Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Einsteinův mozek a jiné povídky Einsteinův mozek a jiné povídky Josef Nesvadba

Některé povídky jsou lepší,jiné zase horší.Autor mi bohužel moc nesedí,takže jsem to četl více méně ze zvědavosti,ale je to pouze průměr.

25.08.2019 3 z 5

Ideální dvojice Ideální dvojice Milena Brůhová

Docela slušné.Osvědčená dvojice kriminalistů se tentokrát pohybuje v prostředí drog.

25.08.2019 4 z 5

Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Erle Stanley Gardner

První část s Terry Clanem se mi vůbec nelíbila.Bylo to jenom takové nějaké povídání a nic. Druhý příběh Donalda Lama je opět starý Gardner.Akční,zamotané a nečekané rozuzlení.

25.08.2019 3 z 5

Co zavinil Gutenberg Co zavinil Gutenberg Ludvík Souček

Moc dobré.Vůbec jsem netušil,co je to za složitost tisknout knihy,jak vůbec vzniklo písmo atd.Jsem rád,že jsem knihu přečetl už několikrát.Alespoň nevypadám jako osel,když se o tom někdo baví a můžu k tomu i něco říct.

21.08.2019 5 z 5

Četnické trampoty Četnické trampoty Michal Dlouhý

Kniha se mi velmi líbila.Dozvěděl jsem se mimo jiné spoustu informací,které jsem vůbec nevěděl.Četníky jsem posuzoval podle různých knih a vůbec jsem netušil,že měli také svou pátračku a řešili případy,které se týkaly jejich rajónu.

21.08.2019 5 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Moc hezky udělaná kniha pro každého,kdo má tuto literaturu rád.Já jí využívám hlavně pro svojí vnučku,protože jí to baví a neustále se něco ptá a zjišťuje.Takže jí nemám ani v knihovně,ale ve stole,protože jí neustále vyndavám,když něco spolu probíráme.

21.08.2019 4 z 5

Cesta bez návratu Cesta bez návratu Petr Bednář

Souhlasím s mým kolegou Ronym.Kniha není moc zajímavá,ale hlavně je pravda,že řada lidí někoho hrozně prosazuje a obdivuje a o těch lidech vůbec nic neví.Věří bezmezně propagandě na internetu a když se pak něco provalí,snaží se rychle přešaltovat na někoho dalšího.Myslím,že tyto knihy mají svůj význam a měly by se také číst,abychom mohli daného člověka objektivně posuzovat.

21.08.2019 2 z 5

Bumerang sa nevracia Bumerang sa nevracia Viktor Michajlov

Hodně slušný špionážní román.Dobře se čte a má to spád a napětí.

21.08.2019 4 z 5

Bratři Kipové Bratři Kipové Jules Verne

Vůbec mi to nesedělo.Autor fantastiky a detektivka?Ševče drž se svého kopyta.Proto tak nízké hodnocení i když autora jinak rád čtu.

Být nejlepší Být nejlepší Barbara Taylor Bradford

Já jsem s tím moc nadšený nebyl.Čekal jsem to trochu jinak.S tou hovorovou řečí mají předchozí hodnotitelé plnou pravdu.Knize to moc nepomohlo.

Bezprostřední příčina smrti Bezprostřední příčina smrti Václav Gruber

Také si myslím,že se to moc nepovedlo.Je to dost strojené a nic jiného...

Rozrušená země 2 Rozrušená země 2 Michail Alexandrovič Šolochov

Tohle je ještě slabší než první díl.A ten závěr mi taky moc nesedí.

20.08.2019 2 z 5

Rozrušená země Rozrušená země Michail Alexandrovič Šolochov

Řekl bych,že tohle se autorovi moc nepovedlo.Spíš to na mě dělá dojem,že knihu psal na objednávku.S Tichým Donem,se to nedá srovnat.

20.08.2019 3 z 5

Skandál jménem Marilyn Skandál jménem Marilyn Sandra Shevey

Čekal jsem od toho víc,ale žádná sláva.Je to jakoby dokument,ale přehuštěný a nezajímavý.De fakto jsem se nic nového nedozvěděl.

20.08.2019 2 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

K téhle knize jsem se dostal někdy v roce 1966 a moc se mi líbila.Pak jsem mockrát viděl film,který byl perfektní i co do hereckého obsazení a dostal jsem se k ní znovu až teď.A nezklamal jsem se a tak jsem rád.

19.08.2019 5 z 5

Lasička Lasička Zbigniew Nienacki

Příběh polského autora je hodně zajímavý.Novinář při pátrání po osudech hůlky,kterou si koupil narazí na čtyři vraždy.Příběh je zajímavý až do samotného konce,protože teprve tehdy se dozvíme,jak to vlastně bylo správně.

17.08.2019 5 z 5

Knihu mám velmi rád,škoda,že už se nedozvíme jak to s hrdiny dopadlo...Seriál znám taky,protože se část točila i kousek od nás v Lokti a jako statisté tam hráli lidé z města a dokonce i jeden můj profesor z průmyslovky v Lokti.Kniha je o malý kousek lepší.

13.08.2019

ZOH - Od Chamonix 1924 k Lake Placid 1980 ZOH - Od Chamonix 1924 k Lake Placid 1980 Karel Procházka

Zimní olympijské hry navazují na letní a přečteme si opět něco o prehistorii zimních sportů.V obrazové příloze najdeme i řadu fotografií například prvního hokejového brankáře z Japonska,který používal ochrannou masku a další zajímavosti.

13.08.2019 5 z 5

Olympijské hry - Od Athén po Moskvu Olympijské hry - Od Athén po Moskvu Karel Procházka

Perfektně zpracovaná historie letních olympiád.Mimo jiné jsem se dozvěděl mnoho zajímavých disciplin,které už dnes nejsou.Například skok do výšky z místa,šplh a další.Prostě je to zajímavé a zároveň poučné.

Tchán Kondelík a zeť Vejvara Tchán Kondelík a zeť Vejvara Ignát Herrmann

Protože se mi první díl zdál hodně dobrý,sehnal jsem si i pokračování.To mě také nezklamalo a s chutí jsem ho také několikrát přečetl.Opět jsem se ocitl v klidné neuspěchané době,kdy řemeslníci ještě něco uměli a prodávali svou práci,protože byla kvalitní.A doma žili svůj poklidný život.Moc se mi to líbilo.Škoda,že není další pokračování.