Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Slunce, seno a pár facek Slunce, seno a pár facek Petr Markov

Pokračování trilogie z Hoštic,je také bezvadné.Naši hrdinové rozvíjí dál svůj příběh.Také tento díl byl velmi úspěšný.Zřejmě proto,že vyprávěl o problémech a životě obyčejných lidí.Je to napsáno tak,že tomu každý rozumí a nemusí přemýšlet,co tím chtěl autor říci a co tím myslel.

13.08.2019 5 z 5

Slunce, seno, jahody Slunce, seno, jahody Petr Markov

Je vidět,že Zdeněk Troška umí.První díl trilogie byl v době svého vydání prostě bomba.A když jsem se podíval do Hoštic a viděl jsem,kde to vlastně točil,klobouk dolů.

13.08.2019 5 z 5

Jezero sedmi světel Jezero sedmi světel Jaroslav Svojše

Kniha se mi líbila.Vrátil jsem se zase do svého mládí,do doby kdy skaut sice nebyl,ale tyhle knihy jsme opatrovali jako oko v hlavě.Kolikrát jsme podle nich pořádali různé hry a soutěže.

11.08.2019 4 z 5

Co se vejde do života Co se vejde do života Jiří Krampol

Krampola jsem měl rád jako herce,ale dnes už ne.Když poslouchám,jak plive po tom,co natočil,myslím,že není dobrý člověk.Knihu jsem sice přečetl,ale víc se k ní nevrátím.

11.08.2019 2 z 5

Komu nepadají hvězdy Komu nepadají hvězdy Václav Dušek

Moc mě to nebavilo,žádná akce jenom pořád samá filosofie.

10.08.2019 2 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Příliš mě to nenadchlo,čekal jsem něco jiného.Hvězdičky jsem dal jen proto,že jsem občas něco našel,co mě zajímalo a tak jsem si to spíš vypsal,abych si to mohl najít někde jinde.

10.08.2019 4 z 5

Cesty spravedlnosti Cesty spravedlnosti Josef Václav

Kniha je psána jako dokument a příběhy jsou všechny pravdivé.Začíná pokusem o vraždu jednoho příslušníka SNB a končí náhodným vypátráním jeho vraha v poslední kapitole..Jednotlivé kapitoly pak ukazují případy,o kterých se kdysi psalo v novinách.Je vidět,že autor čerpal ze skutečného života a také blíž poznal práci vyšetřovatelů bezpečnosti.

10.08.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Marie Pujmanová

Pokud vezmeme dobu o které autorka píše,je to samozřejmě ovlivněno dobou,kdy to psala a běžela cenzura,tak musím říct,že je to velmi dobré.K předchozímu komentáři chci jen říct,že v téhle době nám nikdo jiný nezbyl,kdo by se za nás postavil,pouze Sovětský svaz.Anglie i Francie nás zradili,odepsali a předhodili Hitlerovi,jen aby měli pokoj.V roce 1939 sice vstoupili do války,ale po prvním střetnutí ve Francii,angličané se rychle stáhli domů.A nechali Evropu,ať se stará sama o sebe.Tak co tam měla autorka psát,když se na nás všichni vykašlali.

07.08.2019 5 z 5

Docela malý průšvih Docela malý průšvih František Frýda

Když se podívám na životopis autora,tak si myslím,že tuhle knihu psal z přesvědčení a ne jako úlitbu bohům.Názvy jeho dalších knih tomu silně nasvědčují.

06.08.2019 2 z 5

Claudius Bůh a jeho žena Messalina Claudius Bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Pokračování osudů císaře Claudia.Moc hezky napsáno.Hlavně konec po smrti Messaliny a nová svatba s jeho neteří,která měla zájem prosadit na trůn svého syna Nerona.V okamžiku,kdy se jí podařilo umést mu cestu,Claudius věděl,že jeho osud je naplněn.A tak umírá otráven svou ženou v klidu a pokoji,protože se mu podařilo i to poslední,zachránit pro budoucí pokolení lidí své vyprávění o císařské rodině.

