochu dopředu a ne se neustále nechat omračovat a unášet.Nakonec to sice pak nějak upatlá a vyřeší ...

31.07.2020 3 z 5

Věčný je jen Bůh (dvojkniha 7. a 8. díl) Věčný je jen Bůh (dvojkniha 7. a 8. díl) Jan Bauer

Námět dobrý a děj by celkem šel.Jenom nevím jak mohl Pavel přežít všechny ty rány do hlavy.Normální člověk by byl už asi mrtvý nebo alespoň hodně zblblý.

31.07.2020 4 z 5

Peripetie sudetoněmeckého principála Peripetie sudetoněmeckého principála Emil Hruška

Hodně zajímavá kniha,kde je v první řadě vidět,jak velkou práci si autor dal se zjišťováním faktů.Dobré je také i to,že kniha nekončí smrtí Henleina.Autor dokonce vypátral jak dopadla jeho manželka a děti.Klobouk dolů,před touhle knihou.Doporučuji k přečtení,všem,kdo se o tohle období dějin zajímá.

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Je to velmi dobrá série a dozvíme se o dalších osudech rodiny Heřmanů a nemá to skoro žádnou chybu.Jediné,co se mi nelíbilo byly životní osudy Hedviky.To ostatní na sto procent za pět hvězdiček.

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Série se mi moc líbí a tenhle nejnovější díl je také dost povedený.A proto dávám plný počet bodů.

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Celkem slušné,i když filmová série od režiséra Stracha byla o dost lepší.Místy jsem se v ději ztrácel,ale celkem to šlo.

20.07.2020 4 z 5

Poklad vévody Jindřicha Poklad vévody Jindřicha Ivan Milan Jedlička

Moc hezky napsaná kniha a napínavá,jak je u autora zvykem.Že druhá strana měla také zájem o relikviář je jasné,ale naštěstí byli naši kriminalisté lepší a tak se na památku můžeme dnes přijít podívat na Bečov.

05.07.2020 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Začátek nic moc,takový zmatený a dost zapletený,ale nic moc.Potom se to celkem rozběhlo až do závěru,který byl opět typicky Vondruškovský.Mrtvol tam bylo tentokrát až dost,ale řešení na sebe navazovalo.Takže jich bylo vlastně akorát.

05.07.2020 5 z 5

Voják: Vzpomínky německého vojáka 1936-1947 Voják: Vzpomínky německého vojáka 1936-1947 Siegfried Knappe

Kniha celkem šla,ale ten styl psaní byl takový utahaný.Je to obyčejný všední voják,který podstoupí celou válečnou a poválečnou anabázi,která pak končí shledáním s rodinou.Rád jsem knihu přečetl,ale podle mne je to jen lepší průměr.

27.06.2020 4 z 5

Dobří vojáci padli... Dobří vojáci padli... Stanislav Rejthar

Příběh člověka,který bojoval za svobodu své vlasti a ta se mu potom odvděčila po svém.Bohužel tyto věci se dějí i v dnešní době (případ s pomníkem maršála Koněva,který osvobozoval naše území a teď byl jeho pomník odstraněn údajně proto,že potlačil v Maďarsku revoluci).Nevím jak souvisí tyhle věci spolu a také to závisí na tom,kdo je u moci.Znovu říkám bohužel.Podle mne není správné ani jedno ani druhé.

22.06.2020 5 z 5

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Hodně slušně napsáno.Řekl bych,že by mohla dobře obstát i v dnešní době.Samozřejmě tam nejsou moderní věci z dnešní doby,ale pro zábavu je to dobré.

21.06.2020 4 z 5

Přejde vás smích aneb prokletí moci Přejde vás smích aneb prokletí moci Roman Cílek

Velmi dobře napsaná kniha o těch,kteří se stali najednou nepohodlní.Bohužel to také šeredně odnesli.Je vidět,že autor musel prostudovat hodně materiálů z té doby a také musel hovořit s mnoha lidmi,protože ve svém vyprávění zabíhá do podrobností,které nejsou dnes příliš známé.Jen se bojím,aby zase na tuhle naší dobu nevyplavalo zase něco jiného a třeba jí pak budeme zase odsuzovat jako minulou dobu,kterou odsuzujeme dnes.

