petraj30 petraj30 komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Rebecca Hagan Lee

Moc pěkná a zajímavá kniha. Mělo to nějaké chyby, jen nevím jestli je to vinou autorky nebo překladu. Byl tam strašný zmatek ve jménech a ani po té spisovné stránce to nebylo kdoví jaké.
Ale příběh se mi moc líbil. Sice to bylo na začátku takové zamotané, ale o to zajímavější i napínavější.
Oba hrdinové se mi moc líbili, jsem ráda, že tu byli i hrdinové z minulého dílu.
Moc se těším na další příběhy, protože všichni "Svobodní muži" jsou úžasní. Ta jejich komunikace nemá chybu:-)

09.03.2021 5 z 5

Nevěsta na ocet Nevěsta na ocet Rebecca Hagan Lee

(SPOILER) Nebyl to špatný příběh. Líbilo se mi to, i přes to jak to bylo sentimentální.
Hlavní hrdina si usmyslel odjet do války, ale před tím musel najít vhodnou manželku. Ano, ano, to by ještě šlo, ale to jejich namlouvání opravdu nemohlo být kratší. Zhruba po pár minutách se domluvili na svatbě...
U Alyssy byl jeden velký problém a to byla její nemožná matka. Takže první půlka se točila kolem slibu, odpovědnosti a svatby. Druhá půlka popisuje Griffina a jeho působení ve válce a příběh Alyssy popisuje nevěstu na ocet.
Jelikož je to červená knihovna, tak asi nikoho nepřekvapí, že se hrdina vrátí, nicméně se z něj stává zlomený a zničený člověk.
Řekla bych, že teprve poslední čtvrtina kniha byla nejzajímavější a nejkrásnější. I když to byl velmi smutný příběh, tak to bylo moc pěkné a zajímavé čtení.

08.03.2021 4 z 5

Pohádky (21 pohádek) Pohádky (21 pohádek) Božena Němcová

Při prohledávání naší staré knihovny jsem našla řadu knih od Boženy Němcové a tuto knihu jsem našla dokonce třikrát, pokaždé v jiném obalu.
Krásné pohádky, nějaké známe I jako zfilmované. Některé jsou sice trochu delší, ne pro mě ale pro moje děti, které nevydrží tak dlouho poslouchat:-/. Je to dáno tímhle debilním obdobím, kdy děti opět přestává bavit vše, co před tím milovaly. Zbytek pohádek musí ještě počkat, aby jim děti vůbec rozuměly a hlavně na ně měly náladu. Teď je hodnocení jen na mně a nemohu jinak než pěti hvězdičkami. Kdo by nemiloval Boženu Němcovou?

07.03.2021 5 z 5

V područí lásky V područí lásky Stephanie Laurens (p)

Moc pěkný a zajímavý příběh.
Na začátku jsem měla trochu problém s oběma hlavním hrdiny a se řádně začíst, ale časem to pominulo. Sice kniha byla celkem dlouhá, ale autorka ráda popisuje práci a starosti okolo panství.
Royce se mi líbil, ale na začátku vážně působil jako vlk :-), ale Minerva mi přišla taková odměřená a rezervovaná, ale povolila.
To co mě v knize celkem štvalo, byly Roycovy sestry. Já bych je vyhodila po pár minutách.
Sice tuto sérii nečtu popořadě a popravdě ještě nemám všechny díly přečtené, ale chutí si je všechny seženu:-)
Taky mě mrzelo, že tu nebyl žádný pořádný prolog, ale jinak to bylo pěkné

05.03.2021 4 z 5

Vášeň Vášeň Nicole Jordan

Nebylo to špatné, ale očekávala jsem mnohem víc.
Hlavní hrdina Nicolas byl úžasný, ale hlavně byl světec, protože to tele které mu spisovatelka přivlastnila, bych nejraději uškrtila. Někdo možná chápal její důvody, proč se tak chovala, ale já bohužel to pochopení nemám.
Příběh to byl celkem pěkný, nicméně v některých částech táhlý a monotónní a hlavně mi to kazila postava hlavní hrdinky. Ten konec mohl být zase o kapánek delší, abychom se dozvěděli i o ostatních. Ale znám i horší příběhy.

