Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Celkem dobře napsáno.Jen těch různých intrik bylo trochu moc.Pokud to je pravda,tak to tenkrát muselo u nás pěkně vypadat.Nakonec ale Adam z Dobronína všechno zvládne a vyřeší s pomocí Rozárky a Petra.

29.11.2019 5 z 5

Průvodce protektorátní Prahou Průvodce protektorátní Prahou Jiří Padevět

Klobouk dolů před autorem.Když si promítnu co všechno musel prostudovat a shánět,než tuhle knihu dal dohromady.Řekl bych,že je vyčerpávající a hodně moc věcí o kterých jsem neměl ani tušení jsem se dozvěděl.Zasloužený plný počet bodů.

29.11.2019 5 z 5

Poslední případ Phila Marlowa Poslední případ Phila Marlowa Raymond Chandler

Konečně jsem se k téhle knížce dostal.Myslím že čef mi mluví naprosto ze srdce.Drsná škola v detektivce je moje parketa a autor je jednička.Plný počet bodů.

28.11.2019 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Viděl jsem sice film v televizi,ale kniha je o hodně moc lepší.Připomíná mi to mého oblíbeného Vondrušku a já jsem se do čtení zabral tak,že mi to trvalo skoro celou noc a stálo to za to.Takže plný počet bodů.

16.11.2019 5 z 5

Operace jantar Operace jantar * antologie

Některé povídky byly dobré,měly napětí.Některé (zvláště ty v zahraničí) za moc nestály.Takže takový průměr.

10.11.2019 3 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

První případ Jiřího Adama a docela dobré.Líbilo se mi,jak se učil pátrat a řešit případ.Dokonce byl ochotný odfárat jednu směnu s horníky v šachtě.A dokonce ho pochválil,jak mu to šlo.To se mi ale moc nezdá.Pokud někdo není zvyklý dělat a už vůbec na noční šichtě.A hlavně to,že hned po šichtě začíná okamžitě pátrat dál.

08.11.2019 4 z 5

Komisařův poslední případ Komisařův poslední případ Werner Steinberg

Žádná sláva,čekal jsem od toho víc.Bohužel jsem se nedočkal

08.11.2019 3 z 5

Jak se sešli, rozešli a zase sešli, aneb, Golden Kids comeback Jak se sešli, rozešli a zase sešli, aneb, Golden Kids comeback Antonín Matzner

Kniha mě docela překvapila v dobrém.Výborné popisy jednotlivých aktérů,jejich životy,kariera atd.A k tomu velmi dobré a často i neznámé fotografie.Myslím,že si tahle kniha plný počet hvězdiček naprosto zaslouží.

03.11.2019 5 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Řekl bych,že druhá povídka byla o něco horší,alespoň mi to tak připadlo.Nakonec se to ale zase vylepšilo,takže lepší než průměr to bylo.

03.11.2019 4 z 5

Půlnoční kolona Půlnoční kolona Karel Štorkán

Je to celkem dobře napsáno až na několik detailů.Nikdy jsem na cvičení na vojně nezažil,že by sebou měli vojáci vycházkovou uniformu a už vůbec ne vycházkovou knížku.A že by vojáci dostali volno na vycházku podle uvážení velitele,to se taky nikdy na cvičení nestalo.

30.10.2019 3 z 5

Lída Baarová - Krása je hřích Lída Baarová - Krása je hřích Vladimír Přibský (p)

Vůbec se mi to nelíbilo.Takhle napsaná kniha není nic pro mne.

28.10.2019 1 z 5

Vražda Václava knížete českého Vražda Václava knížete českého Miroslav Ivanov

Tak jsem se po letech pustil do téhle knihy znovu.Kniha je hodně zajímavá a hlavně mě bavily úvahy obou přátel co by jak mohlo tenkrát být.Autor musel asi prostudovat hodně knih a dokumentů než se pustil do téhle knihy a opravdu se mu to povedlo dokonale.Určitě si knihu přečtu znovu.

26.10.2019 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První příběh byl celkem dobrý,zato Tajemství Tudorovců se mi moc nelíbilo.Připadalo mi to hrozně překombinované a nereálné.

19.10.2019 4 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Další dva případy Adama.Začínám mu přicházet na chuť.Jinak případy mají standartní průběh spisovatele Vondrušky.Začátek pomalý a místy i nezáživný.Pak se to rozjede a udrží to v napětí až do logického konce s řešením,které málo kdo čeká.

18.10.2019 5 z 5

Mlýny lobezského údolí Mlýny lobezského údolí Luděk Jaša

Zajímavá historie mlýnů.Vůbec jsem netušil,že je jich tady tolik.Kniha je psána zajímavě a spoustu informací,které kniha poskytuje, netuší ani místní rodáci.

13.10.2019 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

První příběh byl logický.Klášterní kostnice mě moc nezaujala,asi proto,že to prostředí se mi moc nelíbilo a vlastní příběh byl takový zmatený.Prostě to nebylo ono.

13.10.2019 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

První a třetí příběh byly výborné.Tichý jazyk na mne moc dobrý dojem neudělal.Celkové hodnocení je ale výborné.

13.10.2019 4 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Tahle kniha se opravdu povedla.Zápletka byla dokonalá a závěr perfektní podložený logicky.Co se týká přesných faktů historických tady to moc neberu.Je to přece jenom detektivka a ne historické pojednání.

11.10.2019 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Jako vždy milé setkání s Oldřichem z Chlumu a jeho pomocníky a také s jeho ženou.Případ je jako vždy celkem složitý.Ale vyšetřovatelé nakonec dospějí k závěru pomocí logiky,kdo je pachatel.

11.10.2019 5 z 5

Nejkrutější ženy v dějinách Nejkrutější ženy v dějinách Shelley Klein

Ty příběhy nejsou asi špatné,ale mě celkem zaujaly příběhy Messaliny a další z té doby.Nejlepší byla čínská císařovna Tzu-Hsi.Jak říká můj syn proti ní byla i babička Livie (Já Claudius) naprostá amatérka.Ty novější případy mě už moc nezajímaly.

11.10.2019 3 z 5