Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Jaroslav Ježek Jaroslav Ježek Václav Holzknecht

Celkem slušně napsáno.Nejvíce mě zajímala ta část,kde se hovoří o Osvobozeném divadle.Výsledkem jsou čtyři hvězdy.

04.04.2019 4 z 5

Bílý dům : prezidenti a politika Bílý dům : prezidenti a politika Eduard Aleksandrovič Ivanjan

Zajímavá kniha,která mimo jiné ukazuje,že je to všude stejné.Účel světí prostředky.

03.04.2019 4 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Pokračování osudů Sida Halleyho od Felixe Francise bylo sice trochu jiné než byl Sid v předchozích knihách,ale myslím,že to hlavní mu zůstalo.Jeho odvaha a logika při řešení případů.

Ohnivé písmo Ohnivé písmo Karel Josef Beneš

Velmi pěkně napsáno.Po návratu z koncentračního tábora v Ebrachu dojdou bývalí vězni ke stejnému názoru: že je nutno postarat se o udržení revolučních vymožeností a jejich další rozšíření.A tak se snaží začlenit do společnosti a pomáhat.

Žlutý pes Žlutý pes Georges Simenon

Je tu vidět,že Maigret ještě není tím Maigretem,kterého znám z pozdějších let.Proto jen tři hvězdy.

03.04.2019 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Knihu jsem četl už několikrát a určitě se k ní zase vrátím.Příběh mne docela pohltil a uvažoval jsem nad tím,jak člověk může druhému člověku pod záštitou víry takhle ublížit jen proto,že má moc.Bohužel se lidé za tu dobu moc nezměnili a dokážou i dnes pod nějakým symbolem nebo vírou likvidovat ostatní.Je pravda,že už je neupalují na hranici,ale likvidují je zase jiným způsobem.Tohle se bohužel táhne celými dějinami lidstva.

Kocouři Kocouři Břetislav Hodek

Útoky na mladé ženy a také i na osoby provázané s podvodníkem.Vraždy páchané kuchyňským náčiním.Kniha má dobrý spád a major Kočka je dobrý kriminalista,takže to docela odsýpá a nenudíte se při čtení.

Pan Abel Pan Abel Alain Demouzon

Je to splácané všelijak dohromady a nic moc.Souhlasím s názorem,že kniha Sbohem La jollo je o moc lepší.

02.04.2019 2 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Nechci to moc rozvádět.Všechno tady už bylo většinou řečeno.Naprosto souhlasím zejména s názorem Jaruš 7

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Nehledám v tom je-li zápletka původní,jestli je syn lepší než otec atd.Spíš mě zajímá,jak je kniha napsaná,jestli má spád a také logiku a to rozhodně má.Že je autor poznamenaný příběhy svého otce je celkem logické.Žil v tom,jeho knihy znal a pár jich napsali společně.

Plameny nad šachtami Plameny nad šachtami František Hořejš

Knihu jsem četl už několikrát a vždycky se mi líbila.Život a příběhy havířů na Mostecku,stávky,okupace,až do poválečné doby.Celkem hezky napsáno a kniha má i určité napětí.S ohledem na dobu kdy vyšla je tam samozřejmě i ideový nádech,ale ne tak moc.

02.04.2019 4 z 5

Dva pod jednou čepicí Dva pod jednou čepicí Jindřich Bešta

Moc mi to nesedělo a taky místy nehrálo.Souhlasím,že Hašek byl fenomén mezi spisovateli,ale jeho příběh měl možná napsat někdo jiný.Někdo,kdo Haška dobře znal.Tady mi to tak nepřipadlo (i když se možná mýlím ).

02.04.2019 3 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Nádherně napsaná kniha.Začátky sklářů na Šumavě,moc hezky napsané popisy a tak dále a tak dále.A to už bych opakoval to,co napsali kolegové přede mnou a s kterými bez výhrad souhlasím.

Klobouk v podzimním listí Klobouk v podzimním listí Zdeněk Bidlo

Knihu musím hodnotit jako průměr.Je to takové utahané a kriminalisté víc filosofují než řeší a to není moje parketa.

02.04.2019 3 z 5

Člověk mimo zákon Člověk mimo zákon Frank Arnau

Kniha mě hodně zajímala a tak jsem jí četl již po několikáté.Příběhy z počátků světové kriminalistiky mě baví a tak věřím,že se do ní ještě podívám.Atraktivní jsou i dobové ilustrace i dokumentární fotografie.

Zlatá ústřice Zlatá ústřice Donald Gordon

Je to knížka na jedno přečtení.Víckrát jí nemusím.Je sice čtivá,ale někdy autor docela přehání.Jinak to ale jde a proto čtyři hvězdy.

01.04.2019 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Začátek byl takový rozkolísaný.Chvíli tak a chvíli zase onak.Asi od poloviny se to ale zase rozjelo a vydrželo to až do konce.Rozřešení bylo dost komplikované,ale logické.

01.04.2019 5 z 5

Tak jsem dočetl další díl a musím říct,že pro mne to bylo parádní.Osudy rodiny Prokopů nabírají dobré obrátky a tak se těším na další díl.

01.04.2019 5 z 5

Krásný Antonio Krásný Antonio Vitaliano Brancati

Rozvláčné,utahané a nezajímavé.

29.03.2019 1 z 5

Příběhy soudce Paoa Příběhy soudce Paoa Jü-kchun Š´

Tenhle styl mě vůbec nepřitahuje.

29.03.2019 2 z 5