petraj30 petraj30 komentáře u knih

Dokonalý blok Dokonalý blok Blake Pierce

Ani nevím, jak pořádně začít...
Četlo se to celkem dobře, i když tu je pořád plno situací, díky kterým obracím oči v sloup a nevím, jestli se to v příštích dílech zlepší.
Inu, bylo to něco málo lepší než první díl, hlavně nezáživný začátek byl mnohem kratší. O vrahovy jsem neměla nejmenší potuchy, tudíž jeho jméno bylo pro mě překvapením.
Spoiler.
Opravdu nechápu, jak je možné, že má Crutchfield tolik zásadních informací o Jessie. Asi se to během dílů dozvím, ale jediné normální vysvětlení je, že má Jessie na sobě odposlouchávací zařízení s GPS lokátorem. Podle mě je nemožné, aby věděl tolik důvěrných podrobností.

Rozhodla jsme se, že tuhle sérii přečtu co možná nejdříve, protože chci vědět, jak to s Jessie dopadne a hlavně proto, abych to měla rychle za sebou. Ovšem si nemyslím, že se k těmto knihám ještě někdy vrátím

26.09.2024 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Trvalo poměrně dlouho, než se začaly řešit i jiné věci, než jen život Stepfordských paniček. Pak už jsem knihu nemohla odložit.
Možný spoiler:
I když to bylo velmi napínavé a hlavní hrdinka Jessie byla velice chytrá a vnímavá, těžko uvěřit, že nebyla tak vnímavá ke svému manželovi. Ale budiž.
Na rozjezd to špatné nebylo a spoustu věcí se stejně dozvíme až v pozdějších dílech. Ovšem na začátek je to průměr. Neurazí, nenadchne.

23.09.2024 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Byl to velmi jednoduchý příběh s velmi jednoduchým dějem, ale mě to mile překvapilo. Celá pointa detektivního příběhu byla vyzrazena hned na začátku, ale kdybych měla čekat až na konec, kde se většinou dozvídáme jak to bylo, tak bych se z toho na zadek neposadila. U této série nebudu muset přemýšlet, kdo co udělal. Všechno se dozvím takřka okamžitě.
Bylo to velmi klidné čtení, ale velice vtipné a čtivě napsané. Určitě se vrhnu na pokračování.

17.09.2024 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě, bez pochyby, nejlepší detektivka. I po tolika letech, kdy jsem tuto knihu nesčetněkrát četla, jsem z ní stále unešená a stejně ustrašená.
Naprosto fenomenální dílo, které doporučuji všemi deseti.

02.09.2024

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Podle komentářů bych očekávala mnohem krásnější a smysluplnější příběh.
Až na samotný epilog toho příběh mnoho postrádal.
V první řadě musím zmínit překlad. Nejsem si jistá jestli jsem dostala správnou verzi, ale tolik gramatických chyb se jen tak nevidí. Mnohdy věty nedávaly ani žádný smysl, proto jsem kolikrát hádala, co tím chtěl básník říct, a nakonec naprosto zbytečná kniha Eleca, která jen opakovala, co se už stalo slovo od slova a psaná stylem asi sedmiletého dítěte, které ještě nemá dostatečnou slovní zásobu.
Nebyl to špatný příběh. Ale i když mě psaná verze velmi odradila ani samotný obsah nebyl ničím originálním. Velmi se všem omlouvám, ale začínám být čím dál více náročnější čtenář a nevím, kam se to bude stupňovat. Kniha mě moc nepotěšila

26.08.2024 3 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Nooo, asi mi došla slova.
Nemůžu napsat, že by to byl nudný příběh, ale vzhledem k tomu o jaké téma se jednalo, by si jistě zasloužil širší pojetí s větší dávkou napětí. Takhle to působí jako krátká hororová pohádka před spaním.
Začátek byl trochu kostrbatý a vleklý, ale děj celkem ubíhal. Kniha se dobře četla, ale čím více děj gradoval, působilo to nevěrohodně.
Asi zkusím ještě jinou knihu od autora, ale tahle mi jednou stačila

19.08.2024 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Začátek knihy mě velmi mile překvapil, pak to šlo trochu z kopce a na konci jsem jen protáčela panenky.
Franceska se mi na začátku celkem líbila. Wolfa jsem hned nesoudila, protože jsem věděla, že ještě řekne proč se tak chová. Děj bohužel začal pokulhávat a nic moc se nedělo, bylo to pořád dokola jako na houpačce. Na konci Franceska udělala takovou pitomost, že mi to celé otrávila a úplně jsem na ni změnila názor. A jako vždycky bolestně prodlužovaný konec.
Nebylo to úplně špatné čtení z mafiánského prostředí, ale čekala bych víc akce a vyřizování účtů.

