Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Zase jedna dobrá kniha s Jiřím Adamem.Pěkná byla byla zápletka knihy.Pak se to sice trochu zamotalo,ale závěr byl opět strhující a nápaditý.Je to za plný počet bodů.

01.01.2020 5 z 5

Alžběta se nevrací Alžběta se nevrací Jerzy Edigey (p)

Docela dobrá kniha,i když to není přesně to,co jsem od spisovatele zvyklý.Konec byl takový odbytý,uspěchaný.Ale jinak dobré a napínavé.

25.12.2019 4 z 5

Neslavné konce mocných Neslavné konce mocných Vladimír Liška

Knihu jsem přečetl.Byl to normální průměr.Sice některé příběhy byly psány jinak než obvykle.Ale je otázka jestli to co autor napsal třeba o Rasputinovi o Napoleonovi je pravda,protože jeho verze se dost podstatně liší od verzí jiných.

22.12.2019 3 z 5

Nápadník z inkubátoru Nápadník z inkubátoru Ivan Milan Jedlička

Autor pan Jedlička je můj oblíbený spisovatel.Protože jsou vánoce a u nás se bohužel pořád něco uklízí a není čas na čtení přešel jsem na tyto krátké příběhy nad kterými se nemusí moc přemýšlet a taky se dá přežít,když jsem odvolán k uklízení nebo něčemu jinému.A tak dávám plný počet i za tuto výhodu.

22.12.2019 5 z 5

Muži jdou v tmě Muži jdou v tmě Jiří Marek (p)

Velmi dobře napsaný příběh z válečné doby.Příběh sovětských partyzánů a jednoho českého,kteří byli vysazeni v prostoru Českomoravské vysočiny.Byli však náhodou vysazeni padesát kilometrů od cíle a vysílačka se jim rozbila při seskoku.A tak se probíjí ke svému cíli,ale tam dojdou pouze tři...

17.12.2019 4 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Docela dobré,ale spisovatel umí i lepší.Asi mi trochu vadí,že děj se odehrává v cizině.Jinak ale vyprávění má spád i svou logiku,takže mě to i hodně bavilo..Za tu cizinu čtyři body.

17.12.2019 4 z 5

Příběh staré šperkovnice Příběh staré šperkovnice Marie Macková

Je to takové nemastné a neslané a měl jsem co dělat,abych jí dočetl.Vyšetřování je nuda,žádné napětí.Víc dalších případů číst už nemusím.

17.12.2019 2 z 5

Modrý pták Modrý pták Anna Müller-Tannewitz

Knihu jsem četl poprvé jako kluk a moc se mi líbila,dokonce tak,že jsem jí četl od té doby ještě několikrát a myslím,že jí ještě neodložím.Ono je docela dobré si někdy přečíst knihy,které jsou pro děti.

07.12.2019 4 z 5

Norimberský proces II Norimberský proces II Konstantin Petrovič Goršenin

Výborně sestavená kniha dokumentů z celého průběhu procesu s válečnými zločinci.Dvoudílná kniha,která je sice dlouhá a nedá se číst najednou a tak to čtení trvá hodně dlouho (u mě se to táhlo celý rok).Když jí ale přečtete dostanete podrobný pohled na tuto dobu.

07.12.2019 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Pěkná detektivka,kdy autor zabíhá i do minulosti Jiřího Adama.Kniha je čtivá a napínavá.Děj má napínavý závěr a rozluštění.

04.12.2019

Údolí moudrých hlav Údolí moudrých hlav Jiří Čihař

Ta knížka mi ležela v knihovně už hodně dlouho a teď jsem se k ní konečně dostal a bomba !!!
Takové povídky jsem ještě nečetl.Povídky připomínají trochu Scifi,ale moc se mi líbily.Určitě se ke knize ještě vrátím.

04.12.2019 5 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

No nevím.Moc se mi to nelíbilo.Pamatuji se na vraždu Anny Kvášové.Tenkrát se o tom hodně dost psalo v novinách a povídalo se o tom i v rádiu a řekl bych,že to bylo trošku jinak.Je mi jasné,že propaganda (tehdejší) případ využila ke své potřebě a upravila si ho,ale to je normální,to se děje i dneska.Ale ta kniha je napsaná dost divným stylem,který moc nemusím.

03.12.2019 2 z 5

Válka Severu proti Jihu Válka Severu proti Jihu Josef Opatrný

Mám tuhle knihu už hodně dlouho ve své knihovně a teprve teď jsem se dostal k tomu,abych jí přečetl.A byl jsem překvapený její úrovní.Bylo to dost dobré.Autor psal fakta a a nezabíhal moc do planých řečí.Kniha končí atentátem na prezidenta Lincolna a smrtí jeho vraha.

30.11.2019 4 z 5

V žáru léta V žáru léta John Katzenbach

Detektivka je celkem slušná.Takový dobrý průměr.Tenhle styl mi ale moc nesedí.

30.11.2019 3 z 5

Paf, je s tebou amen! Paf, je s tebou amen! Jan Olof Ekholm

Nic moc.Dvakrát to číst už nemusím.

30.11.2019 1 z 5

S polibkem přijde smrt / Nepřežije nikdo S polibkem přijde smrt / Nepřežije nikdo Mickey Spillane

Mike Hammer výborně napsáno a když to zkombinuji i ze seriálem,který mám natočený můžu si jeho případy prožít.Mike je na ženy a ty po něm docela jedou a na druhé straně je to docela citlivý člověk,který je ochoten pátrat po vrahovi třeba i zadarmo.Jeho smysl pro spravedlnost mu totiž tak velí a tak často nekouká napravo nalevo a jde za svým cílem.Určitě také proto dostal autor cenu E.A.Poea za detektivky.

30.11.2019 5 z 5

Třikrát soukromý detektiv Lew Archer Třikrát soukromý detektiv Lew Archer Ross Macdonald

Lew Archer a jeho příběhy patří k tomu nejlepšímu co bylo v téhle oblasti napsáno.Logicky navazující fakta,trochu i drsnější škola a dá se to všechno velmi dobře číst.

30.11.2019 5 z 5

Třikrát v roli obhájce Perry Mason Třikrát v roli obhájce Perry Mason Erle Stanley Gardner

Perry Mason je můj oblíbenec.Jeho případy jsou řešeny logikou a já je čtu rád a někdy mám období,že se k nim vracím a vrátím se určitě i k téhle knize.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Od spisovatelky čtu pouze některé knihy,ale tahle je jedna z mých oblíbených.
Hercule Poirot tady předvádí kolotoč logického myšlení od začátku až do konce.Proto plný počet bodů.

29.11.2019 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Moc pěkná knížka.Jako malý jsem jí četl já,pak jí četly obě moje děti a teď jí čte i vnučka ( ta hlavně proto,že doma má kočku i psa).Jak myli podlahu,Jak pekli dort a další je dneska už nesmrtelné a věřím,že kniha přečká i další generace.

29.11.2019 5 z 5