Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Hodně napínavá kniha,která popisuje přípravu atentátu na francouzského prezidenta a následně pokus o realizaci.Moc se mi líbila a stálo to za to.

18.04.2019 5 z 5

Němý řečník Němý řečník Rex Stout

Mě tahle kniha připadala jako průměr.Nebýt Čtenářské výzvy,tak bych to asi ani nedočetl.Takhle jsem to se skřípěním zubů dočetl a ani závěr mě nijak nenadchl.Prostě průměr.

17.04.2019 3 z 5

Mladá garda Mladá garda Alexandr Alexandrovič Fadějev

Četl jsem knihu několikrát.Řekl bych,že na rozdíl od knih z této doby je dost odlišná a také krásná.Je tam politika,ale za války mladí lidé v Sovětském svazu takhle žili,bojovali a také umírali.Nevím,kdo by to dokázal dneska.

Ranč nad Vltavou Ranč nad Vltavou Jan Karel Čemus

Kniha je velmi dobrá,přečetl jsem jí několikrát.Ale protože jsem odchovaný na Foglarovi dávám o hvězdičku míň

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Velmi krásný příběh o Modrouškovi,který moje vnučka zbožňovala a to bylo pro mne rozhodující.

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Kniha,která mojí vnučku vůbec nebavila.Není to Ferda mravenec.

15.04.2019 3 z 5

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

Jestli takhle jednají všechny pěvecké hvězdy v Americe a třeba také u nás,tak potěš nás Bůh.Hlavní hrdina mi připadá,že myslí pouze pohlavím a ničím jiným.A když do toho zatáhne i svého syna,tak co k tomu dál říct...

15.04.2019 3 z 5

Kremelské atentáty Kremelské atentáty Nikolaj Zeňkovič

Když jsem knihu dočetl,byl jsem dost překvapený.O některých atentátech jsem ledacos věděl,ale o většině vůbec nic.To se totiž dříve nedostalo na veřejnost.Proto jsem si jí s chutí přečetl a uznávám,že je to dobrá kniha a čtenáři ledacos dá.

Můj dědeček Mussolini Můj dědeček Mussolini Fabrizio Ciano

Kniha byla pro mne hodně zajímavá,protože o Mussolinim jsem toho moc nevěděl.A celkem dobře se také četla.

Opožděné reportáže Opožděné reportáže Ladislav Mňačko

Pravda je určitě to,že takový bordel v době,o které píše určitě byl.Že se lidé báli mluvit,protože mohlo a často také došlo k jejich uvěznění.Že se velmi často měnily různé plány továren,které tu výrobu nebyly schopné zvládnout je také pravda.Bohužel tohle všechno neřídili odborníci,ale diletanti a tak to podle toho vypadalo.

Vybočil z řady Vybočil z řady Václav Vrabec

V podstatě smutný příběh člověka,který neustále kolísal mezi vrcholem a zapomněním.Například za války byl členem ilegálního výboru KSČ v pořadí čtvrtého.Byl v ČNR v pražském povstání,což mu komunisté nemohli hodně dlouho zapomenout.V roce 1968 byl také mezi funkcionáři a dopadl v roce 1970 také špatně.Co k tomu víc říct?

Západ Západ Karel Václav Rais

Velmi pěkně popsaný konec života obyčejného faráře,který svůj život prožil se svými lidmi z malé vesnice.Všechny znal.Jejich problémy a starosti,které byly úplně obyčejné,jak je život přinášel.

Hledání budoucího času Hledání budoucího času Zdeněk Volný

Mě ani moc nevadí,že jsou v knize i spisovatelé ze SSSR,protože i tahle země má velice dobré autory tohoto žánru.Samozřejmě jsou tam i některé věci,které jsou nudné,ale celkově bráno je to dobrá kniha.

14.04.2019 4 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Četl jsem několikrát,viděl jsem samozřejmě i film také několikrát.Vašek je kouzelný a je to normální zvědavé dítě.Prostě takové jaké by děti měly být.

Velké záhady Protektorátu Velké záhady Protektorátu Vladimír Liška

Já jsem se toho nového moc nedozvěděl.Podle mě jsou to celkem známé věci zabalené do novějšího kabátu.

14.04.2019 2 z 5

Má ves za času Německého Má ves za času Německého Jean-Louis Bory

Konečně jsem se dostal k napsání mého postřehu na knihu.Je to jedna z dobrých knih zaměřená na francouzský venkov v době okupace.A působila na mne velmi humorně.Události,které autor popisuje prý skutečně prožil v nejmenované vesnici.Kdo si knihu přečte,pochopí proč neprozradil nikdy její jméno.

Opuštěná cesta Opuštěná cesta Josef Blahož

Příběh velkého státníka,který odmítal válku ale nakonec do ní musel se svým národem vstoupit.

14.04.2019 4 z 5

Světlo černé svíčky Světlo černé svíčky Wolfgang Held

Napínavý příběh,který se dobře čte a řekl bych,že konec se nedá nijak moc předvídat.Napínavé je to až do samého konce.

13.04.2019 5 z 5

Květen bez šeříků: Konec 2. světové války na Sokolovsku a v jeho nejbližším okolí Květen bez šeříků: Konec 2. světové války na Sokolovsku a v jeho nejbližším okolí Vladimír Bružeňák

To se mi povedlo,že jsem tu knihu koupil a v podstatě jsem jí přečetl najednou.Kniha je psána s přehledem autora,který musel nastudovat řadu podkladů než se pustil do psaní.Mluvil jsem s jednou známou v Sokolově,která mi potvrdila,že přesně takhle to bylo.

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Nádherné stejně jako první díl