Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Hokej - můj osud Hokej - můj osud Josef Laufer

Výborně napsáno od člověka,který se v tomto prostředí hokeje pohyboval a hlavně ho to bavilo.

13.04.2019 5 z 5

Oběti a jejich vrazi Oběti a jejich vrazi Stanislav Motl

Kniha se mi hodně líbila,protože Stanislav Motl to umí.To že zločiny zůstaly nepotrestány bylo docela jasné,protože většina těchto válečných zločinců dost věděla na lidi,kteří se schovali v docela důležitých funkcích a ruka ruku myje ...

13.04.2019 5 z 5

Rozhovory s katem Rozhovory s katem Kazimierz Moczarski

Celkem to šlo,ale připadalo mi to docela podivně psáno a také dost pochybuji,že tam autor byl nějak náhodou.Na druhou stranu co měl dělat,když tam byli jen oni dva.To by měli mlčet?Dost pochybuji,že by to vydrželi.Myslím,že se spíš počítalo s tím,že jeden druhého napadne.Ale protože taky z různých dokumentů vím,že příslušníci AK byli dost vysazení na židy,tak jim to povídání asi docela šlo.

13.04.2019 4 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Kniha je autorem označena jako dárek čtenářům a je to opravdu pěkný dárek.Konečně jsem se dozvěděl,jak to bylo v začátcích Oldřicha z Chlumu a jak s jeho spolupracovníky.A na závěr další povídky,no prostě paráda.

10.04.2019 5 z 5

Krvavá fuga Krvavá fuga Frank Tetauer

Povídky z válečné doby jsou velmi zajímavé a psané tak,aby napětí vrcholilo v závěru.Za mne dobrá kniha.

09.04.2019 4 z 5

Vojáci republiky 2 Vojáci republiky 2 Rudolf Vlasák

Anabáze Cihlářů končí.Po bojích u magistrály a cestě přes moře se konečně vrátili domů ke svým rodinám.

Vojáci republiky 1 Vojáci republiky 1 Rudolf Vlasák

Nejhezčí částí tohoto dílu je popis bitvy u Zborova a nadšení vojáků Družiny v boji.

Vojáci revoluce 2 Vojáci revoluce 2 Rudolf Vlasák

Další pokračování anabáze Cihlářů.Tentokrát popisuje výcvik v legiích a první spory mezi vojáky.

Vojáci revoluce 1 Vojáci revoluce 1 Rudolf Vlasák

Pokračování příběhů příslušníků berounského pluku Cihlářů v zajetí na Sibiři a odchod většiny zajatců do Družiny.Je to celkem pěkně napsané a má to spád.

Pokus o kus pravdy Pokus o kus pravdy Josef Vinklář

Josef Vinklář vypráví o celém svém životě a já jsem si uvědomil,jaký to byl člověk a herec.Dokázal zahrát přesvědčivě všechno : kladného hrdinu,lumpa i policajta.Jeho vyprávění je moc opravdové a je mi opravdu moc líto,že nás opustil.

07.04.2019 5 z 5

Vojáci císařovi 2 Vojáci císařovi 2 Rudolf Vlasák

Pokračování anabáze berounských vojáků,kterou můžu hodnotit zase plným počtem.Kniha končí útěkem vojáků do ruského zajetí.

Vojáci císařovi 1 Vojáci císařovi 1 Rudolf Vlasák

Jedna z mála knih o čs.legiích,kterou můžu označit jako dobře napsanou.Mám k ní zvláštní vztah.Můj pradědeček se totiž toho všeho zúčastnil a knihu sestavil jeho velitel roty (tak alespoň praděda psal ve svých poznámkách na okraji listů,jak bylo asi tehdy zvykem.A v knize se mimo jiné píše i o pradědovi mojí manželky,který pak v Rusku padl a shodou okolností byl také u stejné roty.

Lásky za oponou Lásky za oponou Blanka Kovaříková

Dobrá kniha,kde se dočteme o životech herců tentokrát trochu jinak než jsem byl zvyklý.A docela se mi to líbilo,protože některé údaje jsem opravdu nevěděl.

05.04.2019 4 z 5

Fenomén Dáda Fenomén Dáda Petr Macek

Dádu Patrasovou mám rád,i když jsem jí jako dítě nezažil.Ale ona mi učarovala hlavně svou výbornou rolí v Návštěvnících.Tady hrála opravdu úžasně.

Charlotta Garrigue Masaryková Charlotta Garrigue Masaryková Stanislav Polák

Knížku jsem přečetl poměrně rychle,ale dost mě zklamala.Čekal jsem něco úplně jiného,ale bohužel...

05.04.2019 2 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Podle mne opět výborně napsáno.Vyřešení všech tří případů je naprosto logické.Děj knihy postupuje rychle dopředu a ani se člověk nenaděje a je tu konec.Přiznám se,že jsem knihu přečetl za jeden den.

Tři roky prázdnin Tři roky prázdnin Jiří Žáček

Jiří Žáček se mi jako básník líbí.A když si vzpomenu na krásný přednes Mirka Kováříka na Portách a na Sokolovských dostavnících je mi smutno,že tahle doba už není.

04.04.2019 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Četl jsem knihu jako děcko a pak ještě několikrát znovu.Krásný a také smutný příběh kolie Lassie mě vždycky dojímá.

04.04.2019

Šumavská odysea Šumavská odysea Václav Jiřík

Velmi kvalitně zpracováno jak je ostatně u autora zvykem.Autor má určitě sebrané veškeré dostupné podklady,proto se musí jednotlivé příběhy brát jako realita.Bohužel se pořád projevuje jeho příklon k jedné straně,což v jeho dřívějších knihách tolik nebylo.Docela ho s ohledem na jeho životní příběhy chápu,ale v knihách by to být nemělo znát.

04.04.2019 4 z 5

Seriály od A do Z Seriály od A do Z Jiří Moc

Celkem průměrný rozbor seriálů.Posuzuji to z toho,že většinu mám doma na DVD a viděl jsem je.Mám na to asi jiný pohled než autor knihy.Ale jinak celkem slušně napsáno.Prostě takový lepší průměr.

04.04.2019 3 z 5