Pokreslenej Pokreslenej komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasné dílo....myslím, že téměř každého chytne za srdce malá Liesel a její příběh nenechá nikoho chladným.
Kniha je tak dobře zpracována, že se i přes svou délku čte jedním dechem.
Za sebe Zlodějku knih doporučuji, myslím, že nebudete litovat. Sám se k ní určitě někdy vrátím.

08.05.2016 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Průměrná kniha, celkem mě štvalo, že je stále opakováno, že když budou holky zlobit, budou strašlivě potrestány, ale v celku o žádné násilí nešlo. Konec je překvapivý, ale celkový dojem to nezachrání. Kniha se dobře čte, napínavá je taky, ale něco tomu chybí. Jako oddechovka je to fajn.

19.05.2019 3 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Tak přesně takovou knihu bych si přál dostat do rukou v době 5. až 6. třídy. Proč? Protože přesně díky takovému příběhu bych se o osobnostech české klasické literatury v tu dobu rád dozvěděl víc. Knize nechybí humor, tajemno, romantika ani napětí. Seznámení s osobnostmi národního obrození je založeno na několika faktech, které autorka doplnila dle své fantazie, což oceňuji, protože přesně takto se může zvednout zájem žáků o českou literaturu. Dovolím si tvrdit, že díky něčemu takovému bych se k české klasice dostal již ve svých nácti, ale aspoň mám chuť to napravit nyní a tu Boženu, Karla Havlíčka nebo Josefa Kajetána Tyla si brzy přečtu. Jasný, na nobelovku apod. to není, ale špatné toto dílo není určitě. Je zde otevřeno mnoho témat, které mohli být hlouběji řešené, ale v knize pro mládež bych to ani nečekal, jak jsem psal, jsem spíš rád za to, že někdo přiblížil tyto osobnosti a jejich dobu poutavým příběhem mladší generaci.

14.09.2023 5 z 5

Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Glenda Nevill

Nádherná publikace shrnující život jedné z největších ikon pop music. Kniha obsahuje nádherné fotografie a určitě je to must have pro fanoušky této divy.

22.03.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Napínavé, kruté, drsné, surové, možná trochu nereálné, ale při síle vlivu adrenalinu, proč ne. S nádechem do hororu. Velmi zajímavé k zamyšlení o tom co vše se může stát během pár hodin a k čemu se může člověk odhodlat díky adrenalinu a obavy z cizích lidí. Opravdu povedená kniha, ale ne pro všechny.

19.11.2018 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Po Není úniku jsem doufal, že toto bude stejná nebo podobná pecka, což anotace celkem slibovala, ale bohužel ne. Kniha ač je útlá je celkem nudná a plná velmi zbytečných informacích. Dalším minusem je, že je zde až moc "náhod", které jsou příznivé pro hlavní hrdiny. Posledních asi 15 stran je napínavých a ty jsem hltal, ale v poměru s celou knihou je to jen zrnko písku z celé pouště.

21.10.2019 2 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Ira Levin je výborný autor. At uz se jedna o Rosemary ma detatko nebo Stepfordske panicky nebo divadelni predstaveni Veronicin pokoj.

Levin pise napinave, svizne, z jeho del opravdu mrazi a ve ctenari zanechavaji jistou stopu.

30.04.2018 5 z 5

Zima Zima Rod Rees

Ze začátku čtení této knížky jsem si připadal jako při čtení návodu na automatickou pračku, když jsem při každém pojmu musel přetáčet do slovníku, ale postupem času jsem už většinu věděl a celou knihu jsem si užil.
Příběh je velmi zajímavý a líbilo se mi, že v knize jsou odkazy na skutečnou historii, kterou známe.
Sérii bych asi nedoporučil lidem, kteří chtějí jednoduchý příběh s málo postavami a informacemi, jinak je to zajímavé čtení.

03.10.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Závěrečný díl této série se mi líbil, měl spád,byl napínavý a vzrušující i přes pár zdlouhavějších fází knihy.Jediné co se mi na tomto dílu nelíbilo bylo to, že byl zcela jiný než 1. díl což je vlastně možná dobře, když se jedná o radikální změnu pro obyvatele Panemu :) a konec knihy byl pro měl jeden veliký šok složený z několika překvapení.

Celkový dojem: Úžasný námět a úžasné zpracování, Susanne Collins zvládla dokonale zpracovat příběh, aby byl po celou dobu napínavý. Vřele doporučuji celou sérii.

15.07.2015 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Velmi silný a smutný příběh, který se může stát reálným. Dost dobře jsou vykresleny pocity hlavních postav a jejich pohledu k situaci a celkově se čte celkem dobře. Na druhou stranu je děj velmi pomalý, ale za přečtení určitě stojí.

