petraj30 petraj30 komentáře u knih

To chce zloděje To chce zloděje Kay Hooper

Už si nepřečtu nic, co má pod 200 stran. Na čtečce to není poznat, ale bohužel musím napsat, že to byla blbost. Průhledná a velice předvídatelná.
Anotace se mi zdála velmi zajímavá. Možná by byla, ale to platí jen pro obsáhlejší knihy.
Tohle mi opravdu nesedělo

29.06.2022 1 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Velmi mě zaujala anotace i obálka, vysoké hodnocení tomu jen nahrávalo, ale zanechalo to ve mně rozporuplné pocity. Podle mě to bylo strašně překombinované a nevěrohodné. Něco působilo jako sci-fi. Na začátku jsem ani nevěděla, o co jde.
I když tam hlavní postavy měly dost velký prostor, tak jsem se několikrát přistihla, že jim vůbec nerozumím a nevím, co chtějí.
Nechci úplně říct, že mě kniha nebavila, rozhodně byla originální, jen nesplnila moje představy.

27.06.2022 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Od této autorky jsem četla zatím jen V údolí lišek. Tato kniha byla v lecčem stejná. Po první kapitole mi málem vypadly oči z důlků, ale po tom to opět utichlo. Ani vražda nedokázala zvednout napětí. Byla to dost velká nuda až do poslední třetiny. Pak přišlo všechno najednou a já zase zůstala s pusou dokořán.
Možný spoiler.
Mým prvním tipem na vraha, byl John. Nevěřila jsem, že může být tak poblázněný a honí se za vrahem... Proč vlastně? Upřímně, jsem mu nevěřila do poslední stránky. Ani nevím proč. Všichni se chovali svým způsobem zvláštně a na každé postavě mi něco vadilo.
Nebylo to špatné čtení, ale z počátku to bylo velmi chaotické a nudné. Konec byl sice velmi překvapivý, ale bohužel. Jednou mi to stačilo.

23.06.2022 3 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Myslím, že od této autorky mě žádná kniha zklamat nemůže. Sice tu bylo něco přitažené za vlasy a taky velká shoda náhod, ale vše bylo tak věrohodně popsané, že jsem tomu bezmezně věřila.
Justin byl úžasný, o tom žádná, nicméně Celia byla oříšek. Ze začátku působila jako úzkoprsé a nerozhodné telátko. Postupem času samozřejmě změnila svoje chování, ale pořád tu bylo něco, co mi vadilo, ale budiž, nikdo není dokonalý.
Já jsem napsrosto spokojená. Tato kniha působila jako balzám a určitě se k ní ještě vrátím.

21.06.2022 5 z 5

Posvěcené zlo Posvěcené zlo Nora Roberts

Velmi povedená detektivka, jen byla podle mě až moc přeslazená. Více bych se zaměřila na druhou linku příběhu.
Možný spoiler.
Vraha jsem přímo neuhádla, ale už na začátku mě trklo, že to musí být někdo ze stanice, takže to zase tak velké překvapení nebylo.
Kniha se dobře četla, ale místy to bylo dost táhlé, konec bych zase o pár stránek prodloužila, ale to já vždycky. Určitě se ke knize vrátím

20.06.2022 4 z 5

Půlnoční krystal Půlnoční krystal Amanda Quick (p)

Bylo to moc pěkné, více napínavé než minulé díly a velmi se mi líbilo, že se spojili 2 tábory, které spolu dlouhá léta bojovaly.
Obě postavy mi byly sympatické ale nejvíce se mi líbil prachový králíček Gibson.
Tímto dílem to klidně mohlo skončit, ale vůbec mi nevadí, že tam ještě jeden zbývá.

15.06.2022 4 z 5

Mrazivé sny Mrazivé sny Kay Hooper

Uff... No, čekala jsem trochu víc. Přišlo mi to strašně nesourodé, děj skákal od někud někam. Několikrát jsem byla úplně ztracená, protože jsem vůbec nepochopila jakou roli znázorňují Gabe a Roxanne, a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.
Ústřední dvojice byla celkem v pohodě, ale neměla tolik prostoru jako ostatní. Ten konec, pokud to vůbec konec byl, byla podle mě jen ztráta času a velice mě zklamal . Spousta věcí byla nezodpovězena a myslím, že další díl bude o něčem jiném, takže se smysl tohoto případu zřejmě nedovím.
Souhlasím s předchozími komentáři, že napětí stagnovalo a děj se autorka snažila vyplnit mučením a nechutností. Prozatím nejslabší díl.

