Peace Peace komentáře u knih

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

"Dospělost se nepozná podle toho, že jsi ochotný umřít pro něco vznešeného, ale podle toho, že jsi pro to ochotný pokorně žít."

Nezapírám, že mě před přečtením tato kniha zaujala především pro to, že je srovnávána s mou srdcovkou "Hvězdy nám nepřály". Po přečtení však s tímto názorem nemohu souhlasit. Ano, jsou obě o lásce, nemoci a mladých lidech. Ano, obě jsou krásné. ALE každá úplně jiným způsobem.
Leo je klasický puberťák a i když mě v mnoha ohledech štval, pod tou slupkou se naštěstí schovává i úžasný člověk.
Je to nádherná kniha, kterou určitě doporučuji - nejen pro ten příběh samotný, ale i pro myšlenky, které často vedou k zamyšlení.

25.07.2014 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Milá knížka, která přináší zajímavou otázku k zamyšlení - je ve vztahu důležitější přátelství nebo láska? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, určitě neprohloupíte, když si příběh Anny a Jacka přečtete.

16.07.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

"Vlastně je to hrozně divné, že lidé ve světě tak plném válek a utrpení pohrdají bezpečím a věrností."

Začátek knihy je trošku zmatenější, dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou, zda má smysl číst dál. Ale pak do sebe vše začalo zapadat a nějakých 200 stran jsem četla jedním dechem, protože příběh je naprosto... dokonalý! Těším se na další díly - tentokrát doufám, že bez štítku o silných povahách, který je jednoznačně mimo mísu ;o)

12.07.2014 5 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Příjemná oddechovka. Některé situace byly sice trošku přitažené za vlasy, ale kdy jindy se nechat unášet vtipným a romantickým příběhem, když ne o dovolenkovém létě ;o)

06.07.2014 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

"Zkus se přičinit, ať svět pořád všechno tak nekazí."

Nádherná kniha, která vás vtáhne do roku 1918, ani nebudete vědět jak. Budete sice obklopeni válkou, španělskou chřipkou a vtíravým pachem cibule, ale zároveň zjistíte, že právě v těžkých chvílích v sobě člověk dokáže najít neutuchající vnitřní sílu a naději.

28.06.2014 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Kniha neurazí, nenadchne. Jde o příjemnou oddechovku, kterou jsem, v momentálně hektičtějším období, celkem uvítala.

06.06.2014 3 z 5

Klaudie na rozcestí Klaudie na rozcestí Beáta Matyášová

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Příběh je čtivý a jde o celkem příjemnou odpolední jednohubku.

16.05.2014 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Milý a příjemný únik od reality :o)

16.05.2014 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Na můj vkus přeslazené a předvídatelné. Kniha mě nijak zvlášť neoslovila, což je škoda, protože jsem se na její čtení těšila.

11.05.2014 2 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Děj měl spád, čtenář se nemá šanci začít nudit, což je hodně velké plus. U této autorky mám jen trošku problém se závěry knih - opět až moc mydlinek.

07.05.2014 4 z 5

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Zajímavá knížka, jedna z těch, která v člověku zůstane svým silným příběhem - právě proto, že se opravdu stal. Jediné, co mě nebavilo, byl závěr knihy, který obsahoval shrnující moudra a rozhovor s paní doktorkou, proto o jednu hvězdičku méně.

28.04.2014 4 z 5

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Pokračovaní knihy pro mě již nebylo tak zábavné jako prvotina, ale i tak jsem se bavila dobře.

12.04.2014 4 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Mezi oddechovkami se knížka umístila na vysokých příčkách mé oblíbenosti. Více než hlavní hrdinka samotná, mě bavili její přátelé - a homosexuálního kamaráda jsem jí vyloženě záviděla :o)

03.04.2014 5 z 5

Malináda Malináda Monika Petráková

Obsah knihy mě nijak neoslovil.. Děj, který mi neutkví v hlavě ani do druhého dne.

20.03.2014 2 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Kniha není hezká - vzhledem k tématu, ale popisuje skutečnost, jak krutý může svět být - a tu by si měl čas od času připomenout každý z nás...

07.03.2014 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Autorku obdivuji! Nejen pro spisovatelský um, který nezapře, ale především pro práci, kterou dělá s dětmi. Super kniha!

02.02.2014 5 z 5

Lov Lov Aubrey Clark (p)

Oproti předchozím dílům, bohužel zklamání, což je škoda, protože tato série se autorce opravdu povedla. Snad šlo jen o slabou chvilku a další díl bude opět ve formě :o)

20.12.2013 2 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Vtipné, milé.. Autorčin humor je mou krevní skupinou :o)

20.09.2013 4 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Nezklamala. Opět velmi dobrá kniha!

01.06.2013 5 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Mě se kniha, ač s řadou vzletných myšlenek, bohužel nedotkla.. Na mě tam těch velkých myšlenek bylo asi až moc.. Mám od něj ráda příběhové knihy, v této poloze je pro mě málo uvěřitelný.

31.05.2013 2 z 5