petraj30 petraj30 komentáře u knih

Čteme si s mámou Čteme si s mámou Eva Veberová

Známé i méně známé, dlouhé a krátké. Takové pohádky jsem našla v této knize, jsou tam i básničky a říkadla. Můj syn už z toho asi vyrostl, protože už ho baví něco jiného, tak je předčítám jen mladší dceři. Ano je to pořád to samé dokola, ale já jsem tuto knihu jako malá milovala a nikdy se u ní neudila. Kniha je vyplněna celkem pěknými obrázky, hodně barevnými. Mně se kniha moc líbila a jsem moc ráda, že ji mám doma, i když dnes je z toho různě poslepované salátové vydání:-)

14.02.2021 5 z 5

Tři osudy Tři osudy Nora Roberts

Krásná kniha. Něco takového se spíše hodí na tu trilogii, když tu máme tři párečky:-), tak mě to malinko mrzí, ale byl to i přesto úžasný zážitek.
Musím napsat, že ty hlavní hrdinky už nemohly být rozdílnější. Ze začátku mě Cleo a Tia hodně štvaly, ale jsme ráda, že se obě uklidnily a na konci už byly vcelku normální:-). Becca byla skvělá od začátku, stejně tak zbytek mužské populace.
Mnohdy jsem se i pobavila. Byla to skvělá kniha s trochou historie a potom ty příběhy k těm soškám a to osudové spojení dvojic. Moc pěkné.

12.02.2021 5 z 5

Svedení pravého gentlemana Svedení pravého gentlemana Victoria Alexander

Opět moc krásný a povedený příběh. Mrzí mě, že je to poslední díl, nicméně bylo to moc pěkně zakončené. Ale taky bych tam připsala nějakou rozvinutější připomínku o potomcích, i když se asi předpokládá, že nějaké měli.
Oliver se mi moc líbil. Sice jsem si nejdříve myslela, že je až moc mírumilovný i romantický, ale byla jsem ráda, že je to muž v pravém slova smyslu. Kathleen byla taky úžasná, ale jako minule mi ten konec přišel natahovaný, ale tentokrát to bylo proto, že si vyloženě vymýšlela, proč to tak nemůže být.
Všechny díly se mi moc líbily a i když tam nebyla žádná dramatická zápletka, tak vždycky přišel nějaký bod zlomu, který celý děj zamotal. Já se skvěle bavila. Určitě si celou sérii ještě přečtu:-)

11.02.2021 5 z 5

Tajemství ctnostné dámy Tajemství ctnostné dámy Victoria Alexander

Hodně povedený příběh, taky jsem válela smíchy.
Bylo to tak skvěle zamotané, že jsem se v tom i místy ztrácela já:-):-). Spíš mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, co všechno vědí - ona ví, že on neví a on neví, že ona ví a podobně:-):-)
Oba hrdinové byli skvělí, jen si myslím, že to na konci moc natahovali, už to pomalu ztrácelo svoje kouzlo. Nicméně ten rozhovor mezi oběma hrdiny na konci s údivy a přihlížením ostatních rodinných příslušníků byl k nezaplacení. To jsem vážně byla na vážkách jestli mám brečet nebo se smát.
Skvěle jsem se pobavila a moc se těším na další díl a škoda že konečný:-)

10.02.2021 5 z 5

Podraz Podraz James Patterson

Přišlo mi to, jako by spisovatel změnil styl psaní. Všechny okolnosti zůstaly zachovány, ale příběh se trochu změnil. Bylo to podle mě napínavější a živější. Taky jsem tušila, že se tam Craig ještě objeví, protože on nikdy úplně nezmizel.
Bylo to pěkné a svižné čtení. V každém díle jsem narazila na nějaké malé překvapení. i tady mě čekalo. Užila jsem si to, i když si myslím, že to podle mě nebyl klasický James Patterson tak, jak ho znám.

