Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Případ mytických opic / Případ vražedné hračky Případ mytických opic / Případ vražedné hračky Erle Stanley Gardner

Opět výborný Perry Mason.Víc se mi líbil první případ.Druhý byl takový slepený jako narychlo.Ale stejně dohromady za knihu plný počet hvězd.

06.09.2019 5 z 5

Až uslyšíš zvony Až uslyšíš zvony Karel Houba

Příběh totálně nasazených mladých lidí,kteří prožívají všechno co k tomu patřilo.Bombardování Německa,hlad,spousty mrtvých,ale také láska,strach jeden o druhého a nakonec cesta domů.To vše autor vystihl ve své knize.

04.09.2019 4 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Průměrná detektivka bez napětí a akce.Číst se to dalo,ale nijak mě to nebavilo a určitě to znova číst nebudu.

03.09.2019 3 z 5

Rod na Borgu Rod na Borgu Gunnar Gunnarsson

Ze začátku jsem do toho šel bez nadšení a jenom tak,protože jsem zrovna neměl co číst.S ubývajícími stránkami jsem se začetl tak,že jsem ztratil pojem o čase.Moc pěkné to bylo a škoda,že už je konec.Ale určitě se k téhle knize ještě vrátím.

03.09.2019 5 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Kniha se mi líbila dost hodně.Sice rozluštění bylo docela jasné,ale jinak to mělo spád.

02.09.2019 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Hercule Poirot je velmi slušný detektiv,který mě dokáže udržet u knihy v napětí.A tak jsem rád,že jsem se do knihy pustil a v pohodě jsem jí dočetl.

02.09.2019

Šest dnů Kondora Šest dnů Kondora James Grady

Když se zamyslím nad dějem knihy, myslím,že se to i takhle může stát.A to, že hlavní hrdina má štěstí a unikne všem nástrahám, měl prostě štěstí.Kniha i film jsou napínavé a dobré.

Vlny ztišují vítr Vlny ztišují vítr Arkadij Strugackij

Humorné a vtipné. Moc hezky napsáno.Bratři Strugačtí jsou moji oblíbenci.

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Knihu jsem několikrát četl a pokaždé se mi líbila a to i v pozdějších letech,když už jsem byl zaměřený na úplně jiný druh literatury.Přesto jsem si knihu přečetl i v těchto letech.Takže Vlaštovky a Amazonky mě i po letech berou a čtou se mi i teď hodně dobře.

01.09.2019 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Kniha je místy dost drsná. Je mi líto všech žen,které byly v koncentrácích zneužívány a týrány.Je mi jasné, že důsledky tohohle konání si sebou nesly po celý zbytek života. Proto,když dneska slyším, že nacisté nebyli tak strašní atd. Musím si myslet, že ti kdo tenhle názor mají, to nemají v hlavě v pořádku.

01.09.2019 3 z 5

Třikrát za obhajobu Perry Mason Třikrát za obhajobu Perry Mason Erle Stanley Gardner

Všechny tři případy jsou na vysoké úrovni a moc se mi líbily.Nejvíc se mi líbil Případ kulhavého kanárka a hlavně zakončení.

Třikrát obhájce Perry Mason Třikrát obhájce Perry Mason Erle Stanley Gardner

První případ s gorilami se mi moc nelíbil.Ty další dva už jsou zase ve starých kolejích.Napínavé vyšetřování a naprosto nečekané rozuzlení na závěr.

30.08.2019 4 z 5

Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Erle Stanley Gardner

Oba dva příběhy jsou dobré.Klasické zápletky a slavná trojka Perry Mason,Drake a Stella jede jako rychlík.Jenom ten překlad se mi zdál o něco slabší.Jinak to bylo podle mne dobré.

29.08.2019 5 z 5

Politika pro každého Politika pro každého Jan Procházka

Tak jak to autor napsal,je to opravdu politika pro každého.A jsou tam věci,které platí i dneska.Bohužel si to málokdo umí přiznat.

28.08.2019 4 z 5

Zo zálohy Zo zálohy Fritz Erpenbeck

Tohle se moc nepovedlo.Je to takový slabý průměr,žádné napětí a dá se docela lehce předvídat,co bude.

28.08.2019 3 z 5

Druhá světová válka den po dni Druhá světová válka den po dni Antony Shaw

Žádná sláva.Jsou to jen obecně známé věci a skoro nic nového.Čekal jsem víc.

Zhluboka,zdaleka Zhluboka,zdaleka Ludvík Štěpán

Moc mě to nenadchlo.Tahle literatura není moje parketa a tak to beru jako průměr.

John Peklo John Peklo Didier Decoin

Zajímavý,ale svým způsobem také smutný příběh.Příběh společnosti,která kašle na své lidi a nezajímá jí jak žijí.

28.08.2019 5 z 5

Paměti Stalinovy dcery Paměti Stalinovy dcery Světlana Josifovna Allilujeva

Napsáno dobře,i když se spousta věcí musí brát s rezervou.Nikdo totiž neví za jakým účelem tuto knihu napsala a co tím sledovala.Její pohled na otce mi připadá dost účelový.

27.08.2019 3 z 5

Moji milí fóristé aneb Divoké pivo Moji milí fóristé aneb Divoké pivo Karel Štorkán

Tak tohle jsem od mého oblíbeného spisovatele nečekal.Taková hovadina,co se mu povedla.Je otázka jestli to není úlitba novým Bohům,aby mohl dál psát.

27.08.2019 2 z 5