16.06.2020 4 z 5

Minuta smrti Minuta smrti Jaroslav Andrejs

Celkem slušně napsaná kniha z Mostu a Souše,kde se příběh odehrával.Protože jsme tenkrát bydleli na hranici dolu,kde se těžilo,někdy jsem tam tzv.uhlobarony vídal,takže je mi to prostředí známé.Detektivka je dobře napsaná,dokonce podle ní byl natočený i film,který jsem také viděl.Takže hodnotím stejně jako dřív.

16.06.2020 4 z 5

Maškary Maškary Andrzej Piwowarczyk

Pustil jsem se do knihy znovu,protože jsem jí četl před hodně dlouhou dobou.Chtěl jsem si ověřit,jestli se mi bude ještě líbit.A líbila.Autora mám rád,jeho styl psaní mi vyhovuje.Pátrání po inženýru Kojrovi mě znovu zavedlo do poválečných let a bylo to napínavé až do konce.Já chápu,že dneska pro mladé to není zajímavé,protože tu dobu nezažili a bylo to tenkrát úplně jiné než dneska.Tenkrát se detektivky většinou sehnaly,když měl člověk v prodejně známou a nebo jsme je kupovali ze Slovenska,protože tam vycházely víc než u nás.Přesto všechno to byla dobrá kniha na tehdejší dobu.Takže své hodnocení z dřívějška neměním.

16.06.2020

Tušení stínu Tušení stínu Ludvík Souček

S ohledem na předchozí komentáře a doporučení,jsem očekával víc.Prostě mi to nesedělo,proto hodnotím průměr.

09.06.2020 3 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Docela se mi to líbilo.Hlavně pasáž v období války a krátce po válce.Na jejím příběhu si pak člověk uvědomí jací někteří lidé jsou.Když tu byli Němci většina lidí byla zalezlá a případně se k ní lísali.Po válce se z nich rázem stali velcí odbojáři a všichni všechno o Adině Mandlové věděli a hlavně to že chodila s K.H.Frankem a klidně to dosvědčili.Když se potom prokázalo,že nic takového nebylo,nepadlo ani jedno slovo omluvy.Nedivím se,že emigrovala a myslím.že hodně lidí si oddechlo.
Lidé se nemění,to je i dnes v době koronaviru.Na začátku bylo pár jednotlivců,kteří museli jednat tak,aby z toho nebyl malér.Ale teď vylezlo na světlo hodně "znalců",kteří přesně ví,co a jak se mělo dělat.Prostě je to tak.

06.06.2020 4 z 5

Příběhy slavných - Napoleon Bonaparte a 59 dalších Příběhy slavných - Napoleon Bonaparte a 59 dalších Vojtěch Steklač

Nevím,pro mne zábavná forma je asi trochu něco jiného než pro autora.Vůbec mne to nebavilo a vracet se k ní určitě nebudu.Asi jí někomu věnuji,když o ní bude stát.

28.05.2020 1 z 5

Divoký západ Divoký západ Marie Majerová

Je to tak napůl.Některé povídky byly docela napínavé a čtivé.Asi dvě byly ale propaganda nejvyššího rázu.Proto jen tři hvězdy.

26.05.2020 3 z 5

Proč zemřel Jan Masaryk? Proč zemřel Jan Masaryk? Petr Kettner

Docela slušně napsáno,ale jsou to zase jenom pouhé teorie a domněnky,protože nikdo nic neví.A těžko jde už dneska objasnit co je pravda a jak to skutečně bylo.Přesto je kniha zajímavá a v určitém směru i poučná.

22.05.2020 4 z 5

Vražda na objednávku Vražda na objednávku Jiří Soukup

Hodně dobře napsané případy ze Západních Čech.O některých vím již delší dobu,ale některé jsem vůbec neznal.Jsem rád,že jsem se do knihy pustil.

18.05.2020 4 z 5