Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Šumavský deník Šumavský deník Petr Pavlík

Pěkná kniha o poválečné době.Občas to sice někde zadrhne,ale celkově dobré.

11.07.2019 4 z 5

Generál nesmí promluvit! Generál nesmí promluvit! Alistair MacLean

Knihu jsem četl už dříve,proto jsem se do ní s odstupem času pustil znovu.Myslím,že je to celkem dobře napsáno.Děj má docela slušný spád,Jen si myslím,že hlavní hrdina má až moc velké štěstí,ale tak to v životě chodí málokdy.Jinak dobré.

11.07.2019 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila,popisuje dobře život krále Václava II,který musel jít životem stejně jako jeho předci,i když původně chtěl vládnout úplně jinak.A tak se uzavírá epocha Přemyslovců.Vadí mi jenom závěr se smrtí kronikáře.V Husitské epopeji kronikář na závěr zemřel a zrovna tak u Přemyslovců.Myslím,že to šlo řešit jinak.

09.07.2019 5 z 5

New York vládne New York vládne Elmer Rice

Autora čtu docela rád,líbí se mi jeho styl psaní i to,že nepřibarvuje postavy a také píše většinou podle skutečnosti,která se stala.

06.07.2019

Nemocné slunce Nemocné slunce Jaromír Vaňous

Celkem slušně napsáno,i když na některé podobné knihy z války to zase nemá.Je to ale lepší než průměr.

06.07.2019 4 z 5

Nepřítel na dosah Nepřítel na dosah Karel Richter

Dobře napsaná kniha,jak je ostatně u autora zvykem.Kniha je doplněná o některá fakta,která dříve nebyla zveřejněna.Určitě se k ní vrátím.

06.07.2019 5 z 5

Vánoce Vánoce Karl May

Podle mne to patří mezi slabší knihy autora.Je to jen takové všelijaké plácání a žádný pořadný děj.Moc se mi to nelíbilo.

06.07.2019 3 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Napsáno velmi dobře.Osudy přemyslovců pokračují a český král konečně získá zlatou bulu sicilskou.Osudy Václava I se po jmenování králem po svém zemřelém otci odehrávají tak,jak otec Přemysl Otakar předvídal a radil svému synovi.A Václav konečně pochopil o čem je vládnutí.

22.06.2019 5 z 5

Dvě jara Dvě jara Bohumil Říha

Tahle kniha se autorovi moc nepovedla.Ze začátku to bylo celkem dobré,mělo to děj a spád.Ale čím dál tím víc se to začalo táhnout a konec jsem dočetl s vypětím všech sil.

22.06.2019 3 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Docela slušná kniha z této série.Tentokrát Adam nemá své spolupracovníky a musí se spokojit s jedním písařem.Jinak ale detektivka je dobrá,nepostrádá napětí a logiku.

22.06.2019 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Byl to takový trochu lepší průměr.Asi bych to normálně nedočetl,ale se skřípěním zubů jsem to dotáhl do konce,hlavně kvůli čtenářské výzvě.

20.06.2019 3 z 5

Dům na náměstí Dům na náměstí Emmanuil Genrichovič Kazakevič

Kupodivu druhý díl je lepší než první.Osudy Lubencova,Čochova a dalších pokračují,protože zůstávají jako vojáci v armádě v Německu.Sice už se neválčí,ale boj pokračuje dál.Tentokrát je to boj o lidi - Němce,kteří mají zničené hospodářství a domovy.Najdou se i takoví,kterým tento způsob nevyhovuje a jdou proti novotám.

18.06.2019 5 z 5

Svědectví inženýra Toncara - Odkaz Svědectví inženýra Toncara - Odkaz František Podlaha

Autor se snaží zachytit život družstva takový jaký tehdy byl.Neříká však,že všechno je hotové.Vždycky může přijít něco co hrozí zničit úrodu,výsledky práce,když ne natrvalo,tak alespoň načas.Důležité je ale nedat se,nevěsit hlavu a pustit se do toho.

15.06.2019 5 z 5

Svědectví inženýra Toncara - Nebezpečné proměny Svědectví inženýra Toncara - Nebezpečné proměny František Podlaha

V tomhle díle je základem životní osud předsedy národního výboru Pokorného.Družstvo jde pomalu nahoru,i když svádí tvrdý zápas s nepřízní přírody a také s některými lidmi,kteří nechtějí pracovat podle nového.

15.06.2019 5 z 5

Svědectví inženýra Toncara - Rozhodnutí Svědectví inženýra Toncara - Rozhodnutí František Podlaha

Je vidět,že autor má mnoho zkušeností z řízení družstva,proto dokáže pochopit a popsat všechny problémy ze začátků družstev.Dovede se také dívat nekompromisně "nahoru",kde někteří pracovníci z okresu vydávají od stolu nesmyslné příkazy.Kniha to také velmi dobře popisuje.

Láska a mír Láska a mír Robert Payne

Velice slušně a poutavě napsáno.Kdo se zajímá o tyto dějiny,bude po přečtení jistě spokojený.

12.06.2019 4 z 5

Vítězství Klavse Bjerga Vítězství Klavse Bjerga Thomas Olesen Løkken

Příběh rodiny do nového domova,který je pro ně ponurý,smutný.Proto tahle situace v nich vzbuzuje pocit,že by bylo lepší se vrátit.Přesto se Klavs a Bodil (jeho žena) snaží zabydlet a pokračovat ve společném životě.Celkem slušný průměr.

12.06.2019 3 z 5

Konec stopy Konec stopy Howard Fast

Já jsem to sice přečetl,ale je to podle mne pouze průměr.

12.06.2019 3 z 5

Vrah či obeť? Vrah či obeť? Josephine Tey (p)

Kniha se četla docela dobře a mělo to i spád.Historické údaje také celkem odpovídají.

12.06.2019 4 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Moc hezky napsáno.Co se týká politické propagandy chci jen říct,že byla válka s nacismem a ten kdo tuhle válku vyhrál byl Sovětský svaz a jen proto,že Stalin dokázal stmelit pomocí této ideologie celý národ.Ještě,že se mu to podařilo,protože jinak by tady asi nikdo z nás nebyl a nepsal recenze a nečetl knihy...

12.06.2019 5 z 5