09.02.2021 5 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů James Patterson

(SPOILER) Další skvělý případ s Alexem Crossem. Tentokrát se podrobněji dozvídáme o minulosti respektive o smrti jeho manželky. Na konci byly opět velké dohady, jak to doopravdy bylo, ale snad už to má Alex konečně za sebou a zná celou pravdu.
Byla jsem moc ráda, že Alex opustil FBI a otevřel si vlastní soukromou praxi. Sice to bude pořád úzce spjato s jeho ostatními budoucími případy, ale tady bude svým vlastním pánem a už to je samo o sobě velkou výhodou.
Jeho úžasnou rodinku mám v oblibě čím dál víc a doufám, že se s ní budu setkávat i na dále. Je to příjemné odlehčení od neustálého napětí.
Ten samotný případ byl opět velmi otřesný, ale i zajímavý. Bylo to skvělé.

08.02.2021 5 z 5

50 báječných pohádek : + 12 super  omalovánek! 50 báječných pohádek : + 12 super omalovánek! Karin Stružková

Tahle sešitová knížka byla pro nás v začátcích, kdy jsem začínala dětem číst úplně ideální. Pohádky byly kraťoučké a srozumitelné s krásnými obrázky. Vzadu jsou navíc omalovánky. Sice ne všechny pohádky a příběhy byly úplně pro děti, ale já si zase přizpůsobila anebo raději úplně vynechala.

07.02.2021 4 z 5

Temná dáma Temná dáma Nora Roberts

Moc pěkný příběh. Sice ta zápletka byla trochu přitažená za vlasy, ale když se nad to člověk povznese, bylo to skvělé.
Miranda byla strašně tvrdá, ale mohla za to nestabilita a nezájem rodiny. Ryan byl vtipný a pohotový, měl naopak úžasnou rodinu (a moc mě mrzí, že neměli více prostoru) a s Mirandou to vážně uměl. Moc se mi líbila ta vedlejší dějová linka s uměním a s ostatními postavami.
Ten začátek na mě působil až moc depresivně, kvůli všem napjatým vztahům, občas jsem se i zasmála. Byl to moc zajímavý a povedený příběh, z těch lepších od Nory Roberts.

05.02.2021 5 z 5

Tajné touhy Tajné touhy Liz Carlyle

Z příběhu jsem celkem rozpačitá. Ten začátek byl krásný a mnohdy i vtipný, ale zhruba od poloviny to šlo strašně z kopce.
Frederica byla typickým učebnicovým příkladem, co všechno se děje těhotným ženám....Vážně? Já měla po celou dobu těhotenství jen obrovské chutě na meloun a ten zbytek nemůžu srovnávat:-). A taky jsem nezaznamenala ani u nikoho jiného z mého okolí takovou přecitlivělost. Bentley se mi líbil na začátku, ale pak se jeho chování strašně změnilo, stejně jako zbytek příběhu. Kromě toho, že měl Bentley obrovské výkyvy nálad, se po celou dobu nic moc nedělo. A na konci ho asi všechny špatné nálady najednou jen tak přešly.
Ta druhá půlka se mi tolik nelíbila. S odřenýma ušima 3 hvězdičky

04.02.2021 3 z 5

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Nedávala jsem tomuto příběhu moc nedějí, ale byla jsem mile překvapená. Líbilo se mi to více než úvodní díl. Ale sama nechápu, proč je to trilogie, když ty díly spolu vůbec nesouvisí. Jde jen o to, že se v každém příběhu vyskytuje nějaký drahokam, ale jinak ty díly nemají nic společného.
Byl to takový nevšední příběh, ale povídačky o kouzlech mi přišly zbytečné.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, jen bych se příště více zaměřila na popis ostatních.
Jak už to tak obvykle bývá, na konci se toho děje nejvíc, ale i přesto bych tam pár dovětků přidala, přišlo mi to v něčem neukončené a moc uspěchané.
Ale vážně to nebylo špatné. Možná, že si knihu ještě nechám na horší časy.

