PetraBery PetraBery komentáře u knih

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Přiznám se, že všichni zúčastnění v knize (vyjma Milese a Nickyho) mi byli opravdu nesympatičtí, blogové zápisky mi přišly zbytečné a tak nějak nejsem z knihy nadšená. Kniha se četla svižně, ale Stephanie mi přišla až příliš naivní a Emily příliš vypočítavá a manipulativní . Některé níže uvedené přešlapy v knize pak můžou naštvat i tolerantní čtenáře, kteří chyby normálně spíše přehlížejí. Za mne mírné zklamání.

01.09.2019 3 z 5

Pavlík sám na světě Pavlík sám na světě Jens Sigsgaard

Kniha vybraná synem v knihovně jako jeho první půjčená. A dobrá volba, psáno přesně pro začínající čtenáře, textu akorát, vhodné obrázky a milý příběh. Po přečtení syn přiznal, že by ale tedy na světě sám být nechtěl, stýskalo by se mu :-).

01.09.2019 5 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Další knihy autorky se mi líbily více, přesto pohodové, oddechové a vtipné čtení. Gigolo Ryan, jedna vražda na hotelu a jaké to vlastně je, živit se jako „pekelný chlapec“, tak o tom všem je tato kniha. A mně to bavilo, doufám, že autorka zase něco napíše.

01.09.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha určitě není špatná, zajímavý rozjezd, kdy se Erik vrátí domů z práce a jeho snoubenka Joanna ho nepoznává… Do půlky mě kniha dost bavila a četla se jedna báseň, střídání vypravěčů dalo náhled na situaci z druhé strany. Jen později mi přišlo, že příběh nabral jiné obrátky a závěr mi přišel překombinovaný až moc. Ale četlo se to dobře.

Minulost Minulost Lee Child

Oproti jiným dílům je tento trochu poklidnější, akce se odehrává hlavně na konci knihy. Ale stejně jako jiné knihy ze série čtivé, napínavé a výborné čtení s oblíbeným hlavním hrdinou Jackem Reacherem, na které se vždy moc těším a které potom příliš rychle uteče.

30.07.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Výborné pokračování prvního dílu mě opět utvrdilo v tom, že tento autor je ve svém žánru jedničkou. Další osudy Citry / Smrtky Anastázie a Rowana / Smrtky Lucifera mě do děje vtáhly hned a já zběsile obracela stránky, abych věděla, jak se s novými situacemi poperou a jak se jim povede. Nedočkavě budu vyhlížet další díl.

30.07.2019 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

V této knize máme možnost strávit jeden rok na irském venkově po boku jednoduššího mladého muže jménem Johnsey, který po smrti rodičů nějak neví, co se sebou. Příběh se nečetl úplně snadno, je smutný a k zamyšlení. Vykreslení šikany a ústrků venkovanů je zpracované na výbornou.

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Další díl ze série Katie Maguireová, tentokrát stojí komisařka proti Andělu pomsty. Zákulisí prostituce, obchodu s bílým masem a pomsty, která se vymyká normálnímu myšlení. Celá kniha krásně odsýpá, tato hlavní hrdinka mi prostě sedí a budu se těšit na naše další setkání.

30.07.2019 4 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Od autorky jsem zatím nic nečetla, takže na knihu jsem byla zvědavá. Nebylo to zlé, ale ani nic tak skvělého, že bych nemohla přestat číst. Námět dobrý, zpracování průměrné, hlavní hrdinka Cara ničím nepřekvapila. Z finále jsem byla spíše na rozpacích, za mě to nebylo nějak ono. Tentokrát jen 3 *.

Agnes Agnes Hannah Kent

Hodně ponurý, smutný a temný příběh o Agnes, ženě odsouzené k trestu smrti za vraždu. Islandské podnebí a podmínky k životu jsou v knize skvěle vykresleny, stejně tak atmosféra v Kornsí, kam byla Agnes před popravou umístěna. Čtení knihy nebylo vůbec lehké, konec neměl jak překvapit, přesto jako prvotina opravdu podařené.

30.07.2019 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Druhý díl je ještě brutálnější, krvavější a akčnější než první a byla to zase parádní jízda. Tobiáš jako nesmrtelný upíří hrdina je skvělou volbou, jeho pomsta vrcholí a při tom neztrácí nic ze svého humoru. Pokud jste četli předchozí díl a líbil se vám, nebudete zklamaní.

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Druhá kniha autorky a zase spokojenost. Příběh nevlastních sester, Alison a Kitty, tragická nehoda a všechny její následky. Autorka opravdu dobře vystihla popis postižení i pobyt ve vězení. Nicméně konec mi přišel až moc překombinovaný, takže spíše 3,5 *.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další kniha jedné z nejlepších českých autorek. Vyprávění o osudu jedné rodiny, vnímání otce a dcery, odhalení rodinného tajemství – vše zahaleno mlčením a tichem. A psáno nádhernou češtinou a lehkou rukou. Ne vždy veselé, rozhodně ale ze života. Skvěle se to četlo.

03.07.2019 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Výborně napsaný thriller, kde od začátku víme, kdo stojí za zmizením dětí. Podaří se matce prokázat, že s ní děti v době zatčení byly a že jim neublížila? Bezmoc a strach Audry jsou popsané hodně uvěřitelně, celý příběh rychle pádí vpřed a nechybí napětí ani odpovídající konec. Povedená kniha.

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Třetí díl fantasy série, možná o něco málo slabší než předchozí dva, ale i tak to bylo výborné čtení. Mrzí mě osud Eliase, naopak Krkavec i Laia byly obě skvělé. Spousta akce, bojů, napětí, zvratů a překvapení. Na poslední díl se moc těším, určitě si ho nenechám ujít. 4,5 *

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

V knize běží dvě dějové linky. Z minulosti o životě na ostrově Porphyry, kde žije rodina strážce majáku, jeho žena a děti, především dvojčata Elizabeth a Emily a ze současnosti o dospívající problémové Morgan. Může mít stará dáma Elizabeth s Morgan něco společného? Odhalování starého rodinného tajemství, výborný popis přírody na ostrově a čtivý děj čeká na každého čtenáře v této knize.

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Po několika letech pauzy nová „Lanczovka“ a stejně jako další knihy od autorky pohodové, oddechové a vtipné čtení. Erika jako hlavní hrdinka příjemná ženská, která neměla vždy na růžích ustláno a dokázala se s tím se ctí poprat. Konec mi otevřený vůbec nepřišel, bylo to prostě fajn čtení.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Šesté setkání s Ericou Fosterovou bylo stejně jako v předchozích dílech čtivé, rychlé a povedené čtení. Další případ, jeho vyšetřování i nahlédnutí do osobního života detektivů. Tenhle autor mě pořád baví.

08.06.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Třetí kniha autorky a i tato mě bavila. Kam se ztratila Layla, přítelkyně hlavního hrdiny Finna? A kdo po letech oživuje vzpomínky a zasahuje Finnovi s novou partnerkou Ellen, která byla Laylinou sestrou, do života? Svižné čtení s celkem překvapivým závěrem. Přesto pro mě o něco málo slabší než předchozí knihy.

08.06.2019 3 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Trochu netradiční hlavní hrdina, muž Caleb, který je téměř plně neslyšící, vyšetřuje vraždu svého spolupracovníka a kamaráda. Čtivá, rychle ubíhající detektivka, kde pachatele lze uhádnout, ale konečné rozuzlení možná překvapí. O malinko lepší průměr, uvidíme, jak se autorka popere s případným dalším dílem.

08.06.2019 3 z 5