13.06.2022 2 z 5

Vždy přijde jaro Vždy přijde jaro Julie Garwood

Upřímně jsem ani nedoufala, že by tato knížka mohla za něco stát, ale byla jsem potěšená. Moje nadšení s přibývajícími díly sláblo, ale tento závěrečný se velmi povedl.
Bylo to poněkud drsné čtení, ale skončilo více něž dobře pro všechny hrdiny.
Mně se líbili všichni bratři a ani Cole nebyl výjimka.
Něco jsem z minulých dílů zapomněla, ale velice ráda se k některým dílům vrátím. Ten úvodní byl nejlepší, a tento mu může směle konkurovat.

09.06.2022 5 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Moc pěkný příběh a velká škoda, že to končí.
Na Bena jsem se těšila od prvního dílu a vůbec mě nezklamal, bohužel totéž nemůžu napsat o Reece. Podle mě Bena jen využívala a chvílemi to hrála na obě strany. Na konci se sice zachovala správně, ale na 100% bych jí nevěřila.
Tak trochu jsem na konci očekávala společné setkání, ale ostatní hrdinové byli zmíněni jen v jedné kapitole, což mě moc mrzí.
Celá série se mi moc líbila, s chutí si ji přečtu znovu, jen 3. díl byl podle mě trochu mimo.

07.06.2022 5 z 5

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Byl to pěkný příběh, ale očekávala jsem mnohem víc. V minulých dílech na sebe magie jen jemně upozorňovala, ale tady byla přímo dotěrná a rušivá. Ovšem když magii pominu, můžu napsat, že to byl krásný příběh.
Mia se mi moc líbila, jen Samovi bych moc nevěřila, ale každý může udělat chybu nebo dospět a vše si zpětně uvědomit.
Tato trilogie mě celkem potěšila a v budoucnu se k ní ještě vrátím, ale nějaké pasáže zřejmě vynechám

27.05.2022 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Velmi se těším na závěrečný díl. Ne proto, že by se mi hašteření sourozenců a jejich poloviček nelíbilo, ale hlavně proto, že se těším na závěrečně rozuzlení případu smrti jejich rodičů, který se táhne od úplného začátku.
Tento díl se mi velice líbil. Gabriel i Virginie byli oba skvělí, tentokrát mě ale dopalovala jejich babička a generál k tomu. Občas jsem si zasmála...Co víc si přát? Snad jen vědět, kdo je vrah. Moc pěkné.

25.05.2022 4 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Tento díl na mě vůbec nezapůsobil. Je mi to líto, ale jdu proti proudu. Od začátku mi dělalo strašný problém se začíst. Myslela jsem, že to pomine, až se kniha přenese do jiné fáze, ale bylo to pořád stejně utahané a pro mě bohužel i nudné.
Charlie mi byla protivná. Vadilo mi na ní úplně všechno a ani tu její lásku bych jí nevěřila.
Cain byl sice skvělý, ale ani přesto jsem si k němu nedokázala najít cestu.
Vůbec nevím, co se stalo, ale tato kniha jakoby do celé série snad ani nepatřila. Snad ten závěrečný díl si zlepší reputaci.

23.05.2022 3 z 5

Série Série John Lutz

Více brutality a krve než v minule. Bohužel, další knihy z této série k dispozici nemám, takže tímto zdařilým a krvavým výstupem pro mě Frank Quinn uzavřel své případy.
První kapitola byla tak nechutná, že jsem si na okamžik myslela, že jsem sáhla po knize jiného spisovatele.
Když se začala objevovat druhá dějová linka, očekávala jsem, že se z toho vyklube něco úplně jiného, ale velmi mě překvapilo, kam to všechno vedlo. Sice jsem se občas nudila a nutila ke čtení, ale ten konec byl naprosto špičkový a vysvětlený do nejmenších detailů. Snad jen kvůli tomu konci se ke knize ještě vrátím. Bylo to skvělé, ale chtělo by to ještě vylepšit

20.05.2022 4 z 5

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Na tento díl jsem se těšila hlavně proto, že Nell mi v minulém díle přišla až moc klidná. Teď se dostala do popředí temperamentnější Ripley, ale pořád jsem tam nenašla to, co jsem předpokládala. Tento díl, ačkoliv se četl opět velice dobře, nedosáhl kvalit prvního dílu. Ta duchařská zápletka jakoby tam snad ani nepatřila.
Nemůžu napsat, že by mě to zklamalo, ale očekávala jsem víc. I přesto se velice těším na poslední díl.

