petraj30 petraj30 komentáře u knih

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Autorka má opravdu krásný styl psaní, a i když nad něčím obracím oči v sloup, je to proto, že mi ta doba přijde postavená na hlavu:-)
Hlavní hrdinka byla velice vytrvalá a ctižádostivá, samozřejmě i sobecká, ale dosáhla toho, po čem prahla.
Byla to z části fikce, ale takové příběhy musí být do jisté míry něčím přibarvené. Nicméně, mně se to líbilo a jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco málo o nástupu Tudorovců na trůn.
Jak už jsem psala u minulého komentáře, škoda, že učební látky nejsou psány takovýmto stylem.

27.09.2021 4 z 5

Zlodějka Zlodějka Nora Roberts

Popravdě jsem si nebyla jistá, jestli mě kniha bude bavit, ale bylo to vážně moc povedené. Hodně rychle jsem se začetla a knihu jsem nemohla jen tak odložit. Bylo to prostě originální ve všech směrech.
Oba hlavní hrdiny vidíme vyrůstat a dospívat společně ve velké rodině. Líbilo se mi jejich dohadování v dospívání a jejich postupné proměny. Ten konec mě pobavil a dá se říci, že pomsta byla opravdu sladká:-).
Tohle byl velmi povedený a nevšední zážitek. Krása!

23.09.2021 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Ačkoliv to bylo opět povedený díl, nesplnil moje očekávání. Strašně mi vadilo, že tam bylo více dějových linek a každá kapitola o někom jiném. V minulých dílech to bylo stejné, ale sem mi některé neseděly. Taky mě mrzelo, že členové Bratrstva měli v minulých dílech více prostoru a tady byli jen tak, aby se neřeklo.
Wrath a Beth byli prostě top. Jejich příběh byl ve všem dokonalý a moc se mi líbilo, co Wrath na konci udělal.
Tato série se mi moc líbí a vypadá, že to jen tak neskončí (za což jsem na jednu stranu ráda), ale tento díl za ostatními trochu pokulhává.

22.09.2021 3 z 5

Drsný chlap Drsný chlap Sandra Brown

Po delší době jsem si vzala opět něco od SB a nějak jsem se nestačila divit. Bylo sice pěkné, ale moc melancholické a to mi právě do těch jejích krimi příběhů moc nesedí. Tady převládala právě ta romantická část a i když to bylo pěkně a věcně popsané, tak krimi zápletka se mi přece jen líbila víc. Ten konec kdo je a kdo není pachatelem, byl zajímavý a hodně překvapivý. Taky mě to mohlo trknout, protože jsem poslední dobou četla knihy s podobným závěrem.
Bylo to pěkné a možná se ke knize v budoucnu vrátím, ale není to typická krimi, na kterou jsem od Sandry zvyklá.

21.09.2021 4 z 5

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Tahle kniha mě mile překvapila. Hned na začátku se mě zmocnil pocit nostalgie, protože mi kniha připomněla hodiny dějepisu. Vím, že to byla historická romance, ale kdyby všechna historická fakta byla psána stejným stylem, jakým píše autorka, tak bych měla hodiny dějepisu mnohem raději. I když se tu a tam našla hluchá místa, tak i přesto byl příběh napsán velmi čtivě. Hodně povedené

20.09.2021 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

No, to byl tedy zážitek. Pořád to ještě zpracovávám. Bože! Raději víc krve než tohle.
Nemyslím si, že jsem nějaká cíťa, ale jelikož jsem rodič, tak se na to právě dívám hlavně z tohoto pohledu. Něco takového si v reálném životě nedovedu představit, i když vím, že je to aktuální téma.
Tuto knihu jsem hltala od první do poslední stránky a modlila se, aby to dobře dopadlo. Uf... Bylo to prostě vynikající a opět lepší, než minulý díl.
Kim Stoneová mi svým charakterem ze začátku připomínala Eriku Fosterovou, a i když si obě získaly mé vřelé sympatie, Kim Stoneová je ještě o příčku výš.
Těším se na další díl, ale jestli to takhle půjde dál, tak začnu brát prášky na tlak:-):-)

16.09.2021 5 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Bylo to moc pěkné a oběma jsem to štěstí přála. Sice nejsem nijak předpojatá vůči gayům, ale na konci to podle mě bylo až moc přeslazené. Popravdě jsem v něco takového doufala i u Butche a Vishouse, ale i tak to s nimi bylo dobře dořešené.
Moc se těším na příběh s Laylou. Sice si budu muset ještě chvilku počkat, ale myslím, že to bude stát za to.
Je to skvělá série a já se moc těším na další pokračování.

