Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Temný Sokolov Temný Sokolov Jan Rund

Moc hezky napsáno se mnoha zajímavými podrobnostmi,o kterých jsem neměl ani tušení.Autora znám osobně a tak jsem rád,že jsem se ke knize dostal a mohl jsem si některé věci oživit,protože vím,že to všechno jsou věci ověřené a nikoliv výmysly a různé úpravy.Protože autor je poctivý a precizní člověk.Už se těším na jeho další knihy.

15.05.2020 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Dost drsná kniha o tom,co dokáží lidé udělat jeden druhému jen proto,že jsou z jiného národa,který má zrovna smůlu.Utrpení a bolest,ponižování člověka a nakonec třeba i smrt.To byl nacismus.Číst to v dnešní době současné karantény alespoň mě dostalo i do deprese.Musím si rychle vybrat něco veselejšího,aby mě tahle blbá nálada rychle přešla.

10.05.2020 4 z 5

Rada Vacátko a jeho hříšní lidé Rada Vacátko a jeho hříšní lidé Blanka Kovaříková

Moc pěkně zpracovaná kniha,zajímavé příběhy ze života skutečných detektivů,podle,kterých byl natočen známý seriál Hříšní lidé.

09.05.2020 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech - kniha druhá Tři mušketýři ještě po deseti letech - kniha druhá Alexandre Dumas, st.

Konečně jsem si po letech dočetl tyto knihy až do konce.Děj je plný intrik a událostí,do kterých přispívají velkou měrou i čtyři přátelé a nakonec se jejich osudy také chýlí ke konci.Po smrti d´Artagnana vše uzavírá citát : Athe,Porthe,na shledanou!Aramide sbohem navždy!A ze čtyř statečných lidí,jejich příběhy jsme vám vypravovali,zůstalo už jen jediné tělo.Bůh povolal duše k sobě ...

05.05.2020 5 z 5

Případ Balt - Orient Případ Balt - Orient Ivan Milan Jedlička

Jsem hodně překvapený.Čekal jsem od autora nějakou literaturu faktu jako vždy,ale tohle byla moc dobrá detektivka.Výborná zápletka,dva překrývající se případy a závěr prostě paráda.Dopředu se to nedá moc odhadnout a tak si myslím,že plný počet hvězd je pro autora naprosto zasloužený.

05.05.2020 5 z 5

Žraloci a malé ryby Žraloci a malé ryby Wolfgang Ott

Tuhle knihu jsem už četl mockrát a pořád se mi líbí.Je to napsáno z pohledu mladého kluka,který jde s nadšením do války a námořnictvo se mu líbí.Ale postupně dochází k tomu,že válka je naprosto nesmyslná a prvotní nadšení a hrdost se mění na boj o přežití a záchranu života.

02.05.2020 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech -  kniha první Tři mušketýři ještě po deseti letech - kniha první Alexandre Dumas, st.

Tahle kniha je už trochu slabší.Hlavně ta část po smrti Mazarina už je taková roztahaná,ale pořád osudy našich hrdinů ještě dokáží upoutat čtenáře a to je hlavní.

01.05.2020 4 z 5

Tři mušketýři po dvaceti letech Tři mušketýři po dvaceti letech Alexandre Dumas, st.

I tohle pokračování má docela napínavý průběh.I když ta část v Anglii a hlavně setkání se synem Milady už není tak dobré.Jinak ale je výborně popsáno stárnutí našich hrdinů.Závěr je tradiční a naši přátelé se dočkají zasloužené odměny.

27.04.2020 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Po dlouhé době jsem zase četl mušketýry a zase jsem si oživil všechna dobrodružství čtyř přátel,intriky mocných,souboje a další.Tuhle knihu jsem četl poprvé,když mi bylo asi šest let a pak ještě mnohokrát a letos jsem se k ní opět vrátil.Hlavně proto,že se mi ztratila kdysi poslední čtvrtá kniha a teď se mi jí konečně povedlo sehnat v antikvariátu a tak jsem dostal chuť si je zase jednou všechny knihy přečíst.Teď v téhle blbé době se mi to asi podaří.

23.04.2020 5 z 5

Traktor Traktor Jan Janík

Průměrně napsáno v budovatelském stylu a hodně naivně.Bohužel takhle se také dříve psalo.

23.04.2020 3 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Tak zatím poslední díl.Už se těším na pokračování,které vyjde v roce 2020.Wolfram a Beneš budou dále pokračovat ve své práci pro České království.Oba hrdinové vystupují jako čestní a spravedliví muži,kteří nesnášejí bezpráví a křivdy.

