Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Odskok z Oxfordu Odskok z Oxfordu Herma Svozilová-Johnová

No moc mi to nesedělo.Nemyslím tím děj,ale hlavně styl psaní.Přesto jsem jí s obtížemi dočetl a víc jí nemusím.Jsem ale na druhou stranu rád,že jsem se k téhle knize dostal,alespoň vím,o čem to je.

02.04.2020 3 z 5

Obyčejná nehoda Obyčejná nehoda Anders Bodelsen

Sice je tady doporučení nečíst v depresi,ale kvůli ČV jsem se do toho pustil.Není to sice detektivka jak jsem si myslel,ale docela dobré.

27.03.2020 4 z 5

Vražda z ofsajdu Vražda z ofsajdu Čestmír Vašák

Vzal jsem tuhle knihu hlavně kvůli obálce,protože horší už doma nemám.Přečetl jsem jí,ale nijak mne nenadchla.Je to takový divný příběh,kde vrah je po dvou třetinách jasný a jedná se jen o problém jak ho usvědčit.Nesedí mi tam vůbec synovec vyšetřovatele novinář,který se do toho neustále plete.Bez něj by to bylo o hvězdičku lepší.

22.03.2020 3 z 5

70 hodin pro špiona 70 hodin pro špiona Eric Ambler

Slušný příběh bez zbytečných složitostí a zatáček,takže se to dá dobře číst také i proto,že doba a místo kdy se příběh odehrává je celkem atraktivní.Docela mě to bavilo.

Tajemství ostrova X Tajemství ostrova X Jiří Pražák

Odborně podaný výklad o tajných zbraních A.Hitlera.Celkem mě to bavilo,i když dneska je to už překonané ( myslím z hlediska technického).Ale dobré.

Hodina Ypsilon Hodina Ypsilon Jaroslav Valenta

Naprosto souhlasím s kolegou MartinezZ. Je to zajímavé a dobré hlavně pro toho,kdo se o tuto dobu zajímá.

Start do neznáma Start do neznáma Jiří Marold

Poručík Ditrich má celkem zajímavé případy a dobře napsané.Mám jich doma několik ( kupodivu některé vyšly až po revoluci) a myslím,že i dneska obstojí.

Zmrtvýchvstání karatisty Zmrtvýchvstání karatisty Václav Podzimek

Tenkrát klasický příběh,který jsem četl už několikrát v různých variantách ( naposledy v seriálu Chlapci a chlapi ).Prostě byla tahle doba a tak se to nosilo.Jinak ale příběh celkem jde.

V tunelu číhá stín V tunelu číhá stín Miroslav Žák

Docela běžná detektivka,která je samozřejmě poplatná době,kdy vyšla.Je třeba to brát tak,že to takhle dřív bylo.Tenkrát bylo běžné,že si říkali soudruhu,dneska si zase říkají pane a bůh ví,jak to bude za dalších třeba dvacet let.Podle mne se musí hlavně hodnotit příběh a ten je celkem dobrý.

Adam 308 Adam 308 Miroslav Žák

Přečetl jsem si knihu po čase znovu a přidal jsem jednu hvězdičku,protože ve srovnání s některými detektivkami,které dnes vychází,je to o něco lepší.

14.03.2020 3 z 5

Slavíci a slavice Slavíci a slavice Robert Rohál

Slušně udělaný přehled.Člověk si alespoň oživí léta minulá a písničky,které v těch jednotlivých letech zněly a také byly hodně populární.

12.03.2020 4 z 5

Je smutné opouštět svět na jaře... Je smutné opouštět svět na jaře... Herma Kennel

Kniha je s dobrým námětem,místy je dost smutná.Pro mě ale není styl autorky zajímavý.Připadá mi to hrozně jednoduché,místy i podivné.Škoda,takhle dávám jenom průměr.

12.03.2020 3 z 5

Co se odehrálo za kulisami Co se odehrálo za kulisami János Bacsó

Docela slušně napsáno.Je pravda,že všechny události jsou obecně známé,ale přece jenom se tam objevují některé věci,o kterých se moc neví.Například je tam zaznamenaný výslech Dimitrova,včetně hlášek,které Göring neunesl a začal Dimitrovovi veřejně vyhrožovat.Kniha se dobře čte a má v různých událostech některé dobré postřehy.

11.03.2020 4 z 5

Go aneb dvojí hra v pozadí Go aneb dvojí hra v pozadí Günter Karau

Je to trochu lepší průměr,ale číst se to celkem dá.Zápletka se hrou GO je celkem dobrá,ale tenhle styl mi moc nesedí.

08.03.2020 3 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Další pokračování rytířů je celkem napínavé a dobře udělané a tak se těším na další díl,který letos vyjde.

08.03.2020 5 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Naprosto souhlasím s komentářem Rade.Téma je dobré,ale výsledek není takový,jak bych si představoval.Viděl jsem i film a ten se mi zdál lepší.

08.03.2020 3 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Jsem rád,že jsem si to přečetl.Film samozřejmě mám,ale kniha byla o dost lepší,hlavně ten závěr se mi líbil víc než ve filmu.Takže doporučuji těm,kterým se líbí tenhle žánr.

07.03.2020 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Další pokračování osudů Beneše a Wolframa a opět bezvadné.Moc se mi to líbilo a tak jsem se začetl a vzal to jedním vrzem až do rána.

06.03.2020 5 z 5

Znalec Znalec Jan Andrzej Kaczmarczyk

Kniha se mi líbíla.Hlavní bylo to.že autor pojal zápletku dost netradičně,ale hodně zajímavě.Závěr byl také napínavý a překvapivý.

01.03.2020 4 z 5

Inženýři na odstřel Inženýři na odstřel Vladimír Vítek

Kniha mne moc nebavila.Autor zná problematiku šachty dobře,ale já si myslím,že u nás na šachtě to bylo trochu jinak hlavně když přišli noví absolventi škol.Takže to moc neberu.

01.03.2020 2 z 5