08.09.2019 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Velmi zajímavá kniha, která šokuje. Donutí k zamyšlení nad tím co je správné a co je dobré, a že ne vždy to, co je dobré je i správné.
Každý sám si musí udělat vlastní názor na toto téma a na celou knihu. Jednu hvězdu strhávám za to, že mi postavy v knize nebyly zcela sympatické a něco mi na tom celém díle vadilo, ale jinak je to opravdu promyšlená a výborná kniha. Konec ve mně zanechal silnou stopu.

26.12.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Přibližně na stejné úrovni jako "Manželé odvedle" zajímavé, celkem napínavé čtení, ovšem jednoduchý a strohý styl psaní, takže netřeba přemáhat mozkové závity. Vhodné k odpočinku, děj ubíhá, ale nic vás nenutí číst dál. Závěr překvapující, ale žádným literárním skvostem. Příjemná jednohubka. :)

08.10.2018 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Velmi čtivé, mírně vulgární, zajímavé a především důležité čtení, sice jsem asi čekal trochu víc, každopádně kniha velmi dobře napsaná. Kapitoly krátké, bezprostřední, autorka se s ničím nepáře.
Mírně mi připomíná My Děti Ze Stanice Zoo, akorát zde jde především o sebepoškozování a vyrovnání se sám se sebou. Občas trochu zdlouhavější, ale v závěru knihy vám to ani nepřijde.

02.09.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

První stránky takové zvláštní, ale pak mě děj pohltil. Pár věcí mi přišlo až moc absurdních, ale asi ne zcela nereálných. Závěr ve mně vyvolal otázky ohledně celé problematiky a taky ohledně postavy Ester.

Za mě se jedná o velmi povedený thriller, ze kterého mrazí.

08.05.2018 5 z 5

Erotické příběhy, které se staly - 2. díl Erotické příběhy, které se staly - 2. díl Petr Soukup

Tak jako první sbírka příběhů i tentokrát je čtení opravdu žhavé, i když mi přijde, že v druhém díle je víc těch romantických příběhů, kdy doufáte, že aktéři spolu zůstanou nebo zůstali a méně těch prasárniček čistě pro rozšíření fantazie. Nicméně pořád velmi zdařilé a doufám v další díl!

30.11.2023 5 z 5

Erotické příběhy, které se staly Erotické příběhy, které se staly Petr Soukup

No prostě wow, některé příběhy překvapily, některé až dojaly, jiné lehce zamrzely. U některých příběhů mě mrzí, že neznáme pokračování respektive, zda hlavní aktéři nějaký ten úlet převedli ve vážný vztah, každopádně počtení je to opravdu zajímavé.

06.03.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po "Manželích" a Někom cizím v domě je to pro mě zatím nejslabší kniha od této autorky. Čte se lehce a hltavě to ano, ale i když kniha není nijak extrémně obsáhlá, tak je zde spousta zbytečných věcí. Mohla by to být zajímavá vyvražďovačka, i když téma není úplně originální. Pachatel mi byl intuitivně jasný téměř od začátku. Ani konec to příliš nezachraňuje, pěkné rozuzlení a závěr mírně překvapivý, ale přijde mi docela nedotažený a motiv takový zvláštní. Snad se "Jeden z nás" a "Její konec" vrátí k více originálním příběhům.

06.03.2021 2 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Být to tak o polovinu stran tenčí, je Skleněný les pěkným rodinným dramatem, ale prvních téměř 200 stran se nic zásadního ani převratného nestane. Ale musím uznat, že i když je kniha obsáhlá, tak utíká docela rychle a čte se dobře. Každopádně nic, co bych potřeboval číst dvakrát. A vlastně všechny 4 hlavní postavy docela nesympatické.

02.02.2021 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Na to jak je kniha skvěle hodnocená jsem asi čekal něco mnohem lepšího. Námět je skvělý, kdyby se to drželo v duchu honičky vraha po přeživší asi by to pro mě bylo lákavější, nicméně i vývoj příběhu byl zajímavý, ale celkově se mi příběh četl těžko, nepoutal mou pozornost nijak zvlášť a myslím, že by se to dalo i o něco zkrátit. Taky mi všechny postavy přišly celkem ploché, nijak zvlášť sympatické nebo něčím charakteristické. Za mě se jedná o průměrnou detektivku.

09.07.2019 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Na prvotinu velmi podařené dílo, napínavé, překvapivé a originální. Velmi příjemní hlavní hrdinové a zajímavý pohled do tatérské subkultury.
Místy trošku zbytečné a nudnější - neustálé dohadování vyšetřovatelů a opakování toho, že "nemají žádné stopy".
Moc mi nesedlo vyprávění ve třetí osobě, když se pohledy toho vyprávění střídají u více postav.
Autorka má určitě potenciál psát dobré detektivky, ale zatím má co zlepšovat.

09.02.2019 3 z 5