petraj30 petraj30 komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moc pěkné a slaďoučké pokračování Romantických útěků. Nádherně popsané prostředí, až má člověk chuť vyrazit na cestu a tu nádheru vidět na vlastní oči.
Sophie byla miloučká osůbka s pozitivním pohledem na svět. Todd byl taky pohodář, jen mu déle trvalo, než pochopil určité věci.
Je to na stejné vlně jako první díl. Nenáročné čtení, které dokáže zvednout náladu a chuť se do něčeho zakousnout. Myslím, že po přečtení celé série neprojdu dveřmi:-).

08.11.2022 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Myslela jsem, že inspektor Gamache pojede řešit další případ do jiné vesničky, ale zůstává v Three Pines. Jen doufám, že hlavní postavy zůstanou a Three Pines nebude vyvražděn jako Midsomer.
Byl to velmi pěkný a poklidný příběh, sice poněkud zdlouhavý, ale jinak nemám co vytknout.
CC si svou smrt opravdu zasloužila, ale kdo to udělal a jak.. to byla záhada do poslední chvíle.
Líbím se mi celý vyšetřovací tým, jen mám zatím rozporuplné pocity z Yvette Nicholové, ale další díly jistě přinesou ovoce. Moc pěkné, těším se na pokračování.

04.11.2022 4 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

I když to měl být nejspíš příběh Axe a Elise, tak tomu dominovali Rhage, Mary a Bitty. Jsem zato velice ráda, protože jinak by to byl příběh o ničem. Axe byl skvělý člověk, ale ta nána, co si ji vybral...Konec byl podle mě geniální a Lassiter tomu nasadil korunu.
Upřímně, jsem zvědavá, co se bude dít dál v Bratrstvu, víc než ve výcvikovém kurzu. Ale jo, nebylo to tak špatné.

02.11.2022 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tohle bylo velice povedené čtení a podle mého názoru lepší než první díl. Sice tam bylo hodně nevěrohodných situací, i jak velmi malé detaily hrály důležitou roli, ale to prostě k tomuto typu detektivek sedí.
Mělo to spád od první stránky, a i když už znáte všechny okolnosti, pořád trnete hrůzou, jak to asi skončí. Jsem moc spokojená a těším se na další díl.

28.10.2022 5 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Po dlouhé době jsem se opět vrátila k Bratrstvu, jen to bylo z jiného úhlu pohledu. Stěžovat si rozhodně nemůžu, protože tam bylo všechno, co k sérii patří.
O Paradise jsem slyšela už v minulých dílech, teď se podrobila těžkému výcviku nováčků společně s pár vyvolenými, kteří prošli velmi zajímavou a nebezpečnou zkouškou. Z Craega mám ještě teď rozporuplné pocity, ne že by mi úplně neseděl, ale něco mi na něm vadí.
Bylo fajn zase si všechny členy připomenout a vidět je při výcviku.
Pěkné čtení, jen ten konec byl moc rychlý.

25.10.2022 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Na tuto knihu jsem se velice těšila, snad už jen kvůli velmi kladným komentářům. Velice klidný detektivní příběh, kde i slovo "detektivní" může být zavádějící. V lese byla nalezena zavražděná dáma, kterou měl každý rád. Rozjíždí se vyšetřování, které vede inspektor Barnaby, pardon Gamache. Jemně proplouvá do klidného života obyvatel půvabné vesničky a kromě svých problémů s podřízenými řeší i problémy ostatních, tím vychází najevo spousta malých tajemství, která vedou k vyšetření případu. Tečka.
Začátek mi dal hodně zabrat. Trvalo mi, než jsem se konečně začetla. Byla jsem zmatená ze všech jmen i velkého počtu postav a chvilku mi trvalo, něž jsem navykla stylu psaní. Začátek byl velice klidný, až nezáživný a já často utíkala k jiným myšlenkám. Teprve po první půlce se děj začal trochu rozbíhat, ale konec zase zapadl do nudného stereotypu. Tedy mně to přišlo nudné proto, že jsem již delší dobu tušila jméno pachatele.
Nicméně mi to opravdu připomnělo Vraždy v Midsomeru, a i tam se našli nudnější kousky. Rozhodně tomu dám ještě šanci, protože něco na tom skutečně je. Tohle není typ detektivek, které druhý den zapomenete a myslím, že ty další příběhy budou určitě lepší.

21.10.2022 3 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Možná to bylo o kousíček lepší než první díl, ale jinak to samé v bledě modrém. Ani v prvním díle neměly hlavní postavy lehký průběh života a ty další postavy, co mě ještě čekají, to budou mít zrovna tak.
Nechci být příliš negativní a upírat knize body, které si jistě zaslouží. Četlo se to dobře, objevilo se tu i lehké drama, ale jinak to není ničím výjimečný příběh. Omlouvám se, že nesdílím přílišné nadšení, ale dávám 4 hvězdičky.