03.02.2021 4 z 5

Pošta od Mary Pošta od Mary James Patterson

Tak tohle byla bomba. Byl to velmi zajímavý příběh, ze kterého mi šel mráz po zádech.
Myslím, že bylo jasné, že vrahem asi nebude žena. Ovšem kdo byl skutečným vrahem jsem nepoznala, ale nebyla jsem až tak daleko se svými odhady. Motiv byl pro mě velkým překvapením, tak trochu mi to připomnělo Agathu Christie.
Nevím jestli se dá říci, že se u Alexe Crosse otevírá nová etapa jeho života, vše je jen tak lehce nastíněno, co se bude v budoucnu ještě řešit a dít. Ale upřímně jsem z té jeho práce rozpačitá. Tu bych změnila hned a vrátila se zpět k policii.
Vážně to byl moc zajímavý a nevšední případ. Po minulém díle to je top. Moc se těším na další.

02.02.2021 5 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny James Patterson

Minulý díl s Vlkem se mi moc líbil. V tomto díle to začalo hned všechno vybuchovat, což jsem moc nepobrala, ale Vlk asi změnil veškerou strategii.
Občas mi to přišlo moc pomotané a pomatené. Už se ani nesnažím rozluštit, kdo z kolegů Alexe Crosse je v tom všem kolotoči namočený, protože bych kolikrát řekla, že to jsou úplně všichni. A nejsem si jistá, jestli ten konec byl opravdu konec. Těch typů, kdo je pravý Vlk bylo už tolik a stejně se zase někde objevil, ať už opravdu on nebo další jiný kandidát.
Tentokrát jsem byla celkem zklamaná, něco podle mě postrádalo logiku a nebylo tak plynule napsané jako vždycky. Ale pořád mě zajímá, co bude dál...:-)

01.02.2021 3 z 5

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Tahle kniha mě bohužel v dětství minula, ale na druhou stranu jsem moc ráda, že některé pohádky byly zfilmované, tak jsem je mohla shlédnou alespoň v televizi. Moje kamarádka mi knihu půjčila a já si ji s radostí přečetla. Děti jsou na ni ještě moc malé, ale já se úžasně bavila a smála jsem se ještě druhý den. Myslím, že nikdo jiný by to takhle dokonale a ještě k tomu obráceně nezvládl napsat lépe.
Originální vtipné a pro mě nezapomenutelné... Hodně jsem se nasmála u pohádek O líném Honzovi a O chudém královstvíčku.
“Já ještě nikoho nevysvobozoval a ani nevím, zdali by mi to maminka dovolila. Snad by bylo dobře, kdybych se jí šel dřív zeptat!” :-):-):-) Co k tomu dodat?

31.01.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kdyby tady nevystupoval Robert a nebyla by tu občas až detailně moc popsaná nějaká brutální vraždička, tak bych řekla, že knihu napsal někdo úplně jiný. Bylo to jiné než obvykle. Ani lepší, ani horší, zkrátka jiné. Tady se blíže seznamujeme s Robertovým životem. Konečně.
V minulých knihách se objevila nějaká ta vražda hned na začátku a o napětí nebyla nouze až do konce. Tady to ohledně toho napětí z počátku nějak stagnovalo. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se úplně začetla, ale stejně to bylo něco úplně jiného, než jsem od Chrise Cartera zvyklá. Možná mi trochu vadila ta přílišná retrospektiva.
V minulých dílech se mi povětšinou stávalo, že jsem s vrahem i soucítila, ale tohle je jen bezohledné a nelítostné ničení beze špetky soucitu.
I přesto to byl velice napínavý a bravurně vymyšlený příběh a samozřejmě i místy nechutný. Bylo to jiné, ale můžu vůbec jinak hodnotit?...To určitě ne...:-)

29.01.2021 5 z 5

Túžba srdca Túžba srdca Johanna Lindsey

Moc krásný a povedený příběh. Takové příběhy ze středověku o rytířích a Vikinzích mám nejraději.
Jelikož jsem četla jako první knihu "Oddej se lásce," (která má být mimochodem jako třetí kniha v pořadí), tak jsem si udělala nějakou představu o hlavních hrdinech. Kristen jsem ve třetím díle moc nemusela, ale tady se mi moc líbila. I Royce byl skvělý. Oba neústupní a tvrdohlaví, to proto oba často trpěli.
Ve druhém i ve třetím díle najdeme stejné základy, kdy se muž snaží ženu "zotročit," ale jako celek je to úplně něco jiného.
Ten konec, kdy tam přijela jejich rodina se mi moc líbil a celkem mě zamrzelo, že první díl asi v češtině neseženu.
Byl to moc krásný a čtivý příběh a líbil se mi mnohem víc než třetí díl. Krásné!