03.08.2019 5 z 5

Rodáci a Odrodilci Rodáci a Odrodilci Jaroslav Matějka

Kniha je hezky napsaná a přináší nám osudy malého městečka na Moravě v letech válečných .Podle knihy byl natočený seriál,ale zdaleka nedosáhl úrovně knihy.

Francúzska vlčica / Ľalia a lev Francúzska vlčica / Ľalia a lev Maurice Druon

Poslední díl trilogie.Na scénu vstupuje i královna Izabela a tak se osudy Francie a Anglie načas spojí.Velmi brzy se však rozdělí a začne vzájemné nepřátelství,které přerostlo ve stoletou válku.V závěru se autor dotýká smutného osudu Ludvíkovo zatajeného syna Jana Pohrobka a jeho smrtí se vyplňuje prokletí velmistra templářského řádu.

02.08.2019 5 z 5

Jed v královskej korune / Zákon mužov Jed v královskej korune / Zákon mužov Maurice Druon

Moc hezké pokračování historického románu,které odpovídá i skutečnosti.

02.08.2019 5 z 5

Železný kráľ / Zahrdúsená kráľovna Železný kráľ / Zahrdúsená kráľovna Maurice Druon

Moc dobře napsané.Vystihuje to tehdejší svět v jeho drsné podobě.Autor se navíc drží i historických faktů ( například upálení velmistra Templářů a další) a celkem si moc nevymýšlí a děj rovná tak,že je kniha napínavá.

Přemožitelé času 01 Přemožitelé času 01 Milan Codr

Velmi zajímavá encyklopedie z doby minulé.Každý se dozvěděl,co potřeboval samozřejmě pokud měl zájem.Myslím,že i dnes v době počítačů a internetu je kniha dobrá.Když totiž hledám nějaké informace o slavných osobnostech někdy jsou na internetu hodně zkreslené,nepravdivé a ještě napsané podivným stylem,takže raději sáhnu po těchto publikacích a dozvím se pravdu a ještě napsanou správnou češtinou.

27.07.2019 5 z 5

Paměti Vasila Biľaka (2.díl) Paměti Vasila Biľaka (2.díl) Vasil Biľak

Pokračování osudů Vasila Bilaka v letech 1968 - 1969.Tedy období,kdy se dostal mezi vyvolené do čela strany.Je to opět upravené,tak aby autor byl ten dobrý,který si zaslouží uznání.Z tohoto období si vzpomínám hlavně na trojku Kolder,Indra a Bilak,které v té době nenáviděl snad celý národ pro jejich postoj a zradu v roce 1968.

Paměti Vasila Biľaka (1.díl) Paměti Vasila Biľaka (1.díl) Vasil Biľak

První díl pamětí člověka,který byl jedním ze členů ÚV KSČ,kteří se postavili proti pražskému jaru 1968.Tahle první část se zabývá jeho osudy od narození.Nebyl to žádný lumen,ale v té době ještě moc neškodil.To přišlo až v druhé části pamětí.Samozřejmě je to psáno tak,aby vyšel pro čtenáře vítězně on.

Zpověď vězně sametové revoluce Zpověď vězně sametové revoluce Miroslav Štěpán

Celkem dobře napsáno.Samozřejmě je to psáno v době,kdy se cítil ublížený a stavěl to tak,že to někdo musel odnést a padlo to na něho.Myslím si,že hlavně proto,že byl v roce 1989 moc vidět a nebál se (na rozdíl od ostatních) mluvit.Alespoň jsem se dozvěděl o zákulisí revoluce od druhé strany a můžu si udělat objektivní odhad,jak to vlastně bylo.

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Nádherný komentář od wawata.Na tom se nedá vůbec nic měnit nebo doplnit.Klobouk dolů jak vystihl Otu Finka a tím i Kapitána Kida.

27.07.2019 5 z 5

Vražda pro Zlatého muže Vražda pro Zlatého muže Václav Erben

Komentář za mne doslova napsal karel0684.Nemám co dodat.