04.03.2021 3 z 5

Vášeň pro hru Vášeň pro hru Sylvia Day

Moc pěkný příběh plný romantiky a napětí.
Maria a Christopher byli skvělí, jen si museli projít celu řadou nástrah a taky zjistit, že jsou postaveni jeden proti druhému.
Moc se mi líbila ta vedlejší dějová linka o špionáži a její mladší sestře.
Bylo to plynulé a občas vtipné, ale moc mě mrzí, že nebyly přeloženy další knihy ze série, protože pokračování příběhu o Mariině sestře Amelii by určitě stál za to a ty další jakbysmet.

03.03.2021 4 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Bohužel mě tento díl s Alexem Crossem zklamal. Pan James Patterson si vybírá neustále aktuální a přetrvávající témata, ve kterých popisuje čím dál nechutnější praktiky, aby udržel čtenáře v jistém napětí. Je to pro mě velmi zvláštní, ale ani toto opravdu příšerné téma se mnou nijak neotřáslo. Jindy by mě to možná položilo na lopatky, ale teď bohužel nic. Snažím se raději si nepřipouštět, že se něco takového děje.
Už jsem ani Alexovi nefandila. Něco mi přišlo až moc přitažené za vlasy a v podstatě mě ani nezajímalo jak to všechno skončí. Sice jsem tento díl přečetla, ale jsem celkem zklamaná. Možná si dám na čas od této série pokoj. Alex prozatím zůstává nesmrtelný a to mi do budoucna, kdy se k sérii i pokračování vrátím, bohatě stačí.

02.03.2021 3 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Moc jsem od knihy neočekávala, ale řekla bych že to patří mezi lepší tvorbu autorky.
Sice se musel něčím nafouknout děj, takže tam bylo pár hluchých míst hlavně ve druhé půlce příběhu. Taky jsem někdy nerozuměla jejich chování, ale i přesto se to celkem dobře četlo.
Oba hrdinové se mi až na nějaké chvilky moc líbili.
Občas jsem se zasmála. Ale ten konec byl na tom všem absolutně nejlepší a právě za ten konec dám 4 hvězdičky.

01.03.2021 4 z 5

Pohádky naší babičky Pohádky naší babičky Eliška Krásnohorská

Některé pohádky jsou kraťoučké, pro děti by byly ideální, ale moc se jim nelíbily. I když tam byly pohádky co ještě neslyšeli, mají raději tu originální verzi.
Některé z nich končí jinak než si pamatuji z dřívějška nebo je tam nějaký jiný rušivý element, ale už jsem četla tolik verzí, že ani nemohu říct, která je originální. Popravdě i mně se mi líbili jen nějaké pohádky. Takže se ke knize už asi vracet nebudeme

28.02.2021 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Ano, ano... po minulé odbočce se opět vracíme do starých známých kolejí vyšinuté a nechutné brutality.
Chris Carter má svůj nezaměnitelný styl psaní. Pokud si na konci kapitoly přečteme nějakou vulgární poznámku nebo nějaký příkaz, bude to hodně napínavé. Nicméně než se dobereme ke konečnému jádru věci musíme si ještě přečíst tři kapitoly o hledání parkovacích míst, vyhýbání se kolemjdoucích nebo životopis další oběti:-) Ale zkuste to nečíst. To prostě nejde. Jsou chvíle, kdy bych tu knihu nejraději rozcupovala na malilinkaté kousíčky:-)
Další mimořádně odporný díl, který jsem musela do slova a do písmene rozdýchávat. Po tom, co jsem už všechno četla, bych se už nemusela divit každé blbině, ale přijde nějaká kniha od Cartera a ta mě spolehlivě posadí na zadek.
Bylo to dokonale zamotané, ale na konci mi to bylo moc líto. Takže vlastně opět (ale jen lehce) soucítím s vrahem. Je to hodně surový díl, ale ten počet obětí je pořád malý. Vím že to dohání ten popis, ale přišlo mi to trochu táhlejší. Nicméně si nedovolím dát méně hvězdiček. Hunter a Garcia jsou skvělí.

