pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

No tedy, tady jsem na rozpacích. Sbírám Kinga už nějaký pátek a v povídkách jsem také sečtený... ale tahle povídková kniha - tedy spíše povídky v ní obsažené - mě nijak výrazně neoslovily. Docela průměrný počin na Mistra. 3 z 5

04.10.2021 3 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

No já jsem tenhle díl louskal přes 2 měsíce... ne že by mě vyloženě nebavil, začátek byl dost zajímavý. Ale poté mi to přišlo moc filosofické a zdlouhavé. Nic moc akce cca až ve 3/4 knihy. No ale nevadí, protože přesto je to Temná Věž a to je prostě srdcovka. Těším se na další díly.

11.05.2021 3 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Parádní počtení, taková příjemná oddechovka, místy s docela dobrou a vypjatou akcí :) Jen je pravda že cca od půlky knihy se čtenář konfrontuje s jakoby "ajťáckou telenovelou". Ale samozřejmě... v době moderní jsou i technologie a hackerství moderní záležitostí. Každopádně takovej námět, kde by hlavní roli v řešení pandemie hrála roli třeba Enigma, to by pro mě bylo lepší kafe :D Nicméně seriózní literární počin a za mě 4 z 5.

04.12.2020 4 z 5

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Coffey... zázrak? Asi tak jako King a psaní !! Super četba ;)

17.09.2020 5 z 5

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Krásně čtivé, super série :)

16.09.2020 5 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Není to typické zakončení sérií - myslím gradující, plné akce a vyvrcholení s překvapením ... nicméně to z něj nedělá ani o trochu horší díl, než byly ty předchozí! Má něco do sebe, logicky vysvětlený děj a uspokojivý a optimistický konec. Akta Themis stojí za to !!!

13.06.2019 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Tak nějaké postavy ubyly, nějaké přibyly... avšak děj jede pořád stejným tempem a hlavně se vše zamotává do stále zajímavějších, ale stále přehledných uzlů, které - jak doufám - opět mistrovsky vysvětlí třetí díl "Jenom lidé" a dovede nás s hrdostí a bravurou - této trilogii vlastní - do překvapivého a snad i šťastného konce :)) 5 z 5

20.05.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

1. Díl akt Illuminae byla bomba už tím, že to bylo něco, co jsem nikdy neviděl co se týče grafického zpracování. Příběh byl též luxusní , no a díl číslo 2 , tento, mi už tak nápaditý nepřišel. Zaprvé to bylo něco, co už mě nadchlo jednou a podruhé už moc ne , a za druhé mi přišlo, že ten příběh byl protahovaný zbytečně na mnoho stránek , především v první polovině knihy. NICMÉNĚ!!! Děj opět skvělý , akce hodně , logické uvažování postav a děje nutí i Vás k neustálému přemítání nad dějem a tak to má být . 4 z 5

16.06.2018 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Má první zkušenost jak s několika autory, tak s antalogií ... No a docela velký překvapení ;) Nutno dodat, že téma nacismu chytne samo o sobě , autoři věděli kam sáhnout a hlavně - krásně se na toto téma vymyslí plno "zběsilostí" a právě toto zběsilé sci-fi bylo ZÁBAVNÉ !! 5 z 5ti ;)

14.02.2018 5 z 5

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Nikdy jsem nečetl komiks ... OSTUDO ! Protože tenhle VYNIKAJÍCÍ komiks mi dal nový pohled do světa kreslených příběhů. Vychutnával jsem si každý obrázek , tu propracovanost, a udivilo mě, že i ten příběh mě chytil. Jenom mě mrzí, po samých 600 stránkových knihách, že jsem to luskl za den :D Nevadí, určitě se po nějakém komiksu ještě kouknu :)

13.06.2017 5 z 5

Gestapo Gestapo Sven Hassel (p)

Do tří čtvrtin knihy čtivé jako blázen, typická Hasselovka. Ty poslední stránky mi ale daly zabrat. Děj se stává monotónním, omílá se pořád to samé - na tom samém místě a v tom samém prostředí. Světlé stránky tvoří akční pasáže ve věznících a v soudních procesech, převážně tvořené přímou řečí - a to já moc rád ;) Nicméně přečteno a uchováno v pozitivním světle.

06.12.2016 4 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Kniha se četla jedním dechem!! a tento spisovatel splnil má očekávání kvalitní knihy. Jen škoda, že už se jeho díla skoro neseženou v knihkupectvích.

01.11.2016 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Film je za mě lepší než kniha ... je to prasárna ale mě to baví :D

31.07.2024 3 z 5

Přežili jsme zkázu Titaniku Přežili jsme zkázu Titaniku Tom Kuntz

Tak to bylo mrazivé... surové vyprávění přeživších, ani si neumím představit tu noc :O

31.07.2024

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Souhlas s denoushem... mnohem víc se mi líbila obálka knihy než příběh samotnej - vynahrazuje to super grafika ;)

29.07.2024 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Někdy se to táhlo a trošku nudilo ale celkově to je povedená a zajímavá knížka. Rozdělil jsem si ji pomyslně na 3 části, přičemž první je na 4 hvězdy, druhá na 3 a poslední zas na 4 - tudíž průměr jsou 4 a takto hodnotím :)

16.04.2024 4 z 5

Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech Radkin Honzák

Velmi si vážím práce kolegy Honzáka, je to velmi sečtělý a životem zkušený muž. Jeho přístup je založen na ověřených zkušenostech a hlavně na SELSKÉM ROZUMU! Trošku se bojím dnešních trendů moderní doby - až tací, jako Honzákové nebudou radit a dělat osvětu, tak to bude teprve oříšek jak přežít - a to nejenom léčení ;)

19.06.2023 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Souhlasím že to bylo spíše na povídku, minimálně první polovina byla pro mě oříškem. Tak tak jsem se dostal do finále, které mě zase příjemně překvapilo. Takže hodnotím průměrně... ale jo, místy jsem se i trošku bál :)

12.03.2023 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Znamenitá série uskutečněná bezvadným autorem a mistrem kreslířem. To byla jízda, zámek a klíč jako série bude mít své místo na knihovně ještě dlouho - a zaslouženě.

20.02.2023 5 z 5

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Velice kladně hodnotím technické údaje a parametry a celkově se mi líbilo vyprávění v technických pojmech. Každopádně od cca půlky knihy je příběh jednolitý a vcelku repetitivní, hlavně to zdlouhavý popisování počasí, to byl masakr. Hlavní postava (autor) mi byl neskutečně protivnej... A teď odlehčeně ale upřímně - jediný co dělal bylo to, že buď spal, nebo lezl na můstek pozorovat. Jen komandoval a na práci skoro nesáhl, důstojník jak fík :D A takovej tam pak pomlouvá Göringa.

28.01.2021 3 z 5