17.05.2022 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Začátek byl podle mě trochu ucouraný. Na druhou stranu musíme se přece nějak seznámit s prostředím, postavami i s jejich vztahy a problémy. No... nečetla jsem to úplně dopodrobna.
Možný spoiler: Pořád jsem se sama sebe ptala, která z těch dvou byla tichá dívka? Na začátku to bylo jasné, ale s přibývajícími stránkami a problémy, jsem si už tak jistá nebyla. Čím jsem si ale byla jistá, byl pochopitelně vrah a to ještě dřív, než udeřil. Tam se ani nikdo jiný nenabízel. Ale i přesto jsem se na konci dočkala malého překvapení.
Rozhodně to bylo velice zajímavé čtení (v zajímavém prostředí) a na konci i velice napínavé. Nedám plný počet hvězdiček, i když mě kniha zaujala a moc se mi líbila, k dokonalosti jí ještě něco schází.

13.05.2022 4 z 5

Spalující lampa Spalující lampa Amanda Quick (p)

Tento díl se mi velmi líbil. Ani mě nezajímá jestli to všechno na sebe navazuje nebo ne. Kdybych se pídila po detailech, asi bych se zbláznila. Možná až tuto sérii budu číst podruhé tak si začnu sepisovat poznámky a rodokmeny.
Oba hrdinové se mi moc líbili, krásně to mezi nimi od začátku jiskřilo, to je u všech dílů stejné, ale přece pokaždé jiné. Objevili se tu i hrdinové z 6. dílu Dokonalý jed, čímž jsem si připomněla nějaké detaily.
Bylo to moc pěkně strávené odpoledne.

12.05.2022 5 z 5

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Už jsem pomalu ztrácela naději, že najdu nějakou romantickou sérii se slušným základem, ale tato se vyvíjí velmi slibně. Velmi pěkně tu byla zakomponovaná magie, nenásilně, jen tak jemně se vtírala do děje a dělala jej zajímavějším.
Nell byla miloučká osůbka se složitou minulostí a otevírala se velmi pozvolna. Na její sestřičky se těším o něco víc, protože jsou větší dračice. A o taky Zackovi nemůžu napsat nic nelichotivého
Kniha se mi velmi líbila, jen konec byl podle mě zkrácený, vše podstatné bylo řečeno, ale přece jen bych ho více rozvedla. Prozatím jsem moc spokojená.

09.05.2022 5 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Velice povedený a originální příběh.
Kdybych si prošla něčím podobným jako Reece, možná bych se chovala podobně, ale ty naschvály co se jí stávaly, by mě spolehlivě dostaly do blázince. Broody byl zpočátku nedůvěřivý, ale měnil svoje rozhodnutí a dokonce omlouval. Líbilo se mi, jak společně s Joanií vyháněli zlo zlem. Nebyli k Reece tak milí a soucitní, jak by se od nich očekávalo.
Vraha jsem uhádla v podstatě hned. Myslím, že ti vnímavější to taky hned pochopili.
Opět krásně popsaná krajina, kam bych se s radostí přestěhovala, vrah - nevrah. Jediné mínus dávám za to, že jsem během čtení přibrala pár kilo.
Jinak jsem jako vždy s knihou od Nory Roberts spokojená. Krásné.

05.05.2022 5 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Příběh Kacey byl velmi srdceryvný, ale ona měla náturu všechno ustát. Byla akční a ztřeštěná, kdežto Livie, miloučká, umírněnější a opatrnější. Každou chvíli jsem čekala, kdy to celé dolehne i na ni. Spíš jsem očekávala, že vybuchne jako sopka, ale ona i ten svůj pád zvládla s grácií.
Ashtona mi bylo moc líto a plně chápu jeho chování. Ale i tady se nakonec odehrál happyend, stejně jako v podobných knihách s těmito tématy.
Nemůžu napsat, že tento příběh byl procházka růžovou zahradou, ale tak emocionálně vypjatý, jako první díl taky nebyl.
Nádherně se to celé četlo a moc se těším na další příběh. Jsem zvědavá, jestli se ukáže ten jejich "zázračný" doktor i v dalším díle.

02.05.2022 5 z 5

Okouzlení Okouzlení Ann Maxwell

Ani tento příběh nebyl kdovíjak úchvatný. Anotace naslibovala hory doly, ale skutečnost byla zcela jiná. Mělo to velký nápad, i minulý díl, ale nebylo to dotažené do konce. První díl byl moc pěkný, ale psaní zbylých dvou dílů se měl ujmout jiný.
Velmi často tu vystupovaly postavy z minulých dílů, kdežto Ariane a Simon vyplňovali volné chvilky jen aby se neřeklo. Žádnou cestu jsem si k nim najít nedokázala.
Nejlepší byla jednička. Pak už to mělo sestupnou tendenci.

27.04.2022 3 z 5