28.01.2021

Vánoční proměny: Hrst zlata / Tři dary / Nápadnická sezóna Vánoční proměny: Hrst zlata / Tři dary / Nápadnická sezóna Mary Balogh

Tři kraťoučké povídky, které se odehrávají v období Vánoc.
První povídka se mi moc líbila. Jen ten začátek nebyl úplně mého gusta. Naštěstí se rychle změnilo místo pobytu a pak už se to četlo samo. Bylo pěkné jak se sešlo více náhod najednou a už to nebyly jen tak obyčejné Vánoční svátky, jak se původně plánovaly.
Druhá povídka mě vůbec nezaujala, protože tam byla trochu víc natvrdlá hlavní hrdinka a celé to kazila.
Třetí příběh byl moc krásný, poněkud více sentimentální, ale také moc vydařený. Hlavní hrdina se nechtěl ženit, ale hlavně se nechtěl zamilovat. Proč asi?...
Až na tu v pořadí druhou povídku to bylo moc povedené.

27.01.2021 4 z 5

Lord Belzebub Lord Belzebub Loretta Chase

Krásný, netradiční a velice vtipný příběh, který rozhodně nedoporučuji číst v plné čekárně lidí:-):-)
Jess byla naprosto skvělá. Pohotová, vnímavá a velice velice inteligentní. Řekla bych, že teď patří mezi nejchytřejší hrdinky, se kterými jsem se kdy díky četbě setkala.
Zato Sebastian byl tvrdý oříšek. Bohužel v dětství nepoznal moc lásky, tak se to na něm projevilo v dospělosti. Byl strašně náladový, ale podle mě to bylo někdy až moc přehrávané.
Příběh jsem si od začátku užívala. Byla to moc pěkná kniha a moc mě mrzí, že nebyly přeloženy další knihy z této série. Myslím, že by to stálo za to. Skvělé :-)

26.01.2021 5 z 5

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

Krásný příběh. Romantika skloubená s paranormálními jevy. Do toho všeho ještě detektivní zápletka...já se nenudila ani okamžik, mnohdy jsem se při jejich výměně názorů hodně pobavila. Oba hrdinové byli skvělí i všichni příbuzní.
Škoda, že už mám přečtený poslední díl, ale alespoň se dozvím, jak se seznámili ostatní. Moc pěkné

25.01.2021 5 z 5

Statek plný zvířátek Statek plný zvířátek Markéta Vydrová

Jediné leporelo, které přežilo opakované ataky mých dvou malých ničitelů :-):-)
Sice je to pro děti od dvou let, ale dala jsem je dětem hned na začátku, protože tam jsou nádherné obrázky zvířátek, řekla bych jedny z nejpovedenějších, co jsem kdy viděla. Až později jsem z něj dávala dětem úkoly. Ale stále si jej prohlížíme jen tak pro radost:-)
Takže doporučuji všem, i malým kazisvětům:-):-)

24.01.2021 5 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Moc se mi to líbilo. Hodně dlouho jsem od Sandry Brown nic nečetla a tím víc mi udělala radost tato detektivka s dosti zamotaným dějem.
Alex jsem celou dobu litovala a zároveň podezřívala, že je v tom všem kolotoči namočená víc, než se zdá. Naštěstí to nebylo tak hrozné, ale ta její minulost mě celkem překvapila. Ty ostatní postavy se mi taky moc líbili, tedy kromě Steffi - ta byla až moc ctižádostivá, tvrdá a využívala druhé k dosažení vlastních cílů.
Kdo byl ve skutečnosti vrahem, jsem nepoznala, ale každého podezřelého i nepodezřelého jsem typovala tak 10x. Stejně to odhalení bylo pro mě překvápko, i když to jméno zaznělo tak 2 stránky před koncem:-)
Byl to skvělý příběh, dobře promyšlený, jen ten konec byl useknutý. Jak se dozvím, co bylo dál?:-)

22.01.2021