15.09.2021 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další velmi vydařená česká krimi. Bylo to dokonce ještě lepší, než předchozí díl. Vraha jsem uhádla jen o několik minut dříve, než to bylo řečeno v knize. Bylo to vážně skvělé. Občas sama sebe přistihnu, že se zarážím nad tím, že se jedná o českou krimi. Někdy mi hodně vadí oslovování v pátém pádě, ale to je asi vše, co vůbec můžu vytknout.
Pokud se hned na začátku vyskytne osoba, vůči které mám silnou averzi, dělá mi problém se do příběh řádně vychutnat, ale tohle byl pravý opak.
Celá série je čím dál lepší. Moc se těším na další případ a tento vřele doporučuji!

13.09.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak tohle byl podle mě nejlepší díl. Bylo to jedním slovem úžasné!
Možný Spoiler:
I tady jsem znali pachatele zhruba od poloviny a já jsem si říkala, že už mě asi žádné překvapení nečeká. No, překvapení možná ne, ale bylo tu pár zajímavých okamžiků, kdy jsem doslova trnula hrůzou a jedna nečekaná vražda. Bryndza se na "svém vrahovi" dostatečně vyřádil.
Z celého čtení jsem nadšená, jen mi v jednom zajímavém okamžiku protestovala čtečka a zbytek jsem si musela dočítat na počítači:-)
Mrzí mě, že už se pomalu, ale jistě blížím ke konci. Erika a její tým jsou skvělí. Těším se na další díl.

09.09.2021 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Byl to opravdu krásný příběh, ale popravdě jsem očekávala něco jiného. Tohrovi jsem jeho štěstí přála, ale tady mi na něm něco vadilo. Ve všech předchozích dílech bylo zmiňováno, jak se utápí ve své ztrátě. Tady bylo vysvětleno, co všechno musí podstoupil, aby došel k osvobození. Fajn, ale nepřišlo mi, že by se k Autumn v jistých chvílích choval nějak přívětivě. Já si nejsem jistá, jestli by mě přesvědčil. Nějak jsem mu to nevěřila, a přitom jsem si ho z minulých dílů oblíbila. Celkem mě to mrzí. Ale pořád se těším na další díly a další párečky.
P.S.: Celou dobu mě strašně štvalo oslovení "Nijaká"

08.09.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělé! Bylo to velmi napínavé a výborně napsané. I když jsem si v některých případech dala dvě a dvě dohromady, tak i přesto mě ten konec hodně překvapil. Byl to velmi neotřelý a originální případ.
Erika tady ukázala trochu lidskosti, nebo mi to oproti minulým dílům tak alespoň přišlo. Jí i jejímu týmu fandím víc a víc. Moc se těším na další případ.

02.09.2021 5 z 5

Nachová dáma Nachová dáma Marlene Suson

Zřejmě už jsem takových slaďáren přečetla dost, proto mě tady nic moc nepřekvapilo. Bylo to sice pěkně podané, ale nijak záživné a občas se to vleklo.
Oba hlavní hrdinové měli svá pozitiva i negativa, ale nejvíce mě štvala Melanie. Občas se chovala až moc dětinsky na to že jí bylo 15 let.
Ten konec byl podle mě strašně uspěchaný a ještě tu nebylo vysvětleno plno věcí. Možná to má ještě pokračování. Za pár dní si na to nevzpomenu.

01.09.2021 3 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Další krásný díl. Hlavní dvojice mi byla hodně sympatická a jejich příběh se mi moc líbil, ale oproti ostatním byl jen romantický. Myslím si ale, že to ještě nebylo pořádně ukončené, zvlášť co se týče Manyho. Více se dozvíme zřejmě v dalších dílech.
Nejvíce vyčníval příběh Vishouse. Tam bylo od všeho trochu, ale popravdě každý z párů je zajímavý a já se moc těším na další párování a další příběhy z Bratrstva.

