Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Oldřicha z Chlumu mám přečteného celého,tak jsem se pustil do Adama z Dobronína.Musím říct,že dobré.Je to již modernější doba ( dokonce v prvním díle se na Oldřicha odvolává).A tak jsem rád,že se to autorovi povedlo.Minimálně proto,že mám zase co číst.

11.10.2019 5 z 5

Moji slavní spoluhráči Moji slavní spoluhráči Ivo Urban

Nádherná kniha o vůli sportovců a jejich vítězstvích a také prohrách.Jiří Vícha se dokonce v knize zmiňuje o mém strýci Františku Arnoštovi,který v době kdy Vícha končil začínal a byl jeho následovníkem.Na mistrovství světa v házené,kde ČSSR vyhrálo první místo spolu hráli naposled.

04.10.2019 5 z 5

Případ krásné zpěvačky Případ krásné zpěvačky Erle Stanley Gardner

Nedivím se,že prokurátoři měli Perryho plné zuby.To,co tady předvedl se čtyřmi pistolemi stojí za to.Proto je tahle kniha jedna z nejlepších,co jsem od Gardnera četl.

03.10.2019 5 z 5

Případ ženy za plotem Případ ženy za plotem Erle Stanley Gardner

Perry Mason tentokrát řeší nezvyklý případ vraždy v domě,který je rozdělený plotem na dvě části.Perry tento případ vyřeší,ale ne před soudem,jak bývá normální,ale až po vynesení rozsudku společně s poručíkem Traggem

29.09.2019 5 z 5

Případ odvážně nastražené léčky Případ odvážně nastražené léčky Erle Stanley Gardner

Četl jsem již po několikráté a pořád se mi to líbí.Tentokrát jsem až do poslední stránky neuhádl,kdo je vrah.Bylo to docela dobře zamotané.

28.09.2019 5 z 5

Odysea kapitána Blooda Odysea kapitána Blooda Rafael Sabatini

Knihu jsem četl před lety již několikrát a teď jsem se k ní zase vrátil a opět mě nezklamala.I po tolika letech mě znovu vtáhla do děje a tak jsem jí přečetl znovu a protože jsem už některé události zapomněl jsem rád,že jsem si jí mohl znovu oživit.

27.09.2019 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Pokračování v kouzlech a magii,ale skončí to jako v pohádce.Přesto si myslím,že toho už bylo tak akorát.Kdyby se to natahovalo ještě dál,už by to nebylo ono.

24.09.2019 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Je to trochu něco jiného než předchozí díly,ale i tak mě Taita fascinuje.Sice je tam trochu víc kouzel,ale autor to umí zapojit do příběhu tak,že to není ani trochu násilné.

24.09.2019 5 z 5

Takí sme boli Takí sme boli Arthur Laurents

Myslím,že komentář od BabaJaga11 je naprosto výstižný a nemám k němu co dodat

24.09.2019 4 z 5

Předměstí svatého Petra Předměstí svatého Petra Juš Kozak

Tohle není moje parketa.Rozvláčné a hlavně nezáživné.Nejsem na tuhle literaturu.

24.09.2019 3 z 5

Nic dobrého o mrtvých Nic dobrého o mrtvých Alexandra Antošová

Žádná sláva,normální průměr ve srovnání například se spisovateli Loukotkovou nebo Vondruškou.

24.09.2019 3 z 5

Poslední noc Poslední noc Pavel Kraus

Celkem nuda.Vůbec mi to nesedělo bohužel

24.09.2019 2 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Napsáno přesně ve stylu autora.Je vidět,že úloha knížete nebo později krále byla v té době dost tvrdá.Musel být diplomat,válečník a člověk až na posledním místě.Navíc musel počítat neustále se zradou spojenců a dokonce i svých synů a bratrů.Škoda,že kniha nemá pokračování.Tím by byla mezera mezi Přemyslovci vyplněná.

21.09.2019 5 z 5

Mědirytina Mědirytina František Ditrich

Tento díl byl docela dobře napsaný a tak jsem to mohl porovnat i ze seriálem a paráda.

20.09.2019 5 z 5

Poklad Cagoulardů Poklad Cagoulardů Vladimír Fiala

Velmi dobrá kniha.Autor se mírně řečeno vyznamenal,protože kniha má spád,napětí a všechno,co má tahle kniha mít.Po jeho knize Krasavec je tahle kniha stejně dobrá.Doporučuji všem,kdo mají tenhle styl knih rádi.A vůbec nezáleží na době,kdy byla kniha napsaná.

15.09.2019 5 z 5

Obětní kámen Obětní kámen Jana Štroblová

Není to můj oblíbený styl a tak jsem měl co dělat,abych to vůbec dočetl.Je to takové hop sem,hop tam.Závěr docela šel,ale za mě také nic moc.Takže dvě hvězdy.

13.09.2019 2 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Začátek se rozjížděl pomalu,jako by ho autor ani nepsal.V okamžiku přesunu vyšetřování do Krakovce se to rozjelo na plný plyn.Hrozně moc záhadných vražd a také zabíhání do minulosti a nakonec finále,kdy tentokrát případ vyřešil Ota.

13.09.2019 5 z 5

Překročený práh Překročený práh Anna Sedlmayerová

Kniha mě docela dostala.Příběh selky Tekly,která se vdala na statek a byla stále sama.Za války odešla od manžela zpátky k rodině,zatímco manžel kolaboroval s Němci.Po válce odchází do pohraničí a je zase sama.Tvrdě pracuje na přiděleném hospodářství,ale sousedé jí závidí,že se má dobře a práce jí těší.Závěr je,že si vezme do opatrovnictví malou neteř,o kterou její rodina nestojí,protože je pořád nemocná.Tekla ale má najednou cíl,má pro koho žít.

12.09.2019 5 z 5

Případ zaměněné tváře Případ zaměněné tváře Erle Stanley Gardner

Moc pěkný případ.Bylo to docela zamotané a do posledka jsem si myslel,že to bude úplně jinak.Závěr byl překvapivý a strhující.Prostě paráda.

12.09.2019 5 z 5

Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Erle Stanley Gardner

Oba dva případy jsou na úrovni hodné Perryho Masona.Hlavně u druhého případu,kdy advokát provede brilantní závěr a odhalí pachatele.

08.09.2019 5 z 5