Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Myslím,že Damato to napsala naprosto výstižně a přesně a nemá cenu si něco vymýšlet na doplnění.

15.05.2019 4 z 5

Pozor, střílí se! Pozor, střílí se! Helmut Zenker

Dost slušná detektivka,která se skutečně podobá případům Martina Becka.Major Kottan uvažuje podobně a řeší celý případ v poklidu a s rozumem.

15.05.2019 4 z 5

Roky v kruhu Roky v kruhu Jarmila Glazarová

Jarmila Glazarová napsala svůj román v období,kdy utrpěla velkou ztrátu.Zemřel jí manžel a také musela odejít z domu,kde bydleli a tak přišla i o své milované psy.Přesto z knihy cítíte klid a pohodu ze života,který s manželem vedli.

14.05.2019 4 z 5

Sůl v kávě Sůl v kávě Hans Blickensdörfer

Příběh o splnění velkého snu cyklisty vyhrát Tour de France a octnout se na výšinách a také strmý pád dolu,protože si myslel,že nad něj není a místo tvrdého trénování jezdil po různých akcích.

09.05.2019 4 z 5

Nebožtíci na bále: Malá humoreska Nebožtíci na bále: Malá humoreska Ladislav Fuks

Knihy tohoto autora mě vůbec neoslovují.Nebaví mě a měl jsem co dělat,abych knihu vůbec dočetl.

09.05.2019 2 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Nádherné.Hlavně Smrt krásných srnců a Kapři pro Wehrmacht.Jsou krásné,ale také hodně smutné.Je vidět,že autor tu dobu prožil a přesně ví,o čem píše.

Noc a smrt Noc a smrt Willi Voss

Nechtěl jsem původně ke knize nic psát,ale v dnešní době je to něco jiného.Řekl bych,že autor byl dobrý věštec a dnešní doba mu dává za pravdu.

09.05.2019 4 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Moc pěkné povídky.Když si člověk promítne dobu,kdy byly napsány,tak to má skutečně velmi dobrou úroveň.Při čtení jsem se nenudil a to bylo to hlavní.

Memento Memento Radek John

Dost drsné,ale hezky napsané.Člověk tak pronikne do prostředí závislých narkomanů.Kniha ukazuje i pozvolný sestup člověka do pekla.

09.05.2019 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Knihu jsem dočetl a je mi skoro líto,že začnu číst poslední díl.Souhlasím také s hodnocením Faba.Například při rozhovoru obou bratranců,kteří píší kroniku :" Národ by měl táhnout za jeden provaz.Jenže nás rozdělila víra.Někdy se sám sebe ptám,zda je správné,aby se kvůli hádkám kazatelů národ rozdělil.Je to ten správný důvod,aby Čech nenáviděl Čecha a klaněl se Němcům ?Modlím se,aby naši potomci už nikdy stejnou chybu neopakovali."

08.05.2019 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Kniha se mi vůbec nelíbila a naprosto byla nezajímavá

08.05.2019 odpad!

Můj život v sametu aneb zrada přichází z Kremlu Můj život v sametu aneb zrada přichází z Kremlu Miroslav Štěpán

Je to napsáno tak,že člověk pochopí,že ten samet nebyl tak čistý,jak se nám snažili někteří namluvit.Štěpán byl z těch pohlavárů jediný,který se nebál vystoupit veřejně i když věděl,že to může odnést osobně.A také to odnesl jako jediný ze všech.

V údolí Sacramenta V údolí Sacramenta Francis Bret Harte

Výborné povídky,které nás zatáhnou do děje a drží nás od začátku až do konce příběhu.

07.05.2019 5 z 5

Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Zdena Frýbová

Pokud by to měla být pravda,tak nechápu,co se u nás změnilo po revoluci.Snad pouze to,že dřív se kradlo skrytě a teď se krade veřejně bez obav a většina národa je zkorumpovaná.A tak se nedivím,že občas slyším "zlatý komunisti"

Sedmé oddělení Sedmé oddělení Vojtěch Steklač

Celkem zajímavě napsáno.Neberu to ani jako detektivku,protože případy jsou celkem jednoduché.Spíš mě na tom zajímalo chování a jednání Váněho a Šťastného a řešení případů.

07.05.2019 4 z 5

Dějiny trampingu Dějiny trampingu Josef Peterka

Jsem moc rád,že tahle kniha vyšla znovu.Kdysi jsem měl původní vydání půjčené a přečetl jsem ho v jednom zátahu asi za dva dny (to bylo někdy na začátku šedesátých let).Pak jsem jí koupil až v roce 1990 a od té doby má čestné místo v mojí knihovně.

03.05.2019

Tajemství žlutého Merkura Tajemství žlutého Merkura Zdeněk Žurman

Slušně napsáno.Práce celníků takhle asi fungovala.Nedokážu posoudit co je pravda a co ne.Ale dá se to dobře číst a to je hlavní.

03.05.2019 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Velmi dobrá kniha,která mě moc bavila.I když nevím co bylo lepší jestli kniha nebo film.Blbost důstojníků,která je v knize hezky popsaná,jsem zažil na vojně i já a to bylo později než v knize.A tak jsme natírali trávu na zeleno,trhali listí ze stromů a já jsem nejraději švejkoval.Chvíli mě zavírali a pak mě raději schovávali,abych něco neprovedl a oni neměli průšvih.A tak jsem byl v každé službě jen jednou a víckrát mě tam neměli odvahu dát.A nakonec byli skoro radši než já,když jsem šel do civilu.Takže tomu příběhu z vojny věřím,protože jsem něco podobného zažil na vojně i já.

03.05.2019 5 z 5

Polda Polda Zdena Frýbová

Velmi zajímavá kniha,kde autorka popisuje,jak to tehdy fungovalo v našem státě.I když ten konec je takový podivný,ale celkově je to výborná realita.

02.05.2019 5 z 5

Vzdálenost naděje Vzdálenost naděje Petr Novotný

Kniha zajímavá asi do poloviny,kdy byl Jan Válek ve vězení.Po jeho propuštění už za moc nestála a to proto,že se začal chovat stejně,jako se k němu choval jeho otec.

22.04.2019 4 z 5