31.08.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

První díl se mi moc líbil, ale tohle bylo ještě lepší.
SPOILER:
Už několikrát jsem narazila na knihu, kdy člověk vezme spravedlnost do svých rukou a pomstí se podle svého. Z počátku jsem něco takového čekala i tady, ale bylo pro mě velké překvapení číst až takovou zvrácenost. Někoho takového jako byla ta "psycholožka" bych nechtěla ani za nic potkat. A pokud tato postava vychází ze skutečnosti.....?
Ten druhý případ byl taky dost otřesný, ale ten závěr a rozuzlení....Bomba. Něco takového bych neřekla ani omylem.
Jsem hodně zvědavá na další případ, Kim a její skvělý tým. Vážně skvělé! Doporučuji!

30.08.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

České krimi jsem nikdy neměla moc v oblibě, ale tato série mi byla doporučena jako mimořádně dobrá, tak jsem to zkusila.
Ten začátek na mě působil až moc těžkopádně, ale poté, co začalo vyplouvat na povrch víc a víc informací, to bylo mnohem záživnější, ale ten konec mě trochu zklamal. Ten motiv mi přišel trochu postavený na hlavu a k celkovému příběhu mi vůbec neseděl.
Ale byla jsem celkem překvapená, přestože jsem zvyklá číst světové krimi, tato se taky hodně povedla a jsem zvědavá na další díl.
P. S. : Josef Bergman mi byl hodně sympatický, ale z vedlejších postav jen Veronika. Škoda, že to nemělo nějakou dohru a nedozvěděla jsem se jako to dopadlo i s těmi ostatními. Ale jinak jsem moc spokojená

26.08.2021 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Tak si myslím, že Johnovi to štěstí musel přát každý. Na tento díl jsem čekala hodně dlouho a vůbec jsem se nenudila, byla to paráda. Xhex trošku vyměkla, ale abych pravdu řekla, tak se mi líbila víc, byla trochu lidštější a přístupnější. Strašně se těším na další díly. Je to vážně úžasná série a moc se mi líbí, jak je v každé knize dáván prostor i jiným párům a dalším příběhům.

25.08.2021 5 z 5

Podzimní milenec Podzimní milenec Ann Maxwell

Moc pěkné čtení. Byla to pohádka divokého západu. I když už jsem něco podobného četla, tak i přesto to na mě udělalo velký dojem. Od začátku jsem nemohla knihu odložit. Hunter by byl zřejmě poslední muž na světě kterého bych si vybrala, ale bez něj by se ta kniha neobešla. Příběh byl velice čtivý a napínavý. Moc se mi líbí jak autorka popisuje krajinu a přírodu. Tento díl se mimořádně vyvedl.

23.08.2021 4 z 5

Kouzla osudu Kouzla osudu Nora Roberts

Tohle se bohužel nepovedlo. Stěží jsem přečetla první příběh. Vůbec mě to nezaujalo. Tvorba Nory Roberts patří k mým oblíbeným, ale tohle jí prostě nesedlo. Připadalo mi, že si ukousla až moc velké sousto.

19.08.2021

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak to bylo drsný!. Chtěla jsem nějakou ostřejší krimi, ale tahle chvílemi hraničila až s nechutností. Nicméně jsem ráda, že těch barvitých popisů nebylo tolik.
Celá kniha se dobře a rychle četla, ale i přesto si myslím, že to chvílemi bylo zdlouhavé.
Pachatele jsem si nijak netroufala odhadnout, protože mi tam plno věcí nesedělo a stejně to všechno bylo řečeno až na konci. Ale byl to parádní konec.
Kim by zřejmě nevyhrála miss sympatie, ale v těch vyšších hodnostech to ani jinak nejde, nicméně se mi moc líbí její vyšetřovací tým.
Moc se mi to líbilo a jdu rychle na další díl.

18.08.2021 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Z této knihy jsem poněkud rozčarovaná a ještě se stále trochu vzpamatovávám, protože to byl opravdu nevšední zážitek. Od začátku se mi líbilo, jak je kniha psaná, jen jsem měla malý problém se jmény. Více mě zaujal děj odehrávající se v přítomnosti, ale obě časové linky byly zajímavé.
Byla to rozhodně zajímavá kniha, ale zřejmě bude patřit mezi knihy, ke kterým se již nevrátím. Jednou mi to stačilo

17.08.2021 4 z 5