18.10.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ze začátku jsem si nebyla jistá, proč má tato kniha ocenění. Z počátku to bylo velmi táhlé a mnohdy nudné. Chtělo to větší drive i při seznamování s ostatními charaktery, ale dalo se tím projít.
Možný spoiler
Ani nevím, kdy jsem začala mít jisté podezření, kdo za tím asi bude stát. Ovšem jaká bude jeho skutečná úloha, jsem neměla zdání. To jsem se dozvěděla až na konečných stránkách. I přesto musím napsat, že mě to velmi zaskočilo a nevycházím z údivu. Teď už konečně chápu to ocenění. Ne příliš emočně vyrovnaný Theo, na druhé straně tichá a uzavřená Alicia. Jak jen tohle dopadne?.....

14.10.2022 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tak jo. Byla to celkem zdařilá slaďoučká chuťovka, ale nalajnovaná takovým způsobem, až to bolí. Ale co? Takhle to je u většiny romanťáren a pořád to funguje. Něco podobného už jsem taky četla, vždyť je to pořád dokola. Bláznivé seznámení, bláznivé soužití, ještě bláznivější rozchod atd.
Nebylo to špatné, celkem to ubíhalo, ale když už máte něco načteno, tak vás to nepřekvapí.

11.10.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Po ne zrovna veselém konci minulého případu, jsem byla zvědavá, kdo zaujme "volné místo," a jak budou probíhat další vyšetřování. Myslím, že Penn se skvěle osvědčil a bude z něj velmi přínosná posila.
Možný spoiler:
Opět dva různé případy a mně z toho šla hlava kolem. U prvního případu se našlo několik mrtvol a vrah byl tak výborně podstrčen, až to bilo do očí. Druhý případ se zabýval zmizením mladé dívky. Proč zmizela, když k tomu neměla žádný důvod? Inu, důvod se vždycky najde.
Co kniha, to naprostý originál. Člověk se až diví, čeho všeho může být ten druhý schopen.
Skvělý tým Kim Stoneové zvládá vše. I za pochodu se lepí a dává dohromady. Byla to naprostá pecka. Chvíli jsem se smála, chvíli brečela. Opravdu "klobouk dolů"

07.10.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Předem chci opět poděkovat svým oblíbeným uživatelkám, že mě k této sérii přivedly. Byl to velmi pěkný, milý a vtipný příběh. Sice působil poněkud monotónním stylem, ale konec tomu dodal to správné koření.
Každý si myslí, že ví, co v životě přesně potřebuje, ale stačí malá služební cesta a všechny sny se zhroutí, jako domeček z karet. Přesně tohle potkalo Kate a vůbec to nebylo na škodu. Ben potřeboval chvilku, aby se otevřel a poupravil si svoje priority.
Pro mě to byl netradiční příběh, a i když byl podle mě začátek spíš kostrbatý a nesourodý, tak se mi to jako celek moc líbilo. Těším se na další

05.10.2022 4 z 5

Noční strach Noční strach John Lutz

Dnes jsem neměla svou obvyklou dávku trpělivosti, proto jsem knihu zavřela po přečtení několika kapitol. Velice se omlouvám, ale nedokázala jsem se přenést přes nudný začátek a objektivně knihu zhodnotit. Nedočteno.

03.10.2022

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Bylo to celkem pěkné zakončení, ale dosti přeslazené. "Všichni žili šťastně, až do smrti" je sice hezký konec, ale sem mi to nějak nezapadá.
Při zmínkách o vrahovi jsem si dala dvě a dvě dohromady a celou dobu jsem se obviňovala, kvůli takové absurditě. Tuhle blbost by asi zdravý člověk nevymyslel, ale bohužel to celé byla pravda. Velmi mě to zklamalo.
Celé se to četlo opravdu dobře, ale s koncem nejsem nijak spokojená. Je to série na jedno přečtení.

26.09.2022 3 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

Četlo se to opět velice dobře, ale už to nemělo ten správný drive. Je to jen prodlužování děje a nic moc podstatného se tam ani nedělo. Bylo to jen přehnaně nafouknuté do veliké bubliny. Nicméně jsem ráda, že dochází k jistým změnám chování některých hlavních aktérů. Jednička byla vyloženě o hrdosti a předvádění se, ale dvojka se spíše zaměřuje na přežívání, ale jinak....
I přesto se těším na poslední díl, kde se vše podstatné vysvětlí. Alespoň mě dvojka řádně navnadila.