26.02.2021 5 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Hodně zajímavá kniha. Velmi mě překvapila postava Jilli - žena neuvěřitelná manipulátorka, která miluje jen sebe a ostatní využívá. Na takovou osobu jsem ještě v knihách nenarazila. Tohle je taková detektivka skloubená s romantikou, takže je to spíš ta mírnější forma reality. Ale to, co tam Jilli předváděla, nikdy jako žena a ani jako matka nepochopím.
Tady mě ani nepřekvapilo, že byly všechny postavy úžasné a ten případ zapeklitý, skvělý a napínavý. JG je jasná volba na 5 hvězd. A i když hlavní postavy trpěli, tak já se někdy popadala za břicho. Jen ten konec mi přišel strašně rychle ukončený, ale jinak skvělé:-)

25.02.2021 5 z 5

Počestné lži Počestné lži Amanda Quick (p)

Hodně povedený příběh. Ani nevím, jestli to bylo tím, že tento příběh patří do moderní doby a ne viktoriánské, ale líbilo se mi to ještě o stupeň víc než minulý díl. Byla zachovaná i ta paranormální stránka.
Hlavní postavy nelze nemilovat. Jsou naprosto skvělí.
I to místo, kde se příběh odehrával bylo krásně popsané. Skvělá detektivní zápletka.
Všechno bylo skvělé. Ani chvíli jsem se nenudila a dobře se to četlo.
Tato kniha patří k těm lepším od AQ.

24.02.2021 5 z 5

Nebezpečná přitažlivost Nebezpečná přitažlivost Rexanne Becnel

Moc krásný příběh. Ani jsem od toho tolik neočekávala.
Ivan byl hrdina k pohledání, jen co je pravda. Chápala jsem jeho nálady, ale on si svou nenávist vybíjel na nevinných lidech, kteří mu vůbec neublížili. Lucy se mi líbila, ale strašně rychle mu to jeho chování odpouštěla. To já bych se nedala tak snadno koupit.
První půlka se mi líbila, bylo to rychlé svižné čtení, ale po druhé půlce přišla dlouhá rutina. Bylo to zbytečně prodlužované a i když jsem se při čtení nenudila, bylo to jen a jen tom vyslovit se.
Ale byla jsem mile překvapená. Vážně pěkný příběh.

23.02.2021 5 z 5

Skandál Skandál Gayle Callen

Bohužel půjdu proti proudu. Strašně mě to zklamalo. Musela jsem se do čtení strašně nutit a ještě jsem hodně přeskakovala. Vlastně vůbec nechápu, proč má kniha tak vysoké hodnocení
Ne, ne, ne a ne, vždyť tam vůbec o nic nešlo, nebyla tam žádná zápletka, prostě nic, co by tu nudu trochu oživilo.
Alexe bych si nevybrala, ani kdyby to byl poslední mužský na světě a Em si taky celou dobu jen na něco hrála a nežila svůj vlastní život, ale život druhých.
První díl se mi líbil mnohem víc, tam se alespoň něco dělo, ale tohle bylo pro mě jen další utrpení

22.02.2021 2 z 5

Nejkrásnější české pohádky Nejkrásnější české pohádky neznámý - neuveden

Nádherné pohádky a nádherné obrázky. Sice jsou to všechno pohádky, které známe z dětství jen v nové obalu, ale mě takové nikdy neomrzí. Je pravda, že takové pohádky jsem dlouho nečetla, tak jsem si je večerníčkovým čtením alespoň připomněla. Jsou tou pohádky od Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena a ty já mám moc ráda ať už v televizi nebo v knize. Jsem ráda, že i syn má tyto pohádky rád (už ani nevím co jiného bych mu četla:-))

21.02.2021 5 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Skvělý příběh se zajímavou detektivní zápletkou.
Duncan byl skvělý beze všech pochyb ale o Elise jsem taky nijak nepochybovala. Samozřejmě se předpokládá, že nebude úplně bez viny, ale aby to spáchala všechno...
Taky jsem byla moc ráda, že tato kniha má víc, jak jednu mrtvolu:-).
Celý příběh se točí převážně v policejním a soudním prostředí. Všude se řeší zapeklité vztahy a nejen ty milostné.
Byla to velice pěkná a rozmanitá kniha. Od první kapitoly mi dělalo problém knihu odložit. Pro příznivce Sandry Brown je to ideální čtení:-)