05.08.2024 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

(SPOILER) Už jsem nevěřila, že najdu spisovatele, který mě svým příběhem dokáže zvednou ze židle. První díl podle mě byl velmi přeceňovaný, ale druhý tomu nasadil korunu. Hustý!
Četlo se to samo do začátku do konce. Ano, všude se najdou zbytečné momenty, ale zbytek vám to vynahradí. Opravdu jsem byla nadšená.
Martin je pořád takový morous, ale tady se mi líbil o něco víc a myslím, že po tomto díle mu přiřknu nálepku "nesmrtelný".
Už si začínám zvykat na jména i na jejich policejní brigádu a neskutečně těším se na další díl.
Možný spoiler:
A kdo byl vrah? Na to jsem nepřišla. No, možná částečně, ale některé souvislosti mi docvakly dřív. A co Marianne...ne, že by se mi zrovna zamlouvala, ale přeju Martinovi štěstí, proto se na příští díl tak strašně těším. Tohle ovšem byla bomba

30.07.2024 5 z 5

Hraběnka a podkoní Hraběnka a podkoní Anne Ashley

Můj problém, že jsem pozdě zjistila, že se jedná o Harlequinku.
Na to, že to byl krátký příběh, bych ho ještě zkrátila, protože jsem častokrát přeskakovala. Naopak bych přestala pitvat "coby kdyby," více bych se zaměřila na popis postav, okolí a přidala nějakou dramatickou zápletku, která už stejně byla naznačená a všechno dotvořila. Tohle nebylo moc dobré čtení..

22.07.2024 2 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Stará dobrá klasika. Každý ví, o čem je řeč a každý zná podrobnosti. To jsem si myslela i já. Od začátku jsem s jistotou věděla kdo je vrah, ale k mému velkému překvapení můj vrah v polovině knihy natáh brka. Z toho jsem byla úplně vedle. Potom už jsem knihu nepustila z ruky a musela jsem ji přečíst na jeden zátah a zjistit jméno skutečného vraha. Bylo to pro mě velké překvapení. Zapomněla jsem. Třeba to do příště nezapomenu:-)

11.07.2024

Záhadný skvost Záhadný skvost Amanda Quick (p)

Nebylo to úplně nejhorší, ale znám mnohem lepší knihy od AQ.
Alice se mi celkem líbila, ale byly chvíle, kdy jsem jí moc nerozuměla. S Hugem to bylo trochu těžší, ale hodně brzy podlehl kouzlu Alice a plnil všechna její přání a její prohřešky rychle odpouštěl.
Kniha velmi rychle ztratila svoje kouzlo a byla pro mě jako každá druhá, na kterou brzy zapomenu.

08.07.2024 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se dobře četla a moc mě bavila, ale nejsem z ní tak odvařená, jako mnozí čtenáři a jejich komentáře.
Celou dobu četby mi dělala problém všechna jména. Dále detailní popis téměř každé myšlenky nebo reakce a v neposlední řadě celková postava Martina Servaze ( ne že by ostatní členové policie nebo četnictva, nebo co to tam vlastně je, byli úplně normální). Prozatím na mě působí jako padavka. Ale třeba se to postupem dílů zlepší.
Některé věci zůstaly nedořešené a spousta otázek nezodpovězených.
A Julian? Jen doufám, že to není to, co si myslím.
Vím, že jsem hodně kritizovala, ale i tak se mi to celkem líbilo. Bylo to zase něco jiného, než jsem zvyklá. V jistém směru originál, ale chce to trochu vypiloval slabiny

05.07.2024 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Bylo to moc pěkné čtení. Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili a ty jejich vtípky neměly chybu.
Začátek byl trochu zdlouhavý, ale to je pořád dokola. Prostě chvilku čekaj, než na to vlítnou. Pak si užívají, ale zároveň to pro ně není tak snadné, protože všechny jejich minulé záležitosti, ještě nejsou zcela u konce. Pak přijde velké haló a je konec, tedy ne úplně, ale než se se vším smíří, je to na dlouho. A pak přichází konec v pravém slova smyslu.
Sečteno a podtrženo, byl to krásný příběh, i když je podobný mnoha jiným. A mohl být o pár vět delší.

