Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Syn čarodějnice Syn čarodějnice František Gel

Tak tohle mne dostalo.Knížku mám doma od roku 1971 a ještě jsem jí nečetl.Teď jsem se k ní dostal díky výzvě a jsem tomu rád.Moc hezky napsáno a to jak příběh Jana Keplera,tak i historie zkoumání vesmíru.Myslím,že si kniha plným právem zaslouží plný počet hvězdiček.

25.02.2020 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Tahle série se mi moc líbí,takže dávám plný počet hvězdiček i u tohohle dílu a těším se na další.

24.02.2020 5 z 5

Tajemství Liberatoru X 330 Tajemství Liberatoru X 330 František Kaucký

Je poznat,že je to fikce a ne dokument,ale na druhou stranu je to dobře čtivé.Beru to jako průměr,ale dobrý.

21.02.2020 3 z 5

Svatba století Svatba století Jan Kostrhun

Celkem dobře napsáno,ale ten styl mne doslova nudil.Pochopil jsem,proč jsem tu knihu ještě nečetl.Ale řekl jsem si,že do výzvy dám ze své knihovny,které jsem ještě nečetl a nebo je četl před hodně dlouhou dobou a tak se snažím to dodržet.Tady mi to dalo hodně zabrat.Určitě se ke knize už nevrátím.

17.02.2020 3 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Tak jsem se konečně dozvěděl,jak to bylo na začátku.Příběh Beneše a Wolframa se mi hodně líbí a tak jsem musel dát plný počet bodů.

10.02.2020 5 z 5

Třikrát Queen otec a syn Třikrát Queen otec a syn Ellery Queen

Docela slušné příběhy.Nejvíc se mi líbil příběh Zločin v obchodním domě.Případ byl hodně zamotaný,ale závěr byl dobře zvládnutý.

09.02.2020 4 z 5

Volání racků Volání racků František Uher

Zamotaná detektivka a dobré čtení.Závěr mne dost překvapil,protože jsem čekal někoho jiného jako postavu vraha,ale bylo to docela logické.

06.02.2020 4 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Moc se mi to líbilo,dokonce tak,že jsem si hned objednal všechny díly téhle série a teď už jen čekám až přijdou.Už se těším až to vezmu od prvního dílu.

25.01.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Moc pěkná kniha a divím se,že jsem se k ní od vánoc ještě nedostal.A tak až teď.Sklářství bylo vždycky moje vysněné povolání.Problém byl jen v tom,že u nás nic nebylo a tak jsem se dal nakonec na něco jiného.Část naší rodiny žije v Novém Boru a tak jsem trochu závistivě sledoval,jak si vedou.Pak jsem se ale dostal do problematiky zrcadel a plochého skla a tak jsem se ke sklu dostal alespoň oklikou.Kniha se mi moc líbila a už se těším na pokračování,které letos vyjde ( myslím v květnu nebo červnu.

23.01.2020 5 z 5

Smrt a sedm němých svědků Smrt a sedm němých svědků Anna Bauerová

Kniha měla zpočátku takový slabý rozjezd.Asi od třetiny se ale začal případ rozjíždět a konec už byl napínavý.Jsem rád,že jsem tuhle knihu přečetl v rámci Výzvy,jinak by mi tu asi ležela pořád tak jako ležela od roku 1985 v mojí knihovně.Pro informaci začíná osobním zájmenem TY.

19.01.2020 4 z 5

Smrtelná neděle Smrtelná neděle Jaroslav Putík

K téhle knize jsem se dostal díky Výzvě.Jinak bych jí asi nečetl.Sice mi leží doma už hodně dlouho,ale prostě jsem se k ní nedostal a pak už jsem na ní zapomněl.Byla by to ale škoda,protože to je celkem čtivá kniha a dá se číst.Sice ten konec není takový,jaký jsem si představoval,ale nevadí.Je to za dobré čtyři hvězdy.

16.01.2020 4 z 5

Zlomyslný osud Zlomyslný osud David Nedoma

Docela dobré.Ze začátku jsem v tom měl trochu zmatek,ale pak se příběh rozběhl a bylo to docela napínavé.Ten nápad s dvojníkem bratra hlavního hrdiny Bočka není také špatný.Takže celkem vzato zasloužené čtyři hvězdy.

13.01.2020 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Josef Kadlec

Na mě to moc dobrý dojem neudělalo.Moc mi to nesedělo.Takže proto také nízké hodnocení.

12.01.2020 3 z 5

Šel malíř chudě do světa Šel malíř chudě do světa Jaroslav Seifert

Sice je to kniha veršů určená pro děti,ale protože jí doma mám,tak jsem jí dal do Výzvy.Básně moc nečtu,ale tady mě vzalo hlavně oživení v podobě ilustrací Mikoláše Alše.Vesničky,chaloupky a také popisy krásné naší přírody.Jsem rád,že jsem se k této knize dostal.

10.01.2020 4 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Jiří Brabenec

Hodně zajímavé a čtivé.Líbilo se mi,že autor spojil dvě věci.Jeho život celkem dobrodružně popsaný a také různé politické zvraty,které jeho život poznamenaly.Napsání kroniky pak už bylo logickým vyústěním jeho života.

08.01.2020 5 z 5

...a v zádech měli smrt ...a v zádech měli smrt Karel Richter

Autor píše dobře a kniha je psána takovým lidovým jazykem.Příběhy rodiny prezidenta Svobody mi byly známé z jiných knih,přesto jsem to četl rád znovu.Myslím,že autor pomocí svého stylu psaní umí přiblížit svou knihu čtenářům tak,že jí každý rozumí.

08.01.2020 5 z 5

Válka inspektora Rádla Válka inspektora Rádla Marek Skřipský

Nejsem žádný znalec historie a v žádném případě jsem se vás nechtěl dotknout.Ale v naší rodině bylo několik příbuzných,kteří byli v odboji a vyprávěli mi trochu jinak,jak to prožívali oni.Jeden z nich skončil dokonce v Terezíně a následně potom v koncentráku.Proto knihy o této problematice asi hodnotím trochu jinak.Asi jsem neměl použít slovo neví.Za to se omlouvám,ale přesto se mi vaše kniha moc nelíbí.

05.01.2020 2 z 5

Válka inspektora Rádla Válka inspektora Rádla Marek Skřipský

To mě tedy hodně moc zklamalo.Autor toho asi moc téhle době neví.Je to takové splácané a pro mne naprosto nereálné.Víckrát se k tomu asi nebudu vracet.

01.01.2020 2 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Moc hezky napsaná kniha s novými aktéry vyšetřování.Řekl bych,že se docela povedla.Má to spád i logiku a závěr jako vždy překvapivý a perfektní.

01.01.2020 5 z 5

Šifra H Šifra H Václav Bernard

Propletený případ špionáže v naší republice vzájemně svázaný s pašováním narkotik k nám.Celkem slušně a napínavě napsáno.

01.01.2020 4 z 5