19.02.2021 5 z 5

Divoká Marsali Divoká Marsali Jillian Hunter

Uf... Jsem moc ráda, že jsem knihu dočetla a už nikdy víc. Podle mě to byla strašná blbost.
Hlavní hrdina byl prostě pitomec od začátku do konce. Marsali se mi naopak moc líbila, ta její divokost a nespoutanost byla úžasná a to je jedno z mála pozitiv na této knize.
Sice to byl příběh velmi rozmanitý, ale na mě to působilo jako guláš, ve kterém jsem se ztrácela. Mnohdy jsem obracela oči v sloup a strašně jsem se těšila, až to skončí. Taky jsem hodně přeskakovala. Je mi to líto a moc se omlouvám všem čtenářkám, kterým se tato kniha líbila, ale pro mě to dnes byla bída a utrpení.
Ano příběh byl moc vtipný, ale popravdě, jsem četla od této autorky vtipnější a mnohem lepší knihy.
Jedna hvězdička za hlavní hrdinku a druhá za tu vtipnou stránku celého příběhu, ale i tak je to s odřenýma ušima

18.02.2021 2 z 5

Moje drahá Caroline Moje drahá Caroline Adele Ashworth

Celkem pěkná a zajímavá kniha, má však nějaké to "ale".
Až na ten neohrabaný začátek se mi Brent moc líbil. Carolin jsem nikdy nebyla úplně jistá, kolikrát přišla chvíle, kdy bych ji něčím majzla po hlavě, a popravdě jsem se ani nedivila Brentovi, jak se k ní zachoval. Já bych ji taky vyhodila.
Ten začátek o tom, jak se oba poznávali, byl pěkný, ale strašně dlouhý, první půlku knihy se v podstatě nic nedělo. Ta krimi zápletka, jestli se to tak dá nazvat, mi přišla úplně zbytečná, bylo to jen zaplnění jednoho malého odstavce. Šlo to vymyslet i jinak, jak se dostat k tomu hlavnímu problému.
To jejich usmiřování bylo krásné i s tím malým překvapením, to větší překvapení přišlo na konci:-)
Byl to zdařilý a neotřelý příběh a zřejmě si ho ještě přečtu, i přesto "ale":-)

17.02.2021 4 z 5

Svůdný vévoda Svůdný vévoda Adele Ashworth

Bohužel jsem nesehnala ani první a ani poslední díl. Vzala jsem to středem a kniha se mi moc líbila.
Oba hrdinové byli úžasní, jen mě trochu štvalo spisovatelčino neustálé omílání , jak jsou oba krásní a dokonalí. Ten konec byl podle mě už překombinovaný, šlo to ukončit mnohem dřív, ale Olivie se na konci asi zbláznila a ten konec prodlužovala, dělala nesmyslné drahoty.
Nicméně zápletka a informace o výrobě parfémů mi přišly moc zajímavé a originální. Ráda si knihu přečtu znovu a snad seženu ostatní knihy i v naší knihovně. Moc pěkné:-)

16.02.2021 5 z 5

Bývalá milenka Bývalá milenka Rebecca Hagan Lee

I navzdory vysokému hodnocení jsem očekávala něco jiného. Autorka na začátku popisovala věci a okolnosti tak ledabyle, jako by se očekávalo, že už to má čtenář někde načtené. Přišlo mi to, jako bych nastupovala už do rozjetého vlaku. Ale budiž. Asi od poloviny to byl celkem plynulý a čtivý příběh, celkem pěkný, nicméně melancholický.
Vždy na konci kapitoly bylo zmíněno jméno překladatele. Co kapitola to jiný překladatel. Možná i to má za následek celkový zmatek.
Bohužel mě tento příběh tolik neoslovil, proto se raději vzdávám čtení následujících dílů této série. I tento díl jsem pročítala jen tak jedním okem a myslím, že u dalších dílů, by to bylo ještě horší.

15.02.2021 3 z 5