01.07.2024 5 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Tuto knihu mám moc ráda. Ještě párkrát si ji přečtu a budu moci recitovat slovo od slova. Ale co, je to sázka na jistotu a jak je vidět, mě to neomrzí. I filmové zpracování je velmi povedené.
Už od začátku tu bylo mnoho jmen, ale z minulosti vím, že je dobrý nápad přepsat si počáteční rodokmen, pak už to jede jako po másle.
Takže říkám ano, ke knize se s radostí vrátím

27.06.2024

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Celá série se mi moc líbila. Na rozdíl od erotických románů, které jsou mnohdy stejné a ničím se neodlišují, na tento jen tak nezapomenu.
Mount se mi moc líbil v minulých dílech, tady příliš majetnický a moc se obával. Trochu se změnil. A Kiera se mi až tady začala líbit.
Nato, že to byl poslední díl, byl podle mě zkrácený. S dějem bych si ještě trochu pohrála. Jinak jsem moc spokojená

24.06.2024 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Úžasný příběh, velmi zajímavá a neotřelá zápletka, a samozřejmě nenahraditelné postavy.
Možný spoiler.
Bylo smutné, že o život muselo přijít dítě, ale nebyl na to kladen tak velký důraz. Každou kapitolou jsem prožívala jiné emoce a musím napsat, že ti milí lidé ze zapadlé malé vesničky mě dokázali zabavit všeho smutku a chmur. Velmi jsem se bavila při čtení, kdy se všichni sešli. Kdybych mohla, hned se tam odstěhuju. Nádherná příroda, krásné a klidné vyprávění, co víc si přát.
Těším se na další díl a doufám, že bude stejně tak skvělý, jako tento. Bylo to zkrátka milé čtení.

21.06.2024 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Vážně povedené love story. Zbývá mi přečíst poslední díl, ale to je detail a třešnička zároveň.
Lachlan se mi líbí. Sice jeho chování v mnoha věcech neschvaluju, ale v knize mi to tak nevadí. Kiera byla pro mě oříšek, ale po přečtení tohoto dílu nemůžu říct, že by na mě udělala dobrý dojem. Nicméně, kdyby se chovala jen trochu jinak, už by to pozměnilo celý příběh a nebylo by to ono. Proto přivírám nad jejich nedostatky oči a nechávám se unášet příběhem. Opět tu byl náznak slibného začátku pro příště. Moc se těším.

17.06.2024 5 z 5

Užívej noci Užívej noci Linda S. Howington

To bylo sladký až hrůza. První dvě povídky nemá ani cenu hodnotit, protože to bylo jen průhledné klišé a po přečtení poslední povídky už ani nevím, o čem to bylo.
To nejlepší nakonec. Tedy alespoň podle mě, ale rozhodně by si poslední povídka zasloužila obsáhlejší zpracování. Samozřejmě to taky bylo stereotypní vyprávění, ale rozhodně lepší než první dvě.
Co mě neuvěřitelně iritovalo bylo jejich pitvání vztahu "coby kdyby." Kdyby tam nebyly detailně popsány pocity všech hlavních hrdinů, byla by kniha poloviční.
Raději nějakou jinou knihu od této spisovatelky, vím že to umí líp

13.06.2024 2 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Jo, to bylo pořádný vzrůšo. Přečetla jsem to tak rychle, že ani nevím jak a po přečtení poslední věty jsem chtěla otevřít i druhou knihu. Ale to až jindy.
Jsem zvědavá, co by muž jako Lachlan udělal mně, protože slovo "ne" používám v jednou kuse. A Kiera ..no.., ještě mě čekají dvě knihy, tak ji pak snad dokážu objektivně posoudit.
Sice mi tu pár věcí na můj vkus moc nesedí, ale jinak je to kniha se vším všudy.
Moc se mi to líbí, je to vzrušující a velmi rychlé čtení. Jen tak dál.

10.06.2024 4 z 5

Vražedná nevinnost Vražedná nevinnost Nora Roberts

Byl to pěkný a zajímavý příběh, trochu drsnější než obvykle. Klidně bych se obešla bez určitých pasáží, které stejně slouží jen k nafouknutí děje. Na druhou stranu bych tam ráda přidala návštěvu s matkou hlavní hrdinky a taky jejího bývalého přítele. Osobní návštěva by byla větší vzrůšo než povídání po telefonu.
Cara byla z počátku taková uťáplá, ale postupem děje se začala měnit k lepšímu. A Tucker...byl prostě Tucker.
Pozor možný spoiler:
Do očí bijící bylo, že Dwayn se rozpovídal až těsně na konci před další skorovraždou, jak a co ho strašně trápí.
Ale jinak se mi to líbilo.

07.06.2024 4 z 5