21.04.2020 5 z 5

Ozvěna výstřelů z Dallasu Ozvěna výstřelů z Dallasu Sergej Andrejevič Losev

Tuhle knihu jsem četl naposledy někdy v devadesátých letech.Celkem mě zaujala,protože předtím se o těchto atentátech moc nepsalo a když tak jenom nějaké domněnky.Tady už toho bylo celkem víc,i když se ani dneska nic přesného také neví.Přesto jsem si jí vzal znovu a přečetl a bylo to docela zajímavé.

21.04.2020 4 z 5

Války rudého muže Války rudého muže Miloslav Stingl

Je to velice dobře napsané.Jednotlivé příběhy bojů indiánů s bledými tvářemi mě dokázalo dost zaujmout i hlavně proto,že jsem řadu z nich vůbec neznal.Takže celkově hodnotím knihu na plný počet hvězd.

21.04.2020 5 z 5

Větrák Větrák Miroslav Graclík

Na tuhle knihu jsem se hodně těšil,protože herce Větrovce jsem měl rád.Ale docela mě zklamala.Čekal jsem také nějaké rozhovory s kolegy,moc jich nebylo.Asi proto,že se jich řada na něm dost podepsala.Spíš to na mne dělalo dojem,že je dost věcí,které by asi nebylo dobré ventilovat.Takže proto tak nízké hodnocení.

20.04.2020 3 z 5

Adam a Eva Adam a Eva Jan Kozák

Kniha se mi hodně líbí,protože hlavní hrdinové mají vlastnosti,které jsou také i moje.Pokud mají nějakou práci,které věří,tak se ženou za svým cílem bez ohledu na čas a peníze.Myslím si,že pokud chce člověk něčeho dosáhnou musí se chovat přesně takhle a mně se i tohle v životě vyplatilo.Nemá přece cenu polemizovat o tom,že něco bych chtěl,ale všichni mne nechápou,nechtějí mi pomoct atd.Podle mého názoru člověk musí nejdřív makat sám a až něco dokáže,tak to musí pořád vylepšovat a nebo se pustit do něčeho dalšího nového.Tohle jsem učil i svého syna a mám radost,když vidím zrovna v téhle blbé době,jak se chová,maká a nestěžuje si na špatný osud.A pokud se mi to povede,chtěl bych tohle naučit i svojí vnučku.

19.04.2020 5 z 5

Vraždy v pohraničí - Kriminální případy z let 1927-1956 Vraždy v pohraničí - Kriminální případy z let 1927-1956 Emil Hruška

Kriminální případy ze začátku minulého století jsou velice dobře napsané.Některé jsem již znal,ale naprostou většinu ne.Autor je přibližuje čtenáři svým osobitým stylem,nepřidává zbytečnou omáčku a tak se kniha dobře čte.Doporučuji všem,koho tohle období zajímá.

15.04.2020 5 z 5

Krvavý básník Nero Krvavý básník Nero Dezső Kosztolányi

Historický román o císaři,který vládl zpočátku velmi rozumně,ale pak u něho propukla nemoc a on se stal ještě horší než všichni jeho předchůdci a dovedl to tam,kam to dovedl.Ve svém světě si představoval,že je největší umělec v Římě (podobně jako jeho smutně proslulý strýc Caligula).Nakonec spáchal sebevraždu,protože nemohl unést,že není oblíbený.

06.04.2020 4 z 5

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

Moc hezky napsané povídky.Některé podobné příběhy jsem zažil na vlastní kůži.Příběh ze základky jsem také podobný prožil.Bydleli jsme totiž v Mostě.Pro zajímavost naše škola byla vedle kostela,který o mnoho později stěhovali na jiné místo.Bydlel jsem asi kilometr od školy a každý den jsem měl procházku tam a zpátky.Protože jsme chodili přes tehdejší vilovou část,která byla celkem pro nás malé kluky tajemná a dalo se tam prožít hodně dobrodružství.Bohužel se tam už nepodívám,protože naší čtvrť zbourali Američané při natáčení filmu Most u Remagenu a dneska je tam šachta.Škoda.Docela by mne to zajímalo vidět to znovu.

06.04.2020 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Vůbec mi to nesedělo.Je to napsané jakoby uspěchaně,Podrychtář Václav není a nebude můj oblíbenec.Jinak souhlasím s Dagmar 7028 co se týká textu.Víc dílů už číst nebudu.

02.04.2020 2 z 5

Krvavé léto 1945 Krvavé léto 1945 Jiří Padevět

Byla to asi práce získat všechny ty údaje.Na druhou stranu je to psáno alespoň pro mne příliš jednostranně.Chudáci němečtí vojáci a obyvatelé,které zlí Češi a Rusové jenom terorizovali,mlátili a znásilňovali.Bohužel ale ani slovo o tom,co se dělo na začátku okupace.Proto to neberu.

02.04.2020 4 z 5