22.09.2022 3 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Moc jsem tomu nevěřila, ale celkem to ušlo. Třídílný příběh o velice bohaté rodince a jejich problémech. Ale jaképak oni mohou mít problémy? Jen řeší, jestli ráno zavolat prvně kadeřnici nebo pedikérku....No nebylo to tak jednoduché.
Zatím je mi tam nejsympatičtější paní Aurora. Ti ostatní jsou podle mě zatím velmi zbrklí v úsudku a mnohdy nemyslí na následky. Ale četlo se to velice pěkně a jsem zvědavá na pokračování, protože konec zněl dost slibně.

20.09.2022 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Chci předem poděkovat všem svým knižním přátelům, kteří mě na tuto krimi upozornili. Byl to velmi napínavý příběh. Je to trochu z jiného soudku, proto mi chvíli trvalo než jsem přivykla zvláštním jménům i jiné kultuře. Možná dám severské krimi ještě šanci, když Nesbo v tomhle u mě pohořel.
Na začátku to byla naprostá bomba, další část sice nebyla tak zajímavá a napínavá, ale já tomu říkám klid pře bouří. Ovšem, co přišlo po tom, ještě teď s těží vydýchávám..
Stačí zdánlivě prostý souhlas a rozpoutá se peklo. No jo, potom se v tom všichni začnou šťourat a zjistí ještě něco dalšího. A že to stálo za to. Sice tam nebylo vysvětleno úplně všechno, ale člověk si to domyslí. Jde mi z toho hlava kolem. Raději předstírám, že taková zvěrstva jsou jen na papíře a neexistují.
Kniha je velice obsáhlá a velmi detailně popisovaná, bohužel naprosto zbytečně, ale je to moje první kniha a jsem velmi spokojená. Těším se na další díl

16.09.2022 4 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

Rozhodně to nepaří k nejhorším knihám, ale už je znát, že autorce dochází dech. Pořád o tom samém, jen jinak podaném...
Možný spoiler.
Tušila jsem, že přežije jen jedna ze sester, jen jsem nevěděla která. Tohle téma už tu taky bylo.
Skoro se těším na poslední díl, protože mi to přijde už všechno stejné a já v tom plavu.
Začínám si pomalu říkat, že kdyby některé z těchto knih nenesly cejch para schopností, byly by to docela slušné detektivky, ale některé jsou předlouhé a bez nápadu.
Je mi to líto, ale opět jdu proti proudu.

12.09.2022 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Mladá dívka spáchala sebevraždu a na místě činu se objeví Kim a její geniální šestý smysl zjišťuje, že to nebyla obyčejná sebevražda. To rozpoutá kolotoč vyšetřování, při kterém vyplují na povrch důkazy, které měly být dávno zapomenuty.
Spoiler
Jak skončí tento díl jsem bohužel věděla ještě dřív, než jsem knihu začala číst. Už se s nikým nebudu bavit o žádné knize, kterou nemám dočtenou.
Na začátku série jsem z Dawsona neměla moc dobrý pocit, ale on se postupem dílů měnil k lepšímu a v posledních případech byl skvělý a přátelský člověk. To co se stalo si opravdu nezasloužil. Velmi mě to zasáhlo. Ale i takový je život. Co nejdřív si musím přečíst další díl.
P.S. Myslím, že kdyby celý případ tak úspěšné a prestižní školy pozorně prostudovali, že by obviněných bylo ještě mnohem víc. Tam byl jen výčet spáchaných zločinů, ale skutečnost byla jistě úplně jiná.
Tento díl, ačkoliv byl opět úžasný, byl i velice smutný. Jen doufám, že Dawsonova smrt nebude mít příliš velký dopad na budoucí případy a zůstanou dál velice čtivé a napínavé.

09.09.2022 5 z 5

Hřích Hřích Sharon Page

Můj Bože! Tady platí pravidlo "čeho je moc, toho je příliš." Myšlenka tohoto příběhu rozhodně nebyla špatná, ale byla utopena v přílivu erotických scének. Rozhodně bych si vyhrála více s druhou dějovou linií a erotiku stáhla do pozadí. Nebylo to vyloženě špatné, ale mnohdy zdlouhavé a erotické scénky mi přišli velice podobné, často jsem přeskakovala. A ten překlad?...

06.09.2022 3 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Velmi zajímavý a netradiční příběh.
Hlavní hrdinka mi chováním připomínala robota, byla bez emoční a téměř neosobní. Vím, že to nebyla její vina, ale už i Sheldon Cooper mi přišel emočně vyspělejší. Její matka a vlastně i celý její život byl jeden velký omyl. Sice jsem jí ve všem počínání fandila, ale žít jako ona bych nemohla. To platilo asi do první poloviny. Pak už to přece jen bylo o něco lepší. Brooks byl naprosto úžasný, se skvělým smyslem pro humor.
První polovina mi připadala akčnější, pak už se jen dvě stě stránek čeká na rozuzlení. Sice to bylo velmi zajímavé četní, ale ten konec mohl být více obsáhlejší a napínavější. Jinak se mi to moc líbilo